Atreia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soukromá TRPG = Textová Role Play Game


2 posters

    Thomas & Cassie

    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Cassie Empty Thomas & Cassie

    Příspěvek pro Zekero 17/1/2018, 19:33

    Thomas & Cassie
    Nacházíme se za městem, ať už v okolí lesa nebo jezera.

    Noční obloha vypadá jakoby ji někdo polil černým inkoustem. Ještě před chvíli bylo pár hvězd vidět, ale teď je obloha plná černých mračen. Chlad v okolí napovídá že nás zimapodzim poctil svou plnou, krutou přítomností. Letmý vítr se roznáší okolím a všude je až neobvyklé ticho, které sebou přináší pochybnosti a v některých srdcích dokonce i samotný strach. A v tom tichu se obloha leskne jako šílená. Ostré blesky rozléhající se v mracích je až nepříjemné sledovat a déšť? Žádný stále nepřicházel, za to se z nebe snášelo pár sněhových vloček.

    Thomas & Cassie Original
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Cassie Empty Re: Thomas & Cassie

    Příspěvek pro Zekero 17/1/2018, 19:50

    Fascinovaně postával u jednoho z mnoha stromů a nespouštěl oči z oblohy, která zářila všemožnými barvami. Stál nehnutě s rukama složenýma na prsou a jeho jediný pohybem za celou tu dobu byl ocas, pohupující se ze strany na stranu. Ticho náhle přerušil hrom, který na malý moment rozzářil celý les. Dokonce i na špičky byste si v tento okamžik, ve tmě hluboké lesa viděli. Dnes se necítil ohrožený a chtěl přerušit tu denní rutinu, se kterou v tuhle chvíli posedával ve svém vlastnoručně postaveném příbytku dole u louky pod lesem. Přemýšlel a byl opravdu zabraný do svých myšlenek, takže se mohlo zdát že své okolí zcela nevnímá, jenže to byl omyl. Přes všechny myšlenky nezapomínal na tu skutečnost, že i tady nemusí být plně v bezpečí. Ne že by se tedy zaměřoval na pozorování každého divně tvarujícího se stínu stromu, ale věřil svým dobrým smyslům a proto nespouštěl oči z místa, kterým se upíral. Lehce rozevřel ústa v jakémsi zdvořilém gestu aby do nich propustil trochu vzduchu a po opravdu delší době přešlápl na místě, aby přenesl váhu na druhou nohu. Zatím byl svědkem této podívané v celém širém lese sám, nebo to si alespoň myslel.
    Cassie.
    Cassie.


    Posts : 239
    Join date : 05. 01. 18

    Thomas & Cassie Empty Re: Thomas & Cassie

    Příspěvek pro Cassie. 17/1/2018, 22:26

    Věděla jsem, že už musím být blízko. Ve své lidské podobě jsem z posledních sil pletla nohama. Kolik dní už bez přestání jdu? A kolik měsíců to město hledám? Už to ani nepočítám, vlastně jsem přestala počítat už dávno. A to vše jen kvůli hloupému dopisu, který mi mohl možná zachránit život. Správně, nesmím zapomínat, že nehledám žádného dobráka, ale nejspíš pěkně krvelačného démona. Na zádech mi vyskočila husí kůže, takže to slovo "možná." Byla docela důležitá věc. Polekaně jsem sebou cukla a přikrčila se při zemi, když další blesk rozzářil oblohu. Měla jsem z bouřek strach a bylo jen otázkou času, než začne pršet. Teď už jsem to ale nemohla vzdát, byla jsem tak blízko, tedy snad. Tady někde by přeci Atreia měla být, to tvrdil každý, koho jsem se zeptala. Nedbala jsem na to, jak se mi klepou kolena a dál běžela až strašidelným lesem. Oblohou znovu problikl blesk a já vykřikla, když jsem o kus dál zahlédla podivnou postavu. Ruka s malým nožíkem, který jsem skrývala v kapse a stále pevně tiskla, mi vystřelila a já ji nataženou držela před sebou. V tom jsem to uviděla. Nebyl to jen tak někdo, byl to elin. Začínala jsem být paranoidní, jestli mě sledují až sem, můžu být vůbec ve městě v bezpečí? "Já nechci žádné problémy!" Pokusila jsem se říct pevným hlasem, jenže ten mě zradil.
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Cassie Empty Re: Thomas & Cassie

    Příspěvek pro Zekero 17/1/2018, 22:47

    Stál tam a s naprostým klidem pohlížel na oblohu, kde se jeden blesk přeháněl doslova s druhým, zároveň bylo v okolí až nepřirozené ticho, jenom sem tam se ozval nepěkný hrom, rozléhající se lesem. Na malý moment zavřel oči, což byla nejspíše chyba, když jeho citlivé uši, zaslechly výkřik a kroky na sněhu někde za ním. Okamžitě zastříhal ušima a otočil se po směru zvuku zrovna ve chvíli, kdy se tmavá postava, z níž za chvíli rozpoznal lidskou dívku prudce ohnala čímsi ostrým ve směru někam před sebe. Chvíli si myslel, že tu ostrou věc hodí jeho směrem, jenže to se nestalo. Za chvíli rozpoznal nejenom nůž, ale dokázal také určit kde dívka stojí, jelikož si jeho oči na ten rychlý přesun do tmy začaly přivykat. Otočil se, velice pomalu tak, aby se mohl oddálit od kmene stromu a pohlédnout na dívku. Nebyl ozbrojený, neměl u sebe vůbec nic, vlastně ho nenapadlo, že by se někdo v tak nehezkém počasí odvážil ven. Pevným hlasem, jehož tón se na konci proměnil ve váhavost, mu oznámila, že nechce žádné problémy. "To já také ne," odpověděl a na malý moment bylo v lese opět ohlušující ticho, které bylo přetnuto dalším z mnoha hromů. Mlčel, nic neříkal a jeden by řekl, že skoro ani nedýchá. Jenže za malý moment si svou chybu uvědomil a tak se s tichým nádechem ozval:"Nejsem tvůj nepřítel, ale jsi-li ty mým, budu se bránit," zamračí se na chvilku, chviličku hned po tom, co se zadívá na hrot nože, v němž se odrážely zuřící blesky, v dálce na nebi za ním.
    Cassie.
    Cassie.


    Posts : 239
    Join date : 05. 01. 18

    Thomas & Cassie Empty Re: Thomas & Cassie

    Příspěvek pro Cassie. 17/1/2018, 22:59

    Doslova jsem při jeho slovech drtila nůž v ruce, ale chvilku po té, co mi pověděl, že není nepřítel jsem se přiměla trochu uklidnit a schovala jsem nůž do malého pouzdra. Pozorně a zároveň trochu podezřívavě jsem si Elina prohlédla. Nikdy jsem ještě podobného neviděla a působil podivným dojmem. Skoro jakoby pamatoval samotný vznik téhle země. S další ránou hromu jsem se opět roztřásla, ale tentokrát mi hrdost nedovolila se před tím cizincem krčit. Popošla jsem kousek k němu a znovu si ho pořádně prohlédla. "Omlouvám se, já...už asi trochu plaším." Přiznala jsem neochotně a pokračovala. "Potřebuji najít Atreiu." Moji větu přerušila hlasitá rána a já se vší silou snažila nevyskočit na nejbližší strom. "Nebo možná i úkryt do rána." Slibuji, že o tobě nikomu nepovím, jen mi prosím poraď." Sice jsem si nemohla být jistá, co je vlastně zač, ale takhle se stejně daleko nedostanu.
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Cassie Empty Re: Thomas & Cassie

    Příspěvek pro Zekero 17/1/2018, 23:28

    Sledoval ji jasně modrýma očima a chvíli se mohlo zdát, že ji doslova propaluje pohledem. Možná zrpvu působil trochu nepřátelsky, ale jeho chování se odvíjelo od toho jejího. Moc dobře věděl, že lidem nemůže věřit, nedokáže to. První setkání s lidmi mu nepřinesla zrovna nejhezčí vzpomínky, spíše pokusy ho zastřelit vším, čím mohou a co mají na dosah. Za celou svou dlouhou minulost pochopil že nikdy ve světě nemá místo a proto ho také dávno zpátky.. přestal hledat. Jeho výraz se však změní zrovna ve chvíli, kdy stáhne svou zbraň a dokonce se omluví. Její nečekaný klid ho donutí přemýšlet. Ani trochu nebyla vyvedená z jeho zevnějšku, což mohlo značit jenom jediné - věděla o magii, protože ať se to snažil jakkoli svést na okolí lesa a jeho temnotu, s tím, že ho jednoduše moc dobře nevidí, v prudkých záblescíc které sebou přinášely světlo, mu to zkrátka nedávalo smysl. Až teď si všiml že je udýchaná, stál od ní sice na pár kroků daleko ale jeho sluch byl velice dobrý, možná až překvapivě dobrý nebo si jenom všímal maličkostí. "V pořádku," odpověděl a zamyslel se nad tím, co tady dělá nebo kam tolik pospíchá, ačkoli to typoval na město, s čímž se nemýlil, když se mu po chviličce dostálo prosby. "Jdeš opačným směrem, musela jsi nejspíše minout okraj lesa," vysvětlí a když k němu popojde blíže, neunikne mu její napětí a záchvěv při ostrém blesku, který byl ihned následován až nepříjemně hlasitým hromem. Nevěřil jí, ale zlý nebyl. Možná to nebyl jeho problém, ale i tak s povzdechem složil ruce k tělu a krátce se pousmál. "Schyluje se k prudkému dešti a já mám příbytek kousek odsud. Pokud chceš, nechám tě přespat u sebe a zítra ti ukážu cestu k městu," nabídne a vyčkává zda jeho nabídku přijme nebo nikoli. Pokud chce  zůstat v chladném lese, jak je jí libo, potom si bez problému odkráčí po svém aby se schoval před nastávajícím deštěm, který nepřejde tak rychle, jak by si někdo mohl myslet. "Jak tedy?"
    Cassie.
    Cassie.


    Posts : 239
    Join date : 05. 01. 18

    Thomas & Cassie Empty Re: Thomas & Cassie

    Příspěvek pro Cassie. 18/1/2018, 00:11

    Po chvilce váhání jsem od něj dostala přesně tu odpověď, kterou jsem chtěla slyšet. Doufala jsem, že na mě nebylo zas tolik vidět, jak se mi ulevilo. I když jsem nechtěla nikam jít s Elinem snažila jsem se uklidnit. I kdyby to byl jeden z těch, kteří se mě snaží najít nemže mě poznat. To byl fakt, kterého jsem se rozhodla držet. "Vlastě půjdu ráda." Přiznala jsem. Rozhodně jsem nechtěla zmoknout. Déšť nebyl zrovna můj kamarád. Opatrně jsem k němu zamířila a přinutila se sundat ruku z rukojeti nožíku. Moje hadí instinkty mi napovídaly co dělat, aby mi začal trochu důvěřovat. "Jsem Cassie." Řekla jsem a plaše se na něj usmála. "Hledám město už pěkně dlouho, ale nejspíš jsem spanikařila, když začalo hřmít. Já totiž nemám bouřky ráda. Vlastně se jich trochu bojím. Bohužel v podobných situacích pokaždé ztrácím hlavu." Mluvila jsem zatímco jsem ho následovala bůh ví kam. Pochopitelně jsem se snažila zapamatovat si cestu. Jen pro jistotu. Konec konců, jeden nikdy neví. "A co ty? Žiješ tu už dlouho?" Zeptala jsem se a neskrývala zvědavost ve svém hlase.
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Cassie Empty Re: Thomas & Cassie

    Příspěvek pro Zekero 29/1/2018, 14:14

    Sledoval ji svýma modrýma očima, které se sem tam v záblesku prudkého světla nehezky zaleskly. Ani netušil proč dneska upustil od svého saka a cylindru, působil teď mnohem víc divoce, než kdy dříve a vracelo ho to o pár kroků zpátky. Chvíli mohl vypadat lehce podrážděný, ale byl jenom unavený a přes všechno co by jste o něm dokázali zjistit, by jste věděli že v tom nehraje roli jenom unavenost. Znovu na malý moment odklonil pohled k obloze a to zrovna v momentě, kdy se k němu přiblížila. Na jednu stranu dával pozor a byl opatrný, na druhou se zdálo, že se vůbec nekryje a nehlídá. Popravdě tomu bylo tak půl na půl. Poslouchal ji a když přijala jeho nabídku, pomalu se rozešel směrem ke svému příbytku. "To jste dneska tedy nevychytala tu nejpřívětivější dobu na cestování," vydechne a sem tam se ohlédne. Nelíbilo se mu, že křáčí za ním a proto se pokusil srovat krok tak, aby mohla jít vedle něj. Předtím se mu představila jako.. Cassie? Ach ano, chvíli se zdálo že nedává pozor nebo je krapet mimo, ale rovzpomněl si a proto se hluboka nadechl a pousmál se s pohledem na dívku vedle něj. "Pár let, možná tak dvacet, třicet... už ani nevím," krátce se zasměje, jenom aby odlehčil svou nevědoost v tomhle ohledu a zároveň rudce zabočil doprava do menšího spádu v lese. "No Cassie, buďte opatrná, musíme se dostat až dolů a klouže to tu," upozorní ji a sám vykročí pomalu dolů. Pro teď nechá svoumagii magií aby se mohl pevně zabořit nohama do země a využít k tomu i drápy. Boty jaksi nechal doma a vyšel ven naprosto nepřipravený.
    Cassie.
    Cassie.


    Posts : 239
    Join date : 05. 01. 18

    Thomas & Cassie Empty Re: Thomas & Cassie

    Příspěvek pro Cassie. 7/2/2018, 02:44

    Snažila jsem se ujistit, že se ho nebojím, i když se mi chvílemi zdálo, že by mě měl nejradši k večeři. Nedala jsem na sobě ale nic znát a dál na tváři nechávala vřelý úsměv. V jeden moment se mi dokonce zdálo, jakoby dost neostražitý. Vlastně svým způsobem působil trochu nemocně. "No já už jsem téměř u konce své cesty a děkuji všem bohům, že mě tohle počasí zastihlo až teď." Snažila jsem se a něj nevyvalit oči, ale nebyla jsem si jistá jestli se to úplně podařilo, když jen tk hádal léta. "Kolik vám vlastně je? Jestli se teda můžu zeptat." Když jsme se dostali ke svahu trochu jsem zaváhala. Ne protože bych se ho bála sejít, ale naopak toho, aby mě má obratnost neprozradila. Nakonec jsem se rozhodla si tím nelámat hlavu a při scházení jsem využila svých vrozených schopností. Kopec pro mě tudíž nepředstavoval nejmenší problém. Koutkem oka jsem ho pozorovala, abych zjistila jakým stylem se v těhle podmínkách pohybuje. Mohla by to být docela dobrá výhoda například při útěku, ale já doufala, že mi to prozradí víc o celém jeho stavu. "Za svoji cestu už jsem sešla mnoho kopců, tohle je jen další z nich a jsem si jistá, že nebude problém."

    Sponsored content


    Thomas & Cassie Empty Re: Thomas & Cassie

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je 27/4/2024, 22:54