Atreia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soukromá TRPG = Textová Role Play Game


2 posters

    Fen'lin & Alex

    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Balaur 12/2/2018, 01:47

    Lilith:
    Tiše přikývnu, když se mě zeptá, jestli bude v pořádku. Nevěděla jsem to, ale nechtěla jsem, aby Alex ztrácel naději. Věděla jsem, co pro něj bratr znamená. Najednou však ode mě odstoupí a zadívá se na mě očima plnýma děsu. Když mi řekne, že to on ho zabil, nechápavě se na něj podívám. Netušila jsem, jak to myslel, ale když můj pohled sklouzne na Sethara, dojde mi, že to myslel doslovně. To on mu způsobil ta zranění. Sledovala jsem, jak Alex schoval obličej do dlaní a upřímně jsem netušila, co dělat. Až když se sesune k zemi, rozejdu se k němu, posadím se vedle něj a obejmu ho. Hlavu si položím na Alexovo rameno a nic neříkám. Neměla jsem co. S tímhle jsem mu pomoci nemohla. Mohla jsem tu pro něj jen být. Zůstanu sedět vedle něj ještě asi dvě hodiny, než se otevřou dveře a vyjde z nich velmi unavená démonka.
    "Je stabilní, pokud přežije do rána, měl by se zotavit. Je slabý a neprobudí se, ale můžete jít za ním," řekne nám, než se lehce ukloní a odejde. Podívám se na Alexe, hodlala jsem zůstat s ním, ale netušila jsem, jestli vůbec bude chtít jít dovnitř, zda vnímal rozhovor, nebo jestli bude raději chtít zůstat tady.
    Alexander
    Alexander


    Posts : 509
    Join date : 30. 05. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Alexander 12/2/2018, 02:01

    Čím déle jsem tam seděl, tím více se mi zdálo že propadám zoufalství a beznaději. Když se mi před očima objevil jeho připitomělý úsměv, doslova jsem těžce zakňučel a ihned jsem chtěl do něčeho praštit, ale místo toho jsem jenom zaskřípal zubama. Tiše zaúpím, když ucítím tu neskutečnou tíseň, která mi obalovala srdce a zachvěji se pod pocitem, že ho ztratím navždycky. Teprve teď jsem si dokázal představit, co všechno prožíval když jsem na jeho místě, byl já. Až teď jsem mohl říci, že plně rozumím jeho bolesti, protože to co rostlo uvnitř mě bylo silnější než jakákoli bolest, kterou jsem doposud zažil. Kam se hrabala bolest z fyzických ran, kam se hrabala bolest z mučení. Tohle bylo stokrát horší... než všechno co jsem znal. Zaslechnu hlas démonky, ale ani trochu mě to neuklidnilo.
    "Prosím, běž pryč," zavzlykám a byl jsem opravdu vděčný Setharovi, který přistoupil k démonce a poprosil ji o to, aby mne poslechla. Nakonec odešel spolu s ní do jedné z mnoha komnat, zatímco já zůstal sedět přesně tam, kde jsem byl. Bylo mi jedno, že jsem celý od krve. Na malou chvíli jsem se zadíval na ruce, které se třásly. Stále jsem na nich cítil horkou krev, jak pomalu proniká tělem mého bratra, znovu, znovu... a znovu. Opět jsem schoval hlavu do dlaní a přitáhl si nohy k tělu. Jak se mu za tohle omluvím? Bude mě po tomhle chtít ještě vidět? Jak by mohl... Na tom nezáleží, důležité je že bude žít, musí. Doma na něj čeká Ireth, bude v pořádku a vrátí se za ní, on to prostě zvládne. Můj bratr zvládne všechno. Protože jestli to nezvládne on, jak to zvládeme mi....?
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Balaur 12/2/2018, 02:11

    Obklopovala mě temnota a jen čas od času jsem zaslechl Alexův hlas, nebo jiné hlasy, které jsem nepoznával. Všechno se mi však motalo dohromady, netušil jsem, před jak dlouhou dobou to bylo. Mohlo to být pár minut, nebo pár dní a neměl bych o tom ani ponětí. Necítil jsem vůbec nic, jen jsem ležel v prázdnotě a poslouchal hlasy, kterým jsem nerozuměl. Až později začnu vnímat bolest v celém těle, která mě nakonec probudí a tak pomaličku otevřu oči. Ležel jsem v místnosti, ve které bylo šero, přestože skrz závěsy jsem viděl, že je venku den. Pokusím se posadit, ale svaly mě nechtěly poslouchat a tak si jen povzdechnu a zůstanu ležet s pohledem upřeným do stropu. Až po chvilce opatrně pohnu hlavou a začnu se rozhlížet po místnosti, zda ji nepoznám, nebo nezjistím, že tady se mnou někdo je. Místnost však byla prázdná.
    "Alexi?" dostanu ze sebe, ale můj hlas zněl slabě a chraplavě. Přes vyprahlý krk se mi špatně mluvilo. No bezva, netuším kde jsem, jak jsem se sem dostal, kde je můj bratr a nemůžu se hýbat. Skvělé.
    Alexander
    Alexander


    Posts : 509
    Join date : 30. 05. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Alexander 12/2/2018, 02:27

    Z rohu šeré místnosti se nakonec vynoří Sethar, který se na démona zadívá doslova s úlevou. Byl v kočičí podobě a aby mohl podat sklenici již probuzenému společníkovi, promění se a pomalu dojde k posteli, na jejíž okraj se posadí.
    "Ani nevíš jak mě těší tě vidět zase mezi živýma," vydechne a starostlivě si prohlédne Fen'liho. Nakonec do něj opatrně dostane trochu vody a krátce se pousměje.
    "Jsme v paláci královny Lilith. Byl jsi den a půl mimo," vydechne aby mu alespoň trochu vysvětlil situaci.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Balaur 12/2/2018, 02:32

    Po chvilce zaslechnu tiché, skoro neslyšitelné kroky, které bych jistě přeslechl, nebýt hrobového ticha v místnosti. Podívám se na Sethara, který ke mně šel a nakonec se posadí na okraj postele. Přivítá mě mezi živými a poté mi dá napít trochu vody.
    "Díky..." vydechnu stále slabým, ale ne už tolik chraplavým hlasem. Hned na to mi trochu osvětlí situaci, byli jsme v paláci Lilith a byl jsem mimo den a půl. Pomalu přikývnu a na chvíli zavřu oči, než se opět podívám na Sethara.
    "Kde je Alex?" zeptám se starostlivě a napadne mě ještě jedna otázka: Jak jsem to sakra přežil? Nakonec se na ni však nezeptám. Netušil jsem, jestli to chci vědět, ale byl jsem si jistý, že tohle bylo mé nejbližší setkání se smrtí a vyhl jsem se jí jen o vlásek. Jediné, co jsem ale právě teď chtěl bylo vidět Alexe a Ireth.
    Alexander
    Alexander


    Posts : 509
    Join date : 30. 05. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Alexander 12/2/2018, 02:42

    Poděkuje mi tichým a slabým hlasem, byl jsem opravdu rád že to přežil. Znovu si jej prohlédnu a přepadla měchvilková slabost z toho, když jsem si na to vše vzpomněl. Možná kdybych něco vymyslel dříve, byl by na tom lépe, jenže jsem věděl že sebe obviňování by mi nepomohlo a možná bych to udělal jenom horší, kdo ví... Rozhodně jsem to enchtěl zkoušet znovu a věřil jsem že to ani jeden z nás. Na chvíli zavře oči, nechám mu dost prostoru aby pobral všechno co jsem mu sdělil ale kdysž se zeztá na Alexe, jenom si povzdechnu a zavrtím hlavou.
    "Za dveřmi na konci chodby... kousek od balkónku, tam, už totiž sedí od chvíle co tě přinesl, odmítá s kýmkoli mluvit," odpovím, abych ho ujistil že Alex je v pořádku a v normálu, alespoň tak jak to tedy šlo. Ihned se na něj starostlivě zadívám.
    "Jak ti je?" zeptám se po chvilce přemýšlení.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Balaur 12/2/2018, 02:49

    Odpoví mi, že Alex je na konci chodby, od té doby, co mě sem přinesl. Pomalu přikývnu a zamyšleně se zadívám na Sethara. Alex si to určitě vyčítá. Udělal bych to samé, jenže on za to nemohl. Věděl jsem, jaké je to změnit se do bestiální podoby a neovládat se. Teď už jsem to zvládal, ale jen díky... Štěstí. Chtěl jsem ho vidět, říct mu, že je idiot a že se nezlobím, jsem v pořádku a všechno bude tak, jako dřív. Málem přeslechnu kocourovu další otázku, která mě probere ze zamyšlení a znovu upoutá moji pozornost.
    "Žiju..." řeknu prostě a pousměji se, než se opatrně zapřu na rukou a jsem rád, když mi Sethar pomůže posadit se. No, spíš jsem napůl seděl, napůl ležel opřený o polštáře.
    "Řekni prosím Alexovi, ať zvedne ten svůj zadek a přesune ho sem," řeknu s povzdechem, ale nebyl jsem si jistý, jestli vůbec dojde. Doufal jsem však, že ano.
    "Jinak si pro něj budu muset dojít," dodám po chvilce, ale sám sjem věděl, že bych to nezvládl a tak bych se o to ani nepokoušel. Nejspíš.
    Alexander
    Alexander


    Posts : 509
    Join date : 30. 05. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Alexander 12/2/2018, 03:01

    Odpověděl mi, že žije. Ihned jsem mu chtěl odseknout že to má teda z pekla štěstí, ale bylo za tím mnohem víc, byla za tím magie. Teď jsem to s ním rozebírat ale nechtěl. Zbytečně by si s tím lámal hlavu a tak tiše zavrčím, když se pokusí posadit, avšak znal jsem jeho tvrdohlavost a proto mu raději pomůžu, než aby se o to pokoušel sám. Poté co se opře a řekne, že mám zavolat Alexe aby sem došel, jenom zakroutím hlavou. Nechám ho však dále mluvit a povzdechnu si.
    "Nepřijde a ty tam také nedojdeš, kromě toho, že tě tam tedy nepustím," vysvětlím a pousměji se. Opravdu bych ho nepustil kdyby se jn tak sebral s tím, že jde za ním. Na druhou stranu jsem si byl celekm jistý tím, že by Alex stejně utekl. Potřebuje si to srovnat v hlavě a já věřil tomu že to dokáže. Kdyby propadal zoufalství, zasáhl bych... je to má povinnost.
    "Odpočívej, opravdu. Sdílím s ním myšlenky, jsem si jistý že nepřijde - věř mi. On si to časem srovna v hlavě, jen mu dej chvíli. Už teď je jistě štěstím bez sebe, že žiješ, tak zbytečně neohrožuj svůj život ještě víc," odpovím a lehce se na démona pousměji. I já byl rád že je v pořád mezi námi, opravdu nevím co by to udělalo s Alexem a ostatními, kdyby to nepřežil. I když byl v podstatě... mrtvý.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Balaur 12/2/2018, 11:18

    Zklamaně se zadívám stranou, jakmile mi Sethar sdělí, že Alex nepřijde a mě tam nepustí. Povzdechnu si a nakonec přikývnu. Chápal jsem to a hlavně respektoval mého bratra.
    "Tak... Ho pohlídej, mám o něj starost," povzdechnu si, než mě dožene únava a tak se po polštářích svezu víc do lehu a zavřu oči. Znovu se však podívám na kocoura, když začne mluvit. Snažil se mě uklidnit, že si to Alex srovná v hlavě a bude v pořádku.
    "Tak jakmile ho začnou napadat blbosti typu: 'Raději odejdu, protože jsem mým blízkým moc nebezpečný,' nakopej ho za mě," zamumlám unaveně, než se opatrně přetočím na bok a za chvilku opět usnu.
    Alexander
    Alexander


    Posts : 509
    Join date : 30. 05. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Alexander 12/2/2018, 11:34

    Rozhodl jsem se tam s nim ještě zůstat, potřeboval si odpočinout a hlavně pohlídat, oba dva byli nehorázně tvrdohlaví, věděl jsem to a tak se s povzdechem ještě proměním do kočičí podoby a lehnu sivedle démona, který po chvilce usne. Během pár hodin nám přinesli jídlo, ale nechtělo se mi jej budit, tak jsem jej nechal spát, chvílemi se budil a jenom seděl vedle něj. Dokonce jsem si šel promluvit s Alexem, ale poslal mě pryč, s tím že se o tom nechce bavit, tak jsem se zase vrátil. Později jsem se najedl a s proměnou šel znovu zkontrolovat Fen'lina, chtěl jsem se ujisti jestli ještě dýchá ale dýchal, což mě uklidnilo. Po pár hodinách jej ale přeci jenom vzbudím.
    "Mel by jsi se najíst," dodám a doslova mu podám tácek s jídlem.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Balaur 12/2/2018, 11:47

    Usnul jsem, ani jsem netušil jak a spal nejspíše několik hodin, i když mi to přišlo jako chvilka. Sethar mě budil s táckem s jídlem v ruce a tak ho chvíli pozoruji, než se probudím, pomaličku se posadím a jídlo si od něj vezmu.
    "Díky," řeknu potichu a ihned se napiji trochu vody, aby se mi lépe mluvilo. Zadívám se na jídlo, které opravdu skvěle vonělo, nebo to byl jen můj hlad a právě bych snědl všechno?
    "Jak je Alexovi? Pořád sedí na chodbě?" zeptám se Sethara a na chvíli zatoužím také vidět Alexov do hlavy. Chtěl jsem mu nějak pomoci, ale netušil jsem jak. Vzpomenu si na jeho bestiální podobu, kterou jsem až moc dobře znal a hned odložím příbory stranou.
    "Já ho znám... Tedy... Jeho bestiální podobu. Potom, co zemřel, sloužil jsem dál Mephistophelovi a jednou jsem se setkal s démonkou, která byla... No těžko říct, kdo byl čí mazlíček," ušklíbnu se, ale poté si na chvíli zakryji obličej dlaněmi.
    "Cestovali jsme společně, spřátelili se... Byl to celou dobu Alex, ale... Mohl i mluvit v bestiální podobě, neztratil rozum, jen si nic nepamatoval, nemohl se změnit zpátky. Neznal ani své jméno," dodám po chvilce a znovu se podívám na Sethara.
    "Celou dobu byl se mnou a já to ani nevěděl, nepomohl jsem mu..." zamumlám a zadívám se na jídlo. Nějak mě na něj přešla chuť, ale věděl jsem, že mé tělo potřebuje živiny a tak se přeci jen znovu pustím do jídla.
    Alexander
    Alexander


    Posts : 509
    Join date : 30. 05. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Alexander 12/2/2018, 12:13

    Seděl jsem a chvíli to vypadlao že mě z jídlem pošle do háje, pak bych ho musel donutit jiným způsobem, jenže zanedlouho se probere a jídlo si přeci jenom vezme. Párkrát zamrkám a sleduji ho když se posadí. Už to zvládl dokonce sám a nemusel jsem mu pomáhat. Je překvapivé jak rychle se dokáže z takovýchto věcí otřepat, možná až příliš. Ještě chvíli jsem na něj hleděl, že jsem si ani nevšiml, že na mě mluví.
    "Ah, j-jo. Pořád... Ale je v pohodě," ujistím ho a když odloží příbory stranou a vypadalo to, že nad něčím přemýšlí, povzdechnu si. Začal mluvit o Alexově bestiální podobě a o tom že ho znal, že cestovali s jednou démonkou, pozorně jsem jej poslouchal, byl jsem zvědavý.
    "Tyhle jeho vzpomínky jsou přede mnou ukryty, nevím o nich zhola nic, jsi si opravdu jistý že to byl Alex?" vypadne ze mě nejistě a když si schová hlavu do dlaní, povzdechnu si a dojdu až k němu. Posadím se vedle něj a opřu si hlavu o jeho rameno. Chtěl jsem ho uklidnit a tak začnu příst, tak jak jsem to dělával.
    "Fene, nemohl jsi to vědět, tohle by... nenapadlo ani mě. Natož že máte oba bestiální podobu... To si ze mě snad děláte prdel... Jaktože jsi se ovládal?" vypadne ze mě překvapeně a zůstanu na něj překvapeně hledět. Ano, rušil jsem ho sice u jídla ale byl jsme zvědavý... takže mi to bylo jedno.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Balaur 12/2/2018, 12:24

    Ujistí mě, že Alex je v pohodě, ale moc mě neuklidní, že je stále na chodbě. Povzdechnu si a zavrtím nad tím hlavou. Alex... Jakmile mi kocour řekne, že o těchto vzpomínkách nic neví, povzdechnu si, ale hned na to rozhodně přikývnu.
    "Je to on, na jeho podobu se jen tak nezapomíná. Snad poprvé mi připadal jako opravdový démon," zamumlám se když mi Sethar položí hlavu na rameno a začne příst, vděčně se pousměji a chvíli přemýšlím, jestli by mě nekousl, kdybych ho začal drbat za ušima. Po chvilce z něho překvapeně vypadne, jak to, že oba máme bestiální podobu a já ji umím ovládat. Ušklíbnu se a začnu ho přeci jen hladit po hlavě.
    "A to démoni tvrdí, že je to vzácná schopnost," ušklíbnu se, potom ale zvážním.
    "Dříve jsem to neovládal. Poprvé jsem se proměnil před mnoha lety, ale vůbec si to nepamatuji. Potom se to stalo ještě párkrát, vždy jsem zuřil, ničil vše, na co jsem přišel. Jenže jednou jsem se proměnil, když jsem nebyl schopný normálně bojovat a... Ireth byla v nebezpečí. Zabili by ji, musel jsem něco udělat. Zachoval jsem si chladnou hlavu a když na ni myslím, když je se mnou, mám pocit, že dokáži cokoliv," odpovím a už jen když jsem o ní mluvil, objeví se mi na tváři šťastný úsměv.
    Alexander
    Alexander


    Posts : 509
    Join date : 30. 05. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Alexander 12/2/2018, 12:34

    Vysvětlí mi že to byl on a tak se nad tím zamračím. Budu se ho na to muset zeptat. Řekne že na jeho podobu se jenom tak nezapomíná a okamžitě si zpoětně odehraju tu chvíli, kdy nás oba dva držel v sevření a potom.... Okamžitě se zachvěji a naježím se.
    "Když si to přehrávám zpětně, musím souhlasit," vydechnu se zatajeným dechem a když mě začne hladit, nevím jestli jsem mu nebyl vděčnější než on mě za to předení.
    "je to vzdácná schopnost, ale vy jste vzácné existence sami o sobě... Máš toho po otci více než kterýkoli jeho jiný syn, nerad to říkám... vím že to nemáš rád, ale když byl ještě normální, byl to nejskvělejší válečník, kterého jsem osobně znal. Věrný a oddaný přítel... Teď když ho vidím, nepoznávám z něj už vůbec nic," hlesnu a nejistě si povzdechnu.
    "Víš co? Ukážu ti to pokud mi to... dovolíš," řeknu ale zatím nic nedělám, chtěl jsem se ujistit, že by to vůbec chtěl vidět a pokud ne, nebudu ho tím trápit. To už ale začne mluvit o tom, jaktože se ovládal a tak na něj zůstanu překvapeně hledět a ušklbnu se, když mu an tváři zpstane úsměv.
    "Láska dokáže překonat hodně věcí, není to jen blaf ale skutečnost," usměji se a znovu se otřu o jeho ruku, jeho pohlazení bylo příjemné.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Balaur 12/2/2018, 12:57

    Souhlasil se mnou, ještě aby ne, nestávalo se často, že by mi něco nahnalo strach, ale Alex to dokázal. Bylo to jako dívat se do očí samotné smrti. Jenže tohle se nesmí dozvědět, nikdy. Ne že by mi vadilo ukázat strach před mým bratrem, to ne. Ale strach z něj, nebo z jedné z jeho podob... Tady byl, to jsem zapírat nemohl. Sethar začne opět mluvit o tom, jak jsem podobný mému otci, odfrknu si a zamračím se, věděl, že to nesnáším a také to zmíní, ale přesto... Jsem ho chápal. Pokud Mephistopheles býval jiný, což hodně démonů tvrdilo a pokud byl opravdu takový, jak ho Sethar popisoval... Povzdechnu si, jeho nabídka byla opravdu lákavá a moje zvědavost nakonec vyhraje před mou nenávistí vůči otci.
    "Víš, co mě děsí, Sethare? Znám příběhy o tom, jaký byl můj otec předtím, než zešílel. Věřím, že jsou pravdivé a být podobný muži, jako býval on by byla čest, pokud by mě neděsilo to, že skončím jako on," vydechnu a zadívám se Setharovi, kterého jsem stále drbal za ušima, do očí.
    "Budu rád, když mi to ukážeš, možná... Pak více porozumím i tomu, kým je teď," dodám a usměji se nad tím, co říkal o lásce. Měl pravdu. Ireth byla mou největší sílou, ale i slabostí. Už jen myšlenka na ni mi dodávala sílu, ale když byla v ohrožení, nedokázal jsem myslet jasně. Panikařil jsem, ale zároveň v sobě našel sílu, o které jsem ani nevěděl. Možná, že kdyby byla se mnou, když Alex zdivočel, dokázal bych ho porazit, uvěznit, donutit změnit se zpět. Možná...
    Alexander
    Alexander


    Posts : 509
    Join date : 30. 05. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Alexander 12/2/2018, 13:32

    Se zamračením si odfrkl, ale když jsem o jeho otci rozmouval dál, nakonec mě neokřikl, nic. Když promluvil, přikývl jsem... moc dobře jsem rozuměl jeho starosti a proto jsem si povzdechl zároveň při vzpomínce na Alexe. "Mám pocit jakoby se historie opakovala, jenom trochu obráceně..." vydechnu starostlivě a nakonec se tomu křečovitě zasměji. Chvíli váhal nad mou nabídkou, ale nakonec souhlasil. Nechal jsem se od něj ještě drbat, než jsem se na něj otočil a donutil jej aby se mi díval upřeně do očí. Jedno z nich se změnilo v černé, objevil se v něm pentagram, který začal zářit jasnou modrou barvou. vV tu samou chvíli jsem mu začal promítat v hlavě své vzpomínky na dny v palíci. S Mephistem a Satanem bok po boku. Ať už šlo o pouhé konverzace, nebo dny ve válce, na oslavých... Ukázal jsem mu ty nejhezčí vzpomínky které jsem na něj, na ty dva měl... když byli ještě spolu pohromadě, jeden kryl záda druhému, nejlepší přátelé... na život a na smrt. A po smrti Satana, se jeho osobnost začala měnit, propadal zoufalství a moci... ale to jsem mu už nepotřeboval ukázat, jen náznak toho, jak se jeho povaha měnila, až jsem zavřel oči a tiše se pousmál.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Balaur 12/2/2018, 13:42

    V momentě, kdy řekne, že má pocit, jako by se minulost opakovala, jen trochu obráceně, nevěřícně se na něj podívám.
    "Na to ani nemysli... To se Alexovi stát nesmí, nedovolím to," zavrčím na něj. Už jen myšlenka, že by se z veselého, milého Alexe, který se snaží pomáhat a zachraňovat životy stalo něco, co jen vzdáleně připomíná mého otce se mi neskutečně příčila. Zachvěji se nad tou představou, ne, to nedovolím. Sethar se na mě otočí a jedno jeho oko se začne měnit. Fascinovaně jsem se díval na jeho černé oko a modrý, zářící pentagram, než se přesunu do minulosti. Vzpomínky byly tak živé a mnohdy jsem nedokázal uvěřit, že to je opravdu Satan a Mephistopheles. Ve vzpomínkách vypadal jako démon hodný respektu, uznání. Někdo, koho bych byl hrdý nazvat svým otce a bojovat v jeho jméně. Jenže poté mi i kocour ukáže náznaky změny v jeho povaze, to jak se ho postupně zmocňovalo šílenství. Z této doby mi toho však moc neukáže. Zůstanu ještě chvíli sedět s nepřítomným pohledem. Třídil jsem si myšlenky a cizí vzpomínky na ty dva. A jakmile si hlavu dočasně pročistím, dostanu ještě větší chuť Mephistophela zabít. Ne z nenávisti a vzteku, za to, co provedl, ale abych ho vysvobodil. Smrt by pro něj byla vysvobozením. Tedy alespoň pro Mephistophela, kterým byl, ne pro toho, kterého znám.
    "Těžko uvěřit, že to je ta samá osoba," poznamenám tiše a zadívám se na kocoura, který mi dělal společnost.
    "Díky, Sethare..." řeknu po chvilce a pousměji se. Už jsem alespoň trochu chápal, proč jsem já i Alex tolik připomínali Lilith a Setharovi minulost.
    Alexander
    Alexander


    Posts : 509
    Join date : 30. 05. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Alexander 12/2/2018, 13:48

    Tiše jsem se pousmál a když mi poděkoval, zakroutil jsem hlavou. Zhluboka se nadechnu a zůstanu dál sedět vedle démona. Měl pravdu, bylo jenom těžko uvěřit tomu, že kdysi někdo tak hodný, dnes dokázal dělat taková zvěrstva. Jenom jsem s ním dál posedával a tiše souhlasil, se vším.
    "Je to stejně děsivé," přiznám a potom se pousměji. Byl jsem rád že by nikdy nedovolil aby se z Alexe stalo něco podobné jeho otci a byl jsem si jistý tím, že i já uděám vše pro to aby se to nikdy nestalo. Dál jsem se na něj natiskl a nakonec položil hlavu na tlapy a zavřel oči, jenom jsem tiše oddechoval a držel se blízko něj. Ale už jsem ho ani nehlídal, spíše jsem pomalu usínal. Potřeboval jsem si odpočinout a urovnat si věi v hlavě, hlavně po té psichycké stránce. Zanedlouho ani nevím jak, jsem propadl spánku a tak jsem zcela ztratil pojem o tom, co se kolem mě dělo. Jen sem tam když se édmon zavrtěl, jsem otevřel oko, abych se ujistil o situaci a změni polohu, ve které jsem spal, než jsem opět usnul.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Balaur 12/2/2018, 13:54

    Sethar přizná, že je to stejně děsivé a po chvilce ticha si lehne vedle mě. Nejspíš byl utahaný. Ještě nějakou dobu jsem ho s nepřítomným pohledem hladil po zádech, než mě opět dožene únava a znovu usnu. Tohle bylo asi to nejhorší na zotavování, nevydržel jsem dlouho vzhůru a přestože jsem věděl, že jsou mé rány v mnohem lepším stavu, než kdybych se hojil sám od sebe, moje tělo bylo stále vyčerpané. Démoni nedokázali přímo léčit rány jako andělé pomocí bílé magie, ale byli mezi námi takoví, kteří dokázali podpořit přirozenou regeneraci démonů a urychlit ji. Díky této schopnosti dokázali zabránit někomu, aby nevykrvácel díky tomu, že podpořili tvorbu nové krve. Byla to celkem vzácná schopnost a ne každý démon, který ji měl ji dokázal perfektně ovládat. Dokázal jsem si však představit, že v královském paláci bude hodně zkušených léčitelek a nejspíš díky tomu jsem právě teď i žil.
    Alexander
    Alexander


    Posts : 509
    Join date : 30. 05. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Alexander 12/2/2018, 14:06

    S povzdechem jsem zvedl hlavu z dlaní. Nejspíše jsem tady usnul... Už ani nevím kolik hodin vůbec uběhlo ale zdálo se mi to jako věčnost. Trochu nemotorně se postavím na nohy, ale celé moje tělo bylo neskutečně ztuhlé a cítil jsem jistou únavu a vyčerpání. Místo toho jsem se ale ohlédl okolo, než můj pohled spadl na dlouhou chodbu a dveře na jejímž konci. Chtěl jsem za ním jít, ale nemohl jsem najít dostatek odvahy. Stál jsem tam a ještě další hodinu mi trvalo, než jsem se vůbec pohnul z místa. Neochotně se dobelhám až ke dveřím a tiše je otevřu, abych do nich mohl nahlédnout. Když zahlédnu démona a Sethara, který vedle něj spokojeně spal, povzdechnu si a dveře otichu zavřu. Hned na to se znovu vydám pryč. Dle všeho byl v pořádku a žil, ale ten obraz v hlavě, když se na mě díval prádznýma očima byl pořád tak živý. Znovu se nad tím ošiji a celé moje tělo zaprotestuje. Až teď jsem si uvědomil jak páchnu krví, srst jsem měl rozhozenou a slepenou snad do všech stran, ale i tak se jenom líně dokopu k balkónu, na který se posadím a zadívám se na široké podsvětí v dálce a prohlédu si domy pod sebou, které se táhly do dálky království mé matky. Bylo mi to líto, nechtěl jsem svému bratrovi takhle ublížit ale netušil jsem co to do mě vjelo.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Balaur 12/2/2018, 14:13

    Probudím se o pár hodin později, když zaslechnu otevírání dveří. Okamžitě otevřu oči a posadím se, myslel jsem, že je to Alex, ale místo toho vejde do dveří démonka. Usměje se na mě a poté se bez jakéhokoli slova dá do práce. Převáže mi rány a použije magii, která urychlovala moji vlastní regeneraci. Cítil jsem se už mnohem lépe a tak když odejde a ujistím se, že Sethar, kterého jsem předtím probudil, zase spí, posadím se opatrně na posteli a nohy přehodím na zem. Nepokoušel jsem se však vstát. Místo toho zvednu ruku a začnu do vzduchu kreslit runu pro regeneraci, kterou dám sám na sebe. Pokud se nemýlím, mělo by to fungovat dost podobně. Nechám magii ještě chvíli působit, než runu zruším a pomalu se postavím na nohy. Šlo to lépe, než jsem čekal a tak se přeměním na člověka, abych Sethara nevzbudil hlasitým klapáním kopyt o podlahu a bosky se rozejdu ke dveřím. Vykouknu na chodbu a když nikoho neuvidím, vyklouznu z pokoje a dám se do hledání Alexe. Možná je to špatný nápad, ale potřeboval jsem vědět, jak na tom je. Brzy ho najdu na balkóně a tak se zastavím pár metrů od něj.
    "Tak tady jsi," vydechnu a když ho uvidím zase v jeho normální podobě, oddechnu si.
    Alexander
    Alexander


    Posts : 509
    Join date : 30. 05. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Alexander 12/2/2018, 22:32

    Byl jsem doslova zabořený ve vlastních myšlenkách až tak, že jsem nevnímal realitu. Hlas, který se mi ozval za zády jsem skoro přešel, dokud se mi po chvilce ticha nezařízl do uší. Na těžko jsem polkl a polil mě studený pot, byl to Fen'lin. Na krátkou chvíli jsem se zapřel rukama o kraj balkónu a chtěl jsem seskočit dolů, zapřel jsem se, nadzvedl... ale zarazil jsem se. S pohledem upřeným na království dole, jsem nevěděl co mám udělat. Chtěl jsem pryč, nechtěl jsem s ním mluvit, ale nakonec jsem opět dosedl a hlasitě se nadechl.
    "F-... Já... "nedostávalo se mi slov. Chtěl jsem se mu za všechno omluvit, ale pro smrt nebyla dostatečná slova k omluvě. Jeho jméno se mi zaseklo v krku. Nedokázal jsem ho ani vyslovit, natož se na něj otočit. Co jsem měl udělat? Nechtěl jsem aby se přibližoval, pokud se přiblíží, zmizím v ulicích království... Nebo alespoň to jsem plánoval. Jestli to opravdu udělám, to jsem netušil ale váhal jsem.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Balaur 12/2/2018, 22:33

    Chvíli nijak nereagoval a pak uvidím, jak celé jeho tělo ztuhlo. Zapře se o balkón a chvilku jsem si opravdu myslel, že přeskočí, uteče a já ho nebudu moct následovat. Nervózně přešlápnu na místě, ale trochu se uklidním, když konečně promluví, ale v podstatě mi nic neřekne. Tiše si povzdechnu, ale nijak se k němu nepřiblížím. Udělám jen dva kroky stranou ke stěně, o kterou se opřu a zůstanu hledět na království před námi.
    "Je tady krásný výhled," poznamenám, netušil jsem, co jiného říct a... Co se vlastně v takové situaci říká? Díky, žes mě nezabil? Díky za záchranu života? Nemůžeš za to? Tiše si povzdechnu a nakonec se rozhodnu říct něco, co se až tolik netýkalo toho, že jsem málem zemřel.
    "Víš, že jsi byl po mém boku déle, než si myslíš? Už jsme se setkali, ale nic sis nepamatoval... Nepoznal jsem tě, kvůli bestiální podoby, ale... Byl jsi to ty," vydechnu.
    Alexander
    Alexander


    Posts : 509
    Join date : 30. 05. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Alexander 13/2/2018, 20:03

    Zaslechnu kroky a už jsem odhadoval, že se opřel o stěnu, dělal to dříve docela často a koneckonců to byl jenom odhad. Dosedl jsem si a tiše vydechl. Poznamenal že je tady krásný výhled a měl pravdu. "To ano, nemít Mirys a Aelin, přemýšlel bych že tady zůstanu," odvětím a potom zvednu hlavu abych se na chvíli zadíval na oblohu. Slunce zrovna zapadalo a celou krajinu opět polila příjemná a uklidňující atmosféra, takovou kterou jenom málo démonů dokázalo ocenit a ještě méně těch, které jsem sám znal.
    "Omlouvám se ti za to co se stalo," vypadne ze mě po chvíli. Věděl jsem že to nezměním a že na mě možná bude naštvaný, ale on začal mluvit o něčem jiném, na co jsem se soustředit nedokázal. Nechápal jsem co říká, tiše jsem si povzechl a krátce se zadíval na suchou krev na rukou. Byl jsem ve své démoní podobě, nějak jsem to neřešil a ani nekomentoval, jenom jsem se snažil urovnat myšlenky v hlavě a přijít na to, co se vlastně stalo. Kromě toho šoku, že jsem prostě jenom tak vypnul, což se mi ještě nikdy nestalo. Bylo to... děsivé. Už jenom z toho, že se mi to může stát prakticky kdykoli. Co když se mito stane až bude poblíž Mirys? Nebo dokonce má dcera? Co potom?
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Balaur 13/2/2018, 20:11

    Konečně dá dohromady smysluplnou větu, což mě trošičku uklidní, i když se to vůbec netýkalo toho, o čem jsem chtěl doopravdy mluvit. Omluví se mi, za to co se stalo, ale hned na to začnu mluvit o tom, co se stalo kdysi. Celou dobu jsem ho však pozorně sledoval a během mluvení se odlepím od stěny a přesunu se kousek stranou, abych mohl vidět jeho tvář alespoň z boku. Díval se přímo před sebe, vypadalo to, že nad něčím přemýšlí a skoro vůbec mě nevnímá. S povzdechem se rozejdu k němu a položím mu ruku na rameno.
    "Alexi..." vydechnu a upřeně se na něj zadívám. Pohled mi sklouzne na jeho ruku, která byla stále od krve... Mojí krve. A probodnu ho pohledem.
    "Ty ses z té chodby vážně nezvedl," poznamenám napůl pobaveně napůl s obavami v hlase a lehce stisknu jeho rameno, aby mi hned neutekl. Alespoň do doby, než řeknu to, co chci.
    "Za to, co se stane v naší bestiální podobě nemůžeme. Neovládáme ji, sám to moc dobře vím, nemohl jsi za to..." vydechnu a pustím ho. Nenutil jsem ho, aby se na mě díval a nechtěl jsem, aby si myslel, že ho tady držím. Věděl jsem, že na něj nemůžu tlačit, že si to musí vyřešit sám, ale také jsem o něj nechtěl přijít.
    "Naučíš se to ovládat... Časem," dodám po chvilce.

    Sponsored content


    Fen'lin & Alex - Stránka 4 Empty Re: Fen'lin & Alex

    Příspěvek pro Sponsored content

      Similar topics

      -

      Právě je 28/4/2024, 13:19