Atreia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soukromá TRPG = Textová Role Play Game


2 posters

    Thomas & Lahmi

    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Zekero 10/12/2017, 00:49

    Počasí: Nad lesem se již v brzkém ránu vznáší hustá bílá mlha. Počasí se dnes může zdát ponuré ale pár mraků přeci jenom sem tam propustí pár slunečních paprsků zimního slunce a zachrání celou situaci. Zelená tráva se schovávala pod bílou vrstvou sněhové peřiny kterou bude mít nejeden až po kotníky, na některých nešťastných místech až po kolena. Do spalujícího ticha sem tam profoukává chladný vítr který vytváří tichou ale přesto slyšitelnou meluzínu.

    Místo: Okolí Atrei, zejména širokých plání a lesa - vlivem hry se ale může kdykoli změnit

    Pořadí: Thomas & Lahmi
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Zekero 10/12/2017, 00:49

    Tak jako každé ráno i toto jsem strávil na kopci pozorováním východu slunce a párů červánků které se na obloze po chviličce objevily. Ne všude byly tak dobře viděti jako tu. Bylo to už zvykem. Od doby co jsem si navrhl a postavil příbytek v lese, jsem tady chodíval každé ráno. Byla to snad už jakási tradice se kterou jsem chodil hledat klid pro svou unavenou duši. Pošetilé že ano? S hlubokým nádechem jsem se rozešel z kopce dolů. Chladný vítr mi přitom ovíjel srst a chvílemi byl cítit i na kůži, což mě donutilo k lehkému ošití. Přitáhl jsem ocas více k tělu a seběhl k lesu, kde jsem se zastavil na jedné z lesních mýtin kde nebyl sníh tak vysoký. Fascinovalo mě to ticho které jsem si užíval, bylo to zcela jiné než v okolí měst nebo mezi lidmi a proto jsem to tu měl tolik rád. Nehrozilo mi že tu někoho v takovém nepříznivém počasí potkám. Lidé byli rozmazlení a pohodlní, proto zůstávali raději doma v teple a nevytahovaly paty z domu. Ale to nebyla má starost, proto jsem od těchto myšlenek upustil a zadíval se na koruny stromů pokryté sněhovou vrstvou. Vypadaly tak nějak magicky, obzvláště když se pod dopadem slunečních paprsků všemožně třpytily. Bylo to jedno z dalších docela spokojených a osamocených ran. Ačkoli jsem věděl že jich bude ještě spoustu, na tomhle bylo něco zvláštního.
    Sherah
    Sherah


    Posts : 25
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Sherah 10/12/2017, 01:46

    Ošije se, čímž se veškeré její peří otřese a shodí naváté částečky sněhových vloček ze sněhu na stromech kolem ní. V podobě luňáka postává na jedné větvi, která je lehce pod příkrovem koruny lehce zapadané sněhem. V tomhle ročním období jí její přírodní abnormalita skýtá výhodu. Však je albínem a bílá nyní celkem letí. Zaostřuje na volné prostranství před sebou. Vyhlíží si tam nějakou tu svačinku, nebo spíš snídani. Krátce pohlédne stranou od svého lovného revíru, aby si prohlédla to drobné vyrušení. Zvědavě zakloní hlavu ke straně. Opravdu pozorně si ho prohlíží. Je zde krátce a za tu dobu měla možnost zahlédnout plno nezvyklých věcí. Víc, než je zvyklá. V době zimních období se jí nejvíce vyplácí zvířecí život. Proto je nyní dnes zde. Přesto nyní ztrácí čas sledováním něčeho naprosto jiného, než je její kořist, její jídlo. *Nepřestává mne to fascinovat.. Je na tom něco... Něco... Naprosto..* Ani to nedomyslí a opět se celá otřese, jak ji z toho zamrazí. Peří možná vydá drobné zašustění, možná křupne i v té větvi co nese její váhu.
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Zekero 10/12/2017, 19:51

    Soustředil jsem se tolik na ticho kolem, že mi neuniklo ani tiché zašustění ve větvích. Zaujatě zastříhám ušima ale neohlížím se. Byl to nejspíše jenom nějaký pták a já si nechtěl nechat ujít tu jedinečnou příležitost ranního východu slunce a tak jsem urychleně pospíchal po mýtině přes les až nahoru ke kopci. Najednou se ale zastavím neboť jsem v dálce zaslechl vrčení čehosi, co už mou pozornost upoutalo. Byl to vlk, zcela bílý a pozoroval mě svýma očima. Vrčením mi dával dost jasně najevo že narušuji jeho teritorium, ale nijak jsem se tím nezatěžoval. Zaujatě jsem se mu zadíval do očí a doslova se k nim upoutal. I on zjevně neměl problém věnovat mi špetku pozornosti. A během chvíle se bez jakéhokoli náznaku agrese rozešel pryč, skoro jako kdybych ho nikdy předtím nezajímal. Zamyšleně si upravím rukávy a při prudkém poryvu větru si cylindr na hlavě raději přidržím aby mi neodletěl.  I když naposledy co mi jej vítr odvlál jsem potkal překvapivě vlídnou a vstřícnou společnost se kterou jsem se nakonec spřátelil. Pousměji se nad touto vzpomínkou a pomalu se vydám dál.
    Sherah
    Sherah


    Posts : 25
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Sherah 10/12/2017, 20:16

    Sleduje ho i to jeho následné setkání s vlkem. Stačí jí zaostřit svůj ptačí zrak. Zvažuje, zda by mu pomohla, kdyby mu vlk vyrazil po životě, jenže nebezpečná situace byla zažehnána. Vlk sám opustil místo střetu. *Hmm... Zajímavé.* Konstatuje, zatímco podivný tvor, jemuž podobní jsou ve městě Atrei skoro běžní, kráčí dál. Vzdaluje se od ní. Nakonec uvolní své drápy kolem větve. Následuje pád jejího těla, kdy v okamžik, kdy se octne pod větví, roztáhne naplno svá křídla i ocasní peří. Plachtí tak vzduchem, který zavane proti ní v příhodný okamžik a nadnese ji dál od sněhové pokrývky. Octne se o něco výše. Jen občas je nucena křídly dvakrát za sebou máchnout, aby si udržela výšku nad zemí. Letí vstříc Thomasovi. Nožky prve přitažené k hřejivému peří. Činí mlčky, a  bez varování, nálet na ten jeho klobouk. Ano, zaznamenala, že mu ta věc není lhostejná. Nechce ji nutně poškodit, jen pařáty uzmout a i s ním odletět k protější větvi co bude dost vysoko nad zemí, aby ze země nedosáhl.
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Zekero 29/12/2017, 13:47

    Byl jsem tolik zabraný v myšlenkách a mohl jsem děkovat svému velmi dobrému sluchu, když tu jsem zaslechl tiché máchnutí křídel někde kousek za sebou. Ostražitě se otočím a všimnu si nezvyklého luňáka, který činil nálet na můj cylindr.
    "Obávám se že tohle ti nepropůjčím," vydechnu jako kdyby mi snad měl ten pozoruhodný pták rozumět. Úhlově černý cylindr si opatrně sundám z hlavy a opatruji ho ve svých rukou, zatímco sleduji jak se luňák obratně vznáší někde nade mnou. Tiše si povzdechnu a sám pro sebe se pousměji. Tohle ticho a nezvyklý zvířecí společníci, byli mou jedinou společností. S lidmi jsem se nestýkal, jenom pokud to bylo nevyhnutelné a většinou to sebou neslo jenom problémy. Lidé nás Eliny nikdy nepřijmou, ne že by mi to vadilo, snažil jsem se s nimi na rozdíl od ostatních přátelit... když to tedy šlo. Nebyl jsem agresivní nebo tak, většinou tyhle faktory přicházely z jejich stran, aniž by k tomu vlastně měli důvod. Možná strach jenže ten mi přijde tak primitivní lidskou emocí. Na malý moment se zadívám na cylindr po jehož černém okraji přejedu prstem, než na jeho svrchu stane má ruka, zatímco druhá jej přidržovala za pevný lem. Zvláštní ticho a klid se kolem rozprostíral, ve výšinách se nesl pozoruhodný pták a já postával na lesní mýtině. Ach, slunce. Už vycházelo, takže jeho nádheru dneska bohužel nestihnu, že by to bylo nějaké nepříjemné znamení?
    Sherah
    Sherah


    Posts : 25
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Sherah 12/1/2018, 02:23

    "Hmm.." Unikne jí zamyšleně, když přistane na větvi stromu vedle toho cizince. Pařátem si dokonce přidrží krátce zobák. Plácne křídly a nohu spustí. "Co když bez oběti neodejdu? Nějaký dar by se mohl vyplatit. Nemyslíš?" Oznámí mu rozjímajíc u toho. Nespouští z toho podivína pohled. "Ten tvůj klobouk se mi celkem zamlouvá. Co takhle.." Překročí z nohy na nohy. Větev ji má problém unést. Cítí to, jak s ní trochu klesá i tlak toho dřeva, které objímá pařáty. Koukne na toho zvířecího muže jen jedním okem, pak druhým. Smůla při pokusu sebrat mu ten klobou ji trošku pocuchala, ale zvládá to. Málem se válela ve sněhu. Vyhnula se tomu. Tedy problém není. Tak to vidí. " ...obchod? " Navrhne v dobrém. On by z toho něco měl a ona též. I když jí osobně klobouk k ničemu není. Možná k blbostem. Nebo usnadnění lovu.
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Zekero 13/1/2018, 10:17

    Nějak hlouběji nad tím nepřemýšlel, nerozuměl tomu proč by se měl zajímat o nějakého prapodivného ptáka, spíše litoval toho, že kvůli němu ztratil čas a nestihl východ slunce. Zalitoval toho a proto na malý moment přitáhl uši k hlavě aby tak zároveň zabránil i průniku prudkého větru na jeho citlivé místo. Co však nečekal byl hlas, který se k němu z korun vedlejšího stromu zničeho nic snesl. Obezřetně otočí hlavu a zadívá se na větev, kde se ptačí narušitel snesl a obkroužil své pařáty kolem jedné z mnohých větví. "Takže nejsi až tak zcela obyčejný tvor," vydechne jakoby to skoro nic neznamenalo. Zároveň se své zřejmé překvapení snažil skrýt za klidem, se kterým k oné neznámé promlouval. Sledoval každý pohyb, který jeho očím věnovala a přemýšlel nad tím, co po něm žádá, dokud mu jasně nevylíčila svůj úmysl. "Obchod?" nadzvedl obočí a zašeptal až skoro neslyšitelně. Nelíbila se mu tahle myšlenka a již na první pohled bylo znát, že vznese více než jenom jeden nesouhlas. Přes to všechno se s klidem nadechl a znovu přejel po lemu černého klobouku, snad jakoby ten nepatrný pohyb něco znamenal. "Lituji drahá, ale tenhle klobou, má pro mě.." na malý moment vzhlédne k větvi na které stála, aby se ji upřeně zadíval do očí. "..nevyčíslitelnou hodnotu," dopoví. Z jeho tónu hlasu bylo zřejmé, že to myslí nanejvýš vážně. Nehodlal se o svůj klobou s nikým podělit, natož jej někomu dát. Ani obchod pro něj nebyl dostatečným důvodem aby se klobouku vzdal a byla by potřeba, byl ochotný se neobytného luňáka zbavit. Zároveň doufal v to, že se vyjádřil více než-li dostatečně.
    Sherah
    Sherah


    Posts : 25
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Sherah 17/1/2018, 13:20

    Pozorně ho pozoruje. Teď by i pro ni měl ten klobouk mnohem větší hodnotu, než původně. Všechno pro někoho cenné, je cenné pro ni. *Netuším co je zač a on mi tu dává taková sousta zájmu.. Asi to pro budoucí zisky.. nechám plavat.* Určitě ji to netěší. Pootevře zobák a rozhlédne se, než opět spočine svým pohledem dravce na tomu samci, muži, před sebou. "Dobrá.. Tak.. Může to být vynahrazeno tím, že mi povíš o sobě." Trochu během toho pokyvuje hlavou, jako kdyby ještě nebyla zcela rozhodnutá. Stěží postřehnutelný pohyb. "Třebas, jak se vnímáš? Za samce zvíře, nebo samce muže?" Netrvá jí dlouho přijít s pokračováním. Ostatně, čím víc bude vědět o těchhle méně lidských rasách a přesto lidských co jsou jistou měrou podobní zvěromágům, či zvěromágové se blíží jim, tím lépe se jí s takovými bude zřejmě komunikovat. Hlavně pro ni tak nebudou velkou neznámou. "A ano.. Přísahám ti na svou profesní čest, že tvůj klobouk, tvá největší cennost jíž zřejmě je, je přede mnou v bezpečí." Vzpomene si na tuhle možnost co by ho mohla po jejím předešlém návrhu trochu uklidnit. Chvilku má pod zobákem pařát. Vítr jí trochu pročísne peří. Křídla rázem přitiskne pevněji k tělu. Mráz nemusí.
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Zekero 17/1/2018, 14:39

    Sledoval ji dlouze a zamyšleně. Její pohyby mu stále přišly tak trochu nepřátelské, nejisté, skoro jako kdyby vyčkávala na chvíli, kdy by se po jeho klobouku mohla vrhnout. Netřeba říkat, že mu to nebylo zrovna dvakrát příjemné, do uší mu foukal vítr, od toho jak vztyčené do větru je měl, jelikož bujnou hřívu na hlavě mu rozfoukával ledový vítr. Na malý moment, ale opravdu jenom krátce se zamračil,když její střed zájmu na chvíli padl na celé okolí, než svůj pohled opět stočila k němu, zatímco on ji z očí nespouštěl. "Jistě, souhlasil bych, kdybych ti měl co vynahradit.." odpoví a znovu se přísně zahledí zvířeti do očí. Krátce se u toho přísného gesta pousměje a nasadí si klobouk na hlavu. "..jenže nemám," odpoví a párkrát přešlápne na povrchu sněhu. Jeho tělo se do něj nebořilo, skoro jako kdyby vůbec nic nevážil, leč to bylo opravdu k nepovšimnutí, dokud se nepohnul. Znovu k němu však promluví, zatímco on lehce rozevře ústa, aby do nich vpustil trochu vzduchu. "Pak mi tedy odpusť, že tvé profesní cti nevěřím, ale nekypím zrovna důvěrou k ostatním."
    Sherah
    Sherah


    Posts : 25
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Sherah 17/1/2018, 17:34

    Dumá nad ním trochu déle. Snaží se vše lépe odhadnout s novějšími poznatky, které má díky komunikaci s ním. Moc se jí nezdá, jak moc je dotyčný opatrný a o nic z toho nemá zájem. *Nedůvěřivý... Jako.. Chápu, sotva mne zná a pokusila jsem se mu vzít klobouk... Pravděpodobně ničeho nedosáhnu... No i tak to ještě párkrát zkusím.* Je z toho lehce mrzutá. Nechce však odejít s prázdnou. "Vysvětlím.." Pustí se té větve a roztáhne svá křídla. Obletí ho. Vezme to kolem dokola a při dokončení kruhu se chystá přistát na jeho hlavě. "Nech mne přistát. Pokud tedy svolíš." Ozve se během toho obletu. Pokud ji nechá, dobře. Pokud ne, zamává křídly, aby se udržela ve vzduchu nad ním na okamžik, než sklouzne před něj zůstávajíc ve vzduchu.
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Zekero 17/1/2018, 17:53

    Jenom tam tiše stál a sledoval ji. Nechal studený vítr aby pročesával jeho srst na obličeji a vyčkával na slova, té doposud neznámé. Byl už opravdu starý a cítil z ní magii, byl si jistý že není jenom tak obyčejná a čím blíže mu byla, tím z ní mohl rozeznat i lidský pach, což na něm nechalo trochu viditelné zvědavosti. Jeho světlé, modré oči, které chvílemi mohli působit nepřátelsky, za což mohl děkovat svému zvířecímu vzhledu, sledovaly každý její pohyb. To, jak se odrazila od větve, ze které popadalo pár kupek sněhu, který se skrýval na jejím povrchu, tak i to jak se snesla do výšin a několikrát si jej obkroužila. "Dobře tedy.. mé svolení máš," ozve se, načež pozvedne ruku, kterou se zlehka dotkne klobouku aby o něco více ztížil jeho váhu. Nevěřil jí, takže byl obezřetný a klobou na jeho hlavě pod dotekem a pohnutkou vůle, nabral o několik kilo navíc. Bylo to opatrností a proto své gesto skryl za úpravou uší, pod jeho kloboukem. Znovu se nadechl a s lehce rozevřenou pusou, nikoli však příliš, jen lehce a zdvořile, sklopil pohled před sebe, aby mohla dosednout. "Pokud chceš vést konverzaci, proč nezačít jménem," vydechl po chvilce a opravdu na malý moment zavřel oči, než je zase rozevřel a s odkašláním si dal ruku před ústa.
    Sherah
    Sherah


    Posts : 25
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Sherah 17/1/2018, 19:33

    Přistane na onom klobouku. Nějak z toho, jak na něm postává má dojem, že je trošku drobný rozdíl, který si však nezvládá zařadit. Pařátky se drží okraje a shlédne dolů k středu svého momentálního zájmu. *Tohle vyšlo.. Otázkou je.. Jestli jen něco nekuje.. No, tuhle otázku si možná pokládá i on sám vůči mě.. * Pootevře zobák a narovná se. "Přesně o tomhle byla řeč. Něco za něco.. Ty budeš odpovídat na mé otázky a na oplátku se to dostane odpovědí ode mne.." Zprudka oklepe svou hlavu. Pokouší se trochu víc uvolnit. Není příliš zvyklá nějak více mluvit zrovna se zobákem. K tomu postává na živém tvoru, tvoru co si jí je zaručeně vědom a je nevyzpytatelný. Přešlápne na hraně klobouku. Chvilku mlčí. "Můžeš mi říkat Sherah. Jak já tobě?" Pokračuje, čímž načne přesně tu komunikaci, kterou chtěla. *Snad nedělám blbost co by mne stála příliš...* Povzdechne si. Pokud by i s ní na klobouku vyrazil na cestu, bude nucena balancovat se svou vahou, aby nespadla.
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Zekero 17/1/2018, 20:05

    Zhluboka se nadechl a sledoval její krátký manévr, se kterým se snesla na klobou. Pevně doufal tomu že ho neponičí - to by jí neradil, zatímco vyčkal než na něm najde svou vhodnou polohu. Znovu se tiše nadechl a s omluvným gestem rukou si opět odkašlal. "Tak tedy dobrá," rozhodne se nakonec, když domluví a pomalu se rozejde po lesní mýtině bůh ví kam. Klobou byl při jeho pohybu překvapivě stabilní a ani trochu se nekymácel, dokud udržoval hlavu v rovině, což se mu také dařilo. Kráčel po sněhu s takovou lehkostí, že se do něj ani nebořil, proto se zdálo že jde celou dobu v naprosté rovině. V jeho prvních opatrných krocích, se mezi nimi rozhostilo ohlušující ticho, které sem tam rozehnalo hučení větru. Jenže za malý moment bylo utnuto i hlasem luňáka, který se mu představil ženským jménem. "Sir Thomas," odpoví a ačkoli to nemohla vidět, krátce, ačkoli opravdu a jenom velmi krátce, se pousmál. Protuto chvíli opustil veškeré myšlenky aby se jími zbytečně nezaobíral, byl soustředěný pouze na cestu a luňáka, kterého nesl na klobouku. Ačkoli by to neřekl nahlas, dokázal ocenit jeho krásu. "Tak se tedy ptejte Sherah a možná vám odpovím", vydechne tiše, zatímco se od jeho úst snese obláček páry a zmizí. Z pohledu kde stála, mohla vidět jeho opravdu dlouhé fousy, táhnoucí se do obou stran.
    Sherah
    Sherah


    Posts : 25
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Sherah 17/1/2018, 21:03

    "Sir Thomas..." Vysloví to jen tak, aby si to jméno zkusila a pro lepší zapamatování. To slovíčko sir jí k většině jejího života nesedí. Malé dívence, kterou kdysi byla, by přišlo zcela normální a v pořádku. Ví však, že velká část těchto titulů je už zastaralou věcí. "Ale neříkejte.. Copak vy jste vážně 'Sir'?" Neodolá té otázce, kdy shlédne ze své výšky do jeho tváře pod sebou. Je kvůli tomu nucena dávat si pozor. Nesmí přepadnout. To označení jí připomenulo jen na velmi maličký okamžik nádech dob jejího dětství, které většinou už nevyhledává. Je to spousta let, i když ne tolik co pod tím titulem tuší u něj. "Z jaké jste doby?" Položí po chvilce další otázku, která s tímhle souvisí. Neptá se na věk. Ale dobu. Ptát se na věk bývá v určitých kruzích nezdvořilé. Načepýří své peří a oklepe se, jak se opět narovná. *Zrovna do těch dob se mi brousit nechtělo..* Uteče jí povzdechnutí. Přimhouří oči, když se rozhlédne po tom okolí. Zatím se zdá být klid, zdánlivě určitě. Všude kmeny, větve stromů, keře a mnohé, hlavně zem, obsypané sněhem. Jen sem tam je sníh plný stop zdejších obyvatel. *Vůbec.. Na můj vkus se jde nějak moc vyrovnaně..* Uvědomí si, že se s ní nějak zvlášť nehoupe při chůzi.
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Zekero 17/1/2018, 21:29

    Zopakuje jeho jméno a v tu chvíli se na malý okamžik zastaví,aby smetl pár sněhových vloček ze sáčka, které ho rozptylovaly. Netrvalo to však příliš dlouho a znovu se dal do kroku. Musel se pousmát nad větou, kterou k němu pronesla. Věděl že na dnešní ležérní svět je trochu jiný i mluva mu sem tam sklouzla do dob, které by dnes málokdo pochopil. "Pochybujete snad Sherah?" optal se zdvořile a pokračoval v chůzi. Po krátké chvilce ticha, následovala další otázka. Bylo příjemné vést s někým nenucený rozhovor, dalo-li by se tomu tak říci. Pro něj to bylo obzvláště příjemným přínosem, dlouho si s nikým nepopovídal, nemohl, většina lidí se mu vyhýbala a ačkoli mu zvířata rozuměla, nedokázala mluvit. "Z doby milénia, ačkoli je mi tento svět pořád trochu cizí," odpoví tiše, s jakýmsi náznakem lehkých pochybností v hlase. Vůbec svůj původ neskrývá, je až překvapivě upřímný. Většinu života byl zavřený, zkoumaný a nucený poslouchat něčí příkazy za účelem zjištění, jak je vlastně možné že existuje. Dlouho se snažili přijít na to, jak vytvořit původního Elina, už vlastně od poslední velké války andělů a padlých. Tato otázka v něm vzbouzela spoustu nepěkných myšlenek, že na malý moment ztratil koncentraci a zastavil se o něco prudceji, než za celou dobu. "Omlouvám se, nepřináší to příliš hezké vzpomínky," odpoví s jasnou omluvou v hlase a chvíli váhá, zda-li jít dál, než se nakonec rozejde vstříc cestě, která čněla před ním. A za malý moment míhali les a zdejší stromy, až se před nimi objevil velký kopec, proti kterému se rozešel. Hlavu držel stále sklopenou tak, aby společnice na jeho klobouku nespadla a udržoval ji tak v rovině, ačkoli na cestu před sebou příliš neviděl. Věřil však svým instinktům a proto ho to nijak netrápilo. "Jste jistě mladá, že se ptáte," promluví k ní, těsně předtím, co se do nich opřel nelítostný vítr.
    Sherah
    Sherah


    Posts : 25
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Sherah 17/1/2018, 22:30

    *Jasně, že pochybuji.. Spíš.. Jen zkoumám, zda se nemýlím..* Pomyslí si zprvu trochu ironicky, než přejde do věcnější odpovědi, ač jen k sobě samé na jeho otázku, nikoliv nahlas. Přejde to tedy mlčky. *Milénium.. Milénium...* Přimhouří oči, když mračení se v téhle podobě není dvakrát dobře podporováno. "Nechápu..!" Trochu nevychytala situaci, kdy došlo k málem neočekávané katapultaci jejího já z klobouku kamsi vpřed. Ujel jí proto i hlas v ten drobný moment. Srdce trochu zdivočelé. Pro uklidnění se, začne kontrolovat své peří a pařátky svírá klobouk pevněji. Nejspíš v něm tentokrát pár drobných stop bude. Zhoupne hlavu vpřed. "Fajn, fajn.. To mě Váš titul také ne.. Ani ta mluva.. Ale.. Nechápu.. Jak to myslíte tím miléniem? Hodně jsem sházela v... Mám mezery v určitém studiu. Ocením, pokud mi to přiblížíte." Prve ho urychleně ujišťuje, že je vše v pořádku, přidá svou trošku do mlýna a zadrhne se u celistvěji pokládané otázky co předtím utrpěla škody. Trochu nastal i problém s jejím vysvětlením, proč žádá obeznámení s označením milénia. Školu nikdy moc nemusela. Ani si teď nevzpomíná, že by na nějakou chodila. A po pravdě, nechodila. Od deseti let byla dítětem ulice. "A mladá.. Zřejmě ano." Odpoví mimoděk na jeho slova co vůbec nebyla otázkou. Vítr jí však slova vezme od zobáku. Kdo ví, zda z toho vůbec něco Thomas zaslechl. Skoro si na ten jeho klobouk zalehne, aby měl vítr co nejmenší šanci odtrhnout ji, vymrštit ji do vzduchu a sebrat to bidýlko. *Kam vůbec jde?.. Tohle určitě nevede k městu.. Spíš mi přijde, že je ta cesta směrem od města..?* Hádá zběžně. Cíl cesty má už její pozornost. V okamžik, kdy by došlo na zklidnění větru se pustí a rozletí na obhlídku po směru cesty. Určitě zprvu sklouzne blíž k zemi, než ji vítr nadnese a máváním křídel vyrazí vpřed.
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Zekero 17/1/2018, 23:03

    Byl rád, že nad jeho rychlou a nečekanou stopkou neměla v úmyslu nic poznamenat. Rozhodně to neudělal schválně, ani on sám nečekal, jak moc ho oné vzpomínky zaskočí. Byla to už dlouhá doba natož, aby cítil vztek, strach snad či dokonce bolest. Nechápala, proto se nadechl o něco výrazněji než kdy předtím ačkoli to po jejím vysvětlení moc dobře chápal. Jemu se zpočátku také nedostávala dobrého vzdělání, jeho učením byla válka, ze které s velkou dávkou štěstí skončil jako přeživší. Ani nedokázal popsat jak se vlastně dostal na zem, většina věcí z jeho života byla zastřená temnotou, která mu nedovolila vzpomínat, přemýšlet a hledat. "Milénium, v jiném označení také jako.. tisíciletí," přiblížil Sherah a pozorněji sledoval cestu před sebou. Jít do kopce se mohlo zdát obtížnější, ale Thomasovi to moc velký problém nedělalo. Kdyby se bořil do sněhu, jistě by to pro společnici na jeho klobouku nebylo nikterak příjemné, ale naštěstí nebylo boření potřeba. Znovu promluvila, ačkoli předešlou větu nepovažoval za otázku. I tak se pousmál, i on mýval připomínky, pokud mu situace neseděla. Na malý moment zvedl ruku a přichytil okraj klobouku a pozvedl hlavu, aby se zadíval jakým směrem kráčí.  V další moment klobou chytil a i se Sherah na něm, ho uchopil za oba rohy a dal před sebe, skryl jeho boky rukami, když se do nich opřel až nepřirozené silný vítr, který by ji i jeho klobou odfoukl. Takto zabránil nemilému co se mohlo stát, ačkoli nestalo a pokračoval dál. Beze svolení se ale společnice nedotýkal, jenom ji sem tam chránil před pruským větrem.
    Sherah
    Sherah


    Posts : 25
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Sherah 17/1/2018, 23:31

    Pevně se drží klobouku, když ji nakonec i s ním přemisťuje. Zpočátku váhá, zda na klobouku zůstat. No rozhodne se počkat. Kus cesty klidně ještě vydrží. Pokud budou na vrcholku kopce, hodlá si užít svůj vlastní výhled z ptačí perspektivy. Zkontrolovat široké okolí i bezpečnost, nebezpečnost. Do té doby zůstává. V zádech má trochu nepříjemný pocit z toho, jak moc je blízko i rukám kolem. *No táák... Zatím se nic nestalo ne? A černé šupiny to mohou případně jistit..* Uklidňuje sama sebe. Oceňuje případnou starostlivost během cesty o svou osobu od Thomase. Také se na ni mohl vyprdnout. Bylo by to pro něj určitě jednodušší. "Dík.." Otočí hlavu před větrem ke svému společníkovi tak, aby jí vítr ta slova s vervou necpal zpět do zobáku. Zůstává i tak opatrná. *Jen ať ho nenapadá, dávat si mě do klece, nebo něco dalšího..* Snaží se zachytit jakýkoliv náznak nebezpečí. I tak je z toho v rozpacích. Kdyby s ní jednal špatně, zná to, tak fajn a je to na denním pořádku pro většinu světa kolem. Ale, aby se cizinec staral o druhého cizince, když se sotva potkali. Obvykle za tím byl nějaký ten háček, proč to dotyčný dělal. Život na ulici ji s tím seznámil. Zobák skoro pořád pootevřený trochou nervozity.
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Zekero 17/1/2018, 23:48

    Párkrát se hluboce nadechl, nikoli že by měl problém s chůzí ale bylo to ze zvyku. Také ocenil ten čerstvý vzduch, který se všude kolem vznášel. Bylo to tu zcela jiné než ve městě a to Thomas oceňoval. Na jeho opatrné a starostlivé gesto se mu dostálo poděkování, tak jenom přikývl a pomalu vyšel dlouhý a prudký kopec, na jehož vrcholku se zastavil. Opět se do něj opřel prudký vítr, proto stáhl uši k hlavě a rozhlédl se po okolí. Před nimi byl spád na kratší louku, na jejímž konci bylo pár stromů a v dálce pod další menší propastí, stál v dolině stromů dřevěný příbytek. Patřil Thomasovi a skládal se ze tří malých domků, které uvnitř tak malé nebyly. Nestál na zemi, ale na velkých dřevěných podstavcích, to kvůli případné vodě, která by mu v dolině mohla natéci dovnitř. Bylo to jakési opatření které si mohl dovolit, když si stavě příbytek sám. Bylo to daleko od města, od lidí a od všeho, co by jej mohlo ohrožovat, věřil tomu. Když si užil dostatek rozhledu, vyčkal než se jeho společnice vznese do povětří a uchopil klobou pevně do ruky, zatímco se po svršku sněhu rozběhl dolů. Teď mohlo jít razantně vidět, že se do sněhu opravdu neboří, jen se sotva dotýká jeho povrchu a zanechává na něm stopy uzpůsobených bot pro jeho nelidské nohy, tedy tlapy. Až skoro dole zpomalil, než zklidnil svůj krok a zase s klidem vyrazil vpřed. Mezitím se znovu ohlédl na Sherah, která se vznášela někde před ním. Dokázal ocenit její manévrování ve vzduchu,to s jakou lehkostí bojovala s jeho nepříjemným návalem a nenechala se strhnout, prozatím.
    Sherah
    Sherah


    Posts : 25
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Sherah 18/1/2018, 00:25

    Pouze okamžik po ocitnutí se na vrcholku kopce, už skáče z klobouku s křídly v mžiku rozpřaženými v celém jejich rozpětí, aby nevyryla rýhu do země. Prudký vítr ji v dalším okamžiku už vynáší vysoko, vysoko vzhůru. Táhle vypískne volání luňáka, jež se s délkou stupňuje. Z výšky shlíží dolů. Chviličku na to letí vpřed. Jen s velmi mírným sklonem proti větru. Občas mávne křídly pro usměrnění či pohne ocasem víc do té či oné strany k níž ho naklopí. Není sice v letu takovým mistrem, jako jsou poštolky schopné zůstat ve vzduchu téměř stát nehnutě delší dobu, ale i tak zvládá dost z letu. Hlavně ve městech to musela zvládnout perfektně. To není jako na širých pláních luk a polí. Svým letem se ocitá velmi brzy v dosahu cíle cesty. *Takže sem?.. * Oblétá to velkým obloukem, celou tu stavbu. Poté teprv přeletí nad ní. *Zatím nikde nikdo..* Opatrně prolétne mezi těmi stavbami nad jejich spojovací podlahou. Samozřejmě jsou v okolí dost blízko sebe ony stromy a další rostliny. Musí si dávat pozor, aby sebou během prolétání na druhé straně nesekla o něco v cestě. Nakonec přistane na zábradlí, takže si vychutná lépe pohled na ně z boku a bez spěchu. Uleví si tam do té roklinky nad níž stavba je, oklepe ocasní peří, přešlápne na zábradlí a už se otáčí čelem ke směru z nějž by měl dorazit zřejmě sám majitel. *Zdá se to.. Opuštěné.. Daleko od hranice samotného města... Víceméně skoro v divočině.. * Vyhlíží ho. Vítr jí trochu prohrabuje peří, protože nyní fouká do jejích zad.
    Zekero
    Zekero


    Posts : 191
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Zekero 29/1/2018, 15:05

    Poslouchal táhlé volání luňáka a sbíhal prudký kopec dolů, na jehož konci se zastavil. Stále měl před sebou kus louky až k roklince, pod níž se schovával jeo příbytek a proto se zadíval na nebe, než se rozeběhl vší rychlostí vpřed, aby luňáka nebrzdil svým pomalým krokem. Oblečení mu při tomto pohybu trochu zavázelo, ale nebylo to nic hrozného, na co by nebyl zvyklý. Netrvalo to ani chvíli a už prudce brzdil, aby nenaběhl do jednoho z mnohastromů, příčemž se po opravdu dlouhé chvile donutil zabořit nohama do sněhu, aby tento prudký pohyb ustál. Muselo by být vtipné, kdyby totady napral do jednoho z mnoha stromů, obzvláště v přítomnosti novéhé společnosti.
    "Tak tedy, vítejte u mě doma Sherah," odvětí a nakonec se rozejde k jednomu ze tří dřevených domků, tedy do toho prostředního. Zprvu to vypadalo že hrábne do kapsy pro klíče, což také udělal a vybídl společnici, aby šla dovnitř. Když tak udělá, otočí se vedveřích a pozvedne ruku do úrovně svého pasu. V okolí domku lehce probleskne množství magie a kolem domku se objeví magická bariéra, která za malou chvíli zmizí z dohledu očí. Ne že by tam tedy stále nebyla, byla a stím Thomas vejde a zavře za nimi. "Ne neuvěznil jsem nás tu, chcete-li se zeptat. Bariéru může kdokoli opustit zevnitř, ale z venčí mě akorát upozorní, zda-li by ji chtěl nekdo proniknout," řekne dříve než na tohle vůbec přijde řada otázek a poté se zuje a sundá ze sebe sáčko a ponechá na sobě jenom kalhoty s košily a krátkým rukávem, což zase odhalí akorát větší část jehosrsti, která pokrývala celé jeho tělo. "Tak co vám mohu nabídnout Sherah? Nějak nevím, co by vám bylo k chuti," řekne trochu odpočateji a už klidněji než když předtím byli venku. Sám se potom přemístí do společenské místnosti s krbem, do kterého ihned začne skládat dříví aby zatopil. Hned poté co je hotov, zatáhne zívěsy a rozsvítí pár svíček a světla nad jejich hlavami.

    http://www.imagehosting.cz/images/woodenlivi.jpg (společenská místnost, obývák)
    http://www.imagehosting.cz/images/lapidusgra.jpg (kuchyň)
    http://www.imagehosting.cz/images/350491svet.jpg (ložnice)
    Sherah
    Sherah


    Posts : 25
    Join date : 09. 12. 17

    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Sherah 3/2/2018, 17:05

    Oklepu se celá před trochou sněhového poprašku co už na mne díky větru skončil. Peří je tak zase bez sněhu, jen trocha námrazy některá místa zdobí. "Máš to zde nějaké... Velké.. Jako kdyby vás tu bydlelo víc, či očekáváš nové spolubydlící a hosty.. Často v tomhle kraji?" Nadhodím, zatímco Thomas odemyká a následně mne pobízí k návštěvě místnosti. Pár okamžiků se rozmýšlím, než roztáhnu křídla a s pár mávnutími se octnu uvnitř. Přistanu na nejbližším místě co naleznu. S novou věcí jež pocítím, přimhouřím oči, zabořené, zaostřené jak jinak, než přímo proti Thomasově osobě. *Neuvěznil... Hmm... Dejme tomu, že tomu budu trošičku věřit..* Konstatuji si pro sebe. "Co tu máš obvykle pro hosty?.." Nelením. Rozletím se za ním do té další místnosti. Neletím až ke krbu, to ne. Přistanu na jednom gauči, konkrétně jeho opěradle k němuž sahají očividně měkké polštářky. *Luxusně vybaveno na to v jak zapadlé části to je.* Hodnotím zběžně. Zamlouvá se mi to tu. Očima dravě přelétám po celé místnosti. Vše si velmi pozorně prohlížím i z mého místa. Však mohu zrak zaostřit. Přemítám, zda se mi hodí předvést trochu ze sebe sama. Znám ho sotva pár chvil. Mohlo by se mi to vymstít. Anonymita je velmi užitečná věc. I když má i své mouchy, ale co je nemá? *Třeba bude v nabídce občerstvení něco, co mi bude stát za hřích, porušit své krytí identitou luňáka.*

    Sponsored content


    Thomas & Lahmi Empty Re: Thomas & Lahmi

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je 26/4/2024, 23:03