Atreia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soukromá TRPG = Textová Role Play Game


3 posters

    Mikoto & Nyssa & Kael

    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Mikoto 31/3/2018, 20:23

    Místo: Podzemní laboratoř
    Počasí: Klasické jarní počasí - začíná se oteplovat, ale deště jsou na denním pořádku
    Pořadí: Mikoto -> Nyssa


    Naposledy upravil Mikoto dne 6/4/2018, 23:14, celkově upraveno 1 krát
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Mikoto 31/3/2018, 20:23

    Můj nový úkol se mi čím dál méně zamlouval, byl to mnohem větší problém, než jsme si původně dokázali představit. Laboratoř, kde pracovali jak lidé, kteří používali vědu, tak Padlí andělé, kteří využívali magii, aby vytvořili tvory známé jako Elini. Napůl lidi, napůl zvířata. Dříve jsem si myslel, že existují jen v pohádkách, ale teď.... Jsem na vlastní oči viděl, že to není pravda. Netrvalo mi moc dlouho dostat se sem, ale získat si důvěru bylo horší. Ze začátku mi moc nevěřili, ale díky mocné magii jsem vypadal a působil jako zcela obyčejný padlý anděl, tedy až na to, že jsem měl neobvykle velkou zásobu magie. Toho brzy chtěli využít a přestože jsem netušil nic o tom, jak Eliny vytváří... Hodil jsem se jim. Málem jsem se rozesmál, když jsem se poprvé dostal do laboratoře, opravdu by mě nenapadlo, že se tak obrovský komplex bude nacházet přímo pod Atreiou. Respektive přímo pod Atreiskou nemocnicí. Ale byla tady... Obrovská laboratoř, která měla několik pater. Několik týdnů jsem strávil tím, že jsem se seznamoval s prostředím, zaškoloval se, snažil se zapadnout a sledoval jak lidi, tak padlé při práci. Bylo to alespoň zajímavé a tak jsem se ani tolik nenudil. Navíc... Práce je práce. Dnes mi byl přidělený můj první vlastní Elin. Zrovna jsem si pročítal její kartu, moc toho v ní nebylo, jen hodně upozornění, že je nebezpečná, nespolupracuje... Už alespoň vím, proč mi ji přidělili... Dojdu k železným dveřím označeným číslem 636, přiložím k panelu na stěně svou přístupovou kartu a zadám kód, než se mi dveře sami otevřou. Vejdu dovnitř a rozhlédnu se, byla tady židle, nejrůznější přístroje, kabinety s nejrůznějšími látkami, velký stůl s počítačem za kterým bylo velké, průhledné okno, za kterým se nacházel mě přidělený Elin. Kousek dál byly bytelné dveře se stejným zabezpečením, jako ty předchozí. Jediný vchod do cely. Posadím se na židli, dokumenty hodím na stůl a zadívám se do proskleného okna.
    Nyssa
    Nyssa


    Posts : 210
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Nyssa 31/3/2018, 21:05

    Jako vždy jsem seděla v rohu místnosti a přemýšlela. Nad čím? Vlastně ani sama nevím, stihla jsem to v zápětí okamžitě zapomenout. Jenom si tiše povzdechnu a sklopím pohled na své drobné ruce porostlé černou srstí. Už ani nevím jak dlouho jsem tady byla, čas... v mém případě nehrál vůbec žádnou roli. To ticho tady začínalo být mučivé a tak jsem si chvílemi tiše pobrukovala jedinou melodii, kterou jsem znala, která mě dokázala uklidnit ať se dělo co se dělo. Přitáhla jsem si ocas blíže k tělu, pokrčila kolena, na které jsem si položila hlavu, až mi bílé vlasy zakryly celou tvář. Objala jsem si rukama nohy a zapřela se zády o zeď za mnou. Netrvalo to dlouho a zase jsem usnula, tak jako pokaždé když nikdo nepřicházel. Někdy jsem zaspala celý den, jindy pár hodin a i když mi někdo přinesl jídlo, nevěděla jsem o tom. Už týdny mi nosili jídlo a tak jsem se vyhnula testům a kontaktu s ostatními. Bylo to skoro jako kdyby se mě chystali zbavit, což jsem moc dobře věděla že neudělají a tak jsem mohla akorát čekat, že něco opět vymýšlí, tak jako pokaždé co jim nevycházely jejich plány. Už mě to unavovalo, byla jsem přespaná a cítila jsem se hrozně vyčerpaně, přestože jsem k tomu neměla žádný pořádný důvod. Párkrát se akorát líně protáhnu, než zaslechnu cvaknutí bezpečnostního zámku, kterému jsem nevěnovala jeden jediný pohled. Bylo mi jedno, kdo to je, dávno jsem ztratila jakýkoli zájem o komunikaci, o útěk, pohyb. Jenom jsem naklonila hlavu na stranu a skrze bílé pramínky vlasů v obličeji, jsem se zcela nehnutě dívala do temné místnosti.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Mikoto 31/3/2018, 21:17

    Pohledem přelétnu téměř prázdnou místnost, až si všimnu postavy v rohu mstnosti. Prvně mi přišlo, že je zahalená do černého pláště, ale až po chvilce si uvědomím, že je to černá srst. Trochu víc se nakloním ke sklu, abych lépe viděl. Dívaly se na mě dvě velké, modré oči, které vypadaly zcela bez života. Elinovi spadaly do očí dlouhé, bílé vlasy, ale jinak byla jeho srst zcela černá. Až po chvilce si uvědomím, že má jemné rysy, takže to bude samice? Vypadla na pantera a... Byla nádherná. Naštěstí se mi podaří zachovat klidný výraz, i když jsem chtěl k ní jít a začít velkou čičinku drbat za ušima. Raději se podívám do složky a potvrdí se mi, že je to vskutku samice a puma. Znovu si ji prohlédnu, připadalo mi, že je v dost bídném stavu. Její srst byla matná, vůbec se neleskla, její oči byly mrtvé, bez života. Její vlasy byly zacuchané, na některých místech spíše šedé, než bílé. Tedy pokud byly vůbec původně bídné. Potlačím povzdechnutí a místo toho ji probodnu chladným pohledem, než zapnu počítač s tím, že bych se měl podívat, jestli je na něm o ní toho trochu víc.
    Nyssa
    Nyssa


    Posts : 210
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Nyssa 31/3/2018, 21:35

    Za sklem v tmavé místnosti někdo seděl, tím jsem si byla více než jistá. Skrze lesknoucí se sklo jsem na něj ani neviděla a tak jsem se o nějaké zaostření ani nesnažila. Ať už to byl kdokoli, ať už byly jeho plány jakékoli, věděla jsem, že mu na ně nepřistoupím. Bylo to tak u každého, dívím se, že to po tolika letech ještě nevzdávali. Nehodlala jsem s nimi spolupracovat i za cenu toho, kdybych měla umřít. Možná že právě smrt by byla vysvobozením z tohohle nekonečného a dlouze se táhnoucího pekla, který neměl konce. Důvod k životu, tady pro mě nebyl. Proč jsem se tedy nepokusila o útěk? Proč jsem tu zůstávala a trpěla jim to? Tady už nešlo jenom o mou maličkost. Dávno zjistili že můj nezájem k životu vzrostl, ale to co platilo pro mě... neplatilo pro ostatní Eliny tady. Brzy zjistili jak mě vydírat, donutit zůstat a nedělat hlouposti a i když by mi mohl být život mladých Elinů ukradený... nebyl. Nedokázala jsem se dívat na to, jak mou vinou, tvrdohlavostí a strachem, přichází jiní o život. O život který jim byl dán a potom surově odebrán, bez řádného důvodu, bez provinění... a to jenom pro ukáznění někoho, kým jsem kdysi bývala.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Mikoto 31/3/2018, 21:41

    Nějakou dobu jsem si prohlížel a pročítal složky na počítači, stálo tam, že jediný způsob, jak ji donutit spolupracovat bylo skrz vydírání. Vyhrožovat, že zabijí ostatní. Tuto větu si několikrát znovu přečtu. Tak nějak jsem nečekal, že Elinům bude záležet jeden na druhém. Představoval jsem si je jako zvířata schopné přemýšlet a mluvit, ale... Přestával jsem si být jistý tím, že je to pravda poté, co jsem tady viděl. A vlastně... Odkdy můžu věřit báchorkám mého lidu. Nakonec dospěji k závěru, že se víc dozvím tím, že za ní půjdu, než abych si jen četl a tak se zvednu ze židle a vydám ke dveřím. Zadám kód a dveře se otevřou a hned na to za mnou zavřou. Zadívám se na drobného tvora v koutu místnosti, než k ní opatrně udělám několik kroků. Zastavím se zhruba uprostřed místnosti, abych měl dostatek prostoru a prohlédnu si ji více zblízka. Takhle vypadala ještě zuboženěji než zpoza skla. Byla pohublá a vypadala nemocně, i když to se mi možná jen zdálo. Lehce nakloním hlavu na stranu.
    "Jmenuji se Mikoto, ode dneška se o tebe budu starat," oznámím jí.
    Nyssa
    Nyssa


    Posts : 210
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Nyssa 31/3/2018, 22:00

    Tiše jsem dýchala a hleděla na průhledné sklo. Tedy alespoň do doby, než jsem zavřela oči a na chvíli zase opustila veškerou ostražitost nad místností. Nemělo smysl se o něco zajímat, bude to zase stejné. Muž zůstane za bezpečnostním sklem, bude pracovat u počítače a pokud bude chtít dovnitř, někoho si zavolá, nebo alespoň tohle jsem si myslela... Najednou se otevřely dveře od cely a tak jenom nepatrně pohnu hlavou a otevřu oči, abych se zadívala na muže, který pomalu přistoupil blíž. Zastavil se až uprostřed místnosti a naklonil hlavu na stranu. Chvíli jsem si ho prohlížela, než se představil jako Mikoto a obeznámil mě s tím, že se o mě bude starat.
    "Hmhhh," vydám ze sebe unaveně a nakonec pomalu zvendu hlavu, abych si ho mohla lépe prohlédnout. Mé oči byly stále chladné a neodráželo se v nich vůbec nic. I tak jsem byla někde uvnitř překvapená mužem, který stál jenom pár kroků ode mě. Jeho rudé vlasy vypadaly jako plamínky ohně a jeho zlaté oči mi tak trochu připomínaly paprsky slunce. Bylo to docela nostalgické, vzhledem k tomu že jsem slunce neviděla už více jak půlku století. Lehce jsem rozevřela ústa abych nabrala trochu kyslíku do plic, chtěla jsem mu sdělit své jméno, ale když mě můj vlastní hlas zradil hned při výdechu, nakonec jsem to s vzdala a akorát se rozkašlala. Nejspíše by mě ani neslyšel, nerozuměl mi a tak jsem zůstala mlčet a nic neříkala.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Mikoto 31/3/2018, 22:09

    Vypadalo to, že vůbec nevnímala a otočí ke mně hlavu až když vstoupím do místnosti. Zadívá se na mě, ale její výraz se nijak nezmění. Jen něco tiše zamručí a prohlédne si mě, než rozevře tlamu, nadechne se, ale nevyjde žádný zvuk, místo toho se rozkašle. Neznělo to vůbec dobře, buď jen dlouho nemluvila, nebo jsem měl s tou nemocí pravdu. Vypadala jako malé, ztracené, zubožené kotě. Chtěl jsem jí nějak pomoci, ale musel jsem si stále připomínat, že je nebezpečná. Že byla vytvořená k zabíjení. Moje oči začnou lehce žlutě zářit, aktivoval jsem svou schopnost a mohl jsem teď vidět jak její duši, tak její srdce. Její duše byla tmavá, určitě měla na rukou mnoho životů, ale viděl jsem mnohem černější, temnější. Co mě ale překvapí je její srdce. Nebylo bez poskvrny, ale bylo jedno z nejčistších, co jsem kdy viděl. Na malou chvíli se můj výraz změní v překvapený, než opět nasadím lhostejnou masku, otočím se na patě a vyjdu z místnosti. O pár vteřin později se vrátím se skleničkou vody a rozejdu se k drobné pumě.
    "Napij se, vypadáš opravdu hrozně," řeknu jí a podám ji skleničku. Stále jsem však byl v její přítomnosti ostražitý.
    Nyssa
    Nyssa


    Posts : 210
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Nyssa 31/3/2018, 22:37

    Mé unavené oči pozorovaly muže přede mnou. Netušila jsem jaké jsou jeho úmysly, ani jestli se mi představil pravým jménem. Mohla jsem jenom hádat a o tom všem pochybovat. V něčem byl ale jiný, už jenom to, že se přede mne postavil, bez jediné zbraně, bez jediného náznaku strachu a násilí. Na chvíli jsem zavřela oči, vzápětí jsem cítila přísun cizí magie a tak jsem sebou jenom lehce škubla a když jsem je otevřela... byl pryč. Chvíli jsem se koukala na místo, kde před chvíli stál, než se opět objevil v mém zorném poli a nabídl mi skleničku vody. Mé oči se zabodnou do skleničky s čirou vodou a chvíli přemýšlím. Nemohla jsem mu věřit a byla jsem si více, než jistá že v té vodě je něco, co tam nepatří.
    "Ty první," vydechnu skoro neslyšitelně a ochraptěle a zvednu pohled od skleničky k jeho zlatým očím. Věděla jsem že se nenapije, každý kdo tu pracoval prostě neměl dobré úmysly a tak je nemohl mít ani on. Pozorně jsem ho sledovala a čekala co udělá, než jsem pomalu natáhla ztuhlé nohy, ve kterých mi okamžitě zakřupalo snad na několika místech. Byla jsem opravdu ztuhlá a už jsem ani nevěřila tomu, že se vůbec postavím. I kdybych teď po někom vyjela, byla jsem si jistá, že by mne spacifikoval i obyčejný člověk a to mi přišlo hodně smutné. I tak jsem vyčkávala co udělá, i když byla odpověď předem jasná.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Mikoto 31/3/2018, 22:44

    Měl jsem špatný pocit z toho, že kdybych se jí rozhodl na místě zabít, ani by se nepohnula. Jen by se na mě dívala prázdnýma očima a přijala svůj osud. Vypadala mrtvá a já si ani nedokázal představit, čím vším si musela projít. Tak nevinné stvoření jako ona... Všichni, kteří byli v této budově měli mnohem černější srdce, než ona. Zatnu zuby a když skoro neslyšně a ochraptěle řekne, abych se napil první, bez jediného zaváhání vypiji skoro polovinu skleničky, než jí ji znovu podám. Protáhne se nohy a místností se ozve nehezké zakřupání. Když teď nebyla skrčená v klubíčku, lépe jsem viděl jak je pohublá, podvyživená. Budu jí muset donést nějaké pořádné jídlo, vitamíny... Tiše si povzdechnu, už teď jsem věděl, že jí budu chtít zachránit, což... By se mi mohlo vymstít, ale... Jak jsem se mohl jen dívat? Ksakru, je nevinná! Není to snad naše práce? Pomáhat nevinným? Možná se mi ji odtud přeci jen podaří dostat, ale... Předtím musím vědět, co je zač. Nehodlám ji jen tak vypustit ven, spoléhajíc jen na mou schopnost.
    "Jak se jmenuješ?" zeptám se po chvilce, nechtěl jsem jí zrovna říkat laboratorní přezdívkou...
    Nyssa
    Nyssa


    Posts : 210
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Nyssa 31/3/2018, 23:10

    Pořád mě sledoval těma chladnýma očima a nic jiného jsem od něj ani neočekávala. Kromě toho, že by se mi na místě vysmál.. co si to vůbec dovoluji, ptát se ho na něco takového a že bych za skleničku vody měla být spíše vděčná. I kdyby to udělal, bylo by mi to nejspíše jedno, jenže... on se ze skleničky napil, jako kdyby to nebyl žádný problém. Trochu více rozevřu oči a krátce se na něj překvapeně podívám, než se trochu rázněji nadechnu a rychle se natáhnu pro skleničku, kterou vypiji až do dna. To však byka chyba, protože se okamžitě rozkašlu a skleničku doslova upustím. Ta dopadne na zem a místo toho aby se rozbila, se jenom odkutálí stranou. Okamžitě si dám ruce před pusu abych ho nepoprskala a když se konečně trochu uklidním, svěsím je zase do klína. Znovu si mě přeměřil pohledem, ale tentokrát se mě zeptal na jméno. Zamyšleně zastříhám ušima, opravdu mě překvapilo že se na něco takového ptá. Za celou dobu co tu jsem, se nikdo neptal, nikoho to nezajímalo, nikoho nenapadlo že bych mohla mít jméno a tak nebylo divnu že ho nikdo nevěděl, že jsem ho nikomu neřekla. Za chvíli ze mě překvapení opadlo a tak jsem sklopila hlavu k zemi a zadívala se na svoje tlapky.
    "Záleží na tom?" už se mi mluvilo o trochu lépe, ale můj hlas byl pořád slabý, ale už o něco hlasitější než před chvílí. Co je ten muž přede mnou zač? Pokládala jsem si jednoduchou otázku.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Mikoto 31/3/2018, 23:20

    Neunikne mi její překvapený výraz, když se napiji vody, nejspíš opravdu čekala, že v tom budou nějaké oblbováky. Bude těžké si získat její důvěru, ale... Půjde to. Musí. Sleduji, jak hltá vodu, chtěl jsem jí zastavit, že jí zaskočí, ale dřív než to stihnu, opravdu se tak stane. Upustí skleničku, která se odkutálí stranou a rozkašle se. Dřepnu si k zemi a nakloním se k ní, chtěl jsem jí poplácat po zádech, ale měl jsem strach, že ji tím zlomím kosti. Byla vážně hubená, bylo to, jako by měla všechny kosti potáhlé jen tenkou vrstvou kůže a na ni krátkou, černou, matnou srst, která taky nevypadala vůbec zdravě. Zůstanu na místě, jen ji tiše pozoruji, moje otázka jí očividně zaskočí, odvětí, jestli na tom vůbec záleží a zadívá se do země. Zamračím se a zadívám se na pramínky jejích špinavých vlasů.
    "Mě ano," odpovím jí klidně, než se natáhnu a opatrně ji vezmu do náruče. Postavím se s ní na nohy, byla hrozně lehká, vůbec mi nedělalo problém ji udržet, spíš jsem jí nechtěl ublížit a cítil jsem každou kost v jejím těle. Tiše si povzdechnu s úmyslem jí propašovat do koupelny a alespoň trochu umýt. Jen jsem doufal, že není jako kočka a má ráda vodu. I když v tomhle stavu bych jí nejspíš udržel i jednou rukou...
    Nyssa
    Nyssa


    Posts : 210
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Nyssa 31/3/2018, 23:47

    Odpoví, že mu na tom záleží. To byla další věc, kterou jsem nečekala a tak jsem jenom zvedla hlavu, abych se mu mohla podívat do očí. Dřepěl u mě a teď se mi zdálo, že je u mě ještě blíže než předtím, kdy to ale stihl jsem si nevšimla. Na tyhle maličkosti jsem se cítila vyčerpaná a kdybych to měla propočítat, mé smysly a mozek funoval tak na třicet procent. Co si o sobě ten muž vůbec myslí? Začala jsem si pokládat zbytečné otázky, které nebyly důležité. Snažila jsem se na něm udržet veškerou svou pozornost, ale chvílemi se mi to nedařilo. Nezdálo se, že by mi chtěl ublížit, ale tomu se dalo jenom těžko věřit. Chvíli mi přišel jako přízrak, jako světlo naděje, které nakonec v temnotě tohoto místa zhasne. Znovu unaveně zavřu oči, klížila se mi víčka a nejraději bych zase zaspala nějaký čas. Jenže to už na svém těle ucítím jeho dotek a než se nadám, držel mě v náručí. Vyplašeně sebou škubnu a nevědomky mu zaryji drápy do ruky. Vyplašeně otevřu oči a pokusím se z jeho sevření vyškubnout, ale nezdálo se že by mě chtěl pustit, proto se mu zoufale zakousnu do ramene a zavrčím na něj, než se ho křečovitě chytím a ze strachu se mi rozšíří zorničky.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Mikoto 31/3/2018, 23:57

    Vypadala opravdu unaveně, nedivil bych se, kdyby byla na pokraji vyčerpání a bezvědomí. V momentě kdy ji však zvednu do náruče, prudce sebou škubne a zaryje mi drápy do ruky, než se mi zakousne do ramene. Snažila se vyškubnout a viděl jsem paniku v jejích modrých očích, první emoce, kterou jsem v nich jasně viděl. Už nevypadaly tak mrtvě, spíš jako oči vyděšeného zvířete. Kousnu se do jazyka, abych nezasyčel bolestí a trochu víc ji k sobě přitisknu. Vrčela na mě a snažila se vyškubnout, neměla však skoro žádnou sílu a tak mi nedělalo problém ji udržet. Ignoruji krev, která mi stékala jak po ruce, tak po rameni a vydám se ke dveřím. Naštěstí byla tak lehká, že jsem ji udržel jednou rukou a tak jsem si mohl otevřít.
    "Klid, nehodlám ti ublížit," řeknu konejšivě a vydám se pryč z místnosti, zatímco jsem ji k sobě stále pevně, ale opatrně tiskl. Otevřu i druhé dveře a vystrčím ven hlavu, abych se rozhlédl. Na chodbě naštěstí nikdo nebyl a tak se rychlými kroky vydám k nejbližší koupelně. Dveře do koupelny se naštěstí automaticky otevřou a tak je rychle zamknu, než položím drobnou pumu na zem a vydám se k vaně, do které začnu napouštět teplou vodu.
    "Ještě jsi mi neřekla své jméno," poznamenám tiše a sednu si na okraj vany, kterou nechám napouštět teplou vodou.
    Nyssa
    Nyssa


    Posts : 210
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Nyssa 1/4/2018, 00:13

    Celou tu dobu co mě držel jsem mu zarývala drápy do ruky a křečovitě svírala jeho rameno v zubech. Kam mě to nese?! Co chce dělat?! Chci zpátky! Chtěla jsem na něj křičet aby mě pustil, aby nikam nechodil, ale než jsem se nadála, byla jsem někde jinde. Položil mě na zem a do reality mě vrátí až krev, která se mi rozlije v ústech.
    "Nechtěla jsem," vydechnu tiše a natáhnu se na podlahu, kterou za chvíli zamažu jeho krví. Tvrdil, že mi nehodlá ublížit, ale tomu jsem jenom ztěžka mohla věřit. Studené okraji vany a znovu ke mě promlouval. Opravdu chtěl... znát mé jméno. Nevím proč mi to vv tu chvíli přišlo tolik nereálné. Na malou chvíli jsem zatoužila mít víc síly abych mohla vstát, natáhnout k němu ruku a představit se, jenže na to jsem byla příliš unavená a hodně rychle se ta touha vypařila někam do pozadí strachu a zoufalství. I tak jsem poposunula ruku na podlaze jeho směrem, než se mi ji podařilo natáhnout jen kousek od jeho nohou.
    "Nyssa, jmenuji se Nyssa," odpovím a pokusím se o úsměv, ze kterého nakonec nic nevzešlo. Nerozuměla jsem tomu, proč je na mě tak hodný. Ani nekomentoval to, že jsem ho zranila, nevynadal mi, nezmlátil mě, nic.... jako kdyby se to nikdy nestalo.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Mikoto 1/4/2018, 00:20

    Seděl jsem na vaně, poslouchal zvuk tekoucí vody a díval se na stvoření přede mnou. Vidět jí nehybně ležet někde venku, myslel bych si, že je mrtvá. Přesto ležela na podlaze přede mnou, dívala se na mě nevěřícnýma očima a snažila se... Něco udělat. Možná se postavit? Utéct? Nakonec však ke mně jen natáhne ruku, kterou dostane blíž k mojí noze a potichu se představí jako Nyssa. Až teď mi dojde, proč ke mně tlapku natahovala. Chtěl se představit. Tak jak to dělají lidé. Dřepnu si před ní a opatrně vezmu její krvavou tlapu do ruky a trošku s ní zatřesu.
    "Rád tě poznávám, Nysso," odpovím potichu, než ji opět opatrně vezmu do náruče a pomaličku posadím do teplé vody. Až teď mi dojde, že je nahá, přestože její tělo pokrývala srst. Rozhodně však měla ženské křivky, které jsem se snažil ignorovat a tak se zadívám do jejích očí.
    "Jak dlouho jsi tady?" zeptám se jí, aby nebylo ticho a začnu jí smývat mou vlastní krev z tlapky, zatímco sám ignoruji bolest v rameni a štípání škrábanců na ruce v momentě, kdy se mi do nich dostala voda.
    Nyssa
    Nyssa


    Posts : 210
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Nyssa 1/4/2018, 00:37

    Tekoucí voda sem tam zahnala všechny mé myšlenky někam do ústranní a tak jsem s nataženou rukou, snad v jakési naději že tohle ubohé gesto pochopí, čekala. Neustále mě sledoval, ale v jeho očích se neodrážela žádná jasná emoce, kterou bych dokázala vyčíst. Tiše vydechnu, když tu si najendou dřepne a potřese si se mnou rukou... Řekne že mě rád poznává a v tu chvíli jsem si byla jistá jenom jendou jeidnou věcí.
    "Nepatříš sem," vydechnu zrovna v momentě, kdy mě vezme do náruče a tak potlačím veškeré nutkání ho znovu pokousat a podrápat, než mě posadí do ... teplé vody? Už ani nevím, kdy jsem se naposledy koupala v teplé vodě... a kýble ledové vody se za koupání ani považovat nedaly. Srst mi okamžitě přilehla k tělu a i tak byla na můj vkus příliš dlouhá a byla jsem tak trochu ráda, že se nevidím. Asi bych se za sebe i styděla, kdyby mi to nebylo jedno. Věděla jsem, že se odsud nikdy nedostanu a dříve nebo později, stejně umřu. Stářím to ale nebude...
    "Jak že se jmenuješ?" zeptám se, stihla jsem to zapomenout nebo jsem jeho jméno přeslechla, nepřišlo mi důležité, ale teď jsem nad nim čím dál více přemýšlela. Sledovala jsem jeho ruce, smýval mi krev z tlapy a tak tohle gesto jenom pozoruji.
    "Nevím jak je to dlouho, mnoho... mnoho let," pokusím se mu odpovědět na otázku, ale sama jsem netušila kopodobných míst a tak bych se nedivila, kdby to bylo i v řádkách staletí. Protože odseknutá od světa jsem byla už více jak pětset let.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Mikoto 1/4/2018, 00:45

    Vydechne, že sem nepatřím, tento komentář zcela přejdu a raději na něj ani nereaguji. Míst toho ji položím do vody a jsem rád, že mě tentokrát nepokousala. Kdybych se mohl vyléčit, tolik by to nevadilo, ale takhle... Se to bude hojit celkem dlouho. Začnu ji umývat, když se mě najednou zeptá, jak že se to jmenuji. Zadívám se na ni a lehce se zamračím.
    "Víš... Když se ti někdo představí, měla bys ho poslouchat," řeknu jí, chtěl jsem, aby to znělo naštvaně, jako obvykle, ale v této situaci... Mi to nějak nešlo a tak si jen povzdechnu a prsty jí lehce ťuknu do čela. Po srsti na čumáku jí steče pár kapek vody z mojí ruky, ale hned na to se zase pustím do jejího umývání. Natáhnu se pro šampón, trochu si vymáčknu na ruku, než jí začnu umývat srst. Tohle... Bude chtít hodně šampónu.
    "A pak že kočky jsou čistotné..." odfrknu si a krátce se jí zadívám do očí, než se znovu pustím do jejího umývání. Vyhýbal jsem se však všem částem na které... By bylo opravdu nevhodné sahat.
    "Mikoto... Jmenuji se Mikoto a potřetí ti to už říkat nebudu, tak si to zkus zapamatovat," odpovím ji nakonec, byl jsem ale trochu myšlenkami vedle. Přemýšlel jsem, jak dlouho tady je. Moc mi toho neřekla, netušil jsem, jak vnímá čas, ale... Elini by měli stárnout jako lidé, no ne?
    "Co je pro tebe mnoho let? Dožíváte se zhruba stejného věku jako lidé, ne?" zeptám se jí a znovu se zadívám do jejích očí.
    Nyssa
    Nyssa


    Posts : 210
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Nyssa 1/4/2018, 11:10

    Sledovala jsem jak mě umývá, přišlo mi to lehce potupné, ale sama bych to v tomhle stavu zvládla jenom ztěžka a hodně bídně. Stačilo abych se podívala na svou srst a okamžitě jsem odklápela oči stranou. Ani jsem nepřemýšlela nad tím, co ta staletí mohla udělat s mým tělem, co dokáže nedostatek pohybu, jídla, vody... možná jsem byla nesmrtelná, ale s takovou bych další rok přežít nemusela. Z myšlenek mě vytrhne až jeho hlas a tak k němu zvednu své unavené oči.
    "Tak promiň, většinou se o jména lidí tady nezajímám a oni se nezajímají o to mé. Proč bych si ho tedy měla pamatovat? Abych věděla koho jsem v záplavu strachu zabila? Abych si pamatovala jméno toho, pro koho nejsem nic víc než jenom vzácný experiment?" vydechnu a přitáhnu si nohy lehce k tělu.
    "Bylo jich hodně, pamatuju si je, Michael, Rikko, Jared, Silly, Matt, Steve, Mark... Lucy... už si nechci pamatovat žádná další jména, je to tak lepší," dostanu ze sebe a když znovu promluví o tom, že kočky jsou čistotné, vzedme se ve mě vlna protestů, se kterou jsem mu chtěla vpálit mezi oči, že to není moje chyba a že ho chci vidět jak se bude umývat když na něj vylijí kyblík ledové vody, ale nakonec jsem si to rozmyslela a akorát jsem se chytila za hlavu a zakryla si uši. Ale ještě předtím jsem zaslechla jeho jméno.
    "Mikoto," vydechnu potichu a odkryji si ruce z uší. Ani nezvedám hlavu, jenom se zadívám do vody, kerá byla příjemně teplá a začnu si neohrabaně hrát s jejím povrchem, dokud mi nepoloží další otázku.
    "Eliné stárnou pomaleji než lidé, mohou se dožívat až pětseti let a poté umírají. Já jsem ale jiná, proto si mě tady drží vším co proti mě mohou použít," přiznám a pro tuhle chvíli jsem se mu rozhodně nedívala do očí, nechtěla jsem aby na mě byl naštvaný. Proč mi na tom ale vůbec záleželo? Možnáto bylo tím, že je ke mě až podezřele hodný.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Mikoto 1/4/2018, 11:22

    Odpoví mi, že se většinou o jména nezajímá, že je znát ani nechce. Její slova mohla znít naštvaně, ale její tón byl spíše odevzdaný, jako by neměla už vůbec žádnou energii na protesty. Po chvilce vyjmenuje několik jmen, netušil jsem, komu patří, možná jiným Elinům, nebo padlým, či lidem, kteří na ní dělali pokusy? Zakryje si hlavu tlapkami, ale jakmile jí řeknu své jméno, sundá je a začne si hrát s vodou. Elinové prý stárli pomaleji než lidé, ale že ona je jiná. Vzpomenu si, že mi kdosi říkal, že první ELinové byli nesmrtelní, ale to by... Znamenalo, že žije více jak tisíc let. Na chvíli ji přestanu umývat, jen se na ni zadívám a představím si, jaké by to bylo žít více jak tisíc let v zajetí. Z té představy se mi udělá špatně, ale nedám na sobě nic znát a znovu se natáhnu pro šampón. Trochu jí namočím vlasy, ale dávám si velký pozor na její uši. Hned na to jí za pomocí šampónu smyji z krásných, bílých vlasů veškerou špínu a poté jí je opatrně opláchnu. Už vypadala mnohem čistěji, na rozdíl od špinavé vody, kterou vypustím a naposledy Nyssu opláchnu teplou vodou ze sprchy, než se natáhnu pro ručníky. Věděl jsem, že sama se ven nedostane a tak ji vytáhnu z vody, opatrně postavím na nohy a zatímco jsem jí jednou rukou přidržoval, druhou se natáhnu hned pro tři ručníky, do kterých jí zabalím.
    "Hned je to lepší," vydechnu spíše pro sebe, když se na ni zadívám. Sice jsem toho z ní teď moc neviděl, ale její srst vypadala lépe. Byla mokrá, ale vypadala leskleji a hlavně byla čistá.
    "Znovu tě vezmu do náruče, ano?" zamumlám. Doufal jsem, že si nikdo nevšiml, že jsme pryč, mohly by z toho být problémy, ale koupel opravdu potřebovala. Stejně jako teplé jídlo, které jsem jí hodlal co nejdřív sehnat.
    Nyssa
    Nyssa


    Posts : 210
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Nyssa 1/4/2018, 11:54

    Nic neříkal, nejspíše jenom přemýšlel nad vším co jsem mu řekla. Měla jsem tolik otázek, ale na žádnou z nich jsem už nenašla energii a i přemýšlet se pro mě teď zdálo nehorázně náročné. Nechala jsem ho dělat, co potřebuje a nemohla jsem ani říci, že bych mu za to byla vděčná. Něco si zamumlal pod nos, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Každý jeho dotek byl příjemný ale zároveň tak odporný, nevěděla jsem jak k němu mám přistupovat. Představa že na mě sahá jenom další padlý... Ta skutečnost, že jsem za jeho chováním hledala jakýkoli špatný úmysl. Upozornil mě na to, že mě vezme do náruče a byla jsem ráda že mě teď přidržuje, protože se mé tlapy třásly a nejspíše bych šla k zemi jako domeček z karet. To už neudržím na nohách ani vlastní váhu? Ztěžka vydechnu a pomocí magie odlehčím svou váhu tak, že jsem byla pomalu lehčí než vzduch, alespoň to jsem ještě dokázala, ačkoli jsem věděla že magii moc dlouho neudržím. Alespoň to jsem pro něj mohla udělat, aby neměl problémy, protože pašovat někoho do koupelny bylo rozhodně zakázané.
    "Proč tohle děláš?" zeptám se ho a unaveně si opřu hlavu o jeho hrudník, na který mu vydechnu horký vzduch a zavřu oči. Nerozuměla jsem mu.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Mikoto 1/4/2018, 12:12

    Trochu jsem sušil její srst, když mi najednou přišlo, že je mnohem lehčí. Asi musela více stát na vlastních nohách, možná se jí vracela síla? I když... Víc jí zabalím do ručníku, když si opře morkou hlavu o můj hrudník. Nevadilo mi to, jen dostanu hroznou chuť jí podrbat za ušima. Zeptá se mě, proč to dělám, netušil jsem, co odpovědět a tak jí jen mlčky zvednu do náruče. Byla nepřirozeně lehká, snad lehčí než pírko. Musela to být magie. Takže se jí síla nevrací. S povzdechem se vydám ke dveřím, zatímco přemýšlím nad její otázkou a jak odpovědět, aniž bych toho moc prozradil, ale zároveň jsem jí nechtěl lhát. Vystrčím hlavu ze dveří a zase zalezu do koupelny, když si všimnu dvou lidí v bílých pláštích. Tiše jsem čekal za dveřmi a jakmile už neslyším jejich kroky, opatrně vykouknu a když je vzduch čistý, rychlými kroky se vydám zpátky do místnosti, kde se nacházela cela Nyssy. Otevřu dvoje dveře a elinku opatrně položím na zem a opřu ji o stěnu.
    "Nejsem jako ostatní tady, nevidím vás jako pouhá zvířata, nástroje. Jsi bytost, stejně jako já, máš svou osobnost, pocity. Nejsi jen zvíře a proto se tak k tobě nehodlám chovat. Když vidím, že někdo potřebuje pomoc, pomůžu mu," odpovím nakonec a trochu se pousměji, zatímco jsem ji ještě trochu sušil, poté vezmu ručníky a zadívám se na její stále vlhkou srst. Potřebovala vysušit úplně, jinak mi zmrzne.
    "Bojíš se ohně?" zeptám se jí.
    Nyssa
    Nyssa


    Posts : 210
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Nyssa 1/4/2018, 12:41

    Snažil se mě vysušit ručníkem, kdysi by mi to možná příšlo legrační, ale teď to bylo akorát potupné. Byla jsem jako nějaké zubožené, nemocné zvíře, o které se stará jeho pán, majitel, no... raději jsem to vůbec nekomentovala a akorát se soustředila na to, zůstat při vědomí a neusínat. I když jsem měla oči zavřené, slyšela jsem všemožné zvuky a tak jsem odhadovala, co se kolem zhruba děje a chtěla jsem zůstat vzhůru, dokud to jenom půjde. Obzvláště po tom co řekl. Zvědavě zastříhám ušima, než otevřu oči a zvednu k němu hlavu. Byla jsem lehká a tak jsem se opravdu nemusela bát že bych ho nějak omezila v pohybu. Celou dobu jsem si prohlížela jeho tvář, dokud mě v cele nepoložil na zem a tak jsem se opřela o zem a magii okamžitě zrušila, už ji nebyla potřeba.
    "Tak to tady dlouho nepřežiješ," řeknu mu zcela upřímně a když si mě prohlédne s tím, jestli se bojím ohně, zakroutím hlavou.
    "Miluji oheň!" pokusím se o nadšený tón, ale moc mi to nešlo, spíše to znělo tak nějak krkolomě, až mě to samotnou překvapilo. Co se vůbec divím? Dlouho jsem s nikým takovým nekomunikovala, nemluvila a nikdo takový tu nevydržel déle jak týden. Nakonec ho donutí poslouchat a pokud ani tak nepřistoupí na jejich podmínky, zabijí ho.
    "Mikoto... za tohle tě popraví. Měl by jsi vědět, že tu jsou kamery... buď opatrný," hlesnu potichu.
    Mikoto
    Mikoto


    Posts : 424
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Mikoto 1/4/2018, 12:50

    Obeznámí mě s tím, že v takovém případě tady dlouho nepřežiji, nijak to nekomentuji, tedy zatím... Rozhodně jsem se nehodlal nechat zabít, ale také jsem nemohl jen tak přihlížet, jak tady umírá. Sdělí mi, že miluje oheň, což mě trochu překvapí, i když by vlastně nemělo. Není zvíře a s každou další minutou jsem si tím více jistý. Potichu hlesne, že mě za tohle popraví a že jsou všude kamery. Abych byl prý opatrný.
    "Poradím si, nehodlám tady umřít," odpovím jí zcela klidně než zvednu ruku, kterou mi vzápětí obklopí plameny. Přesunu plamen do vnitřku mé dlaně, jako bych ho držel v ruce, zmenším ho a naopak trochu zvýším jeho teplotu, než ruku trochu přiblížím k Nysse. Dával jsem si však pozor, abych jí nepopálil, nebo nezapálil její srst. Bylo to však účinnější než fén a tak byla její srst brzy suchá.
    "Odpočiň si, vypadáš hrozně," řeknu jí suše, posbírám ručníky a vydám se pryč z místnosti. Ručníky dám sušit a ještě seberu svou mikinu, která ležela přehozená přes židli a vydám se zpátky za Nyssou. Hodlal jsem jí do ní navléct, aby tady neběhala nahá.... Přeci jen to byla dívka... Žena. A byla tak maličká, že mou mikinu bude mít snad po kolena.
    Nyssa
    Nyssa


    Posts : 210
    Join date : 31. 03. 18

    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Nyssa 1/4/2018, 13:09

    Mé varování nebral vážně a řekl že si poradí. Odmítala jsem mu tedy cokoli dále říkat, protože tohle tvrdil každý a nakonec už jsem je nikdy neviděla. Možná že když se o něj nebudu zajímat, bude mi prostě jedno když zmizí... Nesmím si dovolit na něj nějak upnout, to by nemuselo vůbec dopadnout dobře. Byla pravda že se ke mě choval moc hezky, dokonce to co říkal, to jak mluvil i když všechno milé potom zasklil nějakou poznámkou, za kterou jsem mu měla chuť vyškrábat oči. Jenom si povzdechnu a zadívám se na oheň v jeho dlani, který divoce plál a teplo z něj bylo tak neskutečně příjemné. Fascinovaně jsem si ho prohlížela a cítila jak mě příjemně hřeje na srsti a kůži. Lehce nakloním hlavu na stranu, když se zadívám na jeho zlaté oči, které v kontrastu s rudými vlasy působily tak nějak magicky. Když už byla má srst suchá, sdělůí mi že si mám odpočinout a že vypadám hrozně, než se odebral z místnosti pryč. Chvíli jsem sledovala jeho záda, dokud se přede mnou neobjevil s mikinou. Párkrát zamrkám a když si uvědomím, že mi ji chce dát. Vyskočím na obě nohy a zavrčím na něj. Při tomto nečekaném pohybu neudržím rovnováhu a začnu přepadat dozadu, jenže se zády zapřu o zeď a s námahou se pokusím udržet na tlapách. *Tohle mi nemůže nasadit, jestli mi to dá, je po něm. Chová se ke mě hezky, ale za to ho zabijí. Pokud s tím nepřestane, musím zařídit aby to nedělal. Nechci... aby ho za to zabili,* probleskne mi hlavou a tak na něj znovu výhružně zavrčím a agresivně pohodím ocasem ve varovném gestu, aby se nepřibližoval.

    Sponsored content


    Mikoto & Nyssa & Kael Empty Re: Mikoto & Nyssa & Kael

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je 28/4/2024, 15:38