Atreia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soukromá TRPG = Textová Role Play Game


+2
Alexander
Balaur
6 posters

    Výprava do podsvětí

    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Balaur 14/3/2018, 22:17

    Opravdu jsem nemohl uvěřit, že je tady se mnou. Bylo to jako probudit se z noční můry, ale že by to byl krásný sen jsem zatím říct nemohl. Chtěl jsem odtud pryč. Chtěl jsem být zase s ní v reálném čase. Být zase šťastní, vzít si ji za mou manželku, postavit dům u jezera. Trochu se pousměji a následuji ji temnotou, kus od nás si všimnu dvou postav, jednou z nich byl Sethar, druhý Mephisto. Dřív, než se stačím zeptat, jak to, že je tady, za zády se nám ozve hlasitý, šílený smích. Ztuhnu na místě, Ireth se sice otočí, ale já zůstanu stát a jen jsem se díval nepřítomným pohledem před sebe. Po zádech mi přeběhne mráz a pevněji stisknu ruku Ireth. Až když smích ustane odvážím se otočit. Přede mnou stála jakási bytost tvořená temnotou, jen oči jí rudě svítily a v hrudi ji zela prázdná díra. Roztáhne velká, netopýří křídla, než se k nám pomalu rozejde.
    "Ne, ne, ne..." vydechnu a začnu ustupovat dozadu. V čích se mi jasně zračil strach, byla to ta bytost z mých nočních můr, která mě mučila představami, smála se mi, ubližovala mým blízkým.
    "Nemůžeš odejít, Fen'li! Nenechám tě!" zasměje se postava a probodne mě rudýma očima a zastaví se, než ke mně natáhne ruku.
    "Slibuji, že se budu víc snažit, dám ti co chceš, můžeš být se svou rodinou, šťastní a nikdo vám už nikdy neublíží," řekne postava a já v tuto chvíli nebyl schopný vnímat nic jiného, než ji. Za ní se objeví Ireth, Alex, Miriam, všichni se usmívali, mluvili na mě, volali mě k sobě.
    "Ireth?" řeknu zmateně a natáhnu k ní ruku. Netušil jsem, že ostatní nikoho krom té bytosti nevidí, ani neslyší. Udělám pár kroků dopředu a až poté si uvědomím, že něco držím v ruce, otočím se a zadívám na Ireth, pravou Ireth a uvědomím si, co se stalo. Strach se změní v odhodlání, se kterým se otočím na tu bytost a zavrčím.
    "Nezůstanu a ty mě nemůžeš zastavit," zavrčím na ni.
    Licht
    Licht
    Admin


    Posts : 598
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Licht 14/3/2018, 22:17

    Sledovala jsem temnou bytost, která se začala zhmotňovat za námi, doslova jsem ji propalovala pohledem a drtila u toho Fenlimu ruku. Ani jsem si to neuvědomila. Nemohlo mi ujít, že démon jehož jsem svírala za ruku se neodvážil otočit. Popravdě jsem se mu ani trochu nedivila, mela by jsem strach, dokonce i já a už jenom ten smích mi připomínal tolik špatných věci co jsem za poslední týdny udělala. Na těžko polknu a narozdíl od Fennyho, který začne couvat dozadu, jsem zůstala rozhodně a pevně stát na místě. Znovu pevněji sevřu jeho ruku a zamračím se. Tohle byl střed všech našich problémů a já jsem byla rozhodnuta se toho zbavit. Když se usmíval a krmil mého snoubence těma kecama, vzedmula se ve mě vlna vzteku a musela jsem potlačit nutkání se proti němu rozběhnout. Vzpamatuji se, až když mě něco a zatáhne za ruku, překvapeně se zadívám na Fennyho, který se najednou vzpamatuje a když na bytost zavrčí, že nezůstane, oddechnu si. Sebevědomě se postavím vedle Fennyho.
    "Nás nemůžeš zastavit... " sotva to dořeknu, objeví se vedle mě Sethar a po chvilce i Mephistopheles. Znovu se nadechnu a máchnu rukou, v tu chvíli se objevíme na zelené louce, která v nedohlednu neměla konce.
    "Tady končíš," zavrčím výhrůžně a opět pevně stisknu Fennyho ruku.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Balaur 14/3/2018, 22:18

    S odhodláním v očích jsem se díval na tu bytost, která mi byla až moc podobná. Ireth se postaví vedle mě a řekne, že nás zastavit nemůže. Hned na to vedle nás objeví Sethar s Mephistohelem, oba dva se na mě pousmějí, než se zadívají na tu bytost. Ireth výhružně zavrčí, že tady končí a stiskne moji ruku. Stáli jsme teď na zelené louce a bytost už nepůsobila až tak děsivě, přesto, že naštvaně vrčela a temnota se začala objevovat i kolem ní. S hrozivým řevem proti nám pošle temnou energii. Pustím ruku Ireth a místo toho si ji za bok přitáhnu těsně k sobě, než natáhnu volnou ruku směrem k temnotě a stejně jako otec a Sethar aktivuji svou vlastní temnou magii, kterou kolem nás vytvoříme jakousi hradbu, která byla mnohem silnější než temnota té bytosti. Jakmile zastavíme její útok, necháme magii zmizet. Bytost doslova soptila vzteky a s řevem se proti nám rozběhne.
    "Společně?" zeptám se Ireth s úsměvem, než nám oběma vytvoří v rukou meče a začneme s tou bytostí bojovat. Připadalo mi, jako by se nám spolu nemohlo nic stát. Dodávala mi jak odvahu, tak naději, sílu a odhodlání. Bytost mi už nepřišla tak mocná a brzy jsme ji oba dva probodli skrz na skrz a zmizela úplně. Usměji se na Ireth, než k ní natáhnu ruku, ale dřív, než se jí stihnu dotknout se okolí začne rozplývat. Tentokrát mě to však neděsilo. Věděl jsem, že se probouzím a že jakmile otevřu oči do reálného světa, bude vedle mě a budu ji moct sevřít v objetí tentokrát doopravdy.
    Licht
    Licht
    Admin


    Posts : 598
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Licht 14/3/2018, 22:36

    S úsměvem jsem sledovala jak temná bytost mizí a v momentě kdy jsem se otočila na svého milovaného, se i okolí kolem nás začalo pomalu rozplývat. Viděla jsem jak ke mě natahuje ruku, ale dříve než jsem se nadála vůbec k nějakým slovům či pohybu, mě jeho podvědomí donutilo odejít. Zhluboka se nadechnu a zavrávorám když se ocitnu v pokoji královského paláce. Ihned na to mě obmotají kočičí ruce a tak se vděčně pousměji, byl to Sethar, který mi pomohl navrátit rovnováhu. tak nějak jsem se cítila hrozně unavená a lehce se mi klížily oči. Hádala jsem že to nejspíše bylo z využivání moc onoho artefaktu a tak jsem byla ráda, že stál az mnou a tak nějak mě hlídal. Opatrně se rozhlédnu okolo, kromě Alexe, Sethara a Mephistophela tu nikdo nebyl. Můj pohled však spadne na Fen'liho, který ležel na posteli a vypadalo to že ještě spí. Pomalu k němu dojdu a váhavě si sednu na postel, než mu položím ruce do vlasů a otočím se na Mephistophela, který mi naznačil, že se každou chvíli probudí a tak jsem se uklidnila a čekala až se tak stane, přece jenom už jsem se na svého démona v normálu neskutečně těšila... chyběl mi. 
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Balaur 14/3/2018, 22:47

    Cítil jsem něčí ruce v mých vlasech, byl to uklidňující dotek, který jsem teď opravdu potřeboval. Zalapám po dechu, když se mi najednou před očima v rychlosti promítnou všechny události posledních dní. Ano, tak nějak jsem tušil, co se dělo, ale něco jsem neviděl vůbec, něco mlhavě a někdy se mi podařilo nabít kontrolu. To bylo však jen vzácné. Teď jsem viděl všechno, co jsem udělal. Prudce se posadím a rozhlédnu po místnosti. Pohled mi jako první spadne na Alexe. Ohrozil jsem jeho život, prozradil jeho tajemství, dohnal ho k tam velkému zoufalství, že si usekl vlastní ruce. Chtěl mě zabít, nenávist v jeho očích byla opravdová a to, co jsem udělal Mirys... Tedy nechal Eliase udělat Mirys... Uhnu pohledem směrem k Setharovi a Mephistophelovi. Kocoura jsem také málem zabil, ale z mých blízkých z toho asi vyšel nejlépe. Mephisto.... Netušil jsem, jestli mu poděkovat, nebo ho zabít... Znovu. Ani jsem si nebyl jistý, jestli ho stále nenávidím. Teď jsem nenáviděl spíše sebe. Sklopím hlavu a zadívám se na svůj stín. Elias... Byl pro mě rodinou a já překroutil naše pouto a udělal z něj mazlíčka s omezenou vlastní vůlí. Něco, co jsem si slíbil, že nikdy neudělám. Raději znovu odvrátím pohled a tentokrát se zadívám na Ireth, která seděla vedle mě na posteli. Živě se mi vybaví to, jak mě zoufale prosila, abych nikam nechodil, abych byl s ní, když si myslela, že chodím za jinými. To zoufalství a bolest v jejích očích... To, co se stalo v trůnní místnosti. Takhle jsem jí ještě neviděl... Do očí se mi nahrnou slzy, chtěl jsem jí zabít. A málem jsem to udělal. Málem bych zabil lásku mého života, to nejdůležitější, co mám... A bylo by mi to jedno. Zahanbeně schovám hlavu do dlaní a začnu se třást.
    "Co jsem to udělal?" zeptám se zoufalým, roztřeseným hlasem.
    Licht
    Licht
    Admin


    Posts : 598
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Licht 14/3/2018, 23:21

    Když se prudce posadil, lehce jsem sebou škubla, ale jakmile se začal rohlížet po místosti a pohled mu spad na Alexe, který stál opřený o zeď s rukama složenýma na prsou a sledoval ho, oddechnu si. Jeho pohled byl jiný, klidnější, už nebyl tak krutý jak jsme si všichni pamatovali a tak jsem byla potichu a nechala jej aby si srovnal vlastní myšlenky. Byl tak dlouho zahalený v temnotě a ani bych se nedivila, kdyby mu nějaké věci nedávaly smysl. Teď to však vypadalo že vzpomíná a tak si ho nikdo z nás neodvažoval rušit, dokud si neschoval hlavu do dlaní. Chvíli jsem váhala a bála se že mě od sebe odstrčí, proto jsem mu jenom zlehka položila ruku na rameno, po kterém jsem ho pohladila. 
    "Nebyla to tvá vůle Fen'li," zašeptám a krátce se ohlédnu na ostatní, než se opět zadívám na démona na posteli, který stále seděl a schovával hlavu ve dlaních. Chtěla jsem mu nějak pomoci, ale má slova byla omezená, mohla jsem mluvit jenom sama za sebe, nikoli za ostatní a tak jsem sklopila pohled na peřiny pod námi. Najendou jsem nevěděla co říci a ani ostatní se k tomu moc neměli, možná slova nebyla tak vhodná jak jsem si myslela, když kocour přistoupil k posteli, než se změnil na čtyřnohé zvíře a sedl si mezi mě a Fen'liho aby mu dal najevo, že se nezlobí, že to chápe. Zamyšleně se zadívám na Mephista, který stál kousek od postele a vypadalo to že přemýšlí, zatímco Alex se rozešel pryč z místnosti a bez jeidného slova za sebou zabouchl dveře. Ještě chvíli jsem se na ně dívala, než jsem obrátila pohled zpět k mému démonovi. 
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Balaur 14/3/2018, 23:29

    Stále jsem se třásl a zakrýval si obličej, nemohl jsem uvěřit, že jsem to všechno opravdu udělal a přesto to bylo tak reálné. Tolik jsem ublížil mým blízkým a ani jsem se nad tím nepozastavil, necítil jsem předtím žádnou lítost. Nic. Až teď se mi všechno vracelo a já netušil, jak se s tím srovnat. Zaslechnu Ireth, která šeptala, že to nebyla má vůle, chtěl jsem odpovědět, že jsem to neměl dovolit, že se to vůbec nemělo stát, ale z hrdla se mi vydere jen tiché zakňučení. Položí mi ruku na rameno a po chvilce zaslechnu, jak něco malého vyskočilo na postel. Musel to být Sethar a když zaslechnu prudké zabouchnutí dveří, věděl jsem, že Alex odešel. A nedivil jsem se mu. Po tom, co jsem udělal... Co jsem mu řekl a provedl jeho milované. Znovu zakňučím, chtěl jsem být sám, všechny od sebe odstrčit, nezasloužil jsem si je. Ale... Věděl jsem, že by to ničemu nepomohlo a jen bych jim zase ublížil. Váhavě vzhlédnu a zadívám se Ireth do očí. Neviděl jsem v nich žádnou nenávist, vztek, ani nic podobného. Po tvářích se mi skutálí první slzy, než se k Ireth natáhnu a přitáhnu ji opatrně k sobě, jako bych se bál, že mě odstrčí. Nakonec však zabořím hlavu do jejích vlasů a pevněji k sobě přitisknu.
    "Omlouvám se," zakňučím potichu.
    Licht
    Licht
    Admin


    Posts : 598
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Licht 14/3/2018, 23:46

    Najendou mi tak bylo nějak slabě. Rozhodně jsem nechtěla aby se ta pouta mezi námi všemi zpřetrhala ačkoli jsem věděla že každý si po tomhle v sobě ponese kousek bolesti, se kterou se bude muset srovnat a kdo ví, třeba ji nakonec i přejít. Chápala jsem Alexovi důvody odejít, ale také jsem věděla že svého bratra má opravdu rád a že ho neopustí. Sama jsem tomu chtěla věřit a něco mi našeptávalo, že se nepletu. To co se stalo s Mirys, věděla jsem že teď leží v jednom pokoji a že šel nejspíše za ní, ačkoli se zdálo že po tom všem odmítá i jeho přítomnost a s tím se podle mě sorvnával mnohem hůře, než s tím vším, co se stalo. Z hrdla mého milovaného se vydere zakňučení, které upotá mojí pozornost, nevěděla jsem jak mu pomoci, jak ho utišit, protože i kdybych řekal cokoli, má slova by pro tuhel situaci nebyla dostačující. Chtěla jsem ho obejmout a tak když ke mě opatrně natáhne ruce a přitisne mě k sobě, sama váhavě zamrkám a nechám ho zabořit hlavu do mých vlasů. Věděla jsem že i pro něj to bude těžké, ale nakonec se s tím vyrovnáme, všichni... tak moc jsem si to přála. 
    "I já se omlouvám, že jsem ti nedokázala pomoci dřív," zašeptám tiše a pevněji ho zmáčknu v ojetí, než ucítím Sethara, který mi hlaovu lehce šťouchl do ruky a když jsem ho vzala k nám, začal spokojeně příst. Byla jsem mu za tohle gesto vděčná, protože i mě se nahnaly slzy do očí ale rychle jsem je zase zahnala a lehce se usmála. 
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Balaur 14/3/2018, 23:56

    Tiskl jsem k sobě svoji milovanou a její přítomnost mě alespoň trochu uklidňovala. Byla tady pro mě i po tom, všem, co jsem udělal. Stále jsem měl hlavu zabořenou v jejich vlasech a tiše vzlykal, když zaslechnu hlas Ireth a tak trochu zvednu hlavu a zadívám se na ni. Omluví se mi a tak okamžitě zavrtím hlavou a pohladím ji po tváři.
    "Nemáš se za co omlouvat," vydechnu a ruku zase přesunu na její bok, než si všimnu Sethara, který se k nám přitiskl v kočičí formě a začne příst. Tiše vydechnu, než zavřu oči a zaposlouchám se. Snažil jsem se uspořádat myšlenky, nějak je utřídit. Vymyslet, co dál. Po chvilce nás oba stáhnu na postel tak, že Ireth ležela těsně vedle mě a hlavu měla položenou na mém hrudníku a Sethar ležel kousek od ní na mém břiše. Začnu Ireth hladit po zádech, neuniklo mi, jak je unavená, ale věděl jsem, že já neusnu. Místo toho jsem se díval do stropu a přemýšlel, co dál. Budu někdy schopný se podívat Alexovi a Mirys do očí? Budou mě nenávidět, po tom, co se stalo? Vypadalo to, že Ireth i Sethar mi odpustili, ale... To nemusí platit pro všechny. A co Miriam? Bude mě chtít po tomhle ještě vidět? Chtěl jsem jí dát jako hračku jednomu z králů a Nathaniela jsem zavřel do vězení, kde mu udělali bůh-ví co. Pevně sevřu víčka a roztřeseně se nadechnu. Co bych dal za to, abych všechno vzal zpátky... Neměl jsem proti Mephistophelovi bojovat sám... Ale teď je na takové výčitky pozdě. Můžu své činy jenom zkusit napravit.
    Licht
    Licht
    Admin


    Posts : 598
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Licht 15/3/2018, 00:35

    Sama se natáhnu abych kocoura pohladila po srsti, bylo to totiž velice uklidňující a tak nějak to odbourávalo to nepříjemné ticho v místnosti. Náhle se odtáhl a zavrtěl hlavou s tím, že se nemám omlouvat, proto si jenom povzdechnu a nic neříkám. Pořád jsem měla za to že jsem mohla udělat víc. 
    "Fen'li, každý teď bojuje se svou bolestí. Jedno ale vím jistě, nikdo z nich ti to nebude mít za zlé. Nedělal jsi to z vlastní vůle, bolest kterou jsi ostaním způsobil, byla podmíněna nekým jiným... temnotou a i když vím že to nepomůže hned, budu ti to opakovat i tisickrát," zašeptám a když si nás stáhne na postel, zavřu oči a přitulím se k němu. Byla jsem unavená a nechtěla jsem usnout, ale moje tělo a mysl byla v tuhle chvíli proti mě. Nevím jak dloho jsme tam byli, ale když jsem se zadívala na Sethara, který ležel na jeho břiše a vypadalo to že je také unavený a spí, pousměji se. 
    "Miluji tě a to se nikdy nezmění," vydechnu opravdu tiše až skoro neslyšitelně, jelikož mě přepadla náhlá únava a ačkoli jsem nechtěla, usnula jsem. 
    "Oba dva jsou vyčerpáni z cesty do tvého podvědomí, ten artefakt je sice mocný ale jeho vužívání si bere i svou daň. Jjistě ti věnují více slov až se vzbudí, přeci jen si prošli celým tvým životem aby tě z toho dostali... a byla to opravdu dlouhá a náročná cesta. Také... ti dlužím svou omluvu," ozve se po chvilce ticha Mephistopheles, který stále stál opodál a sledoval démona, spícího kocoura a upírku.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Balaur 15/3/2018, 07:10

    V hlavě mi ještě několikrát zazněla její slova o tom, že to není má chyba, že za to může temnota, přesto... Jsem pořád věřil, že jsem mohl udělat víc. Tiše si povzdechnu a zadívám se na Ireth, zrovna ve chvíli, kdy zašeptá, že mě miluje a to se nikdy nezmění. Ztěžka polknu a do očí se mi znovu nahrnou slzy, které ale rychle zaženu. chtěl jsem jí odpovědět, ale ještě chvíli jsem nebyl schopný nic říct a tak jen trochu nadzvednu hlavu, abych jí mohl dát pusu do vlasů a na chvíli jí k sobě ještě více přitisknu.
    "Taky tě miluji," dostanu ze sebe konečně šeptem a všimnu si, že už spí. Musela být opravdu unavená, stejně jako Sethar. Ihned se mi také dostane tichého vysvětlení od Mephistophela, jen na něj pootočím hlavu a propálím ho pohledem. Nechtěl jsem se moc hýbat, nebo hlasitě mluvit, abych ty dva nevzbudil. Nic jsem neříkal, jen ho pozoroval a až když si všimnu, že nervózně přešlápl na místě, povzdechnu si a znovu se zadívám do stropu.
    "Pořád jsem se nerozhodl, jestli ti poděkovat, nebo zabít... Znovu," vydechnu a znovu se na něj podívám. Nebyl jsem s jistý, jestli potom všem ho můžu i nadále nenávidět, ano, měl jsem na něj vztek, ale... To bylo něco jiného. Ale... Moc dlouho tu nejspíš stejně nebude. Mephisto po chvilce odejde bez dalších slov z místnosti. Znovu se zadívám na strop, také jsem začínal pociťovat únavu, ale strach ze spánku a ponoření se opět do té temnoty byl mnohem silnější a tak jsem zůstal vzhůru a nehnutě čekal, až se Ireth se Setharem vzbudí.
    Licht
    Licht
    Admin


    Posts : 598
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Licht 15/3/2018, 14:13

    Ani nevím jak dlouho jsem spala, ale bylo to příjemné, ačkoli nechtěnné, ale příjemné. Ta cesta do jeho mysli mě musela opravdu vyčerpat a po tom všem co jsme udělali, jsem se tomu ani nedivila. Tiše se nadechnu a lehce protáhnu, cítila jsem pod sebou teplo, které mě uklidňovalo, ale ještě jsem si oči otevřít nedovolila. Jenom jsem se opatrně protáhla, než jsem se pokojeně uvelebila na hrudi mého milovaného, až po chviličce jsem otevřela oči a zadívala se na jeho nejistou tvář, ve které se odrážel strach, to jsem ani nemusela číst, bylo to tak jasně vidět. Opatrně se posadím n posteli a pohladím Sethara, kerého dám nakonec stranou tak, abych ho neprobudila, než se zapřu rukama o postel a pootočím hlavu na Fen'liho. Byla jsem si téměř jistá tím, že nespal a tak s tichým povzdechem natáhnu ruku k jeho obličeji a pohladím ho po tváři. 
    "Půjdu se projít, půjdeš taky, když se ti nechce spát?" řeknu trochu váhavě a nejistě, skoro jako kdyby mě měl odmítnout, že nikam nepůjde a raději zůstane tady, zavřený před celým světem. 
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Balaur 15/3/2018, 14:27

    Netušil jsem, jak dlouho jsem tam ležel, zíral do stropu a užíral se vlastními myšlenkami a vzpomínkami na to, co se dělo. Najednou však ucítím pohyb vedle sebe a tak okamžitě přesunu svou pozornost na Ireth, která se trochu protáhla a pohodlně u mě uvelebila. Znovu ji pohladím po zádech a když otevře své oči, okamžitě se do nich zadívám. Potřeboval jsem přijít na jiné myšlenky a utápění se v jejích nebesky modrých očích vždy pomohlo. Byla sice upírka, ale přísahal bych, že je mým strážným andělem. Mlčky jsem ji pozoroval, posadí se a nakonec ze mě sundá Sethara a tak udělám to samé, než se začnu protahovat. Mé tělo bylo ztuhlé po tolika hodinách ležení ve stejné poloze, ale nechtěl jsem ani jednoho z nich probudit. Váhavě se mě zeptá, jestli se nechci projít, sklopím pohled k zemi a zadívám se na své ruce. Nikam se mi nechtělo, chtěl jsem zůstat schovaný před světem v pokoji, ale nemohl jsem ji tady držet a nedokázal jsem ji v tuto chvíli ani odmítnout. Nakonec váhavě přikývnu a zvednu hlavu. Znovu se zadívám do jejích očí, připadal jsem si ztracený a to bych měl být ve světě a na místě, které znám mnohem lépe, než lidský svět, ve kterém jsem si začal připadat jako doma. Pomalu se vyhrabu z postele, aniž bych svůj pohled spouštěl z Ireth a po chvilce se změním do lidské podoby. Pramínky delších, bílých vlasů mi okamžitě spadnou do očí a tak je odhrnu a nesměle přešlápnu na místě.
    Licht
    Licht
    Admin


    Posts : 598
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Licht 15/3/2018, 14:38

    Jeho nejsité přikývnutí bylo tak čitelné, jako u malého dítěte, které právě něco provedlo a je si toho moc dobře vědomo. Když se postaví a nesměle přešlápne na místě, povzdechnu si a otočím se na něj, než mi pohled spadne na jeho lidskou podobu, ve které nevypadal až tolik děsivě jako předtím. S povzdechem k němu udělám jeden krok, než ho chytím za ruce a zadívám se mu do očí. 
    "Já vím že by jsi nejaději zůstal zavřený před celým světem a nevylézal z pokoje ven. Stranil se svých blízkých přátel a všem, kterým jsi ublížil... ale pokud se tím budeš užírat a budeš od sebe všechny odhánět, časem si na to zvyknou a opavdu odejdou. Teď by jsi to možná uvítal, ale později by tě to zničilo." vydechnu vážně a pevně ho uchopím za ruce, než se s nim rozejdu ke dveřím. 
    "Jestli chceš být dneska sám, dobře, nechám tě... ale já tu už nevydržím zavřená," přiznám a v tu chvíli ho pustím, než sklopím pohled k zemi. Chtěla jsem z tohohle pokoje zmizet na čerstvý vzduch, někde kde mě nebudou omezovat čtyři stěny a pokud se mnou nepůjde on, půjdu sama. Nemohla jsem ho dp ničeho nutit, nechtěla jsem ale za to jsem ho mohla popostrčit správným směrem- Rozhodně bych ho nenechala aby se v tom všem topil, navíc to bylo i čistě sobecké přání, protože já jsem ho potřebovala.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Balaur 15/3/2018, 14:48

    Měla pravdu, jako vždy, pokud se před tím budu schovávat, nic tím nezměním, právě naopak, jen to zhorším. Hlavně Ireth jsem od sebe nechtěl odhánět, chtěl jsem s ní zůstat. Potřeboval jsem ji stejně jako ona mě a měl jsem jí co vynahrazovat. Pevně mě držela za ruce a já ji následoval ke dveřím. Sdělí mi, že pokud chci být sám, nechá mě tady, ale ona tady zavřená nevydrží. Pustí mě a okamžitě sklopí pohled k zemi. Chvíli jsem ji sledoval, než k ní přistoupím a lehce jí nadzvednu hlavu, abych se zase mohl podívat do jejích očí. Na tváři se mi objeví nepatrný úsměv a skloním se k ní.
    "Pojďme," vydechnu pár milimetrů od jejích rtů, než jí jemně políbím a opatrně k sobě přitáhnu. Každý můj pohyb a dotek byl opatrný, jako bych se bál, že jí ublížím. Nakonec se odtáhnu, chytím ji za ruku a sám s odhodláním vykročím ke dveřím. Zase jsem se cítil, že zvládnu cokoliv. S ní po boku to bylo tak jednoduché. Ať se stalo cokoliv, byla tady pro mě a já mohl udělat jediné. Snažit se, abych tady zase mohl být i já pro ni.
    Licht
    Licht
    Admin


    Posts : 598
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Licht 15/3/2018, 14:59

    Stále jsem upírala své modré oči k podlaze, která mi připomínala můj malý práh bolesti, nad kterým jsem se teď při zdravém vědomí musela zasmát, ačkoli jen v myšlenkách,  nikoli nahlas. Ještě párkrát zamrkám, než můj pohled psadne na nohy, které patřily mému milovanému. Lehce mi nadzvedne hlavu a já bya nucena zadívat se do jeho fialových očí. Když se však na jeho tváři objeví nepatrný úsměv, bylo to tak povzbudivé a opíjející, že jsem se také pousmála a když mě políbil, ten opatrný polibek jsem mu oplatila a nechala se k němu přitáhnout. Po chvilce se dotáhne a tak udělám to samé, za to když mě chytí za ruku a sám vykročí ke dveřím, jenom pohledem krátce sjedu jeho záda, než s ním srovnám krok a společně dveře rozevřeme, něž se před námi objeví dlouhá chodba, táhnoucí se dál, po jejichž stranách bylo tolik dveří a pokojů. Teď když jsem tu nebyla držena proti vůli, mi to tu přišlo i docela pěkné, když jsem nechvátala a neutíkala o život, ale jenom pomalu kráčela dlouhou chodbou a mohla si to tu v klidu prohlížet. Moc dlouho jsem to ale nevydržela, protože jsem se zase začala soustředit na muže po mém boku, na kterého jsem se povzbudivě pousmála, než jsem s nim opatrně propletla prsty. 
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Balaur 15/3/2018, 15:07

    Společně vykročíme na chodbu a rozejdeme se dlouhou chodbou dál. Rozhlížel jsem se okolo, dlouho jsem tady nebyl... Tedy nebyl jsem tady aniž bych byl sám sebou. Na toto místo jsem měl mnoho vzpomínek, jak těch dobrých, tak špatných.
    "Vůbec se to tady nezměnilo," vydechnu po chvilce na chviličku se zastavím, abych se mohl podívat kolem dokola, než se znovu vydám za Ireth. Držel jsem ji za ruku, kterou jsem ani na chvíli nechtěl pustit. Najednou se zarazím a zadívám na pokoj, kde jsem jí za její pobyt tady celou dobu držel. Hned vedle byl pokoj, kam jsem posílal démony, aby... Abych jí ublížil a donutil jí myslet si, že jsem s jinými. Sklopím pohled k zemi a povzdechnu si, znovu se mi vybavilo několik nehezkých vzpomínek a tak se zase raději rozejdu dál. Nechtěl jsem na to myslet, jen bych se dál obviňoval. Byl to ale zvláštní pocit. Byl jsem to já a zároveň nebyl. Jako by to byl někdo zcela jiný, komu patřily všechny ty vzpomínky a přitom byly mé vlastní. Do očí mi znovu spadnou pramínky bílých vlasů, ale tentokrát jsem si jich nevšímal.
    Licht
    Licht
    Admin


    Posts : 598
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Licht 15/3/2018, 15:35

    Zamyšleně jsem kráčela vedle Fennyho a přemýšlela nad vším co se za poslední dobu událo, nechtěla jsem však na tyhle myšlenky myslet, ale věděla jsem že se tomu nevyhnu a časem se s tím možná srovnám. Pořád mě to někde v hloubi duše tížilo, ale rozhodně jsem nechtěla být tak sobecká abych se tím zaobírala a topila se v tom, když ten, kdo potřeboval nejvíce pomoci byl on sám. Věděla jsem že se s tím bude vyrovnávat ještě dlouho a někde uvnitř jsem se bála, že se s tím nevyrovná. Zároveň jsem ale nechtěla těmto myšlenkám dávat vzestup, dokud jsem nezkusila udělat maximum pro to, aby to tak nebylo. Nechtěla jsem aby se to mezi námi pokazilo, protože jsem si přála aby byl mou věčností, navždycky. Možná to bylo bláhové přání, ale i tak to bylo přání, které mě drželo nad vodou a hnalo mě kupředu, dál a já tak mohla minulost obcházet velkými oblouky a přesvědčovat sebe samu, že to bude v pořádku, že se to zase sorvná. 
    Dlouhé chodby tady mi přišly tak nekonečné, dokud jsem před námi nezahlédla balkónek, ke kterému jsme mířili a hned jakmile jsme stáli u kamenného zábradlí, jsem se o něj jednou rukou opřela a zadívala jsem se do dálkym do říše démonů, na jejíž konec jsem nedohlížela, vlastně ani žádný konec neměla. Byla to dimenze sama o sobě, samostatný svět, s vlastními pravidly a já do něj nepatřila, bylo to zvláštní uvědomění. Za druhou ruku jsem neustále svírala svého milovaného, kterého jsem si netroufala pustit. Chtěla jsem cítit jeho přítomnost a bála jsem se, že když ho pustím, zmizí mi tam kam za nim nebudu moci jít a to jsem nemohla dovolit. 
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Balaur 15/3/2018, 15:42

    Ještě nějakou dobu jsme kráčeli dlouhými chodbami, které snad neměli konce, až se zastavíme na balkónu, odkud jsme viděli velký kus království. Podsvětí se rozléhalo do dálky a byl tady opravdu krásný výhled. Postavím se za Ireth, která stála u zábradlí, položím jí ruce na vypouklé bříško a bradu si lehce opřu o její hlavu. Na tváři se mi opět objeví nepatrný úsměv, se kterým jsem se díval do dálky. Když jsem se zadíval na krajinu zalitou oranžovými paprsky zapadajícího slunce, musel jsem uznat, že podsvětí má své kouzlo, přestože je to velmi kruté místo.
    "Vždycky mě fascinovalo, jak si lidé představují podsvětí... Umí být i krásné, když si odmyslíš všechno to nebezpečí," vydechnu potichu a Ireth k sobě trochu víc přitisknu.
    "Už se ale těším, až se vrátíme domů," dodám po chvilce. Lidský svět se stal mým domovem a nehodlal jsem ho opustit. Věděl jsem, že to však nebude hned, kdybych odtud jen tak odešel, téměř okamžitě by se rozpoutala válka a to jsem opravdu nechtěl. Bude potřeba zvolit krále. Opravdového krále a upevnit jeho pozici. Kdo to bude... To jsem zatím opravdu netušil, ale... Sethar by na této pozici byl jistě skvělý... Pokud bude tedy chtít.
    Licht
    Licht
    Admin


    Posts : 598
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Licht 15/3/2018, 15:59

    Zamyšleně jsem hleděla do dálky a když mě můj milovaný obejme a položí mi bradu na hlavu, zatímco jeho ruce sklouznou na mé bříško, lehce se pousměji. 
    "To ano," vydechnu zamyšleně a zadívám se na krajinu politou paprsky zapadajícího slunce. Měl pravdu, podsvětí mělo své jisté kouzlo, když vám zrovna nešlo o život. Stále bylo tak rozlehlé a již teď jsem dokázala říci, že mě v jistých směrech fascinovalo. Hlavně příroda okolo a to všechno, co tady člověk mohl nalézt bylo jako z nějaké knížky. Trochu se uvolním a nakonec se pevněji chytím zábradlí a na chvíli zavřu oči, než je opět rozevřu abych se ujistila, že tohle všechno není jenom sen, ze kterého se probudím.
    "Ani se ti nedivím," přihodím k jeho dodatku o tom, že se těší domů a pousměji se. I já se tam těšila, přes všechno čím, jsme si prošli ať už společně nebo každý sám, lidský svět byl místem, které nás spojilo dohromady a i když jsem ho v mnoha ohledech nenáviděla, přesto jsem ho měla ráda. Po chvilce zírání do dálky nakonec poodstoupím, počkám až se můj milý narovná, než mu omotám ruce kolem pasu a přitisknu ho k sobě. Líčko si opřu o jeho hrudník a zaposlouchám se do tlukotu jeho srdce.
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Balaur 15/3/2018, 16:11

    Stále jsem upíral pohled na krajinu před námi a užíval si chvilku klidu, kdy se mi podařilo nemyslet vůbec na nic. Byl jsem unavený a tak to bylo mnohem snazší, než ihned po probuzení. Po chvilce však začnu přemýšlet nad domovem v lidském světě. Už jsem se těšil na náš společný dům u jezera, který jsem hodlal sám postavit. Chtěl jsem ho udělat přesně podle našich představ. Pousměji se, když si nás představím jako spokojenou rodinku s dětmi. Už jsem se na ně opravdu nemohl dočkat. Ireth poodstoupí a tak se narovnám a upřu na ni zvědavý pohled. K mé úlevě mi však omotá ruce kolem pasu a přitulí se ke mně. Pousměji se a také ji obejmu, než ji začnu hladit po zádech. Najednou jsem ani netušil co říct a tak jen zavřu oči a užívám si její přítomnost.
    "Myslíš, že mi odpustí?" zeptám se po chvilce tiše a lehce skloním hlavu, abych na Ireth viděl. Věděl jsem, že si o tom budu potřebovat dříve či později promluvit a taky... Jí sdělit co mám v plánu.
    "Budu muset ještě nějakou dobu zůstat v podsvětí... Kdybych teď odešel, vyvolalo by to jen válku... Musí být zvolen nový král a upevněna jeho pozice..." vydechnu po chvilce a znovu zavřu oči.
    Licht
    Licht
    Admin


    Posts : 598
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Licht 15/3/2018, 16:37

    Byla jsem ráda že mě neodstrčil a neměl nic proti tomu abych se na něj takhle namáčkla. Tahle poloha mě uklidňovala a dodávala mi jakousi sebejistotu. Ucítím jeho dotek na zádech a tak jen spokojeně vydechnu horký vzduch někam před sebe, než zavřu oči v tomhle příjemném a tak překárnsém objetí.
    "Kdyby ti nehodlali odpustit, už by tady dávno nebyli Fenny," odpovím a stále se nechávám konejšit jeho přítomností, ani za mák se mi od něj nechtělo a bylo to příjemné, uklidňující. Ani trochu mi nevadilo s ním o tomhle mluvit, potřeboval to a mě stačilo slyšet jeho hlas k mému vlastímu vnitřnímu uspokojení.
    "Ublížil jsi jim, ale oni se s tím časem srovnají. První kroky ale budeš muset udělat ty," vydechnu i když jsme sama věděla jak to dokáže být těžké. Když po té ale odvede téma jiným směrem a sdělí mi co má v plánu a jak se věci mají, jenom přikývnu.
    "Já vím drahý, zatímco jsi spal, Alex ve tvé podobě udržoval západí království aby se nerozsypalo. Vím že to nebude jednoduché odejít, ale mě stačí to, že tě mám zpátky a je mi jedno kde, dokud jsme spolu," řeknu a otevřu oči, abych se mohla odtáhnout a zadívat do těch jeho. 
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Balaur 15/3/2018, 16:47

    Její slova o tom, že kdyby mi nehodlali odpustit, už tady nejsou mě velmi uklidní. Nechtěl jsem ztratit své přátele, svou rodinu kvůli... Vlastní blbosti? Ne... Spíše vlastnímu šílenství. Sdělí mi, že první krok budu muset udělat já, což jsem věděl a tak přikývnu a na chvíli zavřu oči.
    "Já vím, ale netuším, co říct," zamumlám a trochu víc ji k sobě přitáhnu. Jak se mám omluvit za něco takového? Jak mám vysvětlit něco, co sám nechápu? Nebylo to mé svobodné rozhodnutí a přesto to byla má slova, má magie a mé vlastní ruce, které jim ubližovaly. Povzdechnu si a poté zaslechnu její slova o tom, co se dělo, zatímco jsem spal a že je jí jedno, kde jsme, hlavně že jsme spolu. Usměji se, neodolám a skloním se k ní pro polibek.
    "Jsi vážně úžasná," usměji se, než ji k sobě opět spokojeně přitáhnu.
    "Myslím, že se tady pár týdnů zdržíme, můžeme si zařídit některý z pokojů podle sebe... Ten, ve kterém jsem se probudil je celkem malý a ten ve kterém jsme byli předtím," řeknu a na chvíli se odmlčím.
    "Tam se vracet nemusíme," dořeknu nakonec a na vteřinku svůj stisk zesílím, než Ireth pustím, ale ihned ji chytím za ruku, nějak se mi už nechtělo zůstat na jednom místě, když moje myšlenky přelétávaly od jednoho tématu k druhému, od jedné události k další. Proto se pomalu rozejdu chodbou směrem k nádvoří.
    Licht
    Licht
    Admin


    Posts : 598
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Licht 15/3/2018, 17:31

    Přemýšlela jsem nad tím co mi odpověděl a na chvíli odkloním pohled stranou, než se zase vrátím k jeho očím.
    "Na to budeš muset přijít sám," zašeptám a ačkoli bych mu chtěla sebevíce pomoci, nedokázala bych přijít na vhodná slova, už jenom protože pro mě bylo nepředstavitelné projít si tím, čím on. Chtěla jsem mu říci, že možná omluva není to, co očekávají, sami nejspíše moc dobře věděli že tohle se jenom tak omluvit nedá a kromě toho, nebylo to jediné řešení, jak někomu vyjádřit, že to co udělal, ho opravdu mrzí ne? Krátce na to, co mi věnuje polibek a pár dalších slov se opět rozejdeme pryč. 
    "Do toho pokoje odmítám chodit," řeknu rychle a rázně, než sama výrazněji stisknu jeho ruku a vydám se po boku s ním tam, kam měl namířeno. Dále jsem přemýšlela nad naší situací a i když se mi tady nechtělo moc zůstávat, byla jsem ochotná to pro něj udělat. Co bych pro něj totiž neudělala? Nad tímhle jsem se musela pozastavit. 
    Balaur
    Balaur
    Admin


    Posts : 2049
    Join date : 28. 04. 17

    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Balaur 15/3/2018, 18:04

    Nemohla mi poradit, co bych měl říct a měla pravdu v tom, že bych na to měl přijít sám. Jenže... Omluva nic nezpraví, ne tohle... Mohl jsem to jen zkusit nějak napravit. Abych to ale udělal, bude se první muset sám dát do kupy, srovnat si myšlenky v hlavě a vzpamatovat se. Povzdechnu si a volnou rukou si prohrábnu vlasy, které byly delší, než předtím. Až teď si tak nějak vzpomenu, že se obě mé podoby změnily. Znovu si povzdechnu a zadívám se na Ireth, která rychle odpoví, že do toho pokoje odmítá chodit. Skousnu si ret a chvíli ji pozoruji.
    "Já s nimi nespal," zašeptám potichu. Měla by to vědět, i když nevím, která skutečnost byla horší. To, že jsem ji tím... Že on ji tím... Že jsem ji tím chtěl jen psychicky týrat nebyla o moc lepší než ta druhá varianta, na kterou jsem nechtěl ani myslet. Ireth byla pro mě tou jedinou ženou, která mě zajímala a to tak nějak platilo i v mém šílenství, kdy jsem ji chtěl jen pro sebe. Ale jinak, než teď. Chtěl z ní mít hračku, která ho poslechne na slovo a neodmítne ho, ale zároveň se bavil její vzdorovitostí. On... Nebo já?

    Sponsored content


    Výprava do podsvětí - Stránka 9 Empty Re: Výprava do podsvětí

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je 26/4/2024, 12:06