Atreia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soukromá TRPG = Textová Role Play Game


3 posters

    Mikoto & Aoki

    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki Empty Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 11/6/2018, 18:07

    Počasí: Krásný, sluneční den, od rána vládne velké horko, ale začíná se zvedat vítr, signalizující blížící se bouřku.
    Místo: Podsvětí
    Pořadí: Mikoto -> Aoki
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 11/6/2018, 18:13

    Naštvaným pohledem jsem propaloval kámen, který ležel kus ode mě, jako by mohl za veškeré mé problémy. Neměl jsem dobrou náladu... Právě naopak, byl jsem naštvaný, velmi naštvaný. Celé tělo mě bolelo a věděl jsem, kdo za to může... To ten debilní... Co to vlastně bylo? Prostě ta debilní, opeřená ještěrka! Ještě víc se zamračím a z krku se mi vydere hluboké zavrčení. Byl jsem si celkem jistý, že kdybych měl tu schopnost... A ten kámen byl živý... Zavraždil bych ho pohledem! Seděl jsem ve stínu stromu, na samém okraji pouště a odpočíval. Přeci jen... Procházet se v takovém horku pouští nebyl zrovna nejlepší nápad... Naštěstí jsem našel její kraj, což ale neměnilo nic na tom, že jsem byl vyčerpaný, žíznivý, hladový... A stále jsem neměl ponětí, kde přesně jsem. Byl jsem v podsvětí, na místě, které jsem neznal. Bez jakýchkoliv zásob. Povzdechnu si a na chvíli zavřu oči, věděl jsem, že za chvíli budu muset vstát a pokračovat v cestě... Už jen při té myšlence se znovu zamračím a opět zabodnu vražedný pohled do země před sebou.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 11/6/2018, 18:35

    Konečně jsem měl hotové všechno co jsem potřeboval zařídit, zabralo mi to celkem tři dny i s tou únavnou cestou a můj kůň... ach ano můj kůň... Indigo. Ten právě na truc utíkal kus přede mnou a nechtěl mě nechat dosednout na jeho záda. Už jsem pár hodin kráčel pouští a neměl jsem sílu se na to s nim dohadovat a tak jsem ho nechal být.
    Brzy jsem už z dálky zahlédl kraj pouště a pár stromů, ke kterým se Indigo okamžitě rozběhl, aby se schoval před parným horkem, které už i mě začínalo lézt na nervy. Mé brnění bylo naštěstí lehké a docela vzdušné i když na to nevypadalo, takže jsem až tak jako většina démonů netrpěl. Navíc, tohle počasí bylo obvyklé, většina démonů si na něj zvykla a já byl jendím z nich, i když to občas opravdu žádalo změnu. Brzy jsem dorazil ke stromům i já a když jsem se ohlédl po svém koni, všiml jsem si že zírá na jeden ze stromů, jehož kmen propaloval pohledem nebo jsem si to alespoň myslel, dokud jsem nedošel blíž a nevšiml si mladíka, který pod stromem seděl a opíral se o jeho kmen. Zůstal jsem stát na místě a prohlížel si jeho rudé vlasy, zatímco na něj indigo nasupeně zíral a já začínal mít blbý pocit že po něm vyjede.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 11/6/2018, 20:45

    Najednou zaslechnu dusot koňských kopyt a tak se překvapeně podívám oním směrem. Ihned si všimnu obrovského koně, který se ke mně přibližoval a propaloval mě pohledem. Vypadal opravdu rozzuřeně. I já se na něj vražedně zadívám a až po chvilce si koutkem oka všimnu postavy oděné do brnění, která stála opodál a dívala se mým směrem. Možná ten kůň patří jemu? Každopádně jsem nebyl nadšený, že mám společnost, musí to být démon... Co za jiné tvory by tady ještě pobíhalo? Kůň byl ke mně ale blíže a proto se má pozornost upírala převážně na něj, což se také ukázalo jako dobrý nápad, když se mě pokusí kousnout a když mu uhnu, hrábne po mně kopyty. Převalím se stranou a rychle se vyškrábu na nohy, než uskočím dál od naštvaného koně a zaměřím se raději na jeho majitele.
    "Nejsem nepřítel... Nechci bojovat," zachraptím a olíznu si vysušené rty. Měl jsem obrovskou žízeň, hlad... Rozhodně jsem nechtěl bojovat, jelikož by to nedopadlo vůbec dobře. Aktivuji svou schopnost, abych se podíval, co je ten démon zač a zarazím se. Jeho duše byla čistá, ne úplně, musel vzít už několik životů, což znamená, že je nejspíše mladý. Co mě ale překvapilo, bylo jeho srdce. Bylo čisté. ČISTÉ. Byl to démon. Se srdcem čistším, než ta andělská. Deaktivuji svou schopnost a zadívám se na démona v brnění před sebou, jako bych někoho živého viděl snad poprvé v životě a zcela jsem zapomněl, že stále mohu být v nebezpečí. Už jen kvůli tomu pitomému koni.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 11/6/2018, 21:27

    Sledoval jsem počínání Iriona, což mě donutilo lehce nadzvednout obočí. Dříve než jsem stačil cokoliv udělat, vyjel po něm a tak si jenom povzdechnu a sleduji jak se mladík odkutálel stranou.
    "Jestli na tebe zaútočí, nepomůžu ti," zavrčím naštvaným pohledem upřeným ke svému koni a snažím se mu tím naznačit, že jestli toho nenechá, může skončit špatně. Kromě toho jsem na něj byl naštvaný, takže jsem mu jeho chování hodlal nějak vrátit. Chvílí jsem ho propaloval pohledem, ale nezdálo se že by mě bral zrovna dvakrát vážně, než si hlasitě odfrkl a odkráčel stranou. Teď jsem se mohl soustředit na mladíka, který zachraptěl že není mým nepřítelem a nechce bojovat.
    "To je dobře, protože mě se taky nechce," řeknu jednoduše a sáhnu do brašny po boku, ze které vytáhnu láhev s vodou a hodím ji po muži. Doufal jsem že má dobré reflexy a nepřistane mu uprostřed čela. Byl divný a divěl na mě jako kdybych spadl z nebe. Ne že by to bylo v podsvětí neobvyklé...
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 11/6/2018, 21:35

    Stále jsem se překvapeně díval na démona přede mnou, který svému koni sdělil, že pokud zaútočím, nepomůže mu a poté se na něj chvíli naštvaně díval, než obrátí pozornost na mě. Odpoví, že také nechce bojovat a i přesto, že sáhne do brašny, nijak nezareaguji. Jindy bych byl na pozoru, že vytahuje zbraň, ale... Stále jsem se nemohl dostat přes to, že přede mnou stojí démon s tak čistým srdcem. Najednou si všimnu, že ke mně něco letí, ale dřív než zareaguji, něco mě udeří přímo do čela. Trochu vyjeknu, než onu věc chytím a hned na to dopadnu na zem na zadek.
    Překvapeně zamrkám, když uvidím láhev s vodou a bez zaváhání ji otevřu a skoro celou vypiji. Hned mi bylo lépe a tak se vděčně zadívám na démona.
    "Díky," řeknu už jistějším hlasem a hodím mu láhev zpátky. Na chvíli se zadívám na koně, který stál opodál a vypadalo to, že nezaútočí, ale jeden nikdy neví.
    "Tak trochu... Jsem se ztratil... Mohl bys mě nasměrovat někam, kde můžu sehnat nějaké zásoby?" zeptám se a vyškrábu se na nohy. Když už jsem měl to štěstí a narazil na někoho, kdo mě nechce zabít, můžu toho taky využít...
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 11/6/2018, 21:50

    Jak jsem očekával, stalo se přesně to co jsem si myslel. Láhev udeřila mladíka do čela, ale i přes jeho zaražení ji chytil a dopadl na zadek. Hlasitě si povzdechnu a zavrtím nad tím hlavou. Vypadal hodně vyčerpaně a vlastně nebyl mou starostí... Už jsem se chystal k odchodu, ale sotva se lehce natočím na stranu, poděkuje mi a položí mi otázku ohledně zásob. Lehce natočím hlavu směrem k němu a zůstanu na něj hledět jako na idiota. Chvíli mi nedocházelo co po mě chce a až po chviličce co se opodál ozve zavfrkání Indiga, který mě strčí do ramene, se vzpamatuji.
    "Zásoby... jasně," dostanu ze sebe a ohlédnu se někam za mladíka, než ukážu prstem na dlouhou poušť a lehce se pousměji.
    "Zhruba čtyřicet kilometrů tímhle směrem je menší město, tam můžeš nabrat zásoby. Počítej s tím, že stojí tak třikrát víc než kdekoli jinde, jsi totiž v neutrální zóně," řeknu mu a sáhnu po otěžích, které pevně sevřu v rukou. Něco se mi na tomhle setkání nezdálo, jen mi pořád nedocházelo co.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 11/6/2018, 22:01

    Démon se chystal k odchodu, ale zarazí se, když se jej zeptám na zásoby. Otočí se mým směrem a zůstane nehnutě stát ne místě. Dostanu pocit, že musí mít opravdu komický výraz, který jsem ale kvůli jeho brnění neviděl. I já jsem ho sledoval a nakonec se vzpamatuje, když jej kůň strčí do ramene. Dostane ze sebe něco o zásobách, než ukáže na poušť a řekne mi, že tím směrem je menší město, kde mohu nabrat zásoby, ale že je to tam mnohem dražší, jelikož je to neutrální zóna.
    "Tam... Už nejdu," zavrčím spíše pro sebe a dostanu tik do zdravého oka. Vypadalo to, že se chystá odjet a já se nedivil. Nemusel mi pomáhat, neznal mě. Tiše si povzdechnu, než přikývnu a rozhlédnu se kolem. Věděl jsem, že tak dlouhou cestu pouští mé tělo nevydrží, takže si budu muset něco ulovit sám.
    "Ještě jednou díky," řeknu démonovi, než se pomalu vydám dál mezi stromy, pryč od pouště. Doufal jsem, že tu bude nějaká... Poživatelná bestie. A že ji dokáži zabít pomocí magie. Rozhodně jsem tady nehodlal chcípnout. Už teď jsem proklínal tu pitomou ještěrku, za to, že mě sem dotáhla a pak mě poslal do prdele s tím, že 'ještě nenadešel čas.' A to mu mám pak ještě pomáhat?! Naštvaně zavrčím a na chvíli zavřu oko. Tohle mi vážně chybělo... Byl jsem ale odhodlaný vrátit se za Nyssou a tak se donutím pokračovat v chůzi, i když to nejspíš vypadalo, že sebou každou chvíli fláknu o zem.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 11/6/2018, 22:23

    Prohlásil že tam už nejde a nakonec mi poděkoval a otočil se k odchodu. Sám jsem se rozešel jiným směrem a Indigo už naštěstí kráčel vedle mě bez nějakýchkoliv námitek. Ušel jsem však možná dvacet kroků, než jsem se zastavil a povzdechl si. Nakonec jsem se otočil a rozešel se zpátky za mladíkem, kterého jsem za chvíli zahlédl mezi stromy. Obratně jsem vyskočil na koně a pobídl ho ke klusu, než jsem se zastavil kousek před mladíkem. Nebyla to moje věc, nebyl jsem povinný mu pomáhat, ale... taky jsem ho tady nechtěl nechat. Nevypadal moc dobře a sotva stál na nohách, bylo na něm jasně vidět, že leze z posledního. Opravdu jsem nesnášel svou dobrosrdečnost, ale kdybych mu nepomohl, kdo ví co by se stalo.
    "Tím směrem bych nechodil, je to příliš nebezpečné," řeknu a pobídnu koně aby udělal ještě pár kroků k červenovlasému muži, než zastavím a natáhnu ruku jeho směrem.
    "Mířím do jednoho z království, je to tím směrem přes poušť, takže tě tam vezmu," navrhnu mu a zůstanu stát s nataženou rukou v očekávání jeho odpovědi.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 11/6/2018, 22:28

    Šel jsem rovně za nosem a doufal jsem, že narazím na nějakou potvoru, kterou budu moci zabít a najíst se. A pramen vody by se taky hodil. Povzdechnu si, najednou však za sebou zaslechnu dusot koňských kopyt. Otočím se a tázavě se zadívám na démona, který seděl na koni a klusal mým směrem. Zastaví se kus ode mě a tak nadzvednu obočím a zcela se na něj otočím. Čekal jsem, co z něj vypadne a po chvilce dojde ještě blíž s tím, že tím směrem je to nebezpečné a nechodil by tam.
    "Nemám moc na výběr," povzdechnu si, když ke mně ale natáhne ruku a sdělí mi, že mě může vzít sebou, pocítím jiskru naděje, že tady vážně nechcípnu. Unaveně se pousměji, než jeho ruku přijmu.
    "Mikoto," představím se rovnou a s jeho pomocí se vyhoupnu na hřbet koně za sedlo. Jeho kůň byl opravdu statný a věděl jsem, že nebude mít problém uvést nás oba.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 11/6/2018, 23:00

    Překvapí mě když mou ruku přijme a nechá se vyhoupnout do sedla. Vlastně se mi potvrdilo že není hloupý a také to že nemá na výběr. Jistě mohl by jít a riskovat své štěstí, ale tady byl každý den rizikem a s tím jsem také pobídl koně do klusu a brzy jsme vyrazili pouští.
    "Ao-.. Azarius," vydechnu na poslední chvíli a zadívám se do dálky. Už jsme jeli nějakou chvíli a brzy jsem přešel z klusu do cvalu, než jsem se otočil na mladíka a nechal koně aby nás vedl, jenom jsem hlídal aby nesjel z cesty, i když to se v poušti mohlo zdát obtížnější.
    "Proč jsi v lidské podobě? Lidské tělo je křehčí a snižuje tvé šance na přežité, to stejné platí i pro fyzickou sílu-" vydechnu a hned na to se zarazím. "...leda že bys nebyl démon, i když ne... pitomost," řeknu spíše zamyšleně pro sebe a nakonec se otočím zpět na cestu. Doufal jsem že cestou nebudeme mít žádné problémy a že se vyhneme zdejším potvorám.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 11/6/2018, 23:07

    Pohodlně se usadím na koňském hřbetě a rukama se chytím konce sedla. Démon se mi představí jako Azarius a poté se rozjedeme směrem k poušti. Nějakou dobu jsme klusali, než Azarius pobídne koně do cvalu. Bylo teď mnohem pohodlnější na koni sedět a démon se na mě po chvilce otočí s tím, proč jsem v lidské podobě. Najednou se však zarazí a zamyšleně poznamená, že bych nemusel být démon, ale hned to zamítne. Ušklíbnu se, než zavřu oko a unaveně si opřu hlavu o jeho záda.
    "Trefa... Nejsem démon. Je to... Dlouhý příběh. Nechci ti způsobit problémy, ale... Jsem tak trochu ztracený, vůbec se tady nevyznám a... Pochopím, když mi už nebudeš chtít pomoci," povzdechnu si po chvilce a tiše jsem doufal, že mi i tak bude chtít pomoci. Byl jsem si totiž celkem jistý, že kdyby mě srazil z koně do písku, už bych nevstal.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 11/6/2018, 23:18

    I když jsem tu skutečnost zamítl, pořád jsem nad tím tak nějak přemýšlel. Vlastně by mě to ani nepřekvapilo. Do podsvětí se dostávalo více jiných bytostí a i když to bylo vzácností na někoho takového narazit, občas se to prostě stalo. Hned na to poznamená že jsem se trefil a že skutečně není démon, což mnohe vysvětlovalo, včetně jeho neznalosti o tomto světě.
    "Démoni jsou svobodní, tedy... alespoň do určité míry. Kdybych ti pomoct nechtěl, neudělal bych to a už vůbec ne za cenu toho, že o tobě nevím vůbec nic," přiznám a zamyšleně se zadívám do dálky. Byla to pravda, kdybych mu nechtěl pomoci, prostě ho tam nechám, ale tak nějak bych se s tím nesrovnal jako člověk... i když jsem jim byl jenom z části a vlastně ani ne člověkem.
    "V tom případě máš štěstí, je mi to jedno," odpovím a znovu lehce pootočím hlavu abych se ujistil že nepadá, protože bych ho okamžitě chytal a chvílemi se mi zdálo, jakoby měl každou chvíli odpadnout a tak jsem dával pozor jak na cestu tak na něj.
    "V tom případě tu pro tebe vzrůstají mnohá rizika, ne všichni tě vyslechnou a dají ti to co budeš chtít, i kdyby jsi jim poctivě zaplatil," vpovzdechnu si a už teď jsem věděl že s nim strávím více času, než jsem si původně sám myslel.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 11/6/2018, 23:25

    Odpoví mi, že démoni jsou svobodní, tedy alespoň do určité míry a že mi pomoci chce. Trochu se pousměji, když si vybavím jeho čisté srdce a po chvilce mi řekne, že mu je jedno, že nejsem démon. Nejspíš by mě to překvapilo, nebýt mé schopnosti, ale zároveň jsem... Dostal o tohoto mladého, nevinného démona strach. Což bylo samo o sobě divné, ale doufal jsem, že nebude naivní, pomáhat všem a nakonec ho nezneužijí. Díky své dobrosrdečnosti by mohl lehce přijít o život. Něco mi ale říkalo, že je chytrý a poradí si. Tedy jsem alespoň v to doufal. Mít ale starosti o démona... Mí předci se jistě obrací v jejich posvátných hrobech... Dobře jim tak... Byl jsem už dost mimo, ale přesto jsem slyšel jeho varování, na odpověď jsem se však už nezmohl, jen lehce přikývnu a poté ucítím, jak se nakláním do strany. Neměl jsem však už sílu ani vůli s tím cokoliv udělat. Jen se mi zatmělo před očima a poté jsem o sobě už nevěděl.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 11/6/2018, 23:42

    Byla to asi už nějaká hodina od toho, co jsem dorazil do města a k našemu štěstí se mi podařilo najít i hostinec, kde jsem zaplatil za pokoj abych tam Mikota mohl odnést. Bylo jenom štěstí, že jsem ho hlídal, protože se mé obavy naplnily a po cestě upadl do bezěvdomí. Kdybych včas nezareagoval a nechytil jej, nejspíše by skončil na zemi a v té rychlosti by to nemuselo dopadnout ani trochu dobře.
    Zrovna jsem stál u starých kamen a podařilo se mi uvařit nějaké teplé jídlo, ne že bych v tom byl zběhlý ale bylo to něco co mě naučila matka a tak jsem opečené maso rozdělil na dva talíře a donesl je na malý stolek kousek od postele, kde ležel můj stále neznámý společník. Na čele měl studený obklad a vypadal unaveně, takže jsem se nedivil že spal už pár hodin. Jídlo jsem nachystal i pro něj a také přinesl vodu, jistě bude mít žízeň až se probudí. Sám jsem se pustil do své porce jídla a brzy jsem měl dojedeno. Koně jsem nechal ve zdejších stájích a věděl jsem že si poradí když bude potřeba, takže nebyla třeba se o něj bát. Sám jsem se posadil na starý parapet od hostince a zadíval se z otevřeného okna ven.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 11/6/2018, 23:51

    První, co si uvědomím je, že cítím vůni pečeného masa a hned na to mi zakručí v žaludku. Posadím se na posteli a z čela mi sklouzne studený obklad. Zmateně se rozhlédnu okolo a můj pohled sklouzne na démona, který seděl na parapetu a jedl. Rozespale si promnu oči a trochu se protáhnu, než mi pohled sklouzne na malý stolek vedle postele, na kterém byla sklenička vody a talíř plný jídla. Znovu mi hlasitě zakručí v žaludku a tak se nedočkavě natáhnu po talíři a jeho obsah sním v rekordním čase. odložím prázdný talíř a vypiji celou skleničku vody, než se otočím na mého 'zachránce.'
    "Teď už ti vážně dlužím svůj život," poznamenám vděčně a spustím nohy na zem. Cítil jsem se mnohem lépe a už se mi i vrátilo dost mé energie. Ani svaly mě tolik nebolely a cítil jsem se odpočatě. Musel jsem spát několik hodin. Postavím se na nohy a trochu se protáhnu, než si prohlédnu místnost a poté zamířím k oknu, u kterého seděl Azarius a zadívám se ven. Vypadalo to, že jsme v nějakém městě a tak se se zájmem rozhlédnu po ulici.
    "Tak takhle vypadají démonická města," poznamenám a netušil jsem, jestli mám být nadšený, že poznám nová místa, nebo se stále děsit toho, že jsem v podsvětí.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 11/6/2018, 23:58

    Z mého přemýšlení mě vytáhne až hlas a cinkání příborů o talíř mého společníka. Zaujatě se otočím jeho směrem a když si povšimnu toho jak jídlo doslova zhltal, pousměji se. Musel mít opravdu hlad a sklenička vody byla tu tam, jak jsem předpokládal. Zhluboka se nadechnu a nakonec jídlo položím na parapet kde bylo místo, zrovna v momentě co Mikoto přistoupí blíž, aby se mohl také rozhlédnout po okolí.
    "Ne všechny. Tohle je hraniční město na neutrálním území, je dost chaotické a plné poutníků a cestovatelů, dobrodruhů, vrahů... patří mezi jedno z klidnějších a větších měst, ale o to je více nevyzpytatelné a nebezpečné. Nemá žádná pravidla a pokud tě tu někdo napadne, většinou je to jenom tvůj problém a nikdo ti nepomůže," pronesu pár slov, než seskočím z parapetu a odnesu nádobí do dřezu.
    "Třeba mi to jednou nějak splatíš," zasměji se a víc jsem si s tím nelámal hlavu, prozatím nebylo třeba.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 12/6/2018, 00:07

    Pozorně jsem poslouchal jeho vysvětlení a poté pomalu přikývnu. Tak nějak jsem počítal s tím, že mi nikdo nikde nepomůže a už jen z toho důvodu byl pro mě Azarius velkým překvapením. Stále mě to překvapovalo a kdybych to neviděl na vlastní oko, nejspíš bych tomu nevěřil. Odnese talíře do dřezu a zasměje se s tím, že mu to třeba jednou nějak splatím.
    "Pokud budu moct," pousměji se a sednu si na místo, odkud démon před chvílí vstal. Zadívám se na ulici, která se hemžila démony a aktivuji svou schopnost. Sledoval jsem jejich temná srdce, i když někteří... Nebyli zase tak špatní. Ale alespoň jsem se ujistil, že jsem vážně v podsvětí. Ušklíbnu se a znovu se obrátím na Azariuse.
    "Měl jsem vážně štěstí, že jsem na tebe narazil... Ale mám pocit, že se ti tvá dobrosrdečnost jednou vymstí. Být kdokoliv jiný, je velká pravděpodobnost, že bych ti v půlce cesty vrazil kudlu do zad. Měl bys být opatrnější," neodpustím si nakonec, ale hned na to se zarazím.
    "Eh... Nechtěl jsem znít nevděčně, vážně si toho vážím, ale..." vyhrknu a prohrábnu si vlasy.
    "To je jedno," zamumlám po chvilce.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 12/6/2018, 00:26

    Poslouchal jsem ho a když se ve svých slovech začal zamotávat a protiřečit si, hlasitě jsem se rozesmál. Ne, byl opravdu vtipný a něco mi říkalo, že se s nim nebudu nudit.
    "Nejsem idiot, navíc jsem nebyl sám. Můj Irion je bojového typu a je opravdu dobře trénovaný, i když má někdy svou hlavu," vydechnu a sám si napustím trochu vody do skleničky abych se napil.
    "Navíc tě nepovažuji za přítele a jsem schopný se proti tobě kdykoli obrátit. Jsem zvyklý že se věci ne vždy vyvjíjí tak, jak bych sám chtěl," odpovím mu a ušklíbnu se. "Navíc ve stavu ve kterém jsi byl, by sis akorát sám uškodil," podotknu zcela upřímně a zruším své magické brnění abych si mohl prohrábnout vlasy. Nebyla ho tady potřeba a jako Azarius jsem měl na neutrálním území dost nepřátel a tak jsem se chtěl nepříjemnostem ve městě vyvarovat.
    "Teď k mojí otázce. Proč jsi přišel do podsvětí?"
    zeptám se ho a se zaujatým výrazem se na něj otočím.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 12/6/2018, 00:32

    Začne se hlasitě smát a tak ho probodnu naštvaným pohledem a prudce vyskočím na nohy.
    "Co je sakra k smíchu?!" zavrčím na něj a probodnu ho pohledem, hned na to měla ujistí, že není idiot a měl... Iriona? Asi myslel toho koně. Sdělí mi, že mě nepovažuje za přítele a kdykoliv by se proti mě otočil. A navíc měl pravdu, že v mém stavu bych mu nic neudělal. Odfrknu si, měl pravdu, takže se rozhodnu mu na to nic neříct. Překvapeně však zamrkám, když jeho brnění zmizí. Najednou přede mnou stál mladý, mile a zcela lidsky vypadající blonďáček s modrýma očima. Ještě párkrát překvapeně zamrkám a málem nepostřehnu jeho otázku.
    "Jedna otravná ještěrka si mě sem... Zavolala. Sám to moc nechápu, ale... Nebýt magie, nikdy bych sem nevlezl. Popravdě jsem byl tak trochu donucen," povzdechnu si a zkontroluji, že mám stále kolem krku amulet, který zabraňoval tomu, abych se změnil v temného anděla.
    "Ty... Jsi démon, nebo ne? Předpokládal jsem, že ano, ale když vidím, že jsi v lidské podobě a měl jsi to brnění... Možná na skrytí identity... Co jsi zač?" zeptám se zvědavě.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 12/6/2018, 21:40

    Můj smích na jeho reakci ho nejspíše vytočil. Okamžitě byl na nohách a vrčel na mě. Nic jsem si z toho však nedělal, jenom jsem pokrčil rameny a věnoval se dál své činnosti, tedy do té doby, než mi odpověděl na mou otázku. Lehce nadzvednu obočí, ale rozhodnu se to nechat být.
    "Donucen ještěrkou... to zní... zajímavě," odpovím zamyšleně a rozhodnu se krotit se svým smíchem, protože mi do něj znovu opravdu bylo. Kromě toho ho nejspíše vyvedla z míry má podoba, načež narážela jeho další otázka.
    "Jsem i nejsem, jak se to vezme. Třeba jsem tě jenom nechtěl vyděsit," odpovím mu a líně se protáhnu. Opravdu se mi nic nechtělo dělat, věděl jsem sice, že bych se měl v brzké době dostavit domů ale... nechtělo se mi.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 12/6/2018, 21:52

    Byl jsem rád, že se moc nevyptával na toho pitomého Asmodiana, který mě sem dotáhl, sám jsem tomu moc nerozuměl a vysvětlovat se mi to nechtělo. Jen poznamená, že to zní zajímavě a pak už změníme téma k tomu, co je zač. Jeho odpověď jsem moc nechápal, ale když poznamená, že mě třeba nechtěl jen vyděsit, odfrknu si.
    "Jsi i nejsi? Netuším, jak si to vyložit... A navíc, mě jen tak nevyděsíš, za svůj život jsem viděl mnoho démonů, možná víc, než bych chtěl," zamumlám s povzdechem, ale nakonec se rozhodnu znovu změnit téma.
    "Rád bych ti nějak svůj dluh oplatil. Myslím, že nějakou dobu tady ještě ztvrdnu a nemám co dělat, ani to tady neznám... Nebudu lhát, i pro mě by bylo výhodné cestovat nějakou dobu s tebou a naučit se, jak to tady chodí," řeknu po chvilce přemýšlení a zadívám se na mladíka před sebou. Byl jsem si celkem jistý svými schopnostmi a tím, že mě tady jen tak něco nezabije. Navíc jsem nerad někomu dlužil a ještě méně bytostem temnoty. I když mají dobrá srdce.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 12/6/2018, 22:25

    "Měl to být vtip, ale očividně postrádáš smysl pro humor," dodám na svou poznámku o vystrašení a nakonec si povzdechnu. Chvíli jsem mlčel a nic neříkal, jenom ho tiše poslouchal a sledoval podlahu zdejšího pokoje, než jsem se opřel o linku a upřeně se zadíval na mého nového společníka... Mikota. Normálně bych mu navrhl, že mu otevřu portál do lidského světa a mohl by jít, ale nevypadalo to, že by tam zrovna dvakrát spěchal a tak jsem mu to ani nenabízel. Naopak, jeho návrh mě docela zaujal, i když to znamenalo zasvětit ho do svých občasných plánů. I když ne. Proč bych mu musel něco vysvětlovat a říkat? Kromě toho do mých bojů se plést nemusí, ačkoliv...
    "Cestování se mnou tě může dostat do nepříjemných situací a staneš se nepřítelem, těch mých už jenom když tě se mnou uvidí... i když pořád je to hádám lepší než být nepřítelem všech," dostanu ze sebe a nakonec si prohrábnu vlasy a líně dojdu až k oknu, kde seděl Mikoto. Chvíli jsem se díval někam za něj, než jsem svou pozornost přenesl na něj a natáhl k němu ruku. Souhlasil jsem s tím a neměl jsem problém ho něco naučit o našem světě. Kdo ví jak by na to reagoval otec, ale něco mi říkalo že i on by ho tu jenom tak nenechal tápat.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Mikoto 12/6/2018, 22:32

    Dodá, že nejspíš postrádám smysl pro humor a tak pokrčím rameny. Jakmile mu sdělím svůj návrh, zůstanu tiše sedět na parapetu a jen ho sleduji. Po chvilce se opře o linku a upřeně se na mě zadívá, jako by o něčem přemýšlel, než mi odpoví, že se můžu dostat do nepříjemných situací a znepřátelím si i jeho nepřátele. Bylo to něco, s čím jsem počítal a měl pravdu v tom, že je to mnohem lepší, než mít za nepřátele úplně všechny. Dojde až ke mně a natáhne ke mně ruku. Pousměji se, než se postavím na nohy a pevně mu ji stisknu.
    "Díky, Azariusi," řeknu a pousměji se, než pustím jeho ruku a znovu se usadím na parapet. Zadívám se na oblohu, na které se objevovaly první hvězdy a někdy z dálky zaslechnu hrom.
    "Co máš teď v plánu? Mluvil jsi o nepřátelích, jde ti někdo po krku?" zeptám se zamyšleně.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Aoki 12/6/2018, 22:40

    Stál jsem a čekal zda mou ruku přijme, což se nakonec stalo a tak se lehce pousměji, ale hned na to se zadívám z okna ven. Blesky v dálce mě přesvědčí o blížící se bouřce a tak si povzdechnu a zamyslím se. Mikoto mi poděkoval a to jméno, kterým mě oslovil mě doslova praští do obličeje. Asi bych mu měl vysvětlit pár věcí.
    "Aoki, jmenuju se Aoki. Dokud na sobě nebudu mít magickou zbroj, byl bych rád, aby jsi mě tak i oslovoval," řeknu hned pro začátek a když se mě zeptá na mé nepřátelé a na to co mám teď v plánu, rozhodím ruce do stran, ale v jakémsi otráveném gestu.
    "Chtěl jsem přes noc dojet do vedlejšího města, ale vzhledem k bouřce která se blíží, to postrádá smysl. Nerad bych uvízl někde na půli cesty a už vůbec ne v noci, takže tu hodlám přenocovat," vysvětlím co jsem vlastně měl v plánu, ale hned na to si povzdechnu.
    "Těžko říct kdo po kom jde, řekl bych že je to tak oboustranné. Práce žoldáka má vždycky mnoho mezer, kterých rád využívám a řekněme, že jsem prostě jenom pár démonů nasral," odpovím mu s úšklebkem a znovu se zadívám do dálky.
    "A vůbec... jen tak mimo téma, říkal jsi že nejsi démon. Jaká rasa teda jsi?"

    Sponsored content


    Mikoto & Aoki Empty Re: Mikoto & Aoki

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je 28/4/2024, 01:15