Soukromá TRPG = Textová Role Play Game

Ytia, Mirys & Zareth

Zareth
    Zareth

Ytia, Mirys & Zareth - Stránka 2 Empty Re: Ytia, Mirys & Zareth

Příspěvek pro Zareth za 13/12/2017, 22:09

Myris se ode mně odtáhla. Než jsem se na ni stačil znovu vrhnout, ucítil jsem v zádech pichlavou bolest. S tichým vrčením jsem se na ni otočil. Popravdě přestal jsem ji vnímat jako bytost, potřeboval jsem z ní jen jedno a to její duši. To, že jsem ji neviděl, neznamenalo, že jsem ji necítil, konec konců měla prokletou krev. Adrenalin v mých žilách stále nepolevoval, proto jsem místo toho, abych ránu zacelil, nechal krev proudit ven a ta se zformovala do střepů, které se rozlétli s směrem k zrzce. Jenže než se k ní stačily dostat, zabodly se do neviditelné bariery. Spatřil jsem před sebou tu druhou, která posilovala rukou svůj štít a naprosto beze smyslu do něj v tom místě začal mlátit a škrábat. Po chvilce marné snahy jsem se konečně trochu uklidnil a uchlácholil i temnou magii, která byla připravena roztrhat na kusy všechno, četně mě samého. Zadělal jsem si ránu na zádech, opřel ruku o štít. "Řekni svojí kámošce, ať mě pustí, jinak to udělám sám." Zasyčel jsem na Ytiu, která by se měla někde tím směrem vyskytovat. Zarazil jsem se, protože jsem nejspíš nic neřekl i když jsem to řekl. Došlo mi to v tu chvíli, co jsem se otočil zase na Mirys. Pohybovala pusou, byla nejspíš dost naštvaná a něco pokřikovala na Ytiu, ježe já neslyšel vůbec nic až na jednu věc. V hlavě mi burácel tlukot jejich srdce. Chytil jsem se za hlavu. "Já vás neslyším." Řekl jsem sám k sobě, nebo spíš věděl, že to říkal. Neslyšel jsem vůbec nic.
    Ytia
    Ytia

Příspěvek pro Ytia za 14/12/2017, 20:28

Pro jednou jsem naprosto ignorovala, co na mě Mirys pokřikuje. Zviditelnila jsem se a jako v transu přistoupila blíž k jejímu štítu. Pozorovala jsem, jako zhypnotizovaná, Zaretha uvnitř a byla si najednou jistá, tak jako nikdy před tím, že už se naprosto zbláznil. Váhavě jsem natáhla ruku a položila ji na štít, jenže jsem ji ihned zase stáhla zpět. Uklidnila jsem svůj tep, svoje rychle bušící srdce a zeptala se tichým hlasem Mirys: "Slyší nás?" Byla jsem vyvedena z míry tím, že se mě pokusil zabít. Ne, že by to bylo poprvé, jenže tentokrát to bylo něco jiného. On byl jiný, jako by se neovládl. Přesně jako člověk, který byl na něčem závislý. Jakoby mi to v tu chvilku trošku docvaklo. Vykulila jsem oči: "Je závislý na duších!" Vyjekla jsem, i když nevím proč mě to tolik překvapilo. Vždyť jsem přeci věděla od začátku, že potřebuje duše. Váhavě jsem zacouvala dozadu, dál od štítu, a sedla si na lavičku. Ležérně jsem přehodila nohu přes nohu a snažila se tvářit jako, že se uplynulých pár minut nestalo. Přišla si o další dýku! No skvěle, Ytio! Hubovala jsem se v duchu
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 16/12/2017, 12:39

Když se Zerath snažil rozbít štít, ale ani jsem tomu moc nepřikládala váhu, stejně se přes něj nedostane. Ale tahle situace...  Všechno bylo nějaké divné. Ytia vypadala, že moje slova vůbec nevnímá. Přiložila ruku ke štítu, když se Zerath uklidnil, ale hned ji zase stáhla. Zaměřila jsem se tedy jen na něj. Něco se s ním dělo, slyšela jsem, jak Ytie říká, aby mi řekla, že ho mám pustit jinak to udělá sám. Jenže to, co se dělo potom, jsem nechápala.  Vypadalo to, že on neslyší nic. Najednou se mě Ytia zeptala, jestli nás slyší. "Když slyšíme my jeho, musí i on nás." Odpověděla jsem, ale spíš než k ní jsem mluvila k sobě. "Něco se děje. Tohle není jen kvůli tomu, že je závislý na duších." Vydechla jsem pak a vzhlédla k nebi. Bylo už pozdní odpoledne a kvůli ročnímu období se už začalo stmívat. Otočila jsem se na Ytiu. "Musíš sehnat nějakou duši. Kdybych odešla já, bůhví co by udělal komukoli, ke komu se dostane. Neudržím ten štít když u něj nebudu tak silný. Brzy by ho rozbil jako nic. "Najdi nějakého bezdomovce, tady v parku by nějaký mohl být. Ty nikdo nehledá." Řekla jsem autoritativním tónem, skoro jako příkaz a přemýšlela, co se se Zerathem děje. Jen jsem doufala, že se nepromění v tu obludu. "Zerathe..." Otočila jsem se k němu a sklonila hlavu tak nějak k jeho. "Musíš se uklidnit." Řekla jsem trochu hlasitěji, ale stejně jsem se bála, že mě neuslyší. Ale ani tak jsem nepovolovala štít. 
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 16/12/2017, 19:31

Celý svět nabral úplně jiné barvy. Já v té podivné šedé a rozmazané realitě zahlédl dvě modře světélkující postavy. Stál tam hubený asi osmiletý kluk v drahém obleku s upravenými vlasy. V jedné ruce měl kytici bílých růží a nervozně s ní při gestikulování šermoval. Bavil se s dívkou, která byla o něco starší, ale společné rysy jejich obličeje napovídali tomu, že to jsou sourozenci. I ona byla ve společenském a velmi drahém oblečení, dlouhé šaty jí splývaly až na zem, kde se lehce vlnily do stran. "Nemůžu tam jen tak přijít nechápeš? Určitě už je s někým domluvená." Chlapec vypadal, že by nejraději utekl, ale sestra ho chytila za ramena a donutila ho zvednout k ní nejistý pohled. "Teď mě dobře poslouchej Zarethe. Musíš se uklidnit, dobře? Prostě tam běž a pozvi ji. Uvidíš že neodmítne a přestaň se konečně bát takových nesmyslů, jestli tě strach dokáže ovládnout teď, co myslíš, že se stane až o něco půjde?" Klučina zakroutil hlavou. "Ty to nechápeš!" řekl podrážděně, protože věděl, že má sestra pravdu. Na to ho s povzbudivým úsměvem pošoupla ke dveřím, po té sama zamířila pryč. Kluk se zhluboka nadechl, schoval kytici za záda a zaťukal na dveře." Na to obraz zmizel. Jendou už jsem něco podobného zažil, znal jsem ty dva. Poprvé se mi to stalo v té pevnosti. Konečně sem před sebou zahledl rozmazanou Mirys, byla hrozně blízko. Tak moc, že jsem dokonce cítil její duši i přes neviditelnou barieru. Něco říkala, viděl jsem, jak se jí hýbe pusa, ale nic neslyšel. Nejspíš se mě snažila nějak uklidnit. Já na ni, ale jen vycenil zuby a i když jsem to neslyšel, zasyčel ji do obličeje. "Ty to nechápeš!" Na rukou se mi objevilo pár lesklých černých šupin. Odvrátil jsem od ní pohled a vyrval si je i s masem pod nimi. Musel jsem se soustředit. Neproměním se, tentokrát prostě ne.
    Ytia
    Ytia

Příspěvek pro Ytia za 17/12/2017, 17:48

Ani jsem nezaváhala, otočila jsem se na patě a zamířila hlouběji do parku mezi stromy. Zahlédla jsem na lavičce spát nějakého bezdomovce. Zastavila jsem se a zaváhala. Přece ho nemůžu jen tak obětovat! Ale co jiného mi zbývá..? S povzdechem jsem se vydala až k němu a hlasitým pozdravem ho probudila. "Mohl byste jít se mnou, prosím, pane? Mám tady kousek známého určitě vám rád přispěje na jídlo a tak," pronesla jsem s falešným sladkým úsměvem. Muž jen zavrtěl hlavou: "Nechte mě spát! Když už jsem skončil na ulici, tak se chci aspoň vyspat, jenže to né! To voni mě furt musí budit, že jo?!" Mrmlal a znovu si ustlal. Zamračila jsem se a zašla za blízký roh. Zneviditelnila jsem se a vrátila se k lavičce. Nahla jsem se nad onoho chlapa a jemně s ním zatřásla. Ohrnula jsem nad ním nos. Ježiši kriste, to ale smrdí! Ale nepřestávala jsem s ním třást dokud se zase nevzbudil. Zmateně se rozhlédl okolo sebe. Naklonila jsem se k němu ještě blíž a zašeptala mu do ucha: "To jsem já. Tvoje mysl. Jen běž za tou ženou. Vždyť ti nabídla peníze.. Aspoň budeš mít na pivko." Pomalu se zvedl a já se pro sebe vesele ušklíbla. Rozešel se směrem, který jsem mu před tím naznačila. "Jen běž pokračuj," nabádala jsem ho šeptem. Dokud nedošel až k Mirys. V tu chvilku jsem se zase zviditelnila a skroutila mu jednu ruku za záda, aby mi neutekl. "Jednoho jsem přivedla," houkla jsem na Mirys a odklonila se od smradlavého bezdomovce.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 17/12/2017, 19:10

Z té Zarethovi reakce jsem si vůbec nic nedělala. Jen jsem doufala, že vydrží až dokud někoho Ytia nepřivede. Což naštěstí vyšlo. "Fajn." Špitla jsem jen a omluvně se na něj podívala. "Příště budete mít více štěstí." Špitla jsem, když jsem naznačila pokynutím hlavy Ytie, aby ho prostrčila štítem, kde jsem udělala trhlinu, aby jím bezdomovec prošel. Ale až tehdy, když se onoho štítu dotkl, a hned za ním jsem trhlinu zase zacelila. "Zarethe! Koukej se najíst. Jsi otravnější než hladová ženská!" Zavrčela jsem na něj naštvaně a pak si všimla toho, že mi stále teče krev z té rány od něj. Zamotala se mi hlava, no zřejmě jsem musela být dost bledá. Oblečení jsem na té straně měla dost nasáklé krví. Stiskla jsem si rameno, abych omezila přístupu krve. Tak alespoň nevykrvácím hned.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 18/12/2017, 15:49

Jakmile muž vešel dovnitř, vrhl jsem se na něj a chytl ho pod krkem. Na to z jeho úst vylétlo slabé modrobílé světlo. Ten muž byl starý a jeho duše byla jen chabá útěcha, ale aspoň něco. Jeho tělo jsem pustil na zem. Během okamžiku jsem si uvědomil, že už zase bez větších problémů dokážu vnímat zvuky a dění kolem, i když jsem stále vypadl nemocně, cítil jsem se už mnohem lépe. Ať se mi chtělo nebo ne, musel jsem přiznat, že mě tentokrát obě dvě zachránily před pořádným průšvihem. Zadělal jsem si rány na rukou a položil dlaň na neviditelnou barieru u Mirys, která dost krvácela. Necítil jsem se kvůli tomu nějak provinile, ale nemohl jsem dovolit, aby umřela. "Tak dělej. Pusť mě už a já ti pomůžu...Nerad někomu něco dlužím." Řekl jsem úplně klidně, jakoby se posledních deset minut vůbec nic nedělo. Ale ve skutečnosti jsem byl pěkně naštvaný, všechno už mělo být v pořádku, jenže nebylo a já musel přijít na způsob, jak to napravit. Takže rychle odsud pryč.
    Ytia
    Ytia

Příspěvek pro Ytia za 18/12/2017, 17:27

Přešla jsem blíž k Mirys a utrhla si kus rukávu od trika. Provinile jsem sklopila oči a došla k ní. Naprosto jsem zapomněla na to, že je zraněná. Ostrčila jsem její ruku, odtrhla zbytky cárů jejího oblečení na zraněný a přiložila jsem jí tam látku. "Potřebuješ ošetřit," skousla jsem si ret. "Třeba ti opravdu pomůže, když ho pustíš?" Ani jsem příliš nečekala na její odpověď a zmizela jsem svižným krokem mezi stromky. Za nedlouho jsem se vrátila s dalším kusem látky, namočeným v chladivé vodě. Nic lepšího jsem momentálně po ruce neměla, musí to stačit. Opět jsem jí to přiložila k ráně. Tímhle způsobem akorát brzo vykrvácí. Zazněl mi varovný hlas hlavou.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 21/12/2017, 16:45

Nechala jsem Ytiu aby mi ovázala rameno tou látkou, i když se mi tam snadno mohla dostat infekce. Ale co, nic jiného teď stejně nebylo možný. Zerath se na toho muže hned vrhl, ale bylo poznat, že mu to moc nestačilo. Zamračila jsem se na něj, ale bariéru ještě nepouštěla. "Nepomůžeš mi. Žádná kouzla mi nepomohou." Namítla jsem a unaveně zavřela na chvíli oči. "Víš to moc dobře." Zavrčela jsem a pomalu si sedla. Kdybych stáhla i svůj štít tak by mi sice mohli pomoct, ale to oni nevěděli. A já už to nehodlala opakovat. Darren mě takhle jednou převezl a to stačilo až až. Navíc u Zeratha to opravdu nebudu pokoušet, i když mi to dluží. "Co jsou ty šupiny? Proč sis je vytrhal a proč ti vůbec narostly?" Zeptala jsem se ho zamračeně, abych trochu odvedla téma hovoru.  Možná když mi odpoví a bude to znít jako pravda, tak bych ho třeba mohla pustit.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 21/12/2017, 21:08

Ukázal jsem na Ytiu. "Měla bys ji poslouchat...Můžu pomoct." Jakmile se Mirys zmínila o tom, že ji pomoct nemůžu i kdybych chtěl. Praštil jsem do stěny. "No tak si tu třeba chcípni, ale nejdřív bys mě mohla pustit. Stejně za chvilku nejspíš omdlíš." Po tom co se mě zeptala na šupiny, prohlédl jsem si zkrvavené ruce. "Nic...jen vedlejší účinky. Ty by si to na sobě snad chtěla mít?" Povytáhl jsem obočí. "Proto se toho zbavuju." Pochopitelně to nebyla pravda, ale neměl jsem zapotřebí jim říkat proč, aspoň ne teď. "Hey, zrzko. Vysvětli jí nějak, že už jsem v pohodě. Tohle už mě začíná malinko znervozňovat."
    Ytia
    Ytia

Příspěvek pro Ytia za 22/12/2017, 21:05

Rozvážně jsem zavrtěla hlavou a přešla k Mirys: "Začínám souhlasit s Mirys. Všichni tři víme, že si nám právě lhal. Takže jaká je pravda?" Zastavila jsem se vedle Mirys a hleděla na Zaretha za oním..štítem. Naklonila jsem se blíž k Mirys a rozhlédla se: "Je tu příliš lidí, co tohle všechno vidí." Podotkla jsem a zase se narovnala. Opravdu by se měla co nejdřív dostat do nemocnice. Dotíral na mě malý hlásek uvnitř hlavy. Zase jsem se rozhlédla. Přicházela na mě paranoia a já se uvnitř začala strašně třást. Srdce se mi roztlouklo, jako by chtělo vyskočit z hrudi.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 23/12/2017, 09:46

"Jak všichni vidíme, je ti jedno, jestli tu chcípnu nebo ne. Tak se nediv, že tě soudím podle toho cos mi už provedl. A jestli tě to znervózňuje, je to jen další důvod, proč tě tam nechat, hádala bych, že ten bezdomovec ti moc nepomohl i když zahnal to tvoje šílenství." Odsekla jsem a dívala se něho stále. "Já poslouchám... Pro tebe to znamená něco jiného, ale to už není můj problém." Dodala jsem a snažila se udržet soustředěnost. Rameno jsem si zase zmáčkla, aby přestalo už krvácet, ale jak jsem zjistila, na to stačil mokrá kus látky. Tak teď už jen si ji znovu neotevřít. Ale to už Ytia mluvila o tom, že všichni víme, že nám lhal. Popravdě? Asi jsem tu jeho odpověď nějak nevnímala, ale to nemusel ani jeden vědět. Tvářila jsem se jako bych věděla o čem mluví a souhlasila s Ytiou, ale už jsem dala ruku ze štítu pryč. "Můj štít nikdo nevidí." Ujistila jsem Zeratha hned na to a čekala, jak nám to vysvětlí. "Řekněme, že až ti budeme obě věřit, tak by mohl zmizet." Dodala jsem a zadívala se mu nesmlouvavě do očí.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 23/12/2017, 15:46

Po té co se Ytia přidala k Mirys, jsem ji provrtal pohledem. "Začíná mě z toho bolet srdíčko. Skoro bych řekl, že jsem to přehnal se svoji dobrotou. Asi trochu omezíme příjem protijedu, co říkáš? Uvidíme jak budeš s Mirys souhlasit, až se tvoje plíce budou válet vedle na chodníku." Začínal jsem být dost vytočený, ale nezdálo se, že by to k něčemu vedlo. Jenže to už Mir zase začala mluvit. "Mě by náhodou opravdu strašně mrzelo, že umřeš...Jé počkej...Vlastně ne." Ušklíbl jsem se na ni a vyslechl si zbytek. Teda, ne že bych měl na výběr. Chtěl jsem na ni vychrlit, že nejsem šílený, ať se laskavě uklidní. Bohužel to momentálně rozhodně nebyla pravda a já to dobře věděl. Sám pro sebe jsem teď představoval ten největší problém. Nic jsem tedy neřekl dokud nedomluvila. "Fajn..." Zavrčel jsem nakonec. "Řeknu vám, co chcete slyšet, ale ne tady. Klidně si mě veď v té své kopuli, když ti to udělá radost Mir. Každopádně, ty máš na rameni pořádnou ránu a já na rukou doslova tvoji krev. Tohle místo prostě na rozhovor dobré není. Ale ve městě je jedna naprosto skvělá kavárna, kterou pro tyhle účely určitě můžeme využít." Tak nějak jsem si uvědomil, že jejich pomoc nejspíš potřebovat opravdu budu. Kdyby tu teď nebyly, aby mě zastavili i slepý anděl by si toho všiml, stejně tak i ostatní svědkové. Rozhodně jsem jim nehodlal říct vše, ale alespoň část pravdy budou muset znát, abychom vůbec mohli něco dělat. "Ale tak třeba pro začátek...Přišel jsem o svoji dýku, to je trochu problém, protože se jim očividně podařilo, vypreparovat z ní kousek mojí duše." Podrážděně jsem si je obě prohlédl. "Spokojené? Můžeme už jít?"
    Ytia
    Ytia

Příspěvek pro Ytia za 30/12/2017, 17:06

Napnula jsem se, přitiskla čelisti k sobě, až moje zuby tiše zaskřípaly, a bojovně jsem vystrčila bradu: "Klidně!" Prskla jsem nerozvážně a chvilku po tom jsem si uvědomila jaká to byla blbost. Moje hrdost mi však nedovolila ustoupit, a tak jsem raději dělala, že si na tom stále trvám. "Aspoň tu po mě něco zbyde," odpověděla jsem už poněkud klidnějším hlasem. "Kavárna?" Zvedla jsem mírně obočí: "Zrovna od tebe bych nečekala návrh na kavárnu." Pak jsem zase zmlkla a dovyslechla si zbytek. Přimhouřila jsem naštvaně oči. "Ty si vážně-" na poslední chvíli jsem zmlkla a spolkla svojí urážku. "Vážně sis nechal ukrást dýku, kterou tě někdo může klidně ovládat?! A pak je necháš aby z toho "vypreparovali"," zdůraznila jsem ono slovo: "kousek tvojí duše?!" Otočila jsem a začala nervózně pochodovat sem a tam. Jak už jsem si říkala, pustila se do mě paranoia.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 10/1/2018, 18:29

Popravdě jsem vnímala už jen napůl, co tu teď řešili. A měla jsem to s nimi řešit? Tak to bude zábava. Myšlenky mi utekli k otázce, proč to tak dlouho krvácelo. *Nemělo se mi všechno hojit rychleji? Vždyť jsem uzavřela kontrakt s démonem! Měla jsem být částečně jako on, co se schopností týče.* V tom jsem svou pozornost zase přesunula k těm dvěma před sebou. Chvilku jsem počkala a pak otráveně protočila oči. "Hádám, že to pro ně nebylo ani nijak těžký. Ani pro mě to nebylo tak těžký." Zamumlala jsem a pak se ohlédla. "Fajn. Jdeme si někam sednout. A ještě jednou mě bodneš tím hnusem, provrtám ti břicho jehlicemi - a ty víš, že na tom s uzavíráním ran budeš stejně jako já teď." Mrkla jsem na Zaretha, ale upřímně my vlastně vůbec nevadilo, že mají andělé jeho dýku. Vlastně jsem měla za to, že si to zasloužil. Kdyby zůstal v díře a neupozorňoval na sebe, byl by v pohodě.
    "Tak jdeme." Řekla jsme nakonec a sama se vydala první směrem z parku k městu zase. S Ytiou jsem byla vyrovnaná, nic jsem jí nedlužila, ale Zarethovi bych nedopřála to štěstí zabít ji. Jen moc nevím, jak bych jí pomohla tak, abych naopak neuškodila. Proto jsem to zatím nechala být. Teď je od nás stejně oddělený a tak nad její krví zatím nemůže převzít kontrolu.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 10/1/2018, 22:04

Povytáhl jsem obočí a sledoval unáhlenou Ytiu. "Jak chceš." Řekl jsem a zářivě se na ni při těch slovech usmál. Už jsem se zase cítil trochu sám sebou. Když začala přecházet sem, tam a ze všech sil se držela, aby mi nenadávala. Znuděně jsem ji pozoroval. "No jo dejme tomu, že jsem teď tak trošku nevyrovnaný. To se stává, když někdo hraje s tvoji kontrolou fotbal. Ale jen klid, teď už si snad budeme rozumět." Poznamenal jsem a vzpomněl si na ty její nesnesitelné změny nálad. Mirys se vložila do našeho rozhovoru a skoro se jí podařilo urazit mě. "Slova nejsou meče." Řekl jsem klidně. "Navíc jsem tak trochu nemohl za to, že se ti dostala do rukou. Jak jsem mohl asi tak tušit, co se stane?" Teď jsem se zatvářil na oko dotčeně a zvedl pravou ruku do vzduchu. Nechal jsem drápy, vyklouzly na povrh, nechal světlo aby se odrazilo od kovu a zase je nechal zmizet. "Ale no tak. Závidět bys neměla. To je hřích za který se prý končí v pekle." Teďka jsem moc nechápal, jak myslela svoji poslední poznámku a tak jsem se trochu zamračil. "Mé rány se hojí skvěle." Už jsem je jen následoval, ponořený ve vlastních myšlenkách. Co nejdříve si budu muset najít další duši, ten bezdomovec byl asi tak účinný, jako dát na zlomeninu náplast.
    Ytia
    Ytia

Příspěvek pro Ytia za 12/1/2018, 15:18

Zamračila jsem se na něj, ale raději jsem se otočila k Mirys a následovala jí. Pro sebe jsem si zamumlala několik způsobů, jak někoho zabít a trochu se uklidnila. Pozorně jsem se znovu rozhlédla. Co, když nás někdo viděl? "Co se stalo?" Zeptala jsem se a ucítila, jak se mi chce otočit a utéct, zachumlat se do teplé deky někde doma a z toho všeho se vyspat. CO to má všechno, co společnýho s hojením nějakých ran? Dál už jsem jen tiše následovala Mirys a pořád se rozhlížela kolem dokola. "Možná jsem jen paranoidní," šeptla jsem si pro sebe: "Ale je možné, že nás někdo sleduje?" Optala jsem se spíše sama sebe, než těch dvou.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 13/1/2018, 21:00

Slyšela jsem, jak se za mnou oba rozešli. Štít jsem naštěstí vázala na Zaretha a ne na konkrétní místo, tak že ten se tentokrát posouval tak, jako Zareth. "No jo, já zapomněla. Vůbec za nic nemůžeš a jsi nevinnost sama." Odsekla jsme Zarethovi a doufala, že už zavře klapačku. Nad tím jsme se zarazila, ovšem jen myšlenkami, jinak jsem šla dál. *Kdy jsem se stala tak alergická na toho parchanta?* Problesklo mi hlavou, ale dál jsem to nerozebírala. Teď jsem jen potřebovala udržet soustředěnost, sednout si a čerpat energii. Ztráta krve mi teď vážně nepomohla. No ale jen co jsem zahlédla první kavárnu, vlezla jsem dovnitř. Bylo tu celkem prázdno. A díky tomu mi bylo jedno, jestli chtěl Zareth jít sem nebo ne. Zaplula jsem je stolu a rovnou si objednala horký čaj s cukrem a citrónem.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 14/1/2018, 02:22

Ytia naznačila, že je možné, že nás někdo sleduje. Sám jsem tuhle možnost zatím neřešil, ale nejspíš si nás tam někdo všiml. Jak by taky ne? Rozhodně jsme nebyli moc nenápadní. "Jestli nás sledují, počkáme si až se sami ukážou a užijeme si trochu srandy. Poslední dobou jsem si dost nudil, takže trocha zábavy by přišla vhod." Byla to ironie jako hrom. O přítomnost kohokoli jiného jsem ale vážně vůbec nestál. To tyhle dvě mi úplně stačili. "No jo víš, Nevinnost je moje druhý jméno. Jakmile jsem prošel dveřmi, nakrčil jsem nos. Zalila mě vlna odporu, naprostého a nefalšovaného odporu. Myslel jsem, že se snad na místě pozvracím. Sice jsem věděl, že někdo u zdroje nejspíš zase kopl do míče, ale nemohl jsem si pomoct. "Oni jsou prostě všude. Připomínají mi otravný hmyz, který se rychleji množí, než ho stačíme pobíjet a vždycky se objeví znova a znova. Nedá se toho zbavit. Lidstvo je vlastně něco jako virus. Nechutný..." Jakmile jsem si mohl něco objednat, trochu jsem zaváhal. Konec konců, tohle byl důvod proč jsem chtěl do kavárny a k mému štěstí tu měli, pro co jsem přišel. Ten přehnaný odpor, zmizel stejně, jako se objevil a já si objednal. "3krát vafle a hodně šlehačky." Jednoduchý pokyn, kterému snad ta opice porozumí. "Takže, než se budete ptát, řekněte mi, co jste dneska dělaly v parku? Protože to že jsme se tam tak pěkně sešli, byla sakra zvláštní náhoda, jenže já na ně nikdy moc nevěřil."
    Ytia
    Ytia

Příspěvek pro Ytia za 28/1/2018, 11:38

Překvapeně jsem na něj vykulila oči: "Třikrát vafle? To jich sníš tolik?" Zašklebila jsem se na něj, ovšem onen úšklebek mi zase z tváře rychle zmizel. "Pro mě, prosím, rozpustné kafe s mlékem," falešně jsem se usmála na obsluhu a počkala dokud neodejde. "Jo, jasně, přímo kopec srandy," zabrblala jsem si pro sebe, i když jsem v jeho hlase rozpoznala ironii. Rozhlédla jsem se zase okolo sebe, jako již po několikáté tento den. Zaváhala jsem, tak nějak se mi opravdu nechtělo mu sdělovat, co jsem tam vlastně doopravdy dělala. Ale v jednom měl pravdu, na náhodu to bylo až moc podivné. Poraženě jsem si povzdechla: "Šla jsem se po raním tréninku projít a uvolnit, ale do parku jsem šla hlavně kvůli," zmlkla jsem a mírně se začervenala: "Jedné schůzce." Zašeptala jsem tak rychle, že mi téměř nebylo rozumět. "A co jste tam dělali vy?" Zkoumavě jsem se podívala do jejich tváří.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 29/1/2018, 17:41

Sedla jsem si k prvnímu stolu, který jsem viděla prázdný a dost daleko od ostatních. Snažila jsem se trochu skrýt zakrvavené oblečení před servírkou a odložila jsem si tedy až když odešla s naší objednávkou. "Doufám, že sis vzal peněženku, protože to budeš platit ty." Oznámila jsem Zarethovi, když si objednal třikrát vafle. Bylo mi jedno, že toho sní tolik, ale platit mu to opravdu nebudu. Stejně tak jsem nereagovala ani na jeho poznámku o zábavě, kdyby nás někdo sledoval. Byly to jen řeči, dokud se ten někdo opravdu neukáže a teď byly ty řeči k ničemu. Jeho poslední otázka už však byla trochu k tématu. Nechala jsem Ytiu, aby mu odpověděla první a samozřejmě mi neuniklo ani její mírné začervenání. Nevím proč, ale tohle jsem vážně netušila. Pak se Zarethova pozornost spolu s Ytiinou upřela na mě. Pokrčila jsem rameny a s klidnou maskou jsem odpověděla: "Ať věříte na náhody nebo ne, já tam dnes šla jen tak." Řekla jsem. Ať už to Zareth přijal nebo ne, jinou odpověď ze mě stejně nedostane. "A předpokládám, že tys tam byl pro jídlo, nebo jakou výmluvu sis pro nás dnes přichystal?" Zeptala jsem se rovnou jeho, když už jsme u toho byli.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 7/2/2018, 01:56

Po tom co na mě Ytia vykulila oči a zeptala se jestli to všechno sním, jsem jen pokrčil rameny. "Tak to teprve zjistím. Jo a platíš ty zrzko, protože kdyby nebylo tebe, nikdy by tahle moje malá slabost nevznikla." Bylo to spíš konstatováni, stejně jsem u sebe momentálně žádné peníze neměl, ale to se nějak vyřeší. Ytia nám řekla, nebo spíš zabrblala, že v parku měla schůzku. "Fajn tak já se teda zeptám, když to neudělá nikdo jiný...Jakou schůzku?" Obrátil jsem otráveně oči v sloup. Protože mě teď úplně zbytečně okradla o nějakých dvacet vteřin mého času. Po tom co Mirys promluvila jsem se na ni zkoumavě podíval a natočil hlavu trochu na stranu. "Proč by někdo chodil bezdůvodně do parku?" Já to například ještě nikdy neudělal, protože mi přijde zbytečné, dělat zbytečné věci. Proto jsem tomu nerozuměl a dožadoval se vysvětlení. Otázka kterou mi položila po tom, mě tím pádem vůbec nezajímala a jen jsem nad tím mávl rukou. "No spíš to bylo obráceně. Snažil jsem se trochu posunout a otestovat, jak mi půjde neshánění jídla,jestli se na to díváš takhle. Každopádně věci nevyšly úplně přesně podle mých představ, jak vám asi došlo. Mno...a tak jsem skončil tady pravděpodobně furt ještě obalený v tom tvém otravném štítu." S předstíraným provinilým výrazem na tváři jsem se na ně podíval. "Víc jsem si pro vás asi dneska nenacvičil, snad to přežijete. Kdyby náhodou ne, tak vám slibuju, že se kvůli tomu nebudu dlouho trápit." Sotva jsem to dořekl, vrátil se mi na tvář můj tradiční úšklebek. Vypadalo to, že na druhé straně dali na chvíli andělé pokoj a já se tak mohl úplně normálně ovládat.
    Ytia
    Ytia

Příspěvek pro Ytia za 18/2/2018, 21:33

Pokrčila jsem rameny nad odpovědí od Mirys a obrátila se k Zarethovi: "Mě přijde vcelku normální, když jde někdo do praku jen tak." Dala jsem důraz na slovo normální a zašklebila se na něj. "Jak jako, že platím já?!" Pokusila jsem se naštvaně zatřást hlavou. Přimhouřila jsem mírně oči a nakrabatila čelo: "Do toho s kým jsem tam měla schůzku ti nic není." Odfrkla jsem si a koutkem oka sledovala dění okolo nás. "Ts, takže ty si tam byl "neshánět jídlo", ale skončilo to tak, že teď všichni sedíme tady," prohloubila jsem své zamračení a nervózně jsem začala ťukat prsty do desky stolu. Tohle skončí špatně. Varoval mě můj instinkt.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 23/2/2018, 14:54

Sledovala jsem je, jak si povídají o naprosto nedůležitých zbytečnostech a povytáhla u toho nevědomky jedno obočí. "Je mi úplně jedno proč jsme tam byly do prdele. A ano, stále jsi zavřený, jako by tě to překvapovalo." Protočila jsem oči a zhluboka se nadechla, abych se uklidnila. Nevím jak to Zareth dělal, ale naprosto nehorázně mě štval a vytáčel. Ale to samé jsem hodlala dělat já jemu - štvát ho a vytáčet. "Takže, pověz mi něco zajímavého. Třeba, kdy jsi tak ochotně předal tu svou hračku andělům a přenechal jim tak možnost hrát si s tebou jako s loutkou?" Zeptala jsem se jako by mě to snad těšilo a usmála se u toho spokojeně, zatímco jsem si upila z čaje, který mi mezitím přinesla servírka.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 7/4/2018, 10:32

Ytia mi pochopitelně nechtěla říct, s kým tam byla a já se tím moc nechtěl zabývat. Stejně to z ní dříve či později vypadne samo. Jen jsem tedy pokrčil rameny. "No dobře, tak mi to neříkej. Zjistím si to sám." Rozhlédl jsem se po místnosti, nic podezřelého jsem neviděl dokonce ani své vafle na které mě už nebavilo čekat. Po Mirysině kousavé poznámce, jsem obrátil pozornost zase na ni. Věnoval jsem jí stejný úsměv a pozorně ji sledoval. "No když si to přeješ, asi bych ti to měl říct že? Konec konců,co bych pro vás neudělal. Zvláště zavřený tady, v jednom z tvých skvělých štítů. Což mi vůbec není příjemné. Jen tak pro tvoji informaci." Na chvíli jsem se odmlčel, nebyl důvod někam spěchat. "Vlastně ani nemůžeš být blíž k pravdě." Řekl jsem jakoby nic. "Prostě jsem jim ji dal. Hezky mě poprosili víš?" Zasmál jsem se a doplnil. "Taky byste to někdy mohly zkusit." Docela dobře jsem se bavil,možná až moc vzhledem k okolnostem, ale co jsem měl asi tak dělat? Přece nečeká, že jí tu budu vykládal , jak se to seběhlo, ačkoli to co jsem řekl, vlastně nebyla tak docela lež. Jen jsem vynechal pár podstatných detailů.

Sponsored content

Příspěvek pro Sponsored content

Právě je 17/10/2019, 09:42