Soukromá TRPG = Textová Role Play Game

Licht & Aileen

Aileen
    Aileen

Licht & Aileen - Stránka 2 Empty Re: Licht & Aileen

Příspěvek pro Aileen za 17/9/2018, 14:22

Poznamená, že lidská technologie je opravdu zajímavá, nad čímž jen zavrtím hlavou. Nedokázala jsem si představit, jak žil doteď, když skoro nic neznal... Mně to připadalo hrozné, nemít ani elektřinu, ale hádám, že když je na to zvyklý od mala, nepřijde mu to zvláštní. Licht si začne prohlížet nejrůznější věci kolem a i já se rozhlížela po něčem, co by mu sedělo. Akorát jsem netušila, co je jeho styl... Tedy spíš... Při pohledu na jeho nic neříkající, roztrhané a nejspíš velmi staré věci mi dojde, že nejspíš ani žádný nemá. Tiše si povzdechnu a začnu sbírat nějaké oblečení, které by mu mohlo slušet, než mu pořádnou kupku nacpu do rukou a odtáhnu ho ke kabince.
    "Vyzkoušej, jestli ti to sedí, kdyžtak ti donesu jinou velikost... Pokud se ti to bude líbit, dej to do košíku," dám mu instrukce milým tónem a zatáhnu za ním závěs do kabinky. Po chvilce se začnu tiše smát, připadala jsem si jako matka s malým dítětem... Ale vůbec mi to nevadilo.
    Licht
    Licht
    Admin

Příspěvek pro Licht za 17/9/2018, 22:43

Už jsme nějakou chvíli bloudili obchodem a tak si povzdechnu a sám hrábnu po pár věcech, které vypadaly že mi padnou. Sotva jsem se otočil na Aileen, nacpala mi do rukou kupu oblečení a tak jsem se musel pousmát, zatímco mě smýkala ke kabince. Nakonec za mnou zadělá závěs a tak se dám do zkoušení věcí. Zanedlouho se mi podařilo seskládat něco co vypadalo docela slušně, byly točerné kalhoty s páskem, bílá košile s černou kravatou a modré rozepnuté sako. Vlasy jsem si v půlce sepl do gumičky, kterou ani nevím kde jsem vzal a nakonec vylezu z kabinky s věcmi, které jsem měl roztřízené.
    "Tak co myslíš?" zeptám se po chvilce Aileen a krátce se pousměji. 
    Aileen
    Aileen

Příspěvek pro Aileen za 17/9/2018, 22:50

Čekala jsem na Lichta před kabinkami a rozhlížela jsem se okolo. Tolik jsem se bála toho, až přijde a zatím to bylo víc než v pohodě. Byla jsem ráda, že mu mohu pomoci a vypadalo to, že to oceňuje. Navíc na mě působil neskutečně mile a cítila jsem se v jeho společnosti... Dobře. Žádná zbytečná nervozita... A to byl prakticky neznámý člověk, kterého jsem téměř neznala. Najednou se závěs odhrne a tak zvednu hlavu a... Lichta málem nepoznám. Culík mu opravdu slušel, stejně jako oblečení, které si vybral. Tváře mi okamžitě zčervenají, zatímco jsem si ho prohlížela a.... Vypadal jako gentleman! Už nebyl bezdomovcem, spíše vypadal jako bohatý podnikatel a... Až po chvilce si uvědomím, že se ptal, co si myslím. Okamžitě rychle přikývnu.
    "Sluší ti to!" vyhrknu rychle a zčervenám ještě víc, než se k němu otočím bokem, směrem do obchodu.
    "Dobře... Pro začátek to bude hádám stačit... Klidně vezmi ještě pár věcí, počkám tě u pokladny," vydechnu rychle a rozejdu se k pokladně.
    Licht
    Licht
    Admin

Příspěvek pro Licht za 17/9/2018, 23:03

Chvíli jsem se na Aileen díval, vypadalo to že přemýšlí a po chvilce ji zčervenají tváře. Pobaveně se krátce zasměji a když mi sdělí, že mi to sluší, přikývnu. Byl jsem rád, popravdě to nevypadalo nejhůř, ale budu si na to muset zvyknout i když se to zase tolik od našeho oblečení nelišilo, jenom to bylo barevnější... Nakonec věci vrátím na místo a nějaké vezmu sebou do tašky, než se rozejdu za Aileen k pokladně nebo alespoň tak to nazvala. 
    "Někdy ti to vrátím," vydechnu nakonec a zamyslím se. No jo, hádám že to bude obdobné jako tehdy, nějaké druhy prací tady fungovat jistě musí. Zamyšleně se zadívám na Aileen že si ani nevšimnu že na ni hledím už nějakou chvíli a tak se krátce usměji, než párkrát zamrkám a rozhodnu se na tohle zeptat až pojedeme zpátky autem. 
    Aileen
    Aileen

Příspěvek pro Aileen za 17/9/2018, 23:06

Chvíli jsem nejistě postávala u pokladny a ignorovala pohledy nějakých dvou mladíků zhruba v mém věku, než se ke mně připojil Licht s tím, že mi to někdy vrátí. Jen mu věnuji milý úsměv a zavrtím hlavou, než si od něj vezmu věci a dám je prodavačce.
    "V pořádku, ráda pomůžu," odpovím mu tiše a byla jsem ráda, že prodavačka zaúčtovala i oblečení, které měl Licht stále na sobě, takže z něj stačilo sundat jen pár cenovek a štítků. Nakonec zaplatím, zbývající oblečení v tašce dám Lichtovi a pomalu se vydám ven z obchodu.
    "Chceš se stavit ještě někam? Máme čas," navrhnu a pootočím se, abych na něj viděla.
    Licht
    Licht
    Admin

Příspěvek pro Licht za 17/9/2018, 23:13

Odpověděla že ráda pomůže a brzy jsme odcházeli z obchodu. Teď už jsem si nepřipadal jako nějaký uprchlý otrok, ale nemohl jsem popřít, že se těším do sprchy abych se koenčně umyl a taky ty hrozně zakudlané vlasy. Ono to tak možná na první pohled nevypadalo, ale pravda byla jinde. Na chvíli zavřu oči a nakonec se otočím na Aileen.
    "Hmmm, mají tu otevřenou tu knihovnu? Není to daleko? Daly by se tam pujčit ty knížky? Myslím že by mi studium s knihami usnadnilo život a ušetřilo by mi to na mnoho otázkách. Dohnat 2 800 let není zrovna jendoduchá záležitost," zamračím se a přiložím si ruku k bradě, než se zamyšleně zadívám do země a bezmyšlenkovitě se někam rozejdu.
    Aileen
    Aileen

Příspěvek pro Aileen za 17/9/2018, 23:17

Začne se mě vyptávat hned na několik otázek a tak jsem ho pozorně poslouchala. Nakonec ale zastavím a nechápavě se na něj zadívám, zatímco sleduji, jak bezmyšlenkovitě jde někam pryč. Opačným směrem, než je auto. S povzdechem ho doženu a chytím za ruku, abych ho zastavila.
    "Dohnat 2 800let?" zopakuji po něm zmateným tónem a nakloním hlavu na stranu, než jeho ruku pustím a zůstanu před ním stát.
    "Knihovna otevřená je, svezu tě tam," vydechnu po chvilce a naznačím mu, aby mě následoval, zatímco jsem se rozešla k autu a po cestě rovnou lovila klíčky z kapsy. Opravdu občas mluvil zvláštně, ale hádám, že to bylo jinou kulturou, i když... Tohle se jen tak vysvětlit nedalo.
    Licht
    Licht
    Admin

Příspěvek pro Licht za 17/9/2018, 23:25

Chtěl jsem pokračovat v cestě ale brzy ucítím jak mě někdo tahá zpátky za rukáv a tak se zastavím. Zamyšleně se otočím na Aileen a až teď si uvědomím že jsem řekl asi něco nevhodného. Na malou chvíli se v mém obličeji objevila panika, než hodně rychle vymizela a s nervózním smíchem si prohrábnu vlasy.
    "Myslel jsem to tak, že bych se rád dozvěděl vývoj technologie a průběh lidstva od 8. století do téhle doby, myslím že ten dém- ...ehm kluk, říkal že je 21. století," vydechnu s úsměvem a nakonec se rozejdu za Aileen, když už mě tedy byla ochotná do té knihovny zavést. Také jsem si uvědomil, že bych měl asi dávat větší pozor na to co  říkám, lidé nadpřirozeno neznají a dozívají se zhruba osmdesáti let. 
    Aileen
    Aileen

Příspěvek pro Aileen za 17/9/2018, 23:30

Vysvětlí mi, jak to myslel, díky čemuž mé zmatení opadne a tak se pousměji a přikývnu. Jeho zápal do učení byl opravdu obdivuhodný a já mu hodlal pomoci, dokud budu moct.
    "Ano, je 21. první století," potvrdím mu pobaveně a jakmile se oba usadíme v autě, vyjedu z parkoviště a o pár minut později jsem parkovala před knihovnou, do které ho zavedu a rovnou mu vyřídím průkazku, aby sem mohl chodit i sám. Nechám ho vybrat si knihy, které chce a poté všechno odneseme zpátky do auta. Nakonec přeci jen bylo fajn nebýt sama a potkat nového člověka, který byl opravdu fajn a velmi milý. Z dneška jsem měla opravdovou radost. Brzy jsme opět seděli v autě a tentokrát již mířili k nám domů. K nám... Znělo to zvláštně.
    Licht
    Licht
    Admin

Příspěvek pro Licht za 17/9/2018, 23:33

Potvrdila mi že je 21 století a tak se pousměji a zbytek cesty jsem se soustředil na okolí, abych se tu trochu zorientoval, přeci jenom jsem měl hodně dobrou paměť a hodlal jsem toho využít. Brzy jsem si odnášel knihy, ale bylo jich tolik že jsem je musel naskládat do kufru od auta, jak už jsem se dozvěděl. Snažil jsem se pochytit každé nové slovo, které má společnice řekla a brzy jsem seděl v autě a dokonce si zapl pás, když už jsem si na to vzpomněl. Brzy jsme byli na cestě domů a tak se zadívám na cestu.
    "Jak je to tady vůbec s prací? Na to jsem se chtěl zeptat," vypadne ze mě po chviličce dloubání ve vlastních myšlenkách. 
    Aileen
    Aileen

Příspěvek pro Aileen za 17/9/2018, 23:37

Soustředila jsem se na cestu, ale v momentě, kdy se mě Licht zeptá na práci, více se opřu do sedačky auta a krátce se na něj koutkem oka zadívám.
    "Nebude problém ti sehnat brigádu, která ti nezabere tolik času, když máš ještě školu... Něco ti pomůžu sehnat. Doma se můžeme podívat na internetu, jaké jsou nabídky," vydechnu a odbočím na další silnici, po chvilce mi však rovnou dojde, že když neměli elektřinu, nebude znát ani internet. Což budu muset hodně rychle napravit a po chvilce se mi na tváři objeví úsměv.
    "Co je to internet a počítač ti vysvětlím doma... Ale myslím, že se ti bude líbit, je tam opravdu hodně informací o všem možném," vydechnu nadšeně a v dálce už uvidím můj dům, před který po chvilce zaparkuji a vystoupím.
    Licht
    Licht
    Admin

Příspěvek pro Licht za 17/9/2018, 23:42

Byl jsem opravdu rád že byla tolik ochotná a měl jsem opravdu štěstí. Nelíbilo se mi, že jsem ji tak trochu lhal, ale budu jí to muset vynahradit nějak jinak a zítra... se zbavit toho studenta, neměl jsem kam jinam jít a tohle byla jediná příležitost, dokud nezjistím jak to tady alespoň trochu funguje abych se pak mohl nějak zařídit. Nakonec se pousměji a čím více mluvila, tím mi docházelo že neznám opravdu hodně věcí nebo názvů a tak jsem doufal, že je doženu. No nebude to hned, ale prozatím mám dost času, musím dohnat ty ztracené roky. 
    "Děkuji Aileen," vydechnu jakmile vylezu z auta a zavřu za sebou dveře, než se rozejdu k domu. Navíc, měl jsem příjemnou společnost a doufal jsem že ji nebudu vytáčet svým uklizením. Jen se musím trochu vzpamatovat, což ještě chvíli potrvá. 
    Aileen
    Aileen

Příspěvek pro Aileen za 17/9/2018, 23:47

Počkám na Lichta, než zamknu auto a když mi poděkuje, vykouzlí mi to veselý úsměv na tváři.
    "Není zač, Lichte," usměji se na něj a společně se vydáme do domu. Odemknu hlavní dveře a pohled mi hned sklouzne na dalších klíčích, které byly na botníku. Seberu je a podám Lichtovi.
    "Klíče od domu, zkus je neztratit," zasměji se a vyzuji si boty, než se v ponožkách vydám do domu.
    "Klidně si dej sprchu, nebo koupel, já zatím vytáhnu notebook a pak ti ukáži, co a jak," sdělím mu a zaběhnu pro zmíněný noťas do svého pokoje, než se usadím na gauči a až po chvilce mi dojde, že jsem mu nedala ručník, proto se pro jeden vydám a zamířím ke koupelně, na jejíž dveře zaklepu.
    "Lichte? Donesla jsem ti ručník," řeknu dostatečně nahlas, aby mě slyšel i přes zavřené dveře.
    Licht
    Licht
    Admin

Příspěvek pro Licht za 18/9/2018, 00:05

Po schodech do domu krátce zavřu oči, což se mi málem vymstilo, když jsem nedostatečně zvedl nohu a málem se přerazil na schodech. Tolik k mé opatrnosti a soustředěnosti... Jakmile jsme byli vevnitř domu, dostal jsem i své klíče a tak se vděčně zadívám na Aileen, než se vydám do koupelny, rozhodně jsem si tu sprchu dát chtěl. Sotva za sebou zavřu dveře, Zapnu kohoutek a našteluji teplou vodu, začnu si sundávat nové oblečení. Když ale na dveře zaklepe Aileen, odložím sako s trikem a kravatou stranou, než hrábnu po klice, kterou otevřu dveře, za kterými se objeví malá, dorbná roztomilá dívka. 
    "Děkuji," vydechnu jakmile si všimnu ručníku v jejích rukách a s úsměvem si jej od něj vezmu. 
    Aileen
    Aileen

Příspěvek pro Aileen za 18/9/2018, 00:09

Slyšela jsem tekoucí vodu a už chtěla nechat ručník na klice s tím, že si ho potom vezme, když se najednou dveře otevřou. Objeví se v nich Licht. Bez košile. A já měla krásný výhled na jeho vypracovaný hrudník, který byl v úrovni mých očí. Poděkuje mi, ale já nijak nereagovala, jen jsem se na něj zaraženě dívala. Až když si ode mě ručník sám vezme, vypísknu něco ve smyslu: není zač, než se prudce otočím a rychlými kroky odkráčím zase do obýváku, kde se svalím na gauč a zabořím hlavu do polštáře. Co jsem čekala, přeci jen je to chlap a to je pro ně normální! Šel se koupat! Stále jsem však jeho vypracované tělo nemohla dostat z hlavy. Většina chlapů mohla o takové postavě jen snít. Až po chvilce se přestanu červenat, uklidním, posadím na gauč a raději začnu hledat brigády na notebooku.
    Licht
    Licht
    Admin

Příspěvek pro Licht za 18/9/2018, 13:33

I když jsem si od ní vzal ručník, zůstala stát ve dveřích a zasekla se. Udělal jsem snad něco špatně nebo to bylo její povahou? Zhluboka se nadechnu abych něco řekl, ale to už cosi vypískne a zmizí někde za rohem. Ještě chvíli jsem se díval před sebe na místo kde stála, než jsem se tiše zasmál a dveře zavřel, vyslékl si zbytek oblečení a vlezl si do vany, kde jsem strávil tak půlhodiny. Na vaně jsem našel nějaké lahvičky a šampony, tak jsem je využil k tomu abych se celý vydrhl a umyl si vlasy. Bylo to po tolika letech opravdu uklidňující. Magie se mi pomalu vracela, ale protože v tomhle městě nebyl dostatek koncentrace bílé magie, ani v okolí, trvalo to. S povzdechem se nakonec vydám z vany pryč, usuším si vlasy a omotám ručník kolem těla, zatímco si věci vezmu sebou do pokoje a staré rovnou vyhodím. Rozhodně jsem si na pobyt doma hodlal obléct něco pohodlného a tak zapluji rovnou do pokoje, kde se převleču a po chvilce zírání na svůj pokoj, se vydám hledat Aileen. Všechny ty knihy budu muset dát do police, ale tu si vyrobím zítra, přeci jenom jsme byli v lese a nějaké nářadí tady možná i najdu. 
    Aileen
    Aileen

Příspěvek pro Aileen za 18/9/2018, 13:41

Přemýšlela jsem, co všechno bych Lichtovi mohla ukázat. Projížděla jsem nejrůznější stránky  a zabíjela čas, než se Licht vykoupe. Brzy zcela ztratím pojem o čase a ani jsem netušila, jak dlouho je pryč, když se najednou objeví v obýváku a tak se na něj pousměji, než poplácám na místečko vedle sebe a počkám, než se usadí. Nakloním k němu notebook tak, aby viděl, co dělám a začnu mu vysvětlovat, jak to funguje, kde co najde, co je to internet, jak hledat a všechno možné. Nakonec ho nechám všechno si vyzkoušet, zatímco jen sedím vedle něj, dívám se, co dělá a občas mu poradím. Moc to ale nepotřeboval, učil se opravdu rychle a tak si po chvilce trochu odsednu, natáhnu se pro knížku na stole a pustím se do čtení.
    "Kdyby jsi něco potřeboval, stačí říct," řeknu mu ještě a krátce si ho prohlédnu, než svou pozornost přesunu ke knížce.
    Licht
    Licht
    Admin

Příspěvek pro Licht za 18/9/2018, 13:49

Hned jakmile jsem ji našel, naznačila mi abych se posadil vedle ní a tak to udělám. Brzy na to se dá do vysvětlování a tak jsem ji pozorně poslouchal, zatímco jsem dával pozor na to co ukazuje a říká. Snažil jsem si zapamatovat co nejvíc věcí a brzy mi to začalo i jít, hlavně když mě to nechala vyzkoušet. Sem tam jsem se sekl nad hloupostma, ale brzy jsem se s tou věcí začal stotožňovat a začalo mi to dokonce jít. Když ticho opět prolomila má společnice, otočím se na ni. 
    "Děkuji ale mám pusu a dobrou paměť, nemusíš mi to pořád opakovat," zasměji se na ni, než k ní uvolněně natáhnu ruku a rozcuchám ji vlasy. Byla opravdu roztomilá a slušelo jí to, že jsem z ní chvilku nemohl spustit oči, vlastně jsem je odtrhl asi po pár vteřinách, než jsem se vrátil k notebooku.
    "Co to vlastně čteš?" zeptám se po chviličce. 
    Aileen
    Aileen

Příspěvek pro Aileen za 18/9/2018, 13:56

Otočí se na mě a se smíchem mi řekne, že má pusu a dobrou paměť, takže to nemusím pořád opakovat, párkrát zamrkám, něž se tiše, nervózně zasměji a lehce zčervenám. Když se však natáhne a rozcuchá mi vlasy, zčervenám ještě víc. Dostanu chuť se mu omluvit, ale neudělám to, jen přikývnu a pousměji se na něj. Chtěla jsem si zase začít číst, ale stále jsem na sobě cítila jeho pohled a nemohla jsem se vůbec soustředit. Dívala jsem se tedy na stránku plnou textu s lehkým ruměncem na tváři a až když na mě Licht promluví, tak se trošku vzpamatuji.
    "Fantasy dobrodružný román," odpovím mu s úsměvem a zadívám se na něj.
    "Magie, andělé, démoni.... Klasika... Je to dobrá knížka, pak ti ji můžu dát přečíst... Jestli chceš," vydechnu a mile se na něj usměji.
    Licht
    Licht
    Admin

Příspěvek pro Licht za 18/9/2018, 14:03

Její zčervenání mi snad ani nemohlo uniknout, byla opravdu až tak nervózní z cizí přítomnosti? Znal jsem pár takových lidí, o kterých jsem ani netušil jestli ještě žijí. Povzdechnu si a se smíchem zavrtím hlavou. Krátce jsem se zase vrátil k notebooku, kde jsem naklikal pár věcí, zejména o historii tohoto města, než jsem se opět otočil na Aileen. Zamyšleně nadzvednu obočí, když mi sdělí co za knížku čte, ale nakonec si povzdechnu. Ne Williame, je to jenom knížka, neví o nadpřirozenu a ty ji nesmíš za žádou cenu nic říct, je to proti pravidlům nebe. I když... už jeho součástí dá se říci nejsi. Ne, nic špatného jsem neudělal, myslím... Jen jsem jednal na příkaz své sestry, nic víc, zachránil jsem ji. Jen krátce přikývnu, pousměji a olíznu si suché rty.
    "Zajímavé, věříš v nadpřirozeno? Nebo to považuješ jenom za vymyšlené bájky a pověsti?" vypadne ze mě po chviličce zvědavě. 
    Aileen
    Aileen

Příspěvek pro Aileen za 18/9/2018, 16:01

Tentokrát se mi už podaří začít se soustředit a něco málo přečíst, než se opět ozve Lichtův hlas, ptal se mě na nadpřirozeno a tak zamyšleně zavřu knížku, odložím ji vedle sebe a zadívám se na něj.
    "Nevím. Na jednu stranu by bylo úžasné ovládat magii, nebo ji vidět, ale..." začnu a zadívám se zamyšleně na strop, než se pohledem vrátím k Lichtovi.
    "Myslím, že by se našlo dost lidí, kteří by ji zneužívali a možná by způsobila víc utrpení, než užitku. Nevím... Mnoha lidem by to ale mohlo změnit život, vyřešit jejich problémy," vydechnu a trochu sklesle se zadívám na své ruce.
    "Možná by pomohla i mě," zamumlám spíše pro sebe, přestože jsem věděla, že bych měla Lichta varovat... Moc se mi do toho ale nechtělo.
    "Přála bych si, aby existovala, ale nevěřím v ní," řeknu nakonec.

Sponsored content

Příspěvek pro Sponsored content

Právě je 17/10/2019, 02:54