Atreia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soukromá TRPG = Textová Role Play Game


5 posters

    Ireth & Fen'lin & Elias

    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 1/5/2018, 16:35

    Aoki stál vedle mě a párkrát zavzlyká, na to, co právě viděl byl opravdu statečný a já ho chtělnějak utěšit, proto když se mě chytí za tričko, položím mu ruku na hlavu a začnu ho jemně hladit po vlasech. Zcela vážně mi odpoví, že si bude dávat pozor, za což jsem byl rád, ale opravdu jsem se začínal bát, že bude démony nenávidět. Nadechnu se, abych navrhl, co pak můžeme dělat a rozptýlil ho, jenže najednou se převrátí do předu směrem ke mně. Podlomí se mu kolena, ale to už jsem ho pevně držel, přestože jsem sám pocítil úbytek energie. Nebyl ale naštěstí moc výrazný. Vyhoupnu si Aokiho do náruče, vypadal unaveně a oči se mu zavírali. Mírně se pousměji, než mu předám trochu své vlastní magie, abych doplnil jeho zásoby. Dal jsem mu ale opravdu jen trochu, aby mu bylo lépe, netušil jsem, kolik jeho tělo udrží a zjišťovat jsem to nehodlal.
    "Jen si odpočiň, trochu se prospi a až se probudíš, projedeme se na Irionech po okolí, dobře?" zašeptám k němu a dám mu pusu na čelo. Vypadal, jako by mi každou chvíli měl usnout v náručí a byl neskutečně roztomilý.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Aoki 1/5/2018, 16:54

    Cítil jsem se najendou hrozně unavený, bylo to zvláštní. Věděl jsem že mě táta chytí a když si mě vyhoupl do náruče, pousmál jsem se a více se o něj opřel. Pohled mi krátce spadl na mámu, která šla naším směrem a starostlivě si mě prohlížela. Její výraz už byl ale o mnoho klidnější a tak jsem si dovolil zavříto oči. Příval neznámé energie byl také velice příjemný, ale hned jsem podobné starosti hodil za hlavu, když mi táta řekl, že se projedeme na Irionech jakmile si odpočinu. Tiše jsem přikývl a o víc jsem se už nestaral. Byl jsem rád že je táta v pořádku a věděl jsem jenom jednu věc, že už ho v takovém stavu nechci nikdy vidět. Brzy jsem opravdu usnul v jeho náruči a nechal se oddat klidnému spánku.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 1/5/2018, 17:01

    Aoki brzy usnul v mé náruči a tak jej odnesu do našich komnat, kde ho uložím do postele a celou oblast zajistím pomocí run. Následně se osprchuji, převleču a dalších pár hodin jsme strávili s Ireth tím, že jsme se snažili dohnat to, co jsme zameškali. Za měsíc toho bylo dost, ale Sethar dělal skvělou práci a tak jsme byli brzy hotovo a já se znovu přesvědčil, že království je i v mé nepřítomnosti v dobrých rukách. Měl jsem však strach o Aokiho. Doufal jsem, že se už nic nestane a že projížďka po venku na koních ho přivede na jiné myšlenky. Možná se s ním pak i proletím. Teď už jsme ale měli hotovo a tak si povzdechnu a pohodlněji se usadím na gauči, zatímco unaveně zavřu oči. Nebylo to tak, že bych byl unavený a potřeboval spánek, ne, energie jsem měl dost, jen jsem už nechtěl práci ani vidět. Nějak jsem ji na ni za ty roky odvykl. V podstatě jsem řídil království jen tři dny v roce a jinak... Jsem byl s rodinou, v kovárně a staral se o své stádo.
    "Půjdu zkontrolovat Aokiho," řeknu a s těmito slovy se zvednu a vydám se do pokoje, kde můj syn spal.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Aoki 1/5/2018, 17:07

    Brzy co jsem usnul se mi začaly zdát všemožné sny, které se ale velmi rychle změnily v něco, co jsem nechtěl. Všechny tváře v mých snech byly trochu matné a když se na mě dívali těma nepřátelskýma očima, ze kterých jsem nedokázal vyčíst nic dobrého, utekl jsem. Snažil se před nimi schovat, ale pronásledovali mě. Bál jsem se a třásl se dokonce ze spaní. Znovu jsem ve snech zahlédl toho démona, co ublížil mému tátovi a v tu chvíli kdy se rozběhl naším směrem jsem se celý udýchaný probudil a do očí se mi nahrnuly slzy. Rychle jsem vyskočil z postele a rozhlédl se po pokoji. Byl příjemně zdobený, možná až moc, ale nikdo tu nebyl. Byl jsem tu jenom já. Rychle si setřu slzy a zhluboka se několikrát nadechnu, už jsem se cítil lépe. V momentě kdy se ale rozevřou dveře a do nich vejde táta, rozběhnu se k němu plnou rychlostí a opravdu pevně ho obejmu kolem pasu. Byl jsem tak moc rád, že je v pořádku a ještě nějakou chvíli jsem ho nehodlal pustit.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 1/5/2018, 17:12

    Sotva otevřu dveře, všimnu si, že je Aoki na nohou. Podívá se na mě uslzenýma očima, než se ke mně rychle rozběhne a obejme mě kolem pasu. Lehce si skousnu ret a přitisknu ho k sobě. Většinou se usmíval od ucha k uchu sotva otevřel oči do nového dne. Že by jeho první noční můra? Teď už jsem věděl, že ho rozhodně musím nějak rozptýlit a udělat nové, příjemnější vzpomínky na tohle místo.
    "Dobré ráno, maminka nám nachystala něco k jídlu a pak se můžeme jít projet ven, dobře?" usměji se, než ho chytím za ruku a společně se vydáme do kuchyně dát si svačinu.
    "Hádám, že se k nám nepřidáš," ušklíbnu se s pohledem na Ireth. Irionů se naštěstí už nebála, ale... Také jsem nemohl říct, že by je měla zrovna moc v lásce. Spíše je tolerovala. Znovu se ušklíbnu, než se pustím do jídla a tichého plánování dalších tří dnů, tak aby měl Aoki z tohoto výletu už jen krásné zážitky.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Aoki 1/5/2018, 17:32

    "Dobré," odpovím mu a znovu se na něj namáčku. Když sek onečně ujistím o tom, že se mi to jenm zdálo a že je v pořádku, povzdechnu si a krátce se zadívám za sebe napostel, než se znovu obrátím na tátu a trochu od něj odstoupím. Když mě obeznámil s tím, že nám máma nachystala něco k jídlu, hned se mi zlepšila nálada a tak jsem přikývl a společně jsem se s tátou vydal do kuchyně, kde jsem se s nimi najedl.
    "Ne, zůstanu tady ale do večeře bych chtěla abyste byli zpátky," odpoví máma a tak se zaujatě zadívám na tátu. Opravdu mě chtěl vzít ven... na projížďku... Už zase jsem začínal mít lepší náladu a tak jsem se spokojeně pustil do jídla, až jsem ho skoro zhltal, než jsem vstal od stolu a odnesl nádobí do dřezu.
    "Já už se hrozně moc těším!" vydechnu a několikrát zvesela poskočím na místě.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 1/5/2018, 17:43

    -------------------------
    Seděl jsem v kovárně a zamyšleně se díval na vyhaslou výheň. Aokimu bude zítra patnáct let. Připadalo mi to jako chvilička, co se narodil a teď už tolik vyrostl... Tedy, byl pořád trošku menší než Ireth, což ho pravděpodobně hodně štvalo, ale věřil jsem, že se vytáhne. Už před pár lety jsem ho začal učit bojovat s nejrůznějšími zbraněmi, ale jeho aurinskou jsem ještě nevykoval. Když jsem se o to zmínil Ireth, zatvářila se zděšeně. No... Koncept vytrhnutí duše a vykování zbraně připadal normální asi jen nám aurinům, ale byla to část naší kultury. Část nás samotných. A tak jsem mou milou nakonec přesvědčil a už jsem věřil i sám sobě, že to zvládnu. Teď jsem čekal na Aokiho, zatím jsem mu neřekl, o co se jedná. Ale sotva vkročí do kovárny, s úsměvem se na něj otočím a začnu mu o aurinských zbraních vyprávět. Jak tvoří část nás samotných, co se stane, když o ni přijdeš, jak jsou tvořeny a jak silnými nástroji jsou.
    "Jestli chceš, můžu ti ji už dneska vytvořit," těmito slovy zakončím své vyprávění a upřu na něj svůj pohled.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Aoki 1/5/2018, 17:59

    Už nějakou chvíli jsem našeně poslouchal svého otce a abych pravdu řekl, byl jsem do toho vyprávění o Aurinských zbraních tak pohlcený, že mi ani nedošlo, že už skončil a čekal na mou odpověď. Chvíli jsem si ho prohlížel a nakonec jsem se ohlédl někam za sebe.
    "A jsi si tím opravdu jistý?" vydechnu nevěřícně, než se znovu obrátím na tátu a pousměji se. Byl z toho snad více nadšenější než já, nebo mi to alespoň tak přišlo. Nakonec se ale shodnu na tom, že moje zvědavost je v tomhle směru silnější a tak na jeho návrh přikývnu.
    "Zní to sice hrozně děsivě, ale věřím tvým schopnostem," přiznám nakonec a zasměji se tomu. Byla to pravda, tátovi jsem opravdu věřil, byl silný a hodně mě toho naučil. Vlastně byl úžasný a já ho uznával, jen mi bylo trochu trapné mu to říct napřímo.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 1/5/2018, 18:04

    Chvíli na mě mlčky koukal a když už jsem si myslel, že neodpoví, zeptá se mě, jestli si tím jsem opravdu jistý. Sebevědomě přikývnu a když souhlasí s tím, že to zní děsivě, ale věří mi, usměji se a vyskočím na nohy.
    "Neboj se, nebude to bolet, jen na chvíli ucítíš prázdnotu a úbytek energie, ale jakmile se prospíš, budeš zcela v pořádku," ušklíbnu se a na chvíli se mi zasteskne po mojí Asale... Povzdechnu si, než se zadívám na Aokiho a lehce nakloním hlavu na stranu.
    "Jen se změním do démonické, lépe se mi tak kontroluje magie," upozorním ho, než se kolem mě zvedne vlna magie a hned na to jsem před ním stál ve své pravé podobě. Přitáhnu křídla blíž k tělu, než se otočím k výhni, kterou zapálím a brzy v ní burácely plameny, které ještě posilním temnou magií, takže naberou černou barvu. Poté se natáhnu pro speciální kov, který se k tvorbě zbraní používal a ještě pro jeden další. Jeden z nejvzácnějších a nejkvalitnějších, které najdete. Odložím je stranou, než se zadívám na Aokiho a naznačím mu, aby se posadil.
    "Připravený?" zeptám se s úsměvem.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Aoki 1/5/2018, 18:16

    Trochu se zaleknu toho, když řekne že ucítím velké prázdno. Popravdě bych raději cítil tu bolest než velké prázdno, ale nakonec jenom tiše polknu a upřeně se zadívám na tátu a opět jsem si musel zopakovat, že věřím jeho schopnostem a že to určitě zvládne. I tak jsem se pořád trochu obával ale rozhodl jsem to nechat v jeho rukou. Jeho úšklebek mě opět uklidnil a bylo vidět, že si je opravdu jistý sám sebou. Donutím se teda uklidnit a oddechnu si. Jenže co pro mě bylo opravdu nečekané bylo jeho upozornění na démonickou podobu. No i když to bylo upozornění, nedokázalo mě to připravit na to, co uvidím.
    Když se koem otce vzneslo obrovské mmnožství temné maghie, ze které mi přejel mráz po zádech, trochu jsem odstoupil stranou, dokud se přede mnou neobjevil ve své démonické podobě. Chvíli jsem na něj zíral bez jediné reakce, než jsem párkrát zamrkal a zeširoka rozevřel své oči. Zůstal jsem na něj hledět a nebyl jsem schopen jediného slova ani po tom, co mi pokynul abych se posadil.
    "Páni..." vydechnu úžasle a trochu otupěle na něm nechám své oči. Bylo to poprvé co jsem viděl otce v démonické podobě a byl to nezvyk. Jeho zcela bílé vlasy měli teď čistě, úhlově černou barvu a byl úplně jiný než ve své lidské podobě. Ani bych ho nepoznal, leda podle hlasu. Když už jsem se trochu uklidnil a přešel svůj vnitřní šok, poslušně se posadím na židličku a má nervozita byla rázem zpět. Skvělé...
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 1/5/2018, 19:17

    Tolik let jsem si dělal hlavu s tím, co řekne na mou démonickou podobu a teď jsem to udělala zcela bez jakéhokoliv rozmýšlení a váhání. No... Musím si pogratulovat. Ušklíbnu se nad vlastními myšlenkami a když si všimnu Aokiho překvapeného výrazu, zůstanu stát na místě a jen občas švihnu ocasem ze strany na stranu. Počkám, než ho prvotní šok přejde a jakmile se konečně usadí, rozejdu se k němu.
    "Bude to v pořádku," pousměji se, než mu rozcuchám vlasy a vydám se pro kleště a kladivo. Do kleští vezmu kov, který následně vy výhni rozžhavím, než se vrátím k Aokimu. Zhluboka se nadechnu, než začnu odříkávat slova rituálu starou démonickou řečí. Zároveň jsem používal svou vlastní magii, kterou jsem postupně přesunul do Aokiho a s dalšími slovy ucítím, jak se část jeho duše oddělila a vlila se do kovu, který jsem držel. Okamžitě se otočím ke kovadlině a začnu kovat jeho aurinskou zbraň, zatímco jsem soustředěně odříkával další a další věty. Magie udržovala kov rozžhavený a zcela jsem se ponořil do práce. K mému překvapení se však kov začne oddělovat na dvě stejně velké části. Pokračoval jsem v práci a cítil jsem, jak mi pot stéká po zádech a pomalu dochází magie. Přede mnou se však tvarovaly dvě krásné dýky, které s pár dalšími údery byly dokončeny. Unaveně odložím nástroje stranou a jednou rukou se podepřu, abych nespadl na zem. Motala se mi hlava, jelikož jsem vyplýtval veškerou magii, ale přesto jsem se s úsměvem na tváři otočil na Aokiho.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Aoki 1/5/2018, 20:03

    Znovu mě ujistil o tom že to bude v pořádku a popravdě čím častěji to říkal, tím míň jsem mu začínal věřit. Nakonec jsem se nad tím rozhodl nepřemýšlet a akorát jsem seděl na židličce a sledoval jeho počínání. Brzy jsem pochopil co myslel tou prázdnotou a popravdě řečeno, jsem se nějakou chvíli nezmohl na žádný pohyb, žádná slova a věděl jsem že na tenhle pocit nezapomenu. S narůstající únavou se mi trochu klížily i víčka a tak jsem se urychleně ohlédl na tátu, než můj pohled spadl na dvě dýky, které vypadaly naprosto úžasně a mé oči se hned rozzářily nadšením a překvapením zároveň. Chtěl jsme hned něco říci, ale cítil jsem se tak unavený že jsem jenom mlčel a hleděl na ně. Když jsem si všiml tátovi nejisté rovnováhy, vstal jsem ze židličky a ať už chtěl nebo nechtěl, posadil jsem ho na ni. 
    "Nedokážu najít vhodná slova na to, abych ti poděkoval. Ono to prostě nejde," sdělím mu a nadšeně přejdu ke stolku, na kterém byly dvě opravdu nádherné dýky, které... vypadaly... myslel jsem že se asi poseru nadšením, ne tedy doslova a bylo to po dlouhé době, co jsem své nadšení opravdu neskrýval a bylo mi vidět na očích. Ostatně jako všechno, když jsem většinou nijak delší dobu nereagoval. 
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 1/5/2018, 20:09

    Zadívám se na mého syna, kterému se oči rozzáří nadšením a mlčky hleděl na dýky. Pousměji se, líbily se mu a to bylo to hlavní. Ještě jsem doufal, že jsem udělal vše správně a budou i silné. Prohrábnu si vlasy a na chvíli zavřu oči, najednou mě však Aoki zatáhne za ruku a tak se na něj tázavě podívám, poté mě ale posadí na židli a řekne, že nedokáže najít vhodná slova na to, aby mi poděkoval, že to prostě nejde. Na tváři se mi objeví široký, ale šťastný úsměv, se který se zadívám na dvě dýky. Musel jsem uznat, že se mi opravdu povedly...
    "Doufám, že ti budou dobře sloužit... Jsou teď tvou součástí a budeš je moc po troše tréninku kdykoliv vyvolat... Teď se alespoň můžeš specializovat na jednu zbraň a už tě nebudu nutit učit se se všemi," ušklíbnu se a postavím se na nohy.
    "Nevím jak ty, ale já jdu do postele..." řeknu, než se vydám pryč z kovárny rovnou do domu, kde padnu do postele. Bylo mi jedno, že jsem zpocený, špinavý a Ir mě seřve, chtěl jsem jen spát, abych byl zítra čilý na Aokiho oslavě narozenin.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Aoki 1/5/2018, 20:18

    Nadšení vyhnalo do kouta veškerou mou únavu, ale s pohledem na mého unaveného otce jsem se musel znovu pousmát a rozhodl jsem se, že si možná také půjdu na chvíli lehnout. Ještě chvíli jsem ale zůstal v kovárně a sledoval dvě dýky, které jsem se neodvažoval vzít do rukou. Brzy ale i mě dohnala únava a tak jsem se vydal do koupelny a poté se také najedl, než jsem zalehl do postele. Táta byl opravdu úžasný, den ode dne mě o tom přesvědčoval a já nemohl být na svého otce hrdější. Byl mým vzorem a chtěl jsem být jednou tak silný jako on sám a věděl jsem že pro to, abych ho nikdy nezklamal udělám maximum. S úsměvem na rtech jsem zalezl do peřin a brzy jsem usnul. Dnešní noc byla klidná a i když se mi sem tam zdálo pár divokých snů, nespalo se mi špatně. 
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 1/5/2018, 20:24

    Spal jsem jako zabitý až do rána a i Ireth se mě muselo zželet, jelikož mě neprobudila a nevykopala do sprchy. Probudím se jako vždy brzo ráno, vyškrábu z postele, dám si sprchu, rychlou snídani a zamířím do stáje zkontrolovat Aokiho dárek. Zadívám se na drobného iriona, který stál u své matky a když mě uvidí, zvědavě si mě prohlédne. Ušklíbnu se, Aoki byl už skvělý jezdec a vydobyl si u stáda respekt. Teď bylo načase, aby si sám zkusil odchovat vlastního koně. Jakmile se ujistím, že je v pořádku, vydám se do kovárny a ihned si všimnu dvou dýk, které ležely na stejném místě jako včera. Pobaveně zavrtím hlavou, než je opatrně vezmu do rukou a zadívám se na ně. Vypadaly opravdu úžasně a dokonce z nich vyzařovala silná magie. Což by nemělo. Že bych to přehnal? Co jsem to proboha stvořil... No... Horší než Equinox to nebude, vzhledem k tomu, že se mě dýky nesnažily sežrat i když jsem nebyl jejich vlastník. S povzdechem zamířím zpátky do domu, kde si sednu za stůl v kuchyni a rozhodnu se počkat na Aokiho, až vstane. Mezitím jsme si s Ireth jen tak povídali, řešili nejrůznější pitomosti a smáli se.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Aoki 1/5/2018, 21:00

    Už brzy ráno jsem byl vzhůru, ale z postele jsem ještě nevylézal, nechtělo se mi a tak jsem zůstal ještě nějakou tu hodinu ležet, než jsem usoudil že už by to bylo opravdu vhod vstát. Pomalu jsem se nachystal, umyl a vydal se do kuchyně najíst. 
    "Dobré ráno," řeknu svým rodičům, když se setkáme v kuchyni a vyhrabu si z ledničky nějaké jídlo. Hned jakmile jsem ho měl snězené, zadíval jsem se na tátu, který už nevypadal tolik unavený jako včera a musel jsem se nad tím ušklíbnout. Ihned jsem si vzpomněl na včerejšek a vybavilo se mi co všechno pro mě včera táta obětoval. Vlastně skoro celou svou magickou energii... to nic není, pomyslel jsem si, ale moc dobře jsem věděl, že to pro mě znamená víc, než kdy komu přiznám. 
    "Jak se vám spalo?" zeptám se aby řeč nestála a sem tam jsem poslouchal rodiče, jak o něčem debatují a když jsem k tomu měl co říci, sem tam jsem něco prohodil. Seděli jsme u stolu a společně jsme se smáli, byla to šťastná rodiná chvilka a já si ji užíval. 
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 1/5/2018, 21:05

    Aoki se k nám brzy připojí a s popřáním dobrého rána si vyhrabe z ledničky jídlo, do kterého se pustí. Dál jsme pokračovali v rozhovoru, smáli se, vtipkovali a užívali si pohodové ráno.
    "Ani nevím, kdy jsem usnul," ušklíbnu se, když se Aoki zeptá, jak se nám spalo. Ještě nějakou dobu jsme řešili všechno možné, než se otočím na Aokiho a vytáhnu jeho dvě dýky.
    "Včera jsi něco zapomněl v kovárně," ušklíbnu se, než jeho zbraně položím na stůl a pohodlněji se usadím na židličce.
    "A také... Všechno nejlepší, dárek už pro tebe mám nachystaný, takže až budeš chtít, můžeš se jít na něj podívat ven," řeknu se spokojeným úsměvem. Věděl jsem, že Ireth nám určitě udělá něco dobrého a dnešní oslava se neobejde ani bez výborného dortu. Někdy nás jídlem opravdu rozmazlovala...
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Aoki 1/5/2018, 21:12

    Po delší debatě jsem se postavil od stolu a rozhodl se sklidit nádobí z něj, než zaslechnu jak cosi kovového dolehlo na stůl a tak se otočím po hlase táty. Pohled mi okamžitě spadne na dvě dýky a tak se pousměji.
    "Nezapomněl, nechal jsem je tam zcela úmyslně. Nejsem si jistý, jestli jsem připravený si je vzít," řeknu trochu nejistě a i přestože jsem měl neskutečné nutkání si je okamžitě vzít a vyzkoušet, jsem to neudělal. Pomalu dojdu až ke stolu k rodičům a oba dva si prohlédnu.
    "Dárek?" vypadne ze mě a hned na to mi dojde že mám narozeniny. Trochu se mi po tom spánku popletly dny a tak jsem si myslel, že je budu mít až zítra. Nervózně se zasměji a prohrábnu vlasy, než se zhluboka nadechnu a zeširoka se usměji na oba dva rodiče.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 1/5/2018, 21:16

    Sdělí mi, že je nezapomněl, jen si není jistý, že je připravený si je vzít. Na tváři se mi okamžitě objeví úsměv, který Aokimu věnuji a pobaveně zavrtím hlavou.
    "Kdybych si myslel, že nejsi připravený, ani bych je nevykoval... Navíc, ani jeden z nás to nemůže vědět, dokud to nezkusíš," řeknu s úsměvem na rtech, ale jakmile uvidím synův zaražený výraz, když se zmíním o dárku, naplno se rozesměji. Nejspíš na své narozeniny úplně zapomněl. Po chvilce se mu však na tváři objeví široký úsměv a tak se postavím a natáhnu se k němu, abych mu rozcuchal vlasy.
    "Vezmi si dýky a počkej mě před domem, dobře?" usměji se na něj, než se vydám do stáje a zamířím rovnou k hříběti, které bylo jen pár dní staré. Uváži mu rudou stuhu kolem krku, než mu i jeho matce nasadím ohlávku a kobylu vyvedu před stáj. Hříbě ji hned následovalo, přestože vesele pobíhalo kolem nás.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Aoki 1/5/2018, 21:37

    Má otázka nejspíše dovedla ktomu, že táta pochopil co se odehrávalo v mé hlavě a tak se naplno rozesmál a já se nezmohl na nic víc, než se souhlasně zasmát s ním. Když mi nakonec sdělí, že ho mám počkat před stájí, pousměji se a sotva co vyjde z kuchyně, zadívám se na mou aurinskou zbraň. Chvli jsem přemýšlel a jenom je sledoval, než jsem je nadšeně vzal do rukou a rozešel se z kuchyně ven. Máma mi stačila vlepit pusu do vlasů a tak jsem se na ni vděčně pousmál až jsem vyšel z našeho bytu na palouček před domem, kde jsem se zastavil. Pomalu jsem zvedl ruce a zadíval se na dýky, ze kterých jsem cítil magii a už jenom ten pocit, byl naprosto úžasný. S úsměvem jsem je hrdě držel v obou rukách a sledoval jejich barvu na slunečním světle, což mě neskutečně fascinovalo. Pozoroval jsem je tak moc zaujatě, že jsem si ani nevšiml klapání kopyt někdě kousek za mnou.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 1/5/2018, 21:42

    Blížil jsem se k Aokimu, který ke mně stál zády a byl tak zaujatý svými dýkami, že si mě ani nevšiml. Zavrtím nad tím pobaveně hlavou, než dám kobyle povel, aby stála na místě a po chvilce se mi podaří odchytit divoké hříbě, které teď sice vedle mě stálo, ale netvářilo se zrovna nadšeně. Ještě chvíli jsem pozoroval Aokiho, který si mě stále nevšiml a až po chvilce si odkašlu, abych získal jeho pozornost.
    "Je tak snadné se k tobě přikrást, když tě něco zaujme," zasměji se, když se na mě konečně otočí a dovedu hříbě blíž k němu.
    "Nejnovější přírůstek do stáda... Narodil se před pár dny, ale už teď vím, že to bude velmi silný kůň... Ode dneška je tvůj, máš dost zkušeností na to, aby jsi vycvičil vlastního iriona. S trochou píle z něj budeš mít nejlepšího přítele na celý život," řeknu s úsměvem a zadívám se na černého hřebečka.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Aoki 1/5/2018, 21:49

    Z mého přemýšlení a zaujatosti mě dostane až odkašlání otce, který se mi objevil za zády. Hned jakmile se otočím, zůstanu nehnutě stát na místě a zůstanu na něj hledět. Když mi sdělí že je to nejnovější přírůstek stáda a že mám dostatek zkušeností na to, abych vychoval vlastního Iriona, nevěřícně siu ho změřím pohledem. Hledal jsem v jeho obličeji jakýkoli náznak legrace, ale on to myslel naprosto vážně. Zeširoka rozevřu oči a nadšeně se k nim pomalu vydám.
    "To... to myslíš opravdu vážně?" vypadne ze mě a oči mi zajiskří samým štěstím. Nadšeně se zazubím na otce a stejně tak na Iriona, který mě pozoroval zvědavýma očima. Nemohl jsem ten úsměv dostat z tváře, byl jsem hrozně nadšený a samým nadšením jsem se chvěl. byl to nádherný černý hřebec, ale nevypadal zrovna dvakrát nadšeně a tak se nad tím jenom pousměji a zastavím se až kousek od něj.
    "Je nádherný!" vydechnu a v tu chvíli jsem z něj nedokázal odtrhnout oči.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 1/5/2018, 21:53

    Syn mě překvapeně pozoroval, jako by nevěřil tomu, co jsem právě teď řekl. Zacukají mi koutky a když se mě zeptá, jestli to opravdu myslím vážně, přikývnu. Díval se na iriona, jako by takového koně viděl poprvé v životě a poté prohlásí, že je nádherný. Hřebeček nevypadal zrovna nadšeně a po chvilce se mi pokusí vysmeknout či vyškubnout. Vypustím trochu temné magie, aby se uklidnil, což se také stane a tak zůstane poslušně stát na místě.
    "A jak vidím, budeš s ním mít hodně práce," ušklíbnu se, než ho pustím. Okamžitě se rozběhne k matce, za kterou se schová, ale po chvilce přeci jen vystrčí hlavu a zvědavě se na nás zadívá.
    "Ode dneška je ale tvou zodpovědností.. Což však neznamená, že ti nepomůžu, když to bude potřeba," řeknu s úsměvem a poté Aokiho obejmu.
    "Všechno nejlepší," zašeptám potichu a poté ho zase pustím.
    Aoki
    Aoki


    Posts : 146
    Join date : 29. 04. 18

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Aoki 1/5/2018, 22:04

    Pořád jsem tak nějak nemohl věřit tomu, že jsem právě dostal svého Iriona a s tím nastarost i celou jeho výchovu. Táta ke mě musel mít opravdu velkou důvěru a já se na chvíli zalekl, že ho zklamu a že to nezvládnu. Stál jsem tam a pozoroval jsem jak jeho tak i malého Iriona vedle něj, kterého nakonec pustil k rodičům, než popošel blíž a objal mě.
    "Děkuji tati, doufám že tě nezklamu a vychovám z něj skvělého Iriona, vydechnu stále trochu nevěřícně ale s novou várkou sebevědomí, kterou jsem získal s jeho oporou a slovy, že mi pomůže, když to budu potřebovat.
    "Pořád tomu tak nějak nemůžu uvěřit," vydechnu a poté se zadívám na otce, než ho k sobě přitáhnu a šťastně zmáčknu v pevném objetí. Až po chvilce se ho rozhodnu pustit a znovu se zadívám směrem, kde stál mladý Irion a schovával se za svými rodiči.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Balaur 1/5/2018, 22:09

    "Nezklameš. A navíc, každý z nás dělá chyby, důležité je poučit se z nich. Ale myslím, že to zvládneš," řeknu s úsměvem a když mi sdělí, že tomu pořád nemůže uvěřit, nahlas se rozesměji.
    "Ještě bys ho měl pojmenovat," usměji se a když mě Aoki pevně obejme, uvědomím si, že opravdu vyrostl a i když se zatím moc nevytáhl do výšky, aurinská síla se u něj začala opravdu projevovat. Rostl až příliš rychle a já měl stále tolik věcí, které jsem ho chtěl naučit... Tolik věcí, které jsem s ním chtěl udělat. Tiše si povzdechnu, ale záhy přijde uvědomění, že na to máme celou věčnost a tak se mi na tváři opět objeví úsměv.
    "No, dnešek je jen tvůj... Takže ať už chceš dělat cokoliv, stačí říct a jak já tak maminka se ti přizpůsobíme," zasměji se a rozcuchám mu vlasy.
    "Ale jen dneska, ať tě moc nerozmazlíme," ušklíbnu se.

    Sponsored content


    Ireth & Fen'lin & Elias - Stránka 29 Empty Re: Ireth & Fen'lin & Elias

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je 28/4/2024, 18:34