Atreia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soukromá TRPG = Textová Role Play Game


5 posters

    Ireth & Fen'lin & Elias

    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 25/2/2018, 21:55

    Oba se podíváme na Eliase a oběma nám zacukají koutky. Nějak jsem nebyl zvyklý, že by s námi v domě byl ještě někdo jiný. Ireth se znovu nafoukne, že je stále naštvaná, než se otočí na Eliase, propálí ho pohledem s tím, že pokud bude dělat blbosti, nakope ho. Oba zůstaneme stát v kuchyni jako malé děti, které dostaly seřváno od matky. Ušklíbnu se nad tou představou, než se natáhnu pro toust. Ale talíř už byl prázdný. Podívám se na Eliase jako by mě právě zradil, než se s ublíženým výrazem otočím na Ireth. Měl jsem ještě hlad a právě jsem si nechal ujít její výborné toustíky. Nakonec si povzdechnu a vydám se k ledničce, ve které se začnu přehrabovat a nakonec najdu něco k jídlu a hned se do toho pustím.
    "Máte dneska něco v plánu?" zeptám se. Měl jsem chuť navštívit Alexe a nějak mu to vysvětlit, i když to nebyl asi nejlepší nápad. Měl bych ho spíš nejdřív nechat vychladnout a potom mě možná nezabije, až mu řeknu, co přesně jsem udělal a kvůli koho jsem riskoval život.
    "Je tady něco, co by jsi chtěl dělat, Eliasi?" zeptám se po chvilce.
    Licht
    Licht
    Admin


    Posts : 598
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Licht 25/2/2018, 22:14

    "Dneska zůstanu doma a budu uklízet, takže vás vyhodím ven," zasměji se jako odpověď na to co chci dělat.
    "Navíc by našemu novému spolubydlícímu procházka a vysvětlení o tom, jak to v lidském světě funguje, prospělo," vysvětlím ještě ve zkratce a dopiji zbytek krve ve skleničce, než se na oba dva z úsměvem zadívám.
    "Udělám něco k večeři, takže máte do večera čas, navíc mi přijde návštěva," dodám a potom se obrátím ke kuchyňské lince, dám se do úklidu nádobí a začnu to tu trochu dávat do pucu. Chtěla jsem tu mít pořádek a sice bylo lehce nemilosrdné je oba dva vykopat ven, ale prospěje jím to.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 25/2/2018, 22:18

    Ireth mi sdělí, že bude uklízet a tak musíme z domu, pobaveně se na ni podívám a poté na Eliase, musel jsem uznat, že Ir měla pravdu. Musel jsem mu pár věcí vysvětlit a taky jsem mu to tady chtěl ukázat.
    "Tak co Eliasi, chceš ukázat krásy lidského světa?" pousměji se, ale když se Ireth zmíní o návštěvě, zpozorním.
    "Návštěva? Michelle?" zeptám se a jedna z jejích upířích kamarádek byla první, která mě napadlo. Když nad tím tak přemýšlím, dlouho jsem jí neviděl.
    "Dlouho jsem ji neviděl... Vlastně od doby, co nám tehdy vlezla do pokoje a já ani ještě neměl své vzpomínky," zamručím zamyšleně, než se postavím na nohy a natáhnu ruku k Eliasovi. Měli jsme sice dost času, ale nechtěl jsem Ireth moc zdržovat. Už tak se dávala do pucu a návštěva, kterou čekala byla nejspíš důležitá.
    Licht
    Licht
    Admin


    Posts : 598
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Licht 25/2/2018, 22:26

    "Ne, jeden z mých zákazníků," vydechnu a zasměji se. Znělo to tak tajemně, i když pravda..Michelle jsem taky dlouho neviděla. Musela jsem se nad tím zamyslet, doufala jsem že byla v pořádku, teď mi Fen zasadil brouka do hlavy. Rozhodně bych... nechtěla aby se jí něco stalo ale dlouho o ni nebyla zmíka, co žje divné... snad.. no teď se tím nesmím nechat rozhodit. Zhluboka se nadechnu a potom jim oboum ještě zamávám, než zmizím někde nahoru pro úklidové věci. Pořád mi ale hlavou vrtala ta Michelle, měla bych se na ni zeptat, protože tohle mi dělalo opravdu starosti. Zamyšleně se opřu o okno v pokoji a nahmatám v kapse telefon, kde vytočím její číslo. Když se z druhé strany ozvalo že čísl o neexistuje, věděla jsem že je něco špatně! Jenže odložit jsem návštěvu nemohla a ... budu to muset zjistit potom, nic jiného mi nezbývalo. S povzdechem mobil odložím a dám se do úklidu.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 25/2/2018, 22:30

    Ireth tajemně odpoví, že přijde jeden z jejích zákazníků. Zamračím se a založím ruce na prsou.
    "Snad ne zase nějaký úchyl," zavrčím, ale ani jsem se neptal, jestli bych neměl zůstat. Nejspíš by mě znovu kopla. když nám zamává, chytím Eliase za ruku a vydám se s ním ke dveřím. Jakmile jsme byli venku, zadívám se na malého démona, který, kdyby vypadal lidsky, mohl vypadat jako můj syn.
    "Nejspíš se budeš muset schovat v mém stínu, odkud nebudeme pryč od lidí, slibuji, že to nebude na dlouho," usměji se a pustím jeho ruku. Všiml jsem si, že dneska moc nemluvil. Tedy mluvil méně, než bylo obvyklé a dělalo mi to starosti. Doufal jsem, že je v pořádku. Chtěl jsem mu nějak pomoci, ale dokud mi to sám nepoví, nemohl jsem.
    Elias
    Elias
    Admin


    Posts : 141
    Join date : 15. 02. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Elias 26/2/2018, 00:11

    Nechal se vzít za ruku a jenom se ohlédl na Ireth, která jim zrovna zamávala, bylo to pro něj zvláčtní, celá tahle rodina, i včerejšek, pořád tak nějak netušil proč ho démon zachránil a když řekl aby si zalezl do jeho stínu a pustil jej, bez jakýchkoli námitek to udělal.
    "Fen'line, proč jsi mě vůbec zachránil?" zeptá se, očividně mu to nedalo, pořád mu to vrtalo hlavou a některé odpovědi mu nestačily, tohle byla jedna z nich, chtěl znát důvod a to že jsou přátelé, pořád něvěděl co si má pod tím slovem představit. Je pravda že když byli tenkrát s Chise, bavil se. Byl to zvláštní hřejivý pocit, možná radosti? Nevěděl, ale i tak věděl že proti němu rozhodně nic neměl. Vždy se těšil na její přítomnost a teď, nevadila mu ta Fen'lina, tím si byl jistý, dokonce by řekl že s ním čas v podsvětí strávil rád, i přesto že to bylo kvůli dopisu od Chise... potom už nebyl nucený s ním zůstáavat a mohl jít kamkoli, přesto se rozhodl stát po boku démona, který pro něj udělal nelogickou věc, měl by mu za to sloužit? Nebo...
    "Co ode mě vlastně očekáváš?" vypadne z něj ještě než mu démon odpoví, pokud v jeho záchraně bylo něco víc, byť jen nějaká sobecká věc, chtěl to vědět, potřeboval to vědět. To jakým směrem by se teď měl ubírat životem, když se mu toho daru dostalo a sám nevěděl jak se má pořád postavit k tomu, že bym někým zachráněn. Poděkoval mu, ale stále měl pocit, že to nestačí, že slova tohle nevyřeší...
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 26/2/2018, 00:21

    Bez jakýchkoliv námitek se schová do mého stínu a tak se vydám po ulici směrem k lesu. Ihned mi však položí otázku a tak se krátce zadívám na stín, než začnu dávat pozor na cestu.
    "Nechtěl jsem, aby jsi zemřel, což by se stalo, kdybych nezakročil. V tu chvíli jsem na nic jiného nemyslel. Ze začátku, jsem z tebe měl obrovský strach, viděl jsem v tobě jen krvelačnou bestii, ale když jsem s tebou strávil nějaký čas, zjistil jsem, že to tak není. Byl jsi spíš jak malé dítě, které někdo uvrhl do nepřátelského světa, který nezná. Všichni se tě snažili zabít a tak není divu, že se upnul na první osobu, která k tobě byla laskavá - Chise. Jenže... Už tady není a tak... Řekněme, že jsem za tebe přebral zodpovědnost - tak jsem to cítil jen ze začátku. Chtěl jsem ti pomoct, už jen kvůli Chise, později jsem si ale uvědomil, že mi na tobě záleží, že tě beru jako přítele, rodinu. A svou rodinu chráním, i když to znamená riskování vlastního života," vysvětlím a když mi položí další otázku, zmateně se podívám na svůj stín.
    "Co čekám? No.. Jsi ke mně připoutaný, takže... Čekám, že budeš udržovat určitá pravidla, která jsou ale jen k tomu, aby jsi v lidském světě neudělal nepořádek a nepřitahoval pozornost... Chci ti to tady ukázat, naučit tě pár věcí a potom? Jestli ti seženeme nějaké tělo, můžeš odejít - pokud tedy budeš chtít. U nás máš však dveře vždy otevřené," řeknu mu s úsměvem.
    Elias
    Elias
    Admin


    Posts : 141
    Join date : 15. 02. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Elias 26/2/2018, 00:56

    zdálo se že démonova odpověď ho činí nervózním, ale naštěstí to na něm nemohl nijak poznat. Chtěl vědět proč jej zachránil a když se mu dostalo odpovědi, mohl se nad ní zamyslet.
    "Nejsem tvá zodpovědnost, tedy... teď nejspíše ano, vzhledem k tomu jak se věci teď mají, ale neudělám nic, co by ti znepříjemnilo život, už to nepotřebuji," odpoví a na malý moment se objeví v jeho stínu, dvě rudé oči, které se zadívaly na Fen'lina. Než se jeho pohled upřel na kolemjdoucí pár, proto se ihned schoval do původního tvaru a mlčel. Mlčel alespoň na tu chvíli.
    "Z počátku jsem tě nenáviděl za to, že jsi mi vzal Chise, ale... měl jsi pravdu, byl jsem příliš sobecký," přizná démon a aby nenechal nezodpovezěné otázky, zamyslí se i nad tím, zda by lěm vůbec důvod odcházet. Prozatím jej neměl a tak ho tohle řešení ani nenapadlo.
    "Dveře vždy otevřené..." zašeptá a vypadalo to že nad tím přemýšlí, ačkoli netušil co by mělo být středem jeho myšlenek a zájmu, jediné co teď chtěl, bylo naučit se o světě jako takovém něco víc a zase o něco lépe porozumět emocím, které nechápal.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 26/2/2018, 11:19

    Odpoví, že není mou zodpovědností, ale nakonec se poopraví, že jí je, když jsem ho k sobě připoutal.
    "jen aby bylo jasno, ničeho nelituji," řeknu mu a zadívám se na svůj stín, ze kterého se na mě upíraly dvě rudé oči, které však rychle zmizí, když kolem nás projde nějaký pár.
    "Učíš se rychle," poznamenám potichu a až potom si uvědomím, jak to musí vypadat vtipně, když jdu po ulici a mluvím na někoho, kdo tu není. A ani nemám mobil u ucha. Ušklíbnu se, ale z myšlenek mě zase vyruší Elias. Mluvil o tom, že byl vážně sobecký, co se týkalo Chise a toho, že mě chtěl zabít.
    "Chápu to, byla to jediné, co jsi měl... Nevím, jak bych se zachoval v tvé situaci," povzdechnu si a když si představím tu stejnou situaci, kdyby místo Chise byla Ireth... Netušil jsem, co bych udělal. Nedokázal bych to. Nejspíš. Raději rychle zavrtím hlavou, to nebylo něco, nad čím jsem chtěl přemýšlet. I Elias zněl zamyšleně a nejspíš přemýšlel nad tím, co jsem řekl.
    "No, každopádně budeme ti muset co nejrychleji sehnat něco, s čím budeš moct mezi lidi," zasměji se a v dálce už uvidím okraj lesa a tak trochu zrychlím, ať tam jsme co nejrychleji.
    Elias
    Elias
    Admin


    Posts : 141
    Join date : 15. 02. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Elias 26/2/2018, 13:08

    Stáhl se a chvíli raději mlčel, když chtěl, mohl jej slyšet jenom Fen'lin, proto se nemusel obávat toho, že by jej slyšel i někdo jiný. Zároveň to neznamenalo, že by nemohl promlouvat i tak, aby jej slyšeli ostatní. Sám ale věděl jaké podmínky mu byly určeny a mohl přemýšlet, už to napovídalo o tom, že je schopný se učit a rozvíjet dál. Tiše si povzdechne a jenom mlčky sledoval okolí. Démon odpověděl, že ničeho nelituje, hmmm lítost.
    "Jak vlastně vyjádřuješ lítost? Můžeš mi to nějak popsat?" vypadne z něj otázka, opravdu chtěl vědět co si má pod lítostí představit, ať přemýšlel, nějak... nedokázal na to sám přijít a když tu měl tu možnost, zeptat se někoho, proč toho tedy... no nevyužít. Jeho další slova už rozebírat nechtěl, popravdě si uvědomil, že by se měl přes Chise dostat. Už tu s ním víc nebyla, už ji nikdy neuvidí, neosloví. Tohle uvědomění v něm vyvolávalo neskutečný žal, který ho donutil si těžce a zdlouhavě povzdechnout. Když ale démon navrhne, že by mu měli co nejddříve sehnat něco, díky čemu bude moci jít mezi lidi, jenom se zamračí.
    "Mezi lidi? N-nemyslím si, že bych měl chodit mezi lidi, jsou tak... křehcí a já... já jim nerozumím," vyjádřímu své obavy. Odkdy vůbec něco takového odmítá? Vždyť mu chtěl najít způsob k dostatku prostoru, ale i tak byl uvnitř plný pochybností. Co když nezvládne svůj vztek, co když se něcopokazí? Raději dál mlčel a prozatím nic neříkal, chěl počkat, až se Fen'lin vyjádří, zatímco z jeho stínu pozoroval okolí a kolemjdoucí.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 26/2/2018, 15:00

    Položí mi další složitou otázku o emocích, na kterou jsem opět nevěděl hned odpovědět. Chvíli jsem zamyšleně pokračoval v chůzi, než si utřídím myšlenky a konečně mě napadne, jak lítost popsat.
    "Pokaždé, co něco uděláš, neseš zodpovědnost za své činy. Pokud si myslíš, že jsi udělal dobré rozhodnutí, nepozastavíš, se nad ním a nemusíš už o něm víc přemýšlet. Lítost se však dostaví, když uděláš něco špatně. Pokud třeba vezmeš život nevinnému, můžeš nad tím cítit lítost, ale nic s tím už neuděláš... Můžeš se to však pokusit napravit, třeba pomáhat jeho blízkým, nebo udělat něco, pro co bojoval, v co věřil... Kdybych litoval, že jsem tě zachránil a připoutal k sobě, snažil bych se to změnit, ale... Jsem rád, že jsi tady, je fajn mít nového člena rodiny," vysvětlím a pousměji se. Příklady pro Eliase budou nejspíše nejlepší. Po chvilce vyjádří své obavy okolo pohybu mezi lidmi. Zasměji se nad tím, opravdu se učil a bylo vidět, že mi nechce způsobit problémy.
    "Neboj se, lidé nejsou až tak složití na pochopení a pomůžu ti, nenechám tě samotného, dokud si nebudeš jistý sám sebou... A naučím tě jak krotit svou sílu a... Zapadnout," ujistím ho a zajdu dál do lesa, než se zastavím.
    "A už se klidně můžeš zhmotnit, pokud si chceš protáhnout nohy," nabídnu mu.
    Elias
    Elias
    Admin


    Posts : 141
    Join date : 15. 02. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Elias 26/2/2018, 20:49

    Mlčel a poslouchal Fen'liho, když mu tyhle emoce popisoval a hodil je do nějaké situace, bylo to pro něj o poznání lepší a dokonce si to dokázal představit. Zamyslel se nad situací, kterou mu popsal a tak si nakonec jenom povzdechl a když došli na kraj lesa s tím, že si může potáhnout nohy a že lidé nejsou tak složití a on jej naučí jak zapadnout, nakonec se přeci jenom zhmotní kousek od něj a v ruce jako vždy svíral svou hůl.
    "Pak tedy... lituji toho co jsem ti udělal," vydechne démon a upřeně se zadívá na Fen'lina, než odklopí zrak stranou. Že by mu ten přímý pohled přišel až tak moc hloupý? I tak cítil potřebu podívat se jinak a tak si prohlédl město z dálky, než přešlápl na místě. Byl stále zmenšený, bylo to méně pravděpodobnější že jej někdo uvidí a rychle se mohl skrýt třeba do Fen'liho stínu nebo stínu nějakého stromu, obzvláště v lese a předstírat pouhou iluzi.
    "Nemáš jediný důvod mě učit, zacházet se mnou dobře a přesto to děláš, pořád tomu moc nerozumím," vydechne a na chvíli se zadívá na své ruce, najejichž koncích byly drápy. Jeho tělo bylo celkově v téhle podobě nezvyklé, zahalené v černém plášti, který v podstatě tvořil součást jeho těla, jako kdyby byl tvořený z magie a přesto bolest cítit mohl. I tak ten výškový rozdíl mezi nimi byl teď přinejmenším vtipný.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 26/2/2018, 21:01

    Čekal jsem, dokud se Elias zhmotní a jakmile tak udělá, zacukají mi koutky při pohledu na maličkého démona. Upřeně se na mě zadívá, než vydechne, že lituje toho, co mi udělal. Zadívá se stranou, jako by se mi nedokázal podívat do očí. Chvíli jsem na něj překvapeně koukal, než k němu s úsměvem přijdu a natáhnu ruku, kterou mu položím na hlavu.
    "To nic, Eliasi, vůbec se nezlobím," řeknu mu s milým úsměvem, než trochu poodstoupím. Vydechne, že nerozumí tomu, proč ho učím a chovám se k němu dobře. Jen se nad tím pousměji a zamyšleně se zadívám na město.
    "To... Pochopíš časem... Jsme přátelé, rodina a tak si navzájem pomáhá... Možná to tak zatím cítit nebudeš, nebo nebudeš těm pocitům rozumět, ale možná časem... Pochopíš, co to pro mě znamená. Nespěchej na to, nemůžeš se všechno naučit za jediný den," usměji se a pomalu se vydám lesem, zatímco se rozhlížím po okolní přírodě.
    "A až ucítíš v hrudi příjemný, hřejivý pocit, je to jen dobře..." zasměji se a počkám, až mě na krátkých nožkách dojde.
    Elias
    Elias
    Admin


    Posts : 141
    Join date : 15. 02. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Elias 26/2/2018, 21:17

    "Hmmm," zamručí když mu démon vysvětlí, že se na něj vůbec nezlobí. Ihned si vybavil jejich sektání v podsvětí a i strach, který v jeho očích dokázal vyvolat. Nedokázal prostě pochopit to, že se přesto dokázal dostat tak lehce, možná cítil pocit viny a nějaký trest by ten pocit da stranou. Mohl ale o něco takového vůbec žádat? Chvíli na něj hleděl, než k němu bělovlasý muž došel ap oložil mu ruku na hlavu. Bylo to zvláštní, i po tolikáté, Ireth a Fen'lin byli jediní, kteří se ho teď nebáli a dokonce byli ochotni se jej dotknout, znamenalo to pro Eliase hodně, ačkoli to nedokázal tak nějak vyjádřit slovy.
    "Dobře, máš pravdu," uzná že se nemůže všechno naučit v jeden den a potom se za nim rozejde do lesa. Bylo legrační jak tady víceméně mohl snadno zapadnout, ještě kdyby byl ve své původní velikosti, jistě by dokázal splynout s okolí jako kus kmene, tedy až na jeho lebku. Slova nad hřjeivvým pocitem hrudi, byla jemu už trochu známá, několikrát ten pocit zažil a bylo to zvláštní, s Chise ho zažíval téměř pořád, hned poté co se na ni upnul, trávil s ní čas velice rád.
    "Promiň za to že jsem ti snědl ty tousty," vypadnez démona a lehe rozevře tlamu, tak nějak se za to prostě chtěl omluvit.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 26/2/2018, 21:24

    Nevypadalo to, že by ho moje slova o tom, že se nezlobím tak úplně přesvědčila a stále nad tím přemýšlel. Nechám ho být, musel si to sám srovnat v hlavě. Ale souhlasil s tím, že se nemůže naučit všechno v jeden den. Chvíli jsme šli v tichosti lesem, než se mi najednou omluví za ty tousty. Překvapeně zamrkám, než se rozesměji na celé kolo a znovu mu položím ruku na jeho lebku.
    "To nic, bylo to jen jídlo, Ireth nám nějakou dobrotu udělá znovu," řeknu stále se smíchem. Opravdu jsem nečekal, že se mi zrovna Elias omluví za snědené jídlo. Abych pravdu řekl, už jsem na to dávno zapomněl a... Měl jsem dneska velmi dobrou náladu, takže jsem dělal i trochu hlouposti. Bože, stávám se Alexem... A on mnou! Nevím co je horší. Zacukají mi koutky, než se znovu podívám na Eliase.
    "Máš rád vodu, Eliasi? Mohli bychom zajít k jezeru, nebo se prostě procházet po okolí... Je to na tobě, můžeme jít, kam chceš. Jen kdyby ses dostal moc blízko k městu tak tě upozorním," zasměji se a rozhodnu se, že procházku využiji k tomu, abych mu vysvětlil něco více o lidské společnosti a jak to tady chodí.
    Elias
    Elias
    Admin


    Posts : 141
    Join date : 15. 02. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Elias 26/2/2018, 21:41

    Sledoval démon,a už splu nějako uzchvili kráčeli ale překvapilo ho, když se najendou nad jeho odpovědí začal smát, zřejmě ho to dostatečně pobavilo. Zůstal stát a jenom na něj hleděl, řekl snadněco špatně? Ne... démon se smál, ale nebyl to takový ten nepříjemný smích, který skrýval mnoho špatných úmyslů, tohle bylo pobavení a když mu znovu položi ruku na lebku, jenom lehce zvedl hlavu, aby se na něj zadíval, skoro jako kdyby v jeho pohledu něco hledal. Prý to nic, jednalo se jenom o jídlo a Ireth jim něco znovu udělá, s ovzdechem přikývl a když se rozešel dál lesem následoval ho.
    "Ty tousty byly dobré," řekne ještě než se ho Fen'lin optá, zda má rád vodu.
    "Vodu?" zopakuje ale nezastavuje se, pokračuje dál a ani vlastně neví kam jdou. "Nevadí mi," přizná démon a otočil se na bělovlasého mladíka, jistě se chtěl zeptat proč, ale tahle otázka byla čitelná už jenom z jeho přímého pohledu, kterým propaloval démona. Narozdíl od ostatních neměl jak artikulovat a tak bylo o to těžší vyznat se v tom, co si myslí nebo jak se tváří, když se v podstatě... nijak netváří.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 26/2/2018, 21:58

    Neunikne mi Eliasův zmatený výraz z mého smíchu. Vypadal chvíli trochu ostražitě, jako by ode mě čekal něco špatného, poté ale nejspíš pozná, že jsem opravdu pobavený a tak se uklidní. Hrdě se na něj usměji, právě poznal emoci na někom jiném, což byl pokrok. Poznamená, že tousty byly dobré a tak se usměji a přikývnu.
    "Ireth nám udělá ještě spoustu dobrot, které můžeš ochutnat a když jí jídlo pochválíš, bude mít radost," navrhnu a poté se zadívám na mého malého společníka. Zeptá se na vodu a poté se na mě upřeně zadívá s tím, že mu nevadí. Zatvářím se zmateně, ale pak se mu podívám do očí. Byly totiž tím jediným, co mi mohlo prozradit, jakou má náladu, nebo co se děje. přišlo mi, že se na mě dívá tázavě. Což bylo i logické, když jsem se nad tím trochu víc zamyslel.
    "Mám oblíbené místo u jezera, chtěl bych ti ho ukázat," vysvětlím a trochu změním směr, abychom došli na správné místo.
    Elias
    Elias
    Admin


    Posts : 141
    Join date : 15. 02. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Elias 26/2/2018, 22:23

    Démon pronese že jim Ireth udělá ještě spoustu dobrot, nad čím se zamyslí a nakonec přikývne. Jistě bude rád, ochutná nějaké jiná jídla než byly duše a maso ostatních démonů a tvorl, na které narazil v podsvětí. Zamyšleně se zadívá někam před sebe ale nic neříká, jenom změní směr za mladíkem, kterého následoval.
    "Dobře tedy," odpoví a potom se zhluboka nadechne.
    "Chtěl jsem také vyzkoušet jak daleko se od tebe můžu vzdálit a co se potom stane, ne že bych to plánoval ale byl bych rád, připravený... kdyby se něco takového stalo, znát naše možnosti by bylo asi nejlepším prvním krokem," navrhne a nakonec doběhne Fen'lina, když se trochu zdrží vzadu. Dělal menší kroky a tak musel trochu přidat. Bylo to vtipné, o kolik byl teď vyšší než sám Elias, ale nijak to neřešil. Moc věděl že na velikosti v boji až tak nezáleží.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 26/2/2018, 22:33

    Souhlasil s mým návrhem jít k jezeru a tak se spokojeně usměji. Elias brzy začne řešit naši situaci s ohledem na to, že bychom se mohli dostat do nějaké špatné situace a tak přikývnu, byl to opravdu dobrý nápad a chtěl jsem to také vědět. Přeci jen jsem mu nechtěl způsobit bolest, nebo ho omylem přizabít z nevědomostí.
    "Dobrý nápad, vyzkoušíme to u jezera, poletím nad ním a uvidíme, až kam se dostanu, budeme pak moci i lépe odhadnout vzdálenost, než tady v lese," odpovím zamyšleně, ale vážný výraz mi moc dlouho nevydrží. Sotva jsem se podíval, jak cupitá vedle mě, aby mi na krátkých nohách stačil. Začnou mi cukat koutky, poté mě však něco napadne a na tváři se mi objeví šibalský úsměv. Přesunu se za Eliase, chytím ho pod pažemi a vysadím si malého démona na ramena. Držel jsem ho za nohy, aby nespadl a ušklíbnu se. Kdyby vypadal jako člověk, definitivně bych mohl někomu nakecat, že je to můj syn.
    Elias
    Elias
    Admin


    Posts : 141
    Join date : 15. 02. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Elias 26/2/2018, 22:52

    Fen uznal že je to odbrý nápad a tak ho to tak nějak potěšilo. Sám by rád věděl jak to teď bude fungovat a co všechno by si mohl dovolit. Kromě toho se cítil o dost silnější, o tom si chtěl s démonem taky promluvit. Ne že by předtím nebyl dostatečně silný ale teď v sobě cítil ještě větší sílu, mohlo by to být způsobené tím, že sdílí tělo? Chvíli mezi nimi bylo zase ticho, přemýšlel co by mohl říci, na co by se chtěl zeptat a co ho zajímá, jenže najednou démonovi zacukaly koutky, překvapeně se na něj zadíval, ale moc fdlouho mu pozornost nevěnoval, když se zase obrátil směrem do lesa. Byl zvědavý co za místo mu chtěl ukázat a tak jenom tiše pokračoval dál. Ani si nevšiml, že démon vedle něj už nekráčí a za malý moment ho někdo něco chytí za paže a vyzvedne do vzduchu. Tiše zavrčí a otočí hlavu na démona, který si ho posadil za krk.
    "Eh-?" vypadne z něj, když ho chytí za nohy a... vůbec teď nechápal co se stalo, proto se zadíval na démonovi bílé vlasy ohlédl se po okolí. Chtěl poznamenat něco ve smyslu: Jak trapné... ale nepřišlo mu to až tak hrozné, možná protože ho tyhle věci ani trochu netrápily. Bylo to porpvé co se něco takového stalo a tak nevěděl jak se k tomu má stavět, nechal to proto být a akorát si položil ruce na jeho bílé vlasy aby se ho chytil, ne že by mu nevěřil... ale ne nevěřil mu, i když by mu pád z takové malé výšky nic neudělal, byl to spíše reflex.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 26/2/2018, 23:24

    Ušklíbnu se, když z Eliase nakonec vypadne jenom 'Eh' a pokračuji v cestě. Ani jsem pořádně netušil, proč jsem to udělal, ale... Vypadal a choval se jako dítě a když jsem viděl, jak se snaží držet krok, nemohl jsem si pomoct a vzal jsem ho na ramena, přestože jsem věděl, že se neunaví. Chytí se mě za vlasy a tak se pousměji a pokračuji v cestě. Brzy jsme byli u jezera a tak Eliase sundám ze svých ramen a napíšu do vzduchu runu pro křídla. Okamžitě se mi objeví na zádech a tak se otočím na Eliase a pousměji se.
    "Připravený vyzkoušet to?" zeptám se a jakmile přikývne, vznesu se do vzduchu. Pomalu jsem letěl nad jezerem a neustále jsem se ohlížel, co dělá Elias a jestli je v pořádku. Nechtěl jsem mu nijak ublížit, ale opravdu jsem netušil, jestli naše propojení má nějakou omezenou vzdálenost a už vůbec ne jakou.
    Elias
    Elias
    Admin


    Posts : 141
    Join date : 15. 02. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Elias 26/2/2018, 23:36

    Elias se zamyšleně rozlhížel po koloí a nic proti tomuto tedy nenamítal, vlastně kdyby copravdu chtěl, mohl mu to kdykoli dát dost jasně najevo, ale bylo to pohodlnější než chození, i když tím nikdy nepohrdnul. Jakmile dojdou k jezeru, zadívá se na jeho třpytivou hladinu, která si získala jeho zájem, ačkoli démon vedle něj ho okamžitě položil na zem a pomocí magie si vytvořil křídla a vznesl se do vzduchu. Musel svou fascinaci tedy odložit a akorát stál na místě a sledoval démona, jak se vznáší ve vzduchu. Chvíli se nic nedělo, ale když se démon začal razantně vzdalovat, najendou pocítil silné nutkání, bylo to proti jehů vůli, ale něco ho ihned táhlo k démoniv, který se neustále vzdaloval. Bylo to už asi tak ssto metrů a to nutkání bylo tak silné, zapřel nohy o hlínu a snažil se tomu vzdorovat, jenže ten pocit byl silnější než cokoli, něco ho tááhlo zpátky, i když se nechtěl vrátit, udělal krok k démonovi, jeden, druhý... ale jakmile se vzdálil asi o 150 metrů, najednou se s Eliasem zatočil svět a bylo to jako kdyby těch pár vteřin pul temnotou, než se ocitl ve stínu svého přítele.
    "To bylo opravdu nepříjemné...." vydechné démon a dvě rudé oči ze země propálí Fenyho.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 26/2/2018, 23:46

    Letěl jsem stále dál a už jsem ani pořádně neviděl na Eliase. Stál nehybně na místě a ani jsem nemohl poznat, jak se tváří a jestli mu naše vzdálenost nějak ubližuje. Najednou udělá pár kroků dopředu, než se rozplyne a něco, co vypadalo jako koule stínu a temné energie se velkou rychlostí dostane až ke mně a vsákne se to do mého stínu. Ze stínu se na mě brzy začnou dívat dvě rudé oči a Elias poznamená, že to bylo opravdu nepříjemné.
    "Promiň," pousměji se, než se zadívám ke břehu, kde zhruba Elias stál.
    "Takže asi 150 metrů," zabručím zamyšleně, než se rozletím ke břehu, kde přistanu a nechám svá křídla zmizet. Počkám, než se Elias opět zhmotní, než se zadívám na stříbřitou hladinu jezera.
    "No není tady krásně?" zeptám se a zadívám se na tu krásu.
    Elias
    Elias
    Admin


    Posts : 141
    Join date : 15. 02. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Elias 27/2/2018, 00:01

    Fen'lin se mu omluví a prot jakmile se zhmotní, jenom zakroutí hlavou.
    "To nic, sám jsem to chtěl vyzkoušet," odpoví a přikývne na jeho 150 metrů. Lehce rozevře tlamu a zadívá se na třpytivou hladinu jezera. Byl rád, že může stát nohama pevně na zemi a tak si prohlížel zajímavě vypadající jezero.
    "Krásně... asi ano," pronese a dojde až k vodě, ke které si dřepne a konečky prstů na jedné ruce do ni zaboří. Zadívá se na svůj odraz ve vodě a chvíli na něj jenom hledí, než začne rukou přejíždět po hladině. Nic neříkal, jenom přemýšlel a vypadalo to, že se tímhle gestem docela i baví. bylo to takové klidnější, nejvíce se v lidském světě obával toho, že se bude nudit. Celý svůj život, co si tedy pamatoval žil bojem a teď byl někde, kde byla pravidla naprosto jiná, byl zvědavý jak se s tím vypořádá. Nakonec si v ruce zhmotní hůlku a zadívá se na ni, jako kdyby v ní něco hledal, máleu toho spadne do vody ale s jakýmsi pofiderním balancem udrží rovnováhu a raději se postaví a od vody trochu vzdálí.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 27/2/2018, 00:21

    Odpoví, že se nic neděje, že to sám chtěl vyzkoušet a tak přikývnu a zadívám se na jeho výraz... No, nedalo se tomu říkat výraz, zaujatě hleděl na jezero a po chvilce poznamená, že je to asi krásné. Ušklíbnu se a poté sleduji, jak balancuje na kraji jezera až do něj málem spadne, než zase nabere rovnováhu a raději poodstoupí.
    "Takových míst je v Atreii plno, tohle město je krásné a nebezpečné zároveň, pořád mě překvapuje a nikdy nevím, co čekat," řeknu s úsměvem a sednu si do trávy. Zadívám se na hladinu jezera, ale mé myšlenky za chvíli utečou jiným směrem. Přemýšlel jsem, jak by Elias mohl získat lidskou podobu, ale také na Ireth, dvojčaty... V momentě, kdy si znovu představím, že budu otec se začnu tlemit jako idiot.

    Sponsored content


    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 22 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je 20/5/2024, 15:50