Atreia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soukromá TRPG = Textová Role Play Game


3 posters

    Mikoto & Aoki

    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 25/6/2018, 23:20

    Přikývnu, jestli vládl teprve krátce, tak si Aoki na trůn počká možná i tisíciletí. Přeci jen králové se podle všeho moc neměnili. Alespoň jsem tak usuzoval z toho, co mi řekl Aoki. Navíc si vzpomene na mou poznámku o tom, že možná zemře mladý a tak se rozesměji.
    "Jo, to je taky možný," pousměji se a zavrtím nad tím hlavou.
    "Ale dokud jsem tady... Nejspíš půjdem oba," poznamenám zcela vážně. Byl jsem ten typ, který své společníky zemřít nenechá a většinou je právě ten zraněný. Povzdechnu si nad tím. Prostě jsem nedokázal stát stranou a to mě hodně krát dostalo do průšvihu. Pobaveně sleduji, jak Aoki zápasí s vlastním koněm a pocítím zadostiučinění, když Indigo málem spadne na zem. Patřilo mu to. Nakonec se domluví a mohli jsme se poklidně vydat na cestu.
    "Možná bude lepší se ne úplně vracet, ale jít hledat ten chrám... Když budeme mít štěstí, najdeme ho dřív než oni a k informacím se ani nedostanou," navrhnu.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 25/6/2018, 23:31

    Brzy jsme byli zase na cestě a tak jsem Indiga pořádně zapřáhl abychom byli u měsdtečka co nejdřív. To se však změní v momentě, kdy mikoto navrhne aby jsme se rovnou vydali hledat ten chrám. Zamyslím se nad tím bylo to chytré.
    "Souhlasím," odpovím ale směr jsem sále neměnil. Přeci jenom jsme věděli že se má nacházet někde v okolí města a tak jsem mířil stále směrem na město. Z výšky jsme také kromě toho měli mnohem lepší rozhled, i když bych se ani nedivil kdyby šlo o nějaký podzemní chrám nebo budovu, která by byla chytře skrytá. Přeci jenom v podsvětí bylo takových staveb spousta a ani za tisíciletí je nikdy nikdo nenašel a nakonec byla ta místa zapomenuta a lze se o nich už jenom dočíst. Cestou jsem se soustředil na myšlenky a snažil se vymyslet také nějaký plán. Kromě toho jsem se odmluvil s Mikotem, že v blízkosti našich nepřátel si budeme dávat jednoduchá znamení a komunikovat s nim budu skrze myšlenky. Sice mi nebude moci odpovědět, ale to vůbec nevadilo v případech, kdy budu mluvit tak, abych ho spíše informoval než abych se ho na něco ptal a pokud ano, jednoduchá gesta to řeší. Brzy už jsme měli daleké město nadohled.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 25/6/2018, 23:37

    Aoki souhlasil s mým nápadem a vraceli jsme se k městu snad rychleji, než předtím. Nebo mi jen rychle utíkala, jelikož jsme probírali plán, učil jsem se jednoduchá znamení a posunky a už teď jsem se tak nějak začal soustředit na Aokiho myšlenky, abych si na to zvykl.
    "Není mi příjemné hrabat se někomu v hlavě, i když jsi mi to dovolil... Hlavně nemysli na nic perverzního," ušklíbnu se, abych ho trochu popíchl, ale když si všimnu, že na obzoru je už ono městečko, začnu se obezřetně rozhlížet okolo. Hledal jsem jakékoliv náznaky budovy stavby... Čehokoliv, co by naznačovalo přítomnost chrámu.
    "Možná bude lepší jít pěšky... Když ho doteď nenašli, bude dobře skrytý a z výšky ho tím tuplem neuvidíme... Nebo mě vysaď, půjdu po zemi a vy můžete plachtit nademnou... Třeba půjde právě naopak vidět jen z výšky," navrhnu zamyšleně.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 26/6/2018, 18:39

    Cesta utíkala a můj společník se hodně rychle učil. Musel jsem se pousmát, byl na neznámém území mezi mnoha démony a přesto nepanikařil, byl klidný a jistě že jsem na tom měl zásluhu i já, bylo rozhodně lepší po podsvětí tápat s někým než sám. Musel jsem uznat že i pro mne to bylo pohodlnější.
    "Proč bych myslel na něco perverzního?" vypadne ze mě nečekaná otázka a zadívám se na úšklebek mého společníka.
    "Půjdu po zemi, ty poletíš. Byl jsi na létání zvyklý ne? Já zase uvítám pěší chůzi, všimnu si tak více detailů než z výšky," odpovím a sotva to dořeknu, seskočím z koně dolů a volným pádem se vrhnu k zemi. Chvíli jsem sledoval okolí a když jsem byl téměř uzemě, spomalil jsem svůj pád pomocí temného elementu a křídel, která se mi na pár vteřin objevila na zádech, než zmizela. Hned poté co jsem dopadl na zem, jsem si povzdechl a ohlédl se nahoru na Mikota. Věřil jsem že po mém zdupání bude Indigo poslouchat i jeho, přeci jenom jsem to myslel vážně. I tak jsem se za chvíli rozešel a začal se sosutředit na naše okolí.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 26/6/2018, 19:42

    Z Aokiho nevinně vypadne, proč by měl myslet na něco perverzního, zavrtím nad tím hlavou a ušklíbnu se.
    "Vysvětlím ti to, až budeš starší," řeknu mu zcela vážně a poplácám ho po rameni, sice mi cukaly koutky, ale podařilo se mi nezačít se smát. Nakonec rozhodne, že po zemi půjde on a já poletím, jelikož jsem zvyklejší a dřív, než stihnu cokoliv říct, seskočí ze hřbetu Iriona a začne padat k zemi. Zapřu se ruka o Indigův hřbet a přesednu do sedla, než chytím otěže a zkontroluji, jestli Aoki dopadl v pořádku na zem, než začnu znovu dávat pozor na okolí. Chvíli jsem měl obavy, že mě kůň nebude poslouchat, ale po tom, co ho Aoki seřval sekal latinu a okamžitě reagoval na každou mojí pobídnu. A navíc to vypadalo, že i on sám něco hledá. Najít chrám ale vůbec nebylo snadné. Už jsme s Indigem poletovali nad krajinou nějakou tu hodinu a slunce se už pomalu schovávalo za obzor. Dával jsem se pozor, abych měl stále výhled na mého společníka, ale jinak jsme zatím neměli štěstí. Stále jsem tak napůl poslouchal Aokiho myšlenky, když si uvědomím, že nejspíš něco našel a tak stočím Indiga směrem k jeho pánovi a brzy přistaneme kousek od něj.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 26/6/2018, 20:45

    Už hodinu jsme všichni pročesávali okolí, ale po žádném crhámu tu nebylo ani stopy. Párkrát jsem měl pocit, že jsme konečně mohli něco najít, ale ukázalo se to jako omyl. Na chvíli zavřu oči a zůstanu civět na písek pod mýma nohama. Nakonec však vykročím dopředu zcela zabořen v myšlenkách, ale to mi na něčem ujede noha a skončím na zemi. Žebra jsem si narazil o něco tvrdého a tak jsem se brzy poskládal na nohy a zadíval se na cosi kamenného, co bylo zasypané pod pískem. Okamžitě jsem písek odrhnul a zadíval se na kamennou desku, na které bylo něco vyryté. Přimhouřil jsem oči a snažil se staré písmo na desce přečíst.
    "Všechna utrpení světa se rodí z neschopnosti jednotlivce. Vrať se na začátek své cesty tam naprav svou neschopnost, která spočívá v počtech tvých kroků," zamumlám si pod nos a zamračím se. Pořád jsem to tak nějak nechápal. Brzy tu byl mi Mikoto a tak jsme se mohli domluvit na případných krocích. A bylo to tu zase... už nějakou hodinu jsme pročesávali okolí, ale vždy jsme našli jenom desku, která nás v hádánkách vracela pořád zpátky... a tehdy jsem to porpvé pochopil.
    "Co když to co hledáme, máme celou dobu pod nosem? Jak nejlépe ukrýt nenalezený chrám... než ho umístit tam, kde by to nikdo nikdy nečekal? Možná je pod městem," vydechnu a věděl jsem že mě Mikoto uslyší v myšlenkách. Pravda byla taková že i kdybych se nemýlil, pořád tu byla otázka... jak se do něj vůbec dostat.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 26/6/2018, 20:52

    Hádanky nás vedly stále pátky, nebo ve smyčkách. Bylo to.. Zvláštní a já začínal být opravdu frustrovaný. Navíc jsem se musel spoléhat na Aokiho, protože ono písmo jsem vážně nedokázal přečíst. Aoki se ale najednou zarazí a dostane nápad, který byl... Opravdu chytrý. ucítím vlnu nadšení a rychle přikývnu.
    "To dává smysl," pousměji se a zaslechnu Aokiho myšlenky o tom, jak se tam dostat.
    "Skrýtý vstup podle mě ve městě nikde nebude, leda by byl skrytý magií. Jinak by jej obyvatelé dávno našli... Můžeme se porozhlédnout po sebemenších stopách magie, nebo... Možná bych byl schopný detekovat, jestli se něco nachází pod zemí pomocí vibrací, ale nikdy jsem to nezkoušel," řeknu zamyšleně směrem k Aokimu.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 26/6/2018, 21:02

    "Myslím že máš pravdu a za zkoušku to stojí," povzdechnu si a pomalu se rozejdu k Mikotovi. Okamžitě k němu natáhnu ruku a požádám ho aby mi podal tu svou, než na ni umístím značku pro lepší šestý smysl. Mohli jsme teď cítit jakoukoli nepatrnou magii v okolí mnohem lépe a rozlišit v ní i ty nejmenší detaily.
    "Tohle by nám mohlo pomoci v hledání něčeho neobvyklého," vysvětlím a zamyslím se. Za zkoušku to stálo, ale Mikoto musel být opravdu opatrný, už jenom aby nepoškodil žádnou část chrámu, jelikož musel být opravdu starý.... a já věřil že sotva drží pohromadě. I kdžy možná bych se mýlil... Kdo ví. Tak či onak jsem sám začal vnímat magii z okolí a snažil se hledat jakékoli stopy. Vsadil bych se, že ten chrám musí být opravdu rozsáhlý, možná od všech desek, které jsme našly. A hledání mohlo zase započít, i tak jsem raději prvně upřednostňoval pokus Mikota a tak jsem se na něj otočil s jistým očekáváním, že to opravdu zkusí.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 26/6/2018, 21:19

    Aoki s mým plánem souhlasil a poté na mě dokonce umístí značku, díky které jsem vnímal všechno mnohem lépe a více. Včetně temné magie, která byla všude kolem. Donutí mě to nakrčit nos, opravdu jsem ji neměl zrovna dvakrát v lásce a nechuť k temné magii ve mě pořád zůstávala. Moc dobře jsem věděl, jak bolí. Předtím se mi ji dařilo už nevnímat, ale teď... To bylo horší. Povzdechnu si a přestanu si toho všímat a raději dávám pozor, jestli neucítím jinou magii.
    "Dej mi chvilku, nejsem zvyklý na tolik temné magie a nejde mi vnímat nic jiného," zamručím a když se na mě Aoki otočí s jistým očekáváním, dojde mi, že chce, abych zkusil svou schopnost. Přikývnu, než si kleknu na kolena, zabořím ruce do hlíny a zavřu oči. Chvíli se soustředím pouze na magii, než začnu zemí vysílat slabé vibrace. Když jsem se na ně soustředil a měl jsem Aokiho značku... Měl jsem pocit, že vnímám každou překážku, každý kus skály, který byl pod zemí. Pousměji se, když ucítím, že se pod zemí nachází jakýsi komplex a nechám slabé vibrace šířit dál a dál, dokud nenajdu vchod, který byl jen kousek od města.
    "Mám to," vydechnu a vítězoslavně se usměji.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 28/6/2018, 15:34

    Chtěl chvíli a tak jsem jenom přikývl. Byl jsem ochotný mu ji dát, musel to být pro něj šok a... neuděomil jsem si to. Nevadilo m ichvíli vyčkat, nikdo nečekal žebychom ten chrám našli hned první den. Ihned jsem se ponořil do svých myšlenek a zamyslel se nad svým otcem a našim dnešním rozhovorem. Možná jsem to... trochu přehnal, budu se mu potom muset omluvit. Ale rozhodně jsem nechtěl dovoli aby se opakovalo to, co už se jednou stalo. Při vzpomínce na to co mi otec nechtěně ukázal své vzpomínky se mi udělá špatně a měl jsem co dělat abych se na místě nepozvracel. Vážně jsem měl slabý žaludek... Zhluboka se nadechnu a na chvíli posadím, zatímco nechám Mikota aby zkusil svůj plán. Zavřu oči a pokusím se uklidnit, nemyslet na to. Nakonec zaslechnu hlasm ého společníka s tím, že to má a tak se na něj zvědavě otočím.
    "Dobře... poslouchám," vypadne ze mě ale místo toho abych se postavil, zůstanu sedět a zavřu oči.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 28/6/2018, 15:55

    Otočím se na Aokiho, který seděl na zemi a jen mě pobídne, abych mu řekl, co jsem zjistil.
    "Lenochu," řeknu mu pobaveně, když si všimnu, že má dokonce zavřené oči. Ostatně u všeho co dělal většinou šetřil energii....
    "Je to dost velký komplex několik metrů pod zemí, našel jsem vchod, který je kousek od města, takže nejspíš bude dobře zamaskovaný, když ho zatím nikdo nenašel... Z toho co jsem cítil se nerozpadá, takže se nemusíme bát, že nám skončí na hlavě," řeknu krátce a rozejdu se směrem, kde jsem vchod cítil.
    "Když víme, kde zhruba hledat, najdeme ho lehce... Přinejhorším se bude kopat," řeknu zamyšleně a počkám na Aokiho, než mě bude následovat.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 28/6/2018, 16:55

    Poslouchal jsem Mikota a přikyvoval. Ignoroval jsem jeho poznámku o lenosti a akorát jsem se několikrát zhluboka nadechl. Po chvilce už jsem se tak nějak dal do kupy a když zaslechnu že se rozešel pryč, otevřu oči a postavím se, hned poté se vydám za ním.
    "Dobře, takže tohle nechám na tobě," sdělím mu a nakonec se vydám za ním. Jenom jsem ho tiše následoval a přemýšlel. Chtěl jsem celé tohle divadlo s černou krví zastavit a upřímně jsem dostal strach, že by se to mohlo celé zopakovat. Tohle byl problém a já doufal že mámě abychom to vyřešili. Zhluboka se nadechnu a snažil jsem se myslet pozitivně, i když jsem byl plný obav o svou rodinu a o to, že kdybych to pokazil, nedopadne to dobře. No, někdo něco udělat musí. Nakonec se pousměji a srovnám krok s Mikotem, abych mohl případně vnímat co mi chce sdělit a nemusel jsem se ptát dvakrát co vlastně řekl.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 28/6/2018, 17:01

    Sdělí mi, že to nechá na mě, vstane ze země a tak se vydáme na cestu. Ohlédnu se na něj, neviděl jsem jeho výraz, ale dokázal jsem vycítit jeho emoce. Byl neklidný a měl strach. Nejspíš o svou rodinu. A kdo by taky neměl, z toho, co jsem zahlédl v jeho myšlenkách jsem měl husí kůži.
    "Zvládneme to, Azariusi," řeknu mu potichu, ale s jistotou v hlase, která nenechávala místo pochybám. Chtěl jsem ho nějak uklidnit, ale v tomhle jsem moc dobrý nebyl.
    Brzy dorazíme na místo, které vypadalo zcela obyčejně a přesto by se někde v okolí měl nacházet vchod. Ještě jednou si kleknu na zem a ověřím si, že jsme na správném místě, než kývnu na Aokiho a začnu prohledávat okolí. Vchod by měl být přímo pod velkým kusem skály, který trčel ze země a byl skoro tři metry vysoký. Začnu ho obcházet, ale nic nenajdu.
    "Tady by to mělo být... Možná je pod tím šutrem?" zamumlám.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 28/6/2018, 17:35

    Nějakou chvíli jsme šli, byl jsem potichu a přemýšlel když najednou zaslechnu Mikota. Povzdechnu si a nakonec se zasměji, měl pravdu... nějak to zvládneme. Brzy jsme našli místo, kde by měl vchod do chrámu být, ale žádný jsem neviděl. Mikoto mi nakonec sdělí že by to mělo být pod tím šutrem a tak se na něj zadívám.
    "Takže co teď?" vypadne ze mě a sám se na šutr před námi zadívám. Možná kdybychom ho sejmuli... i když... nevím, netušil jsem jestli tím něco nepokazíme. Okamžitě zruším naše značky a povzdechnu si.
    "Hele dej mi tak pět minut, jen se nadýchám čerstvého vzduchu a srovnám si myšlenky. S takovým chaosem v hlavě tam jít nemůžu," ušklíbnu se na něj a hned na to se ohlédnu do dálky a po okolí. Ihned jsem začal počítat, což mě tak nějak uklidňovalo a brzy jsem byl naprosto klidný a odsunul nepotřebné myšlenky stranou. Šlo to dobře a brzy jsem se zase mohl začít soustředit na to co mám.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 28/6/2018, 17:47

    Ani Aoki netušil, co teď, ale po chvilce řekne, že potřebuje nějaký čas na urovnání myšlenek s tím, že s takovým chaosem v hlavě tam jít nemůže. Jen přikývnu, zatímco začnu kámen obcházet. Položím na něj ruku a nechám do něj proudit trochu magie, jestli někde nenarazím na magii, která by zakrývala vchod, nebo něco, co by se dalo aktivovat. Ale nic nenajdu. Takže je to pravděpodobně čistě fyzická překážka. Opřu se o kámen zády a zapřu se nohama o zem, než do něj vší silou zatlačím. Ani se nepohne, proto přetvořím magickou energii na sílu a zkusím to znovu. Tentokrát se trochu pohne, ale mé tělo okamžitě zaprotestuje a věděl jsem, že pokud bych toho nenechal... Nejspíš bych si zpřetrhal pod tím náporem všechny šlachy. Povzdechnu si a když si všimnu, že se Aoki vrací a jeho pocity byly už mnohem klidnější, pousměji se.
    "Mám sílu na to to zvednout, ale ne tělo, které by ji vydrželo... Nemáš i na to nějakou značku?" zeptám se ho.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 28/6/2018, 17:53

    Sotva Mikoto promluví, pousměji se a změřím si ho pohledem, než k němu pomalu přistoupím a zaktivuji značku pro výdrž, kterou na něj umístím. Chtěl i sílu? Nebo říkal že ta není zapotřebí? Párkrát zamrkám a nakonec to nechám být, kdyžtak by mi určitě řekl.
    "Hotovo," obeznámím ho s tím a zadívám se na obrovský šutr. Co pod nim najdeme, to jsem netušil ale ať už ten chrám bude jakýkoliv, byl jsem připravený na to, odnést si z tama to, co jsem potřeboval a pro co jsem tam vlastně šel. Nemůžu to zvorat, neúspěch je tady prostě zakázaný a tak jsem zamyšleně odstoupil od kamene, s tím, že tohle ponechám na Mikotovi. Mezitím jsem upevnil značku na jeho těle a ohlédl se na Iriona, kterému jsem řekl aby hlídal.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 28/6/2018, 17:59

    Aoki ke mně bez jediného slova přistoupí a umístí na mě značku, okamžitě ucítím, že mé tělo zesílilo a opět jsem si připadal, jako by mé tělo bylo nesmrtelné, silné. Možná ještě silnější. Pousměji se, když mi Aoki sdělí, že je hotovo a přistoupím opět ke kameni.
    "Cítím to... Ta tvá schopnost je vážně neskutečná," vydechnu a změním více jak polovinu své magické energie na sílu. než se do kamene zapřu. Pod mojí silou se nahne a když do něj se zafuněním zatlačím ještě více, překulí se na stranu a odhalí... Hlubokou díru do země, na jejíž dno opravdu nešlo vidět a zela v ní jen temnota. Zůstanu stát na kraji onoho otvoru v zemi a zašklebím se.
    "Myslím, že tohle bude spíš únikový východ, než hlavní vchod," ušklíbnu se, než vyvolám kolem své ruky plameny a pošlu je dolů. Nechám je levitovat ve vzduchu a všimnu si, že podlaha se nacházela asi dvacet metrů pod námi.
    "Skáčeš první?" zeptám se Aokiho.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 28/6/2018, 18:05

    Sledoval jsem Mikota u čehož mi zacukaly koutky a ani jsem pořádně netušil proč. Brzy byl ale kámen tu tam a před námi se objevila hluboká díra, na jejíž dno jsem nedohlížel ani já. Chvíli jsem tam jenom stál a sledoval Mikota jak poslal plamínek ohně dolů a když se na mě otočil s tím, jestli skáču první, nadzvednu obočí a zadívám se na něj jako na debila.
    "Skáču? Zešílel jsi? Nebudu zkoušet nakolik je moje tělo odolné," odpovím mu a nechám své tělo obalit temnou magií, než se mi na zádech zhmotní dvě velká černá křídla se kterými se rozejdu k okraji propasti.
    "Chceš svést?" zeptám se Mikota, načež se ušklíbnu.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 28/6/2018, 18:13

    Kvůli brnění jsem neviděl Aokiho výraz, ale měl jsem pocit, že by byl v tuhle chvíli k nezaplacení. Zeptá se, mě jestli jsem zešílel a tak jen pokrčím rameny a sleduji, jak jeho tělo obalila temná magie. Na zádech si zhmotní dvě velká, černá křídla, na které zůstanu zírat. Jak mi má křídla chyběla! Hlavně v takovýchto chvílích, kdy by se opravdu hodila. Navíc jsem nemohl udělat to, co Aoki, takže... Jsem byl odkázaný na jeho pomoc. Tiše si povzdechnu, než tiše přikývnu na jeho nabídku, jestli chci svézt. Netušil jsem, jak to chce udělat a v tuhle chvíli mi to bylo jaksi jedno. Jen jsem sledoval jeho křídla a pocítil lehkou závist.
    "Bastarde," zamumlám potichoučku a zašklebím se.
    "Raději pojďme... Chci co nejdřív zmizet, než nás tady najdou a bude z toho průser," řeknu raději a přistoupím k Aokimu.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 28/6/2018, 18:21

    Jeho tichá 'nadávka' mi neunikla a tak se pousměji a nakonec ho chytím za mikinu a máchnu křídly tak abych se vznesl do vzduchu, než se nakonec vydám dolů.
    "No alespoň mi sviť na cestu, v té tmě hovno vidím," vydechnu a raději dávám pozor abychom oba dva neskončili zlámaní někde na zemi. Čím jsme byli hlouběji, tím divnější pocit jsem dostával a brzy jsem na svém těle cítil stopy cizí magie. Bylo to ... divné a proto zruším Mikotovu značku pro výdrž a sám si zaktivuji tu pro šestý smysl a... podivil jsem se snad ještě víc. Ta magie byla všude okolo, připadalo mi to jako kdyby se v úlomcích vznášela ve vzduchu a lehce mě z toho mrazilo v zádech. Nepřišla mi však nijak agresivní, spíše naopak. Bylo to snad poprvé, co jsem něco takového cítil.
    "Zvláštní..." vydechnu a když ucítím pevnou půdu pod nohama, zruším temná křídla a rozhlédnu se okolo.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 28/6/2018, 18:27

    Chytí mě za mikinu, než se vznese do vzduchu. Jen si odfrknu a moc sebou nehýbu, abych mu to ještě neztěžoval, když už mě musí tahat... Řekne mi, abych svítil na cestu a tak nechám plameny obklopit mou ruku a světlo ozáří prostory... Chrámu? Ve kterém jsme byli. Po chvilce ucítím, jak Aoki zrušil značku a zase jsem se cítil... Slabě... Jako smrtelník. Na to si snad nikdy nezvyknu. Měl jsem tohoto místa zvláštní pocit, který jsem ale nedokázal popsat. Zaslechnu Aokiho, nejspíš cítil tu samou divnou magii, jako já. Brzy jsme byli na zemi a tak nechám plamen na mé ruce ještě silněji rozhořet, aby ozářil více prostoru.
    "Kam teď?" zašeptám potichu, jako bych se bál, že probudím něco, co rozhodně nechci a co by se tady rozhodně mohlo skrývat.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 28/6/2018, 18:40

    Bylo to zvláštní, měl jsem pocit jako kdyby mě kousky oné magie lechtaly na konečkách prstů. Byl jsem rád že můj společník rozhořel oheň na své ruce a oba jsme tak mohli lépe vidět na cestu a okolí chrámu. Když se mě ale zeptá kam teď, trochu znejistím, jako kdybych to sám snad věděl.
    "To nevím, ale zkusíme jít pořád za nosem a za středem té... zvláštní magie," odpovím mu tichým hlasem a vykročím vpřed.
    "Sám nevím kam přesně jít a co všechno tady můžeme nalézt. Podsvětí je... nevypočitatelné a takové chrámy bývají většinou nebezpečné a chráněné kdo ví čím. Alespoň v knihách to tak bylo..." povzdechnu si a nakonec se rozejdu dál, dokud se ulička nezačne zúžovat a nenavede nás k nějakému vchodu, do kterého se mi moc nechtělo, ale hádám že to byl vstup do onoho chrámu.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 28/6/2018, 18:52

    Navrhne, aby jsme šli přímo za nosem vstříc neznámé magii. Jen přikývnu a tiše si povzdechnu, než se obezřetně vydám za mým společníkem. Opatrně jsem našlapoval a pročesával zrakem okolí, jestli neuvidím něco podezřelého, co by připomínalo past.
    "Chápu, nic jiného bych nečekal," odpovím potichu, když mi Aoki řekne, že je podsvětí nevypočitatelné. Najdeme vchod do chrámu, kam obezřetně vstoupíme a začneme se rozhlížet okolo. Cítil jsem tu magii čím dál silněji a byl to.. Zvláštní pocit, přestože ji amulet od mého těla držel dál. Začneme procházet chrámem, který mi přišel jako bludiště, ale Aoki se v něm orientoval velmi dobře, proto jsem ho následoval a svítil mu na cestu. Dokonce narazíme na několik pastí, kterých si uď všimneme a zneškodníme je, nebo se jim nějak vyhneme. Nakonec však narazíme na velkou knihovnu, která však byla... Zčásti vyklizená. Poličky byly převážně prázdné, ale i tak se zde nacházelo několik desítek starých knih, pergamenů, svitků a jiných dokumentů.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 28/6/2018, 19:07

    Když můj společník pronese že chápe a že by nic jiného ani nečekal, ušklíbnu se. I pro mě tu bylo stále dost míst, o kterých jsem nic netušil a která pro mě mohla být nová, zvláštní a dobrodružná. Stále jsem se měl co učit a jednou bych rád prozkoumal celé podsvětí, kdo ví třeba i lidský svět. Byl jsem na něj čím dál tím víc zvědavější, ale teď jsem se soustředil spíše na svou práci. Po cestě jsme potkali několik pastí, když jsem si jich nevšiml já sám, děkoval jsem tomu že je můj společník tolik obezřetný a všiml si jich mnohem dřív. Brzy jsme však narazili na velkou knihovnu a tak se po ní okamžitě začnu rozhlížet. Bylo tu několik dokumentů a přesto mi přišla nějaká prázdná...kdo ví kolik je to let od té doby, kdy tu naposledny někdo byl. Stále jsme nevěděli kde je hlavní vchod, i když to proteď nebylo důležité. Pomalu jsem se natáhl k prvnímu zajímavě vypadajícímu svitku a zadíval se na něj. Naštěstí byl v démonické řeči, které jsem rozuměl a tak si ho prohlédnu celý. Stále jsem cítil tu zvláštní magii v okolí a byla silnější než předtím.
    "Mohu říci, že vlastně ani nevím co přesně hledáme, ale pokud se jedná o zakázanou magii, měla by mít určitě nějaké rituální zaříkávání... nebo alespoň něco takového si pod tím představím já, jak říkám... sám se s něčím takovým setkávám poprvé," přiznám se no ani já nebyl vševědoucí, koneckonců mi bylo jenom devatenáct.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 28/6/2018, 19:11

    Aoki se začne rozhlížet po knihovně, což jsem chtěl udělat také, ale jakmile si všimnu, že je všechno psané démonickou řečí, zklamaně si odfrknu a místo toho začnu zkoumat okolí, jestli tady není další past, nebo skrýš pro něco významnějšího. Ani Aoki netušil, co hledáme, takže... Byla jen jedna možnost.
    "Možná bude nejlepší, když si všechno tady projdeš a poté dokumenty zničíme... Alespoň se nedostanou do rukou nepřátel... I když jsem většinou proti ničení vědomostí a knih... Ty si je můžeš zapamatovat," navrhnu a když najdu jednu zapadlou knížku, vytáhnu ji a donesu Aokimu.
    "Ven bych je nenosil, kdyby nás s nimi chytili, bude problém, nejlépe se dostat ven a zmizet, aniž by si toho kdokoliv všiml," řeknu a znovu se dám do průzkumu.

    Sponsored content


    Mikoto & Aoki - Stránka 5 Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je 10/5/2024, 14:35