Atreia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soukromá TRPG = Textová Role Play Game


2 posters

    Mirys & Balaur

    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Mirys & Balaur Empty Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Balaur 13/9/2018, 21:49

    Počasí: Slunečno, teplo
    Místo: Dům Mirys
    Pořadí: Balaur -> Mirys
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Balaur 13/9/2018, 22:00

    Díval jsem se na pěkný dům za městem, který byl jen pár desítek metrů ode mě. Věděl jsem, že uvnitř je Neran, co bylo ale zvláštní bylo, že jsem necítil žádnou bílou magii. Musel ji skrývat. Dlouho jsem ho neviděl... Nějaké to století určitě. Byl jsem zvědavý, jestli zesílil. Opravdu zvědavý. Chtěl jsem si pořádně zabojovat, ale přišlo mi, že poslední dobou nemůžu najít žádného úctyhodného protivníka. Doufal jsem, že mě nezklame. Ušklíbnu se, než dlouhými kroky dojdu až ke dveřím, na které zabuším, dával jsem si však pozor, abych nepoužil moc síly a dveře to... No vydržely.
    "Hej! Holube! Nechceš si protáhnout křidýlka?!" zavolám na něj se smíchem, než od dveří poodstoupím a zastrčím ruce do kapes. S úšklebkem na tváři jsem čekal, až se objeví.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 13/9/2018, 22:23

    Byla jsem doma, seděla s kafem před sebou vedle otce, se kterým jsem si povídala. Až do té doby, dokud na mé dveře nezabušil nějaký neurvalec, který hned na to zařval něco o holubovi a protažení křídel. "Mám pocit, že to je návštěva pro tebe. Myslela jsem, že se snažíš být mrtvý pro svět okolo." Zamračila jsem se trochu na otce. Oba jsme si byli jasně vědomi toho, jak je nebezpečné, aby vůbec vycházel z domu, což dělal velmi často podle mého názoru. I tak jsem se ale zvedla já a šla jsem otevřít dveře. "Přejete si?" Zeptala jsem se bělovlasého mládence z něhož přímo sálala magie. Málem mě to až ochromilo. Takové množství. Zkrátka jsem neměla slov, ale nenechala jsem se tím rozhodit a jen jsem stála, jako by nic. On ze mě stejně magii nebude cítit, dokud nenarazí na můj štít, takže... Můžu v klidu dělat, jako bych byla obyčejná dívenka.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Balaur 13/9/2018, 22:28

    Po chvilce se dveře otevřou k mému překvapení v nich však nestál Neran, ale nějaká mladá dívka. Tedy alespoň mladě vypadala. Zaměřím se na její magii, kterou jsem... Necítil a tak párkrát překvapeně zamrkám, než si ji prohlédnu od hlavy až k patě.
    "Hledám Nerana... Moc dobře vím, že je uvnitř..." řeknu jí a nakloním hlavu na stranu, než se k ní vydám. Nejspíš mě po hlase opravdu nepoznal, ale... Nikdy se neschovával, většinou byl první, který se vrhl vstříc neznámému. Proč by za sebe něco nechával vyřizovat ostatní? Nesedělo mi to na něj a už teď jsem dostal opravdu špatný pocit. Tiše zamručím, než se rychle protáhnu kolem dívky a zamířím domem někam dál.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 13/9/2018, 22:42

    "On..." začala jsem, ale to už se ten cizinec protáhl kolem mě a šel dál do domu. "Hej! to tě rodiče nenaučili že lézt někomu do domu je nevychovanost a neurvalost?!" Zavrčela jsem naštvaně, ale zabouchla jsem za ním dveře a odvedla ho do obýváku, kde byl i můj otec. Ten už stál a čekal až dojdeme. "No nazdar ty démoní zadku! Dlouho ses neukázal. To ses schovával ve stínech?" Zasmál se, ale smích se mu tentokrát neodrážel v očích. Bylo jasné, že mu bude muset vysvětlit proč se schovává a...to znamenalo že mu bude muset vysvětlit všechno. A čím ví lidí to bude vědět, tím horší to bude, al jestli se mu dá věřit, to snad otec ví. Doufala jsem že ano. "No..když jsi mi už vlezl do domu, co jsi zač? A co chceš?" Zeptala jsem se ho na rovinu. A nejspíš jsem neměla moc přívětivý tón, protože po mě otec hodil pohled, kterým mi jasně říkal: buď milejší k našemu hostu.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Balaur 13/9/2018, 22:48

    Dívka na mě naštvaně zavrčí, jestli mě rodiče nenaučili, že lézt do cizího domu je nevychované, jen se na ni otočím a nevinně se na ni pousměji, než se ocitneme v obýváku a přede mnou stál Neran, který si mě začne hned dobírat, ale nevypadal zrovna vesele.
    "Nazdar holube... Schovávat? Víš, že to není můj styl. A nebýval ani tvým. Co se stalo?" řeknu mu s úšklebkem a chtěl jsem ještě dodat něco ve smyslu, zda mu někdo nepřistřihl křidýlka, ale... Dostanu špatný pocit a tak tuto větu polknu a raději se otočím na dívku, která se mě zeptá, co jsem zač.
    "Jsem Balaur, démon, jak už Neran řekl. Než začneš vyšilovat, nepřišel jsem nikomu ublížit," řeknu jí s rukama zabořenýma v kapsách a znovu svůj pohled přesunu na muže přede mnou.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 13/9/2018, 23:12

    "Já vím, že nechceš nikomu ublížit - i když jsi dost vlezlý." Namítla jsem, ale na tátovu nevyřčenou žádost jsem se snažila trochu se uklidnit a potlačit svoje instinkty ohledně ochrany svého teritoria - zvířecky řečeno. Jenže já byla tak trochu zvíře. Já byla tak trochu několik zvířat a jen jeden člověk. Někdy jsem si vážně myslela, že jsem víc zvíře a někdy to tak snad i vypadalo. Už jsem mu chtěla něco odseknout o tom, že mu do toho nic není, ale radši jsem pak šla umýt nádobí a vysvětlování nechala na otci.
    Ten se zhluboka nadechl a pak si povzdechl. "Balaure je to... Všechno šlo do kopru. Jak jsi už zjistil, mám dceru. Jako strážcům mě ani Liadel nedovolili o naši dceru pečovat a vychovávat ji, takže... Po osmnácti letech jsem se konečně sebral a sfingoval smrt. Takže doufám že budeš držet klapačku, jinak najdu někoho, kdo ti nakope prdel místo mě." Když jsem to slyšela málem jsem rozzuřením rozbila hrnek. On to bral snad jako žert, že ho kdykoli můžou přijít strážci opravdu zabít a pak i mě, za to, co jsem udělala! Nějak...jsem dnes prostě nemohla skousnout ten jeho pokus o odlehčení.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Balaur 13/9/2018, 23:30

    Dívka namítne, že ví, že jim nechci ublížit, ale že jsem vlezlý, jen se ušklíbnu a přesunu na ni svůj pohled. Sledoval jsem jak odchází, ale když mi Neran začne vysvětlovat, co se stalo, zadívám se na něj. Když se zmíní, že má dceru, zadívám se směrem, kam dívka zmizela a z jeho vysvětlování jsem si začal dávat dvě a dvě dohromady. Chvíli zůstanu potichu, než si založím ruce na prsou.
    "Takže máte dceru...." zamručím a poškrábu se ve vlasech.
    "A ty jsi?" nedokončím, ale věděl jsem, že andělem už není. Možná ani padlým z toho, co řekl. Jako padlý by mohl stále bojovat.
    "Necítím z tebe magii, neříkej mi, že je z tebe člověk," vydechnu překvapeně, než se posadím na gauč a zadívám se před sebe. Zamračím se, těšil jsem se na souboj, ale teď akorát zjistím... Že jev pěkných sračkách.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 13/9/2018, 23:34

    "Jo...přesně to jsem. Obyčejný smrtelný člověk." Přikývl Neran ne zrovna nadšeně, ale pak se pousmál. "No - já jsem rád že žiju. Víš přece že strážci nikdy nemůžou jen tak seknout se vším a odejít. Proto jsem pro celý svět mrtvý a tak to musí zůstat." Řekl už vážněji a pak se posadil do křesla naproti Balaurovi. Byla jsem ráda, že mu o mě nic neřekl. Asi mu nedůvěřoval natolik, aby mu to řekl, nebo to chtěl nechat na mě. A já mu to rozhodně říkat nechtěla. Bude jen dobře, že to neví.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Balaur 15/9/2018, 19:49

    Potvrdí mi mé obavy a tak s povzdechem přikývnu a zamyšleně se zadívám před sebe. Strážci... Připadalo mi to jako pitomost. Takhle obětovat své životy a pro co? Nadpřirození si většinu času dělají, co chtějí. A strážců bylo málo. Nemohli nic změnit. Potřebovali by alespoň tolik členů, jako má Temné Bratrstvo a potom by něčeho dosáhli.
    "Celé tohle strážcování je pitomost," zavrčím rozmrzele, než se zadívám do stropu a zašklebím se. Nikdy bych takhle neupsal svůj život a i kdyby ano... Našel bych si způsob, jak z toho vycouvat.
    "I kdyby zmizeli, nejspíš by se nic moc nezměnilo... Kdyby jsi je odstranil, měl by jsi klid," zamumlám s povzdechem a zatvářím se rozmrzele. Přeci jen jsem se těšil na dobrý souboj a Neran... Byl teď člověk.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 15/9/2018, 20:07

    "Klid drsňáku. Nejsi jediný, kdo takhle uvažuje. Strážců se jen tak snadno nezbavíš. A ani jeden strážce nemůže zabít jiného. Je to asi jako když jsme snažili zabít se navzájem my dva." Pokrčil rameny a povzdechl si. "A je to pitomost asi jako to tvoje temný bratrstvo." Zamručel, ale ne nepřátelsky. Jen mu to přišlo stejný a navíc otravný téma. "Emm...No a co ty?" Zeptal se ho a já se nepatrně ošila. Ne že bych na sebe chtěla upoutávat pozornost, ale moc se mi nelíbilo, že tu jen tak kecaj. Nic méně jak už jsem si všimla, můj otec to měl v povaze.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Balaur 15/9/2018, 21:13

    Jen si odfrknu, než se zadívám na Nerana a na tváři se mi pomaličku objeví široký úsměv.
    "Víš... Nesnažím se tě zabít už pěkně dlouho, byl bys dávno pod drnem..." řeknu arogantním tónem, než na malou vteřinu zcela přestanu krotit svou magii, abych ji ukázal v plné síle a zvesela se zazubím.
    "Šlo by to... Největším problémem bude vaše přísaha, ale... I tak by nejspíš šla zrušit," řeknu zamyšleně, než se můj pohled stočí k dívce, nakloním hlavu na stranu a poté se zvednu z gauče.
    "Jdu najít způsob, jak ji zrušit," prohlásím jednoduše, než se otočím na patě a vydám se ke dveřím.
    "Těšil jsem se na dobrý souboj, ale co nadělám," řeknu ještě Neranovi místo rozloučení.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 15/9/2018, 21:22

    "Balaure...moc dobře víš že..." Ale otec větu nedokončil. Místo něj jsem se tomu démonovi postavila do cesty já. A ani to ohromné množství magie mě nezastavilo. Spíše naopak. Přitahovalo mě a lákalo. "Nejde zrušit." Oznámila jsem mu, jako by nic. Přeci jen i já už byla několik týdnů v akademii, což jak jsem pochopila, bylo něco jako společenství i když pod jiným úhlem pohledu. A tohle byla první věc, kterou jsem se snažila vykoumat. Zda by má matka nemohla nějak přísahu zrušit a odejít. "Hele, možná jsi tátův kamarád, ale ani takový arogantní démoníček jako ty nemůže jen tak lusknout prsty a zrušit přísahu strážců." Oznámila jsem mu, jako by byl vážně blázen.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Balaur 15/9/2018, 21:43

    Ignoroval jsem Neranova slova, ale zastavím v momentě, kdy mi dívka, nejspíš jeho dcera, když nad tím tak uvažuji, zastoupí cestu. Nadzvednu obočí a tázavě se na ni zadívám, když mi řekne, že zrušit nejde a poté dokonce dodá, že ani arogantní démoníček nemůže lusknout prsty a přísaha zmizí. Ušklíbnu se, než natáhnu ruku k jejímu rameni, ale kousek od jejího těla do něčeho narazím. Bylo to... Něco jako bariéra. Ihned použiji schopnost od Asmodiana, která rozežírala magii a štít se pod mým dotekem zbortí a já ji lehce chytím za rameno.
    "Víš... Co se týče magie, nauč se jednu věc... Nic není nemožné," řeknu a ihned ji pustím.
    "Jakákoliv magie jde zrušit, stačí jen zjistit jak," dodám s úšklebkem.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 15/9/2018, 22:07

    Sledovala jsem jak ke mě natahuje ruku a jak se na pár vteřin zarazila o můj štít. Jenže pak jsem zároveň pocítila podivný pocit - a to když mi jeho magie štít rozežrala, jako by byl z papíru. Naprázdno jsem polkla, ale jinak se ani nehla. Upřeně jsem sledovala jeho oči - ocelově šedé. Na to, co mi řekl ohledně magie jsem neměla co říct. Vlastně jsem to věděla, jenže zrušit přísahu strážců... To nebude jen tak - už jen kvůli tomu, že se jedná o jednu z nejstarších magií na tomto světě. Ani tak mu však z cesty neustoupím. V tu chvíli se mu však za zády postavil můj otec a zamračil se na mě. Ale nic neřekl, tedy nic co bych čekala. "Balaure s tou magií opatrně. Víš moc dobře že má dcera je moc mladá na to, aby se ti rovnala." To, s jakým klidem to vyslovil mi bylo záhadou. Jako by chtěl něco dodat, ale neřekl to.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Balaur 15/9/2018, 22:47

    Ani se nepohnula, jen se mi dívala do očí a bylo mi jasné, že mi z cesty neuhne. Taky za sebou zaslechnu Nerana, který mi stál za zády a v momentě, kdy řekne, abych byl opatrný s magií, prudce se otočím a úmyslem ho praštit, když si však uvědomím, že je člověk, jen ho lehce bouchnu do hrudníku.
    "Myslíš, že bych používal magii, kterou nemám perfektně pod kontrolou?" zavrčím na něj a obrátím oči v sloup, než se znovu otočím na dívku.
    "Zajímavá schopnost," okomentuji její 'štít,' než se zadívám na svou ruku.
    "Nikdy nevíš, co bude fungovat. Právě jsem použil schopnost, která rozežírá jak magii tak objekty. Co kdyby dokázala zničit i přísahu?" zeptám se a založím si ruce na prsou, než se na dívku tázavě zadívám.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 15/9/2018, 22:56

    Viděla jsem otci na očích, že očekával silnější ránu. A kdo by se divil? Démon málem zapomněl, že Neran je již jen člověk, ale zarazil se včas. Takže jeho ránu otec ustál, ale i tak bylo vidět že to nebyl jen dotek. Zatnula jsem zuby a potlačila své instinkty, které mi napovídali, abych onu ránu místo otce démonovi vrátila. Otec však jen trochu pobaveně protočil oči. "Vím že máš svou magii pod kontrolou. A také vím, že má dcera je velká provokatérka a neví kdy přestat." S posledními slovy se už díval do očí mě, ale já stejně neuhnula a očima jsem stále probodávala démona přede mnou. Na jeho poznámku ohledně mé magie jsem jen mlčela. Připadala mu zajímavá a to věděl jen zlomek o mé magii. Když mi však položil otázku, co kdyby jeho schopnost dokázala zrušit přísahu, měla jsem trochu škodolibý pocit. S Arthurem jsem o magii mluvila často. Učila se od něj ale i z jeho neuvěřitelné knihovny. "To nepůjde. Není to stejný druh magie. Přísaha strážců je prastará magie - rozhodně starší než ty." Odpověděla jsem s klidným hlasem, zatímco jsem vnímala tu jeho sálající magii.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Balaur 15/9/2018, 23:30

    Vypadalo to, že Neran čekal velkou ránu, ale nebyl jsem idiot. Zlámal bych mu žebra, kdybych to do něj napral plnou silou... Nejspíš. Sdělí mi, že to ví, ale že jeho dcera ráda provokuje.
    "A já nejsem puberťák, který by se vyprovokovat nechal," řeknu a protočím oči v sloup, než se otočím na dívku.
    "Jak se jmenuješ?" zeptám se jí po chvilce a když mi začne vyprávět o magii, povzdechnu si.
    "Nikdy nevíš, dokud to nezkusíš. Vím, že je to velmi stará magie, strážci tady byli již za mých mladých let před dvanácti sty lety. Zrušit ale jít musí a já znám pár lidí, kterých bych se na to mohl zeptat. Mám rád výzvy, zkusím to. Nic nečekejte, možná mě to za chvíli přejde a teď jestli mě omluvíš..." řeknu a zadívám se na dívku. Čekal jsem, zda mě konečně pustí.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 15/9/2018, 23:37

    Otec si jen povzdechl a radši to nechal být. Nestál o to se s ním tady dohadovat. Za to já klidně. Konec konců, jak už otec řekl, ráda jsem provokovala. "Jsem Mirys." Představila jsem se krátce a znovu si démona přede mnou prohlédla. "Zkusit můžeš co chceš. Ale i kdybych si to přála, pochybuji, že uspěješ." Odpověděla jsem a nakonec jsem tedy konečně ustoupila z cesty a nechala ho projít.
    "Tak se zase někdy ukaž." Řekl otec jako slova na rozloučenou a šel démona vyprovodit ke dveřím.

    Sponsored content


    Mirys & Balaur Empty Re: Mirys & Balaur

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je 28/3/2024, 13:16