Soukromá TRPG = Textová Role Play Game

Mirys & Zareth

Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Mirys & Zareth - Stránka 9 Empty Re: Mirys & Zareth

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 13/1/2018, 21:18

V duchu jsem se zasmála tomu, jak Zareth vytáhl kus papíru a přečetl, co si napsal. Bylo to k popukání, vážně. Ale smála jsem se jen v duchu. Za chvíli mi strčil kytici do rukou a vypadalo to, že na něco čeká. Odložila jsem květy na stolek a zamračeně sledovala, jak si sedá. "Ty sis myslel, že to je nějaké kouzlo, které mě obměkčí?" Zeptala jsme se, když mi to došlo z toho jak se tvářil. Neznal lidské zvyky tak, jako já. Teď jsem propukla doopravdy v hlasitý smích. "Snad sis nemyslel, že nemagické květiny budou fungovat jako kouzla? Že jen luskneš prsty a všechno se smaže?" Zeptala jsem se pobaveně. Ale brzy jsem se ovládla. "Tak to ne hošánku. Svůj rozmazlený zadek přesuneš daleko ode mě. Zapomněl jsi snad, kdo tu má navrch?" Zamračila jsem se po tom, co mi sdělil, že se nehodlá zvednout a vypadnout, dokud mu nepomůžu. Tss! Parchant jeden dětinský!
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 14/1/2018, 02:49

No jistě, teď se směje. Kdyby ji kupovala a zaplatila by za to tolik peněz, určitě by jí do smíchu nebylo. "Řekli mi, že to tak funguje. Odkud myslíš, že bych měl vědět." ukázal jsem na kytku. "Že tahle hloupá věc nezabere? Je mi líto, ale nevidím do budoucnosti, nejsem čarodějka." Skoro jsem ta slova vyprskl, ale pak se zase rychle uklidnil a povytáhl obočí. "Hošánku? Rozmazlený?" Řekl jsem na oko dotčeně. Během mžiku jsem se přeměnil do své pravé podoby líně si protáhl křídla, tak jak mi to jen místo dovolilo a když jsem se na gauč znovu rozvalil, zabral jsem ho úplně celý. Ležel jsem na zádech, tak abych stále mohl jedním okem sledovat Mirys a při tom špičkou ocasu vyryl na jednom místě do gauče velké Z. "Nech už toho, přeci nechceš, abych tě zase porazil." Řekl jsem a zvedl do vzduchu pracku, jako by mě Mirys vůbec nezajímala. Spokojeně jsem si hověl na jejím gauči a pozoroval, jak se světlo odráží od kovových drápů. Byl jsem připravený na její útok i když to tak rozhodně nevypadalo. "Jak to tak vypadá, jediná možnost jak se mě zbavit, je pomoct mi. Ale neboj se, už se mi tu začíná líbit." Skoro jsem ta slova zapředl a věnoval jí škodolibý úšklebek, plný ostrých zubů.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 14/1/2018, 10:35

Naštvaně jsem zavrčela, když mi ten parchant zničil můj gauč. Cítila jsem, jak i mě se začínají měnit části těla. Na rukách mi vyrostly velké ostré drápy pumy a zuby se mi změnily na ostré tesáky. "Tak dost, takhle mě nedonutíš. A bylo by zajímavé zjistit, kdo koho ZASE porazí." Oznámila jsem mu, zatímco jsem si vzpomněla, že na gauči pospávala i Theia. *To ji zalehl?!* "Vypadni!" Zavrčela jsem naštvaně, jenže Theiu jsem brzy zahlédla za Zarethovou hlavou. Byla maličká, jako obyčejný pták. Ale nyní se proměnila v pravého Fénixe. Vydala ze sebe hlasitý skřek a máchla nad Zarethovou hlavou ohnivými křídly. Zvědavě jsem ji sledovala, zatímco jsem jí ochraňovala svým štítem před Zarethem. Ale ona vypadala, že ví co dělá. Zaryla mu pařáty s ostrými drápy do ramene a párkrát máchla křídly Překvapeně jsem zamrkala a sledovala, jak odnáší Zaretha ke skleněným dveřím na terasu. Sice je tím rozbila, ale venku Zaretha odhodila a hned se vrátila ke mě. "No...Myslím že Theia ti jasně řekla, že tě tu nechceme." Pronesla jsem se škodolibým úsměvem.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 14/1/2018, 13:23

Spokojeně jsem se na gauči povaloval a s mírným úsměvem na rtech sledoval, jak Mirys zuří. "Ale no tak, uvolni se trochu, vždyť o nic nejde." Jakmile se nade mnou objevil oheň málem jsem vykřikl. "No do hajzlu!" Sekl jsem po tom, ale moje drápy se odrazily od neviditelné bariery. Až pak jsem nad sebou uviděl vznešené tělo fénixe. "To si snad děláš..." Ale větu jsem nedořekl, protože mě popadl za ramena a k mému ohromnému překvapení, prostě zvednul do vzduchu. Než jsem se rozešel zpět, musel jsem se v klidu nadechnout a zase vydechnout, abych se vzpamatoval z té rány, kterou teď utrpělo mé ego. "Já tu slepici zabiju." Zavrčel jsem sám pro sebe a zase vešel dovnitř. O Mirys jsem sotva zavadil pohledem a zamířil k sedícímu fénixovi. Namířil jsem na něj ukazováčkem a řekl. "Nesnáším tě." Uhl jsem rukou před ostrým zobákem, když se mě pokusil klovnout. "Fakt moc." Dokončil jsem myšlenu a otočil se znovu na Mirys. Stále jsem si ale na tu lítací mrchu dával pozor. "Odkud ji máš?" Zeptal jsem se snažil se zakrýt zvědavost ve svém hlase. "Za celý svůj život jsem ho zahlédl jen jednou a to jsem ho pěkně dlouho hledal." Rozhlédl jsem se kolem. "A čeká mě tu ještě nějaké podobné překvapení? Myslím, že bych to měl asi vědět, teď když tu budu vlastně bydlet no ne?" Nadhodil jsem, abych jí dokázal, že se nikam nechystám. "Nebo mi prostě pomoz. P-prosím." Dostal jsem ze sebe nakonec a trochu se ošil, rotože jsem si nebyl ani jistý, jak ji svůj návrh předložit.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 14/1/2018, 17:24

Docela překvapeně jsem sledovala, jak Theia vynesla to smetí jménem Zareth ven. Musela jsem se uchechtnout, než se vrátil. Nechala jsem Theiu, aby se mi posadila na rameno. Věřila jsem jí i když jsem se trochu bála, aby mě nespálila. Ale její oheň mě nepálil, jen mě hladil po tváři. "Tý slepice-" Zopakovala jsem po Zarethovi a pokračovala: "-se ty ani nedotkneš!" Odsekla jsem, ale na tváři mi už pohrával pobavený úsměv. Theie se opravdu nelíbilo když na ni ukazoval a v jednu chvíli to vypadalo, že mu snad chce uklovnout celou ruku. "Dá se říct, že si mě našla sama." Pokrčila jsem rameny a pohladila Theiu sedící na jednom z nich. Když ale přesto trval Zareth na svém, že tu zůstane, jestli mu nepomohu, dost mě to překvapilo, ale nedala jsem to na sobě znát. "Tak to ne, ty tu bydlet nebudeš!" Zavrčela jsem výhružně. "Mám tu nastěhované už dva démony a myslím, že ty by s tebou vytřeli podlahu." Usmála jsem se hned zase. Vlastně by bylo zajímavé sledovat Darrena se Zarethem, ale je možné, že by se nakonec oba spřáhli i když...no dobře, asi ne. A s Alexem... no ten by se Zarethem určitě vytřel podlahu. Z myšlenek mě vytrhlo až když Zareth nejistě pronesl slovo "prosím". Překvapeně jsem si ho prohlédla. Tohle bych od něj nečekala a rozhodně se budu nenávidět za to, co právě chci říct. "Jsi otravnej jak osina v zadnici! Co zase chceš?!"
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 14/1/2018, 21:06

Chtěl jsem něco namítnout, ale nakonec jsem jen řekl. "Když se to nebude dotýkat mě, tak ani já jí." Po těch slovech jsem si ještě jednou Theiu přeměřil nenávistným pohledem. Nechtělo se mi věřit, že si Mirys jen tak našla, ale kdo ví? Nakonec mě to přeci ani nemuselo zajímat. Dost jsem se zarazil. "No to snad nemyslíš vážně." Ona asi není úplně normální. Ne že bych se chtěl setkat s dalšími démony, právě naopak, tomu se povětšinou snažím vyhnout, ale co, třeba bude zábava. "No tak vidíš, jeden démon na víc tě už nezabije. Navíc si myslím, že bych se o sebe dokázal postarat." Řekl jsem úplně klidně. Nehodlal jsem se k tomu víc vyjadřovat. Jenže potom se mě zeptala, co potřebuju. "No ehm..." Začal jsem nejistě. Celá tahle situace byla dost ponižující. "Když jsem se snažil přijít na to, jak se chránit před strážci, vyslýchal jsem jednoho anděla který mi dal nápovědu ze které nemám úplně radost. Vlastně mi řekl, že jediná možnost jak se před nimi bránit, je změnit sebe. To není tak úplně lákavá vyhlídka. Ale důležité je přežít ne?" Na chvilku jsem se odmlčel a pak pokračoval. "Chtěl bych se tak trochu ztratit z jejich radaru. Na pár desetiletí nebo století prostě zmizet, aby zapomněli že existuju, jenže to jde špatně, když se chtě nechtě nemůžu zařadit do společnosti, nebo co to vlastně je. Jenže moje schopnosti mi dost značně komplikují život." Znovu jsem se posadil na gauč a dokončil, co jsem chtěl říct. "Taky máš pasivní schopnost, napadlo mě, že ty to možná ovládat dokážeš. A protože jsi hodná duše nejspíš stejně jako já nestojíš o hromady mrtvých." Ještě jsem neochotně dodal co jsem potřeboval. "A taky bych potřeboval doplnit svoje vzdělání, co se týče lidských zvyků a společenského chování...Ne že bych se snad chystal pracovat, ale taky kvůli tomu často dochází k nedorozumění a střetům" Ukázal jsem směrem na kytku. "Navíc jsem ti přinesl kytku, tak bys to snad mohla udělat."
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 15/1/2018, 06:10

"Citlivko.." odfrkla jsem si, když prohlásil, že se Thei nedotkne, když se ona nebude dotýkat jeho. Bylo to k popukání, protože se nakonec bál víc Thei než těch démonů. Musela jsem se v duchu uchechtnout.  Tohle bylo vážně zajímavé. "O tom pochybuji." Zavrtěla jsem nesouhlasně hlavou jen do dokončil větu, že se o sebe postará. Ne, rozhodně tu nebude bydlet on. To bych se rovnou mohla stěhovat! Ne! To v žádném případě. Ale vyslechla jsem si, co ode mě chtěl a nevěřícně se na něj dívala. "To nemyslíš vážně. To není práce na jeden den. To bude trvat měsíce s tebou!" Namítla jsem nesouhlasně  povzdechla si. "Nemam tě ráda." Zavrčela jsem, když jsem začela přemýšlet nad tím, zda si ze mě zase jen utahuje, nebo ne. Je pravda, že tentokrát mi přinesl kytku a vypadalo to, že to vážně chce udělat. Že se vážně chce změnit. Zavrčela jsem na něj naštvaně. "Tak fajn. Jednou mě podrazíš a uškvařím tě zaživa!" Varovala jsem ho a pak šla do kuchyně, abych se napila. Rovnou jsem dala kytku do vázy a pak se zase vrátila, ale to už mi na rameni seděl jen obyčejný ptáček. "Je večer, to lidé spí. Zítra začneme. Buď tu...pfff, no tak od pěti do sedmi nemůžu, pak tu hodinku - jo přijď v osm ráno. A zaklepej nebo zazvoň - žádný vkrádání!" Dodala jsem a sledovala, co udělá teď.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 16/1/2018, 01:46

"Já že jsem...." Větu jsem nedokončil a máchl ve vzduchu rukou. Prej citlivka...Já? To tak. I když mě její jistota v tom, že bych si s nimi neporadil dost otravovala, nic jsem raději neřekl, protože se zdálo, jakoby začala můj návrh zvažovat. Každopádně, čím méně démonů za zády, tím lépe pro mě. "Ale di ty." Řekl jsem a zářivě se na ni usmál. "Jsem si jistý, že to nebude nic složitého, učím se celkem rychle. A mimochodem, taky tě strašně miluju neboj se, je to vzájemné." Prohodil jsem, ale pak se zastavil, když mluvila vyslechl jsem si její návrh a přikývl. "To zní fér. Takže zítra v osm." Vrátil jsem se do své lidské podoby a zamířil ke dveřím. Cestou jsem přemýšlel o té hloupé kytce. Před prahem už jsem to nevydržel a otočil se zase na Mirys. "Proč ji dáváš do vody? Stejně je do týdne po ní. Záleží snad na tom, jestli vydrží o dva dny dýl. Je to přeci jen..." Luskl jsem prsty. "nic...prostě dočasné. Nemá cenu se ji snažit zachránit, když o ní tak či tak určitě přijdeš. No ne?" Byla to prostá otázka, týkající se zbytečnosti, ale já vtom prostě neviděl racionální jednání. Což bylo dobře, chovala se podobně jako lidé. Také se snažili udržet si co nejdéle věci u kterých to prostě nešlo. Snad má pro to rozumné vysvětlení.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 16/1/2018, 18:27

Sledovala jsem, jak nakonec souhlasí a pak i to, jak se v lidské podobě vydal ke dveřím. Naštěstí jsem ho nemusela zastavovat, protože se najednou otočil sám. Zeptal se mě proč dávám tu kytku do vody a hned začal vysvětlovat svou otázku. Nechápavě a možná trochu překvapeně jsem se na něj dívala. Vážně bych neřekla, že se mě zeptá zrovna na tohle. Ale zřejmě opravdu moc nevěděl o lidských zvyklostech. "To se tak dělá. Darované květiny mají člověku připomínat toho, kdo je daroval. I když ve tvém případě bych je vlastně mohla klidně zahodit, mám květiny ráda. Navíc lilie mají vcelku omamnou a silnou vůni, která se díky nim udrží v domě, nebo v části domu. Vůně lilií se mi líbí, tak proč je hned vyhazovat. Také až budou uvadat, je můžu usušit a budou alespoň na okrasu. Bílé růže se zase tolik nepěstují a dekorace je z nich krásná." Pokrčila jsem rameny a pak se pousmála. "Mezi námi je jeden zásadní rozdíl, kvůli kterému mě teď žádáš o pomoc. Já vyrostla jako člověk, nikoli jako to, co jsem. Zato ty jsi vyrostli jako démon. Věděl jsi, kdo jsi už od narození." Dodala jsem a při té myšlence se mírně zachvěla. Potlačila jsem ale jakékoli myšlenky a šla blíž k němu. "Ale už nejsem tak naivní, jako když jsme se potkali. Budu chtít něco na oplátku a ty to pro mě získáš." Řekla jsem tvrdě a můj hlas nepřipouštěl žádné námitky. "Zítra ti řeknu co. Tak se měj." Dodala jsem jednoduše a zavřela mu před nosem. Bylo mi jedno, jestli mi chtěl ještě něco. Já tímhle skončila debatu. A pak jsem se vrátila, abych si květinu blíže prohlédla.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 16/1/2018, 22:30

Snažil jsem se tak nějak pobrat, co mi vysvětlovala, ale na konci jsem stejně jen zakroutil hlavou. Bylo to hloupé, i když možná přeci jen pomohla. Konec konců teď se tu docela klidně bavím s Mirys a ona ani nevyšiluje, jako snad pokaždé, když se potkáme. Jenže u toho co řekla potom, šlápla vedle. Nemohla to samozřejmě vědět, ale pravdu neměla. Sice jsem se nikdy lidem přiblížit nesnažil, za to jsem ale nevyrostl jako démon. "Pleteš se." Řekl jsem jen a už se tou obrovskou dírou ve své minulosti nezabýval. Bylo to jedno z několika málo pravidel, které jsem si stanovil a nechtěl porušit. Jenže s přemýšlení mě vytrhl zase její hlas. Založil jsem si ruce na hrudi a nasadil výraz ala "Tak takhle to ty drzí skrčku asi fungovat nebude." Jenže než jsem stačil protestovat nahlas, zabouchla mi dveře před nosem. Jestli si myslí, že se budu kvůli ní honit po městě, plete se. Zamířil jsem pryč, do svítání ještě zbývalo pár hodin a tak jsem se vydal směrem domů. Na druhou stranu mě docela zajímalo, co ode mne potřebuje, třeba to bude něco zajímavého, za co stojí zabíjet.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 17/1/2018, 19:05

Naštěstí opravdu nestihl nic říct a už jsem mu zavřela před nosem. Vrátila jsem se ke květině a prohlédla si ji. Vlastně byla docela náhoda, že mi přinesl lilie. Mé nejmilejší květiny. Milovala jsem tu jejich omamnou vůni. Pousmála jsem se, ale nakonec jsem nechala kytku kytkou a šla jsem si radši lehnout. Přeci jen, zítra jsem brzy vstávala, abych trénovala jako každý den od pěti do sedmi. Pak jsme se vysprchovala, oblékla se a šla se nasnídat. Také jsem dala snídani Theie, ale měla jsem v domě zimu. Povzdechla jsem si. ty prosklené dveře na terasu mohly zůstat v celku." Zamračila jsem se a rovnou zavolala, aby mi to hned opravili. Přeci nebudu mít díru do domu. To je jako zvát si zloděje. Naštěstí pro mě takhle brzy ještě neměli nic na práci a tak přijeli opravdu hned a než přišel Zareth, už byli hotoví a na cestě pryč. Stejně mě štval i ten gauč, ale ten teď řešit nebudu. Ten zařídí Zareth.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 17/1/2018, 19:38

Konečně jsem dorazil domů. Vysoké vlhké stěny a skřípající podlaha mě jako vždy nejprve odradily, ale stačilo se podívat kolem a věděl jsem, že jsem doma. Byl to zvláštní pocit, prohlédl jsem si stále se zvětšující díru ve střeše, ale nevěděl co s ní. Nikomu jsem o opravu říci nemohl, protože bych na sebe zbytečně poutal pozornost. Upřel jsem tedy pohled na obrovské klavírní křídlo, stojící pod velkým obrazem a na nádherně zdobený krb za ním. Sedl jsem si ke krbu s velkou bednou svých zbraní a začal je leštit. Čas uběhl jako voda, pochopitelně jsem neměl mobil ani hodinky, k čemu taky, ale vše napovídalo tomu, že se blíží učená hodina. Nechtělo se mi tam chodit, ani trochu, proto jsem si znovu zopakoval proč to dělám a konečně se dokopal k tomu, vyrazit opět k Mirys. Zastavil jsem se přede dveřmi, na chvíli zaváhala, ale potom zabušil tak, že to málem neustály. "Tak dělej, otevři už." Zakřičel jsem přes dveře. Tohle byl přesně důvod proč prostě chodím dovnitř. Jen samé zdržování a zbytečnost.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 17/1/2018, 20:01

Už jsem se těšila, že si v klidu vypiju kafe. A v tu chvíli někdo zabušil na dveře, že to znělo, jako by měly vyletět z pantů. Málem jsme se polila, ale naštěstí jsem to neudělala. theiu jsem poslala do svého pokoje radši a šla jsem i s kafem otevřít Zarethovi. Otevřela jsem dveře a prohlédla si ho od hlavy až k patě. "To nebylo klepání. Můžeš to zkusit znovu. Ale byli bychom tu dlouho, tak ti to předvedu." Oznámila jsem mu a ukázala, jak se klepá. "Pokud nesvedeš ani tohle, tak když zmáčkneš tohle - to je totiž zvonek - tak mě to taky upozorní, že jsi přišel." Řekla jsem mírně podrážděně. Přeci jen jsem se kvůli němu málem polila! Upila jsem si kafe a počkala, až jedno z toho, nebo obojí Zareth zkusí. Abych si byla jistá, že příští dny ustojí mé dveře jeho bušení.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 17/1/2018, 21:48

Zamračil jsem se na ni. To si snad dělá srandu. Po chvilce váhání jsem přeci jen ke zvonku došel a zkoumavě po něm přejel prsty. Nakonec jsem ho zmáčkl. Z toho hrozného zvuku jsem málem vyletěl z kůže. Úplně jsem strnul a stál na místě jako přimražený. Srdce mi bušilo až v krku. Když jsem ruku s cuknutím odtáhl. Copak mě nemohla varovat předem? Bez jediného mrknutí oka jsem zíral na zvonek. Samozřejmě už jsem ho dříve viděl, ale nikdy mě nenapadlo k čemu to může být. Byla to spíš zbraň hromadného ničení. "Kdo by si něco podobného pořizoval?" Řekl jsem a znovu se ho dotkl. Ten zvuk se pochopitelně ozval znovu, ale tentokrát už jsem nezačal panikařit. Ruku jsem hned odtáhl. "Kdo by to byl řekl, jak jsou ti malí červi vynalézaví." Nečekal jsem na další proslov a prostě se vecpal dovnitř. "Přesně kvůli tomuhle si raději otevírám sám, konec konců, nikdy není skutečně zamčeno." Po těch slovech jsem zamířil k tomu ztraceně pohodlnému gauči.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 17/1/2018, 21:55

Nechápavě jsem sledovala Zaretha po té co zazvonil. "Tys...neviděl zvonek? Nevíš co to dělá?" Zeptala jsem se vážně překvapeně. Vždyť tohle...No opravdu jsem si to neuměla představit, že bych neznala všechny ty lidské věcičky. Mě ale ani nic jiného nezbývalo krom toho, že jsem mohla žít jako divoké zvíře, ale to mě mohli lovci jednoduše zabít. Povzdechla jsem si po té, když se Zareth procpal dovnitř a zavřela jsem za ním. "Jak si pán přeje, budu zamykat svou schopností." Oznámila jsem mu a mrkla na něj. Pak jsem do sebe kopla kafe a odnesla hrnek do dřezu. "Zaplatíš mi opravu těch dveří a nový gauč." Oznámila jsem mu a šla zase k němu. "A cokoli dalšího, co tu rozbiješ nebo zničíš." Oznámila jsem mu klidně a sledovala ho. "Nebo ti nebudu pomáhat." Dodala jsem prostě.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 17/1/2018, 22:36

Podrážděně jsem na ni pohlédl. "Připadám ti snad jako někdo, kdo k životu potřebuje zvonek?" Zeptal jsem se po té, co jsem se uvelebil na gauči a vyslechl si její podmínky, založil jsem ruce na prsou a naklonil hlavu na stranu. "Prosím?" Byla to jednoduchá otázka po které obvykle následovala salva nadávek, naštěstí jsem se stačil zarazit a jen povytáhl obočí. "Chceš abych pro tebe okradl pár lidí nebo si vážně myslíš, že si peníze vydělávám?" Nadhodil jsem pobaveně. To přeci nemyslí vážně, navíc ten gauč teď vypadá líp, alespoň mě to tak rozhodně připadalo. Ještě jsem se porozhlédl kolem. "Kde máš slepici?" Musel jsem se zeptat, abych se ujistil, že mi zase nepřivodí infarkt.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 18/1/2018, 19:15

Pobaveně jsem ho sledovala a čekala na to co řekne. Ale vážně jsem nečekala, že by mi mohl odpovědět bez jediné nadávky. "Zaplatíš to. Vyděláš si nějaké peníze, nebo okradeš nějakého boháče. Je mi fakt jedno jak si to ty zařídíš, ale doneseš prachy. Protože já je taky netisknu a tvoje rozmary platit nehodlám! Cokoli zničíš - zaplatíš a tečka." Řekla jsem hned přísně a založila si ruce na prsou. "Taky už vím, co chci na oplátku. Najdeš věštkyni, žádnou podřadnou lhářku. Chci abys našel poslední věštkyni a dovedl mě za ní." Dodala jsem a usmála se. Věděla jsem, že on ji najde, i když mu to bude trvat dlouho. Ale to mi nevadilo. "Nebo mi můžeš dát tu svou dýku, dám ti na výběr." Zaculila jsem se na něj provokativně a pak si začala čistit nehty, jako by mě opravdu nezajímalo co z těch dvou možností si vybere.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 18/1/2018, 20:04

Nevzrušeně jsem vytáhl peněženku z kapsy a celou ji hodil Mirys. " Díky tobě mám dnes o důvod víc k lovu. Můžeš a sebe být pyšná." A v očích se mi zlověstně zalesklo. Peníze byly zbytečnost, alespoň pro někoho jako jsem já. S předstíraným nezájmem jsem si vyslechl, co navrhovala. "Nikdo takový není, jinak bych už o tom dávno věděl." Řekl jsem pomalu, protože ať jsem chtěl nebo ne, její návrh mě zaujal. Pochopitelně bych věštkyni nenalezl pro ni, ale kdyby byla zřejmě bych jí byl už dávno za zády. Zazubil jsem se na ni. "Dal bych ti svoji dýku, ale protože si mi tu zakázala bydlet, nemohu ti prostě věnovat kousek sebe, aby tu s tebou žil šťastně až na věky i když o něj tak stojíš. Sama ses mi to včera pokoušela vysvětlit, nemám pravdu?" Na chvilku jsem se odmlčel a založil ruce na prsou. "Nejspíš si budeš muset vymyslet lepší nabídku. Takovou která mě zaujme a nebude to jen věc ze tvých divokých snů." Spokojen sám se sebou, jsem se na ni vítězně podíval. Tenhle malý podřadný hmyz se mnou nebude takhle jednat, to tedy ne.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 18/1/2018, 20:13

"Víš, začínám uplatňovat tvou logiku. Nikdo z nich mi nepomohl, můžou mi být ukradení. Stejně jako to, co s nimi uděláš." Dělalo se mi zle z toho, co jsem mu tu teď říkala. Ale rozhodně jsem nechtěla, aby věděl, co si opravdu myslím. A v přetvářce jsme už byla dost dobrá. Když jsem si pak vyslechla ten jeho sáhodlouhý výklad, zatímco jsme si z jeho peněženky vytáhla peníze a zase mu ji hodila zpět, musela jsem se pobaveně zasmát. "Ona existuje. Žije a někde poblíž. Tím poblíž myslím tak cca město a jeho okolí. Tak dvacet kilometrů jakýmkoli směrem. A protože mi tak ochotně odmítáš předat svou dýku, najdeš mi ji. A neublížíš jí." dodala jsem a vyzývavě se na Zaretha podívala. To už jsem v ruce držela dýku, kterou jsem si chtěla naříznout dlaň a pak i tu jeho, abychom naši dohodu stvrdily krví a on ji tak musel dodržet. Stále jsem mu přeci nevěřila.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 18/1/2018, 20:36

Nevěřil jsem jí ani slovo, ale přesto jsem se stále usmíval. "Pak jsem na tebe pyšný." Když mi hodila peněženku, hodil jsem ji dá za sebe. "Tahle fakt není moje." Poznamenal jsem jen a víc už se peněženkou nezabýval. "Moje milá chodící encyklopedie podivností. Jestli se ti chce ztrácet čas podobnými nesmysli, nejspíš se budu muset vyjádřit jasněji. Buď mi dej nějaký důkaz o tom, že žije, nebo přestaň pokoušet mojí trpělivost. Protože poslední, kdo se snažil přesvědčit mě o nesmyslu se pěkně proletěl oknem. Byla to Ytia myslím." Řekl jsem varovně. Na hraní má tu svojí opelichanou slepici, tak ať si tohle raději odpustí, to že jsem chtěl tak nějak omezit vraždy a zařadit se do společnosti, ještě rozhodně neznamená, že budu poslouchat podobné nesmysly, nebo dokonce ji. "Takže? Máš nějaký důkaz?" Zeptal jsem se a zakryl naději ve svém hlase. Ta stařena by totiž mohla dát pár odpovědí i mě, jestli je tedy skutečná.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 18/1/2018, 20:44

Pozvedla jsem obočí, ale pak se už tou peněženkou nezaobírala. Vážně mi teď byla ukradená. víc mě zajímala naše dohoda. "Mám důkaz, dalo by se říct. Kdyby ne, poslala bych tě marnit tvůj čas něčím, co by mi bylo ku prospěchu. Kdybych důkaz neměla, neposílala bych tě hledat přízrak, z toho nemám žádný užitek." Řekla jsem prostě, aby pochopil, že mu rozhodně nehodlám říct o tom, co o ní vím. "Tak dělej. Nebo si můžeš hledat někoho jiného, kdo tě naučí používat tvou schopnost, ale to bys mu musel stále dávat protijed, kterej se hádám jen tak neobjeví, nebo bys musel stále hledat nové a nové mágy, kteří by ti pomohli. Jenže když mu bude hrozit smrt, sotva ti bude chtít pomoct." Pokrčila jsem rameny, nařízla si slabě dlaň a podala Zarethovi dýku. "Tak co srabe? Bereš?" Provokovala jsem ho zcela úmyslně a poklidně se usmívala. Já tím nic ztratit nemohla i kdyby odmítl. Za to on...
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 18/1/2018, 21:29

Pozoroval jsem její ruky, na které se leskla krev. " Chceš dobrovolně uzavírat dohodu s démonem?" Podíval jsem se na ni trochu překvapeně. "A čekáš, že ty budeš ta, která určuje podmínky? Já si teda nejsem jistý, co si tím kompenzuješ, leda by si v minulosti uzavřela nějakou opravdu špatnou. Jenže takhle to asi nepůjde." Zašklebil jsem se na ni. "Uděláme to trošičku jinak, ale řekl bych, že to bude fér." Začal jsem "Zpečetíme tím i to, že mi o ní řekneš úplně vše co víš, a až uvidím výsledek tvé práce, která se týká mých schopností, potom a teprve potom ji najdu a slibuju, že jí nezkřivím ani vlas na hlavě. Nehodlám se totiž za tvým přízrakem honit nadarmo." Vysvětlil jsem jí po té, co jsem si od ní vzal dýku. "Žádná jiná cesta už není. Chceš svoji čarodějku? Fajn...tohle jsou mé podmínky." Nesmlouvavě jsem ji probodával pohledem. Měla pravdu, rozhodně jsem pomoct potřeboval, ale raději než ze sebe dělat něčího poskoka, bych se klidně vrátil do pekla. Přežil jsem to jednou, přežiju to znova. Postavil jsem se a zamířil k ní. "Tahle dohoda není pakt, ale jen slib, proto nečekej žádná privilegia v podobě schopností a jiných věcí." Zatočil jsem dýkou mezi prsty. "Jenže to nepůjde, že ne...Protože na tebe se podobná pravidla nevztahují. Díky tvé zábavné schopnosti, by nejspíš tohle celé platilo jen na mě." Hodil jsem po ní dýku a ta se zabodla na vlas těsně vedle její hlavy, přesně jak jsem chtěl. "Nějaký lepší nápad, jak uzavřít magickou dohodu s někým na koho neplatí magie?" Zeptal jsem se otráveně. Tohle teda vážně nikam nevedlo, ne jen že už se tu pěkně dlouho dohadujeme, ale už jsem určitě mohl umět nejméně polovinu věcí, které jsem potřeboval.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 19/1/2018, 17:59

Sledovala jsem ho bedlivě a neuhnula ani jednou pohledem. Ani jsem nemrkla a jen ho pozorovala pobavenýma očima. "Uzavřela jsem kontrakt s démonem, myslím že přesně vím, která magie na mě platí a která ne. Použila jsem magické klíče, což jsi i viděl. Je jistá magie, na kterou je i má schopnost krátká, jen jsi si to nespojil." Mrkla jsem na něj a koutky úst se mi mírně zvedly. "Uzavřeme dohodu teď. Tvé podmínky jsou, že ti musím říct vše co o věštkyni vím a naučit tě toho dost, aby byl vidět pokrok. Mé jsou, že mi nebudeš ničit věci a najdeš tu věštkyni, které nezkřivíš vlas. Najdeš ji až budeš umět ovládat svou schopnost, abys ji nezabil jen svou přítomností. To zní jako fér dohoda. Přijmi ji, ať můžeme začít." Řekla jsem pevně, sebevědomě a provokativně. "Dohoda stvrzená krví nedovolí ani jednomu z nás, abychom ji porušili." Dodala jsem jako by nic.
    Zareth
    Zareth

Příspěvek pro Zareth za 7/2/2018, 01:20

Nemohl bych říct, že se mi chtělo s kýmkoli uzavírat nějakou dohodu. I když jsem démon, tak tohle je jedna z věcí, kterým se snažím vyhnout. Podrážděně jsem na ni upíral svůj pohled zatímco mluvila a očividně se dobře bavila. Ať se mi to líbilo nebo ne, měla pravdu. To jak funguje její schopnost jsem si nespojil i když to bylo tak prosté, jenže jak jsem mohl vědět jistě jestli tomu tak je? Třeba se to naučila ovládat i jinak. Po chvilce jsem nad tímhle přestal přemýšlet a přiznal si, že to jsou jen výmluvy, kterými jsem chtěl omluvit svou nepozornost. Nakonec jsem tedy pokrčil rameny. "Fajn." Nic víc jsem neřekl. Neměl jsem náladu se s ní bavit. Pochopitelně mi teď dost zkomplikovala plány o její vlastní smrti, ale co, třeba příště. Pohledem jsem zavadil o dýku která byla zabodnuta těsně vedle její hlavy. Několika kroky jsem došel až k Mir a po tom, co jsem dýku vytáhl ze zdi jsem se na Mirys zářivě usmál a odhalil tak špičaté zuby. "Přijímám." Řekl jsem po tom, co mi ostří rozřízlo kůži, skrz kterou prosákla opravdu hodně tmavě rudá, místy lehce nafialovělá krev. Dýkou jsem zatočil mezi prsty a dobře si ji při tom prohlédl. "Tuhle si nechám." Oznámil jsem jednoduše a natáhl ruku směrem k té malé otravné věci. "Připravená?"
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin

Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 7/2/2018, 14:13

Sledovala jsem každý jeho pohyb a nedovolila jsem žádným pochybnostem, aby se ukázaly. Jestli se chce naučit ovládat svou schopnost, bude muset přijmout. Já mu lepší nabídku nedám a nikoho jiného požádat nemůže, protože by ho zabil. Nakonec zřejmě přiznal, že mám pravdu a přišel blíž. Byla jsem ráda - vážně moc ráda, že mu to uniklo. Byl to prostě úžasný pocit. Vítězně jsem se na něj usmála, ještě než přišel až ke mě a vytáhl dýku, který byla zabodlá kousek ode mě. Přijal mou nabídku a rozřízl si dlaň. Pohlédla jsem na jeho temnou krev a musela potlačit zachvění. "Myslím, že v takových situací máš říct prosím." Odsekla jsem a dýku mu vzala z ruky, abych si i já mohla naříznout dlaň. To měla být snad dostatečná odpověď na jeho otázku. Pak jsem mu ruku podala, abychom si potřásli s rukama a tím spojili krev, která nás bude vázat k dohodě.

Sponsored content

Příspěvek pro Sponsored content

Právě je 20/10/2019, 13:07