Atreia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soukromá TRPG = Textová Role Play Game


2 posters

    Nate & Mirys

    Aron
    Aron


    Posts : 293
    Join date : 28. 04. 17

    Nate & Mirys Empty Nate & Mirys

    Příspěvek pro Aron 2/3/2018, 17:57

    Místo: Někde v lese za domem Mirys
    Denní doba: Soumrak
    Počasí: V posledních dnes se oteplilo, fouká však stále studený vítr
    Pořadí: Nate -> Mirys
    Aron
    Aron


    Posts : 293
    Join date : 28. 04. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Aron 2/3/2018, 18:02

    Ani jsem netušil jak dlouho sedím někde v lese pod stromem a raději jsem to ani vědět nechtěl. Zase jsem málem ztratil kontrolu přímo ve městě a nezbývalo mi nic jiného, než co nejrychleji utéct a dostat se pryč od vůně krve. Nesnášel jsem se za to, vždycky jsem se pyšnil svou relativně dobrou kontrolou na to, čím jsem byl, ale ta šla úplně do háje. Ne že bych toho tedy litoval, získal jsem něco jiného, mnohem cennějšího. Povzdechnu si a zadívám se na oblohu, která už nebyla jasně modrá, ale načervenalá. Překvapeně zamrkám, musím tu sedět už pár hodin, když už stmívá. Nejspíš už bylo i čím dál chladněji, já to naštěstí ani nemohl cítit, jinak bych tady určitě již touto dobou mrzl. Zamyslím se nad tím, že bych se mohl vrátit, když si však uvědomím, že ani netuším, kterým směrem je město, naštvaně zamručím a rozhodnu se ještě nějakou dobu sedět na zemi s hlavou opřenou o kolena.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 2/3/2018, 18:06

    Celý dnešek jsem se v lese měnila z jedné podoby do druhé a zkoušela si, co v které dokážu. Bylo to úžasné a já si stále hrála se svými schopnostmi jako malé dítě s hračkou. Ale co říct? Bavilo mě to a nemohla jsem si pomoct. Byla jsem zrovna v podobě pumy, když jsem zahlédla nějakého muže. Viděla jsem ho přiběhnout i to jak se skácel ke stromu a pár hodin jen seděl. Lehla jsem si v křoví a zaujatě ho sledovala. Bylo zajímavé vidět tu člověka v tuhle dobu, ale mezi stromy nefoukal alespoň vítr, takže asi lepší než na loukách. Každopádně mě zajímalo, proč tu tak sedí a neodejde. Ani nevypadalo, že by mu byla zima, i když mě by určitě byla, kdybych byla v lidské podobě. Takhle ale ne. Jen jsem tedy ležela a celou dobu ho sledovala.
    Aron
    Aron


    Posts : 293
    Join date : 28. 04. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Aron 2/3/2018, 18:17

    Nehnutě jsem seděl na místě a vůbec jsem nedával pozor na své okolí, což bych předtím nikdy neudělal, ale teď... Když už jsem se chtěl postavit, najednou zafouká silný vítr trochu z jiného směru. Ucítím pach zvířete, nejspíše nějaké šelmy a tak zvednu hlavu a zadívám se tím směrem. Pomaličku se postavím na nohy a opráším, než se pomalu vydám ke křoví, ve kterém se mohlo i nemuselo něco skrývat.
    "Čiči..." řeknu s úšklebkem, jako bych se snažil dostat z křoví ustrašené kotě ne nějakého ryse, nebo pumu, která se tady v lese mohla schovávat. Bál jsem se? Ne. Byl jsem mnohem rychlejší a silnější, než obyčejná zvířata a buď na mě to zvíře zaútočí, nebo rovnou uteče. Nakonec si dřepnu kousek před křoví a natáhnu k němu ruku. Byl jsem však připravený kdykoliv uskočit, nebo stáhnout ruku před tlamou nějakého predátora. Přeci jen by mě dokázal zranit...
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 2/3/2018, 18:25

    Sledovala jsem bedlivě toho muže, který najednou musel ucítit můj pach, protože se zvedl a zavolal na mě jako na nějaký kotě! Tsss! Za to bych mu měla ukousnout ruku! Taky se ke mě vydal a natáhl ruku. Ten ubožák ani nevěděl co dělá! Vycenila jsem zuby a přitom hrdelně zavrčela. Než jsem ho té jeho napřažené pazouře sekla ostrými drápy. Znovu jsem zavrčela i když se mi jen tak tak vyhl a pak už jsem po něm skočila. *On mi čiči říkat nebude! To teda ne!* Usmyslela jsem si a když přede mnou tentokrát uskočil, nezastavilo mě to a rovnou jsem po něm skočila znovu a znovu, než jsem ho srazila na zem. On tedy vlastně zakopl, ale to bylo jedno. Prostě jsem na něj skočila a vrčela mu s vyceněnými zuby do tváře. A při tom jsem se rozmýšlela, jestli ho mám zakousnout nebo ne.
    Aron
    Aron


    Posts : 293
    Join date : 28. 04. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Aron 2/3/2018, 18:35

    Z křoví vyletí černá tlapa a sekne po mé ruce. Rychle ucuknu a pousměji se, než uskočím před velkým, černým panterem, který se po mně rozzuřeně vrhne. Zasměji se a pokaždé, co po mně skočí, uskočím dozadu pryč z jeho dosahu. Když však udělám krok dozadu, zakopnu o nějakou větev a rozplácnu se na zemi. Velká kočka byla v mžiku nade mnou a zuřivě vrčela. Překvapeně zamrkám, když se zadívám do očí šelmy, které byly jasně modré a dívaly se na mě s inteligencí, kterou bych u zvířete nečekal. Pousměji se a zapřu se rukama do plecí kočky, aby mě nemohla pokousat.
    "Puf," vydechnu, než použiji schopnost stvůr a rozplynu se ve stín. Hned na to se zhmotním pár metrů za zády kočky a s rukama v kapsám se vydám přímo za nosem. Netušil jsem, kudy domů, ale... Někde začít musím, no ne?
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 2/3/2018, 18:41

    Už jsem se chystala, že se do něj zakousnu, když se mi rozplynul před očima. Nechápavě jsem se na něj dívala, tedy na místo, kde před chvílí byl. Pak jsem ale zaslechla kroky za mnou a tak jsem se hned otočila. *On si jako jen tak odejde?!* Soptila jsem vzteky! Možná jsem ho nechtěla zabít, ale to, že si ze mě nic nedělal, mě vytáčelo. Zavrčela jsem na něj znovu a udeřila tlapou do země. V tom se kolem něj z trávy vynořilo několik krystalových ostnů, jejichž hroty mu mířily na hruď, krk a obličej. Zastavily se sotva pár milimetrů od jeho kůže a byly kolem něj v dokonalém půlkruhu. Ani jsem si nevšímala, které nerosty jsem používala, jestli kovy nebo nerosty, to bylo prostě jedno. Hlavně že to jeho zastavilo. Zavrčela jsem na něj znovu, ale tentokrát už moje vrčení znělo jinak. To proto, že jsem se kvůli té zuřivosti proměnila na velkého ještěra. Naježila jsem šupiny, které teď byli jako ostny po celém mém těle a naštvaně jsem házela ocasem, který byl rovněž určitě smrtící.
    Aron
    Aron


    Posts : 293
    Join date : 28. 04. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Aron 2/3/2018, 18:48

    Panter za mnou naštvaně vrčel, ale k mému překvapen se na mě nerozběhne, místo toho ucítím ve vzduchu magii a tak se zastavím. Ve stejnou chvíli vyrazí ze země dlouhé, špičaté krápníky čehosi a tak zastavím a překvapeně zamrkám.
    "Ah, ty jsi zvěromág, to to vysvětluje, omlouvám se, že jsem se k tobě choval jako ke zvířeti, ale nepoznal jsem rozdíl," povzdechnu si a otočím na pante... Obrovského ještěra, který máchal ocasem plným trnů.
    "To si děláš prdel... Zas tolik se toho nestalo, no ne?" zavrčím na něj, než se znovu rozplynu a objevím se o pár metrů dál pryč od ostrých špiček krystalů. Tentokrát jsem se však díval přímo na ještěra. Nechtěl jsem proti tomu bojovat, ale zabít jsem se taky nehodlal nechat.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 2/3/2018, 19:16

    Obalila jsem se štítem jako druhou kůží a sledovala bystrýma očima toho.. Bůh ví kdo to byl. To je jedno. A přestala jsem se ovládat, tak jako když jsem se poprvé měnila na pumu, tak jako jsem se už jednou dostala do tohohle těla a málem jsem ublížila Alexovi. Nechtěla jsem mu ublížit..jen ho postrašit, ale teď se mi to totálně vymklo z rukou. Nejspíš se to horšilo. Pořád jsem se neovládla. Sem tam... Sem tam něco převzalo kontrolu. Všechna ta zvířata ve mně. Teď jsem to cítila tak znatelně...Bylo jich tam tolik a prali se o nadvládu, ale vítězil ještěr. A také tak jsem vypadala. Vrhnul se po tom muži a odhodil ho silným ocasem na jeden ze stromů kolem. Zhluboka se nadechl a pak dost hlasitě zařval. Měla jsem pocit, že to snad musel slyšet kdokoli, kdo byl v lese. Takže jsem se modlila, aby tu nikdo nebyl. A abych převzala kontrolu.
    Aron
    Aron


    Posts : 293
    Join date : 28. 04. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Aron 3/3/2018, 23:55

    Velké zvíře se po mě vrhne, vyhnu se jak jeho drápům, tak zubům, ale když mě z boku zasáhne ocas, odletím stranou a zarazím se až o strom. Tiše zavrčím a okamžitě vyskočím na nohy.
    "To je teda den! No tak! Zase tolik jsem toho neudělal, nemyslíš, že přeháníš?" řeknu tomu zvířeti nahlas a stále se vyhýbám jeho útokům. Na tohle jsem neměl vůbec náladu, ale také jsem s tím nechtěl bojovat. Jenže čím déle jsem s tím bojoval, tím více mi přišlo, že útočí bez rozmyslu. To zvíře bylo zcela předvídatelné! Vůbec nepřemýšlelo, bylo jako stvůra, který se neovládá. Překvapeně zamrkám, může se to stát i zvěromágům? Znovu uskočím dozadu a vyhnu se i ocasu tvora, než se otočím na patě a plnou rychlostí se rozběhnu pryč. Na tohle jsem opravdu neměl náladu.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 4/3/2018, 15:08

    Rozzuřeně na něj ještěr útočil znovu a znovu. A čím víc útočil a on se mu vyhýbal, tím víc byl rozzuřený. A když se pak náhle rozeběhl pryč, znovu zařval. Jenže i to ho rozzuřilo. Kořist mu utekla a to rozhodně jen tak nenechá. Hbitě pomocí drápů vyšplhal na strom a z něj se odrazil a plachtil za ním ze stromu na strom a tak s ním snadno udržel krok. Tedy snadno ne, ale udržel. A pak skočil po něm. Zase ho srazil na zem, ale jen tak tak. Málem mu utekl, ale zachytil jeho nohy a podrazil mu je. Pak mu zasyčel do obličeje a už se ho chystal zakousnout, když jsem se konečně ovládla. Proměnila jsem se zpátky do lidské podoby a rychle jsem z něj slezla a s hrůzou v očích jsem se rychle soukala pryč, co nejdál od něj. Děsila jsem se toho, co se ve mě schovává a kdy to zase najde cestu ven. Tak moc jsem se toho bála - já mu přeci nechtěla ublížit! Jen ho postrašit...ne ublížit!
    Aron
    Aron


    Posts : 293
    Join date : 28. 04. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Aron 11/3/2018, 15:01

    Běžel jsem co nejrychleji pryč, ale ta potvora se mi držela za zadkem a skákala ze stromu na strom. Zkusím ještě zrychlit, ale ještěr se mnou stále držel krok. Najednou se po mně vrhne a dřív, než stihnu zareagovat mě srazí k zemi. Při pádu se mi podaří přetočit a tak dopadnu na záda. Ještěr mě v mžiku přitlačil k zemi a dlouhé drápy mi zaryl do hrudníku. Rozevře tlamu a tak mu nastavím ruku, aby se zakousl do ní a ne do mého krku s úmyslem, že jakmile tak udělá, proženu mu meč tvořený stíny hlavou. Místo kousnutí se však začne měnit na mladou dívku, která ze mě poplašeně sleze a začne couvat pryč. Vyděšeně mě pozorovala a tak se pomaličku posadím, ale jiný pohyb neudělám. Nechtěl jsem ji vyděsit.
    "Zdravím," ušklíbnu se a vesele na ni zamávám.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 11/3/2018, 15:37

    Zakopla jsem o svoji nohu sotva metr od toho muže, ale soukala jsem se po zemi stejně dál, pryč od něj. Co se to zase dělo? Myslela jsem, že už ty zvířata v sobě dokážu ovládat a najednou se zase ukáže, že to tak není. Mohla jsem ho zabít! Nebo taky on mě. Ani jsem nevěděla kdo to je, jen že člověk ne. Člověk by tak rychle neutíkal. Ale on si z toho zřejmě nic nedělal, jak se zdálo. Posadil se a s úšklebkem mě pozdravil načež mi ještě zamával. Dívala jsem se na něj jak na ducha. Absolutně jsem nechápala, co se to děje. To vypustil co se stalo nebo...si z toho vážně nic nedělal? Vždyť jsem ho mohla zabít! A on? 'Zdravím'? Fakt? Tři metry od něj jsem se konečně zastavila a jen na něj zírala nechápavě.
    Aron
    Aron


    Posts : 293
    Join date : 28. 04. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Aron 11/3/2018, 16:42

    Spadne na zem, ale to jí nezastaví v jejím vyděšeném couváním. Měla strach ze mě? To ona se mě pokusila zabít, ne já ji! Když ji ale pozdravím, její výraz se změní na nechápavý, bylo to, jako by viděla ducha. Asi kvůli toho, že jsem si z toho nic nedělal.... Bylo to nejspíš tím, že jsem moc dobře věděl, jaké je to neovládat se a udělat chybu, které později můžete litovat. Ale nic se nestalo, no ne? No... Až na mé rány na hrudníku, ze kterých teklo trochu krve. Mile se na ni pousměji, než se vyškrábu na nohy a pousměji se.
    "Nezlobím se, za to že ses mě pokusila zabít... Stane se a očividně ses neovládala. Takže se uklidni, dobře? Neublížím ti," vydechnu a rozhlédnu se okolo.
    "Jsem Nathaniel, jen tak mimochodem a netušíš, jak se dostanu do města?" zeptám se s nadějí v hlase, že to bude vědět.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 11/3/2018, 16:57

    Sledovala jsem ho, jak se vyhrabal na nohy a mírně se zaračila, když začal o tom, že se nezlobí, že jsem s asi neovládala a že se mám uklidnit. On si snad vážně myslel, že by mi mohl nějak vážně ublížit? To mě trochu pobavilo, i když jsem ho nechtěla podceňovat, ale od pohledu bych řekla, že jemu bych se ubránila. Navíc to já ho málem zabila, ne on mě. Takže jeho jsem se teď opravdu nebála. Když jsem nad tím přemýšlela, už se mi stihl představit jako Nathaniel a chtěl vědět, jak se dostane do města. Přeměřila jsem si ho zkoumavým pohledem, než jsem se změnila v koně. Bude lehčí mu cestu ukázat, než mu vysvětlovat kudy by měl jít a možná to bude i dobrá omluva. Odnesu ho k městu a pak se už neuvidíme - ano! Ležela jsem v podobě koně a dívala se na něj, než si nasedne, abych ho mohla odnést a pak už ho...no prostě jít někam pryč.
    Aron
    Aron


    Posts : 293
    Join date : 28. 04. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Aron 11/3/2018, 17:10

    Vůbec nic mi neřekne, jen se na mě pořád dívala, teď možná trochu pobaveně, ale nakonec se změní do podoby koně a lehne si. Zvědavě ji sleduji, ale po chvilce mi dojde, že mě tam chce nejspíš odvést. Pokrčím nad tím rameny, než se k ní rozejdu a pohladím ji po hřívě. Na zkoušku se trochu nadechnu a ucítím její vůni. Věděl jsem, že když jsem zraněný stvůra má větší hlas a přestože se moje rána rychle hojila... Nechtěl jsem nic riskovat. Jenže ucítím lidský pach silně smíchaný se zvířecím, takže se žízeň ani nedostaví. Až teď se jí posadím na záda a počkám, než se postaví.
    "Už pěkně dlouho jsem neseděl na koni," zamumlám spíše pro sebe, než jí zabořím ruce do hřívy a pousměji se. Když jsem byl ještě člověk, pracoval ve stájí, na koních jsem seděl téměř denně, stejně jako později na rytířských zápasech... Chybělo mi to a teď jsem doufal, že si to ještě pamatuji.
    "Díky... Ehm... Jak se jmenuješ?" zeptám se dívky, ale až potom mi dojde, že mi nejspíš v podobě koně neodpoví.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 11/3/2018, 17:20

    Bedlivě jsem ho sledovala, když šel ke mě a pak počkala, než si na mě vylezl. Nejdřív mě však pohladil po hřívě, tak jsem ho hlavou přistrčila blíž, aby si už nasedl. Hned jakmile dosedl, jsem já vstala a rozešla se zatím krokem. Špitl si pro sebe, že už dlouho neseděl na koni - takže nejspíš trochu jezdit uměl, no výborně! Takže se třeba udrží a nespadne jako pytel brambor. Rozklusala jsem se tedy, ale zatím jsem udržovala pomalejší tempo, aby hned nesletěl, přeci jen co já vím tak na koních většila lidí jezdila se sedlem. Já sice trochu jezdit taky uměla - musela jsme se to naučit jako téměř všechno co mě napadalo, ale on teď sedlo neměl. A v tu chvíli se mě zeptal na jméno. Zasmála bych se - kdybych mohla, takhle jsem jen zaržála a pak zvolna nacválala. Vyhýbala jsem se stromům, které tu nebyly natěsnané u sebe naštěstí, takže se mi běželo docela dobře. Vzala jsem to nejkratší cestou, která zahrnovala pár skoků přes popadané stromy. U těch jsem vždy nejdřív trochu zpomalila, aby se na to Nathaniel připravil a pak zrychlila a přeskočila je. Za nimi jsem zase trochu zpomalila a vždy se ujistila, že na mě ten muž stále sedí.
    Aron
    Aron


    Posts : 293
    Join date : 28. 04. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Aron 11/3/2018, 19:37

    Jako odpovědi se mi dostane jen zaržání a tak se pousměji a začnu se raději soustředit na jízdu. Kdysi jsem naštěstí jezdíval jak se sedlem, tak bez něj a díky tomu, že zvěromágyně na mě brala ohledy a zrychlovala postupně jsem si na pohyb mohl znovu zvyknout a... Naštěstí jsem to až tolik nezapomněl. Nebo spíš jsem se rychle přizpůsobil. Užíval jsem se jízdu na koni, který běžel sám a jen si všímal okolního prostředí. První skok přes spadlý strom mě sice vyvede z rovnováhy, ale další jsem zvládl mnohem lépe a po pár minutách cesty jsem si připadal zcela přirozeně. Pousměji se spokojený sám se sebou a zanedlouho se vynoříme kus od města. Nejblíže k nám byl nějaký osamocený, krásný dům a samotná Atreia začínala několik desítek metrů od něj.
    "Díky, nevím, jak dlouho bych tam bloudil sám," pousměji se, ale dokud kůň šel, nijak jsem se nesnažil seskočit. Tak moc jsem si ještě nevěřil a na zemi jsem opravdu skončit nechtěl. To by mi tak chybělo...
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 11/3/2018, 19:52

    Při prvním skoku to bylo jako s pytlem brambor na zádech, ale ty další naštěstí zvládl mnohem lépe a nakonec jsem běžela jen se závažím, ale nijak mi nepřekáželo ani mi neskákalo na zádech a tak to celkem šlo. A po dvaceti minutách rychlejšího cvalu jsme se vynořili u mého domu a města. Došla jsem až k tomu domu, ale dál do města jsem se takhle neodvážila. Lidé vidí co vidět chtějí, takže by se ke mě začali chovat jako ke splašenému koni. A to si mileráda odpustím. Zastavila jsem tedy za domem a počkala až sleze a pak jsem se proměnila zase do lidské podoby, kousek od něj. "Jsem Mirys." Představila jsem se mu konečně a znovu si ho prohlédla. "Já vím kdo jsi...." Zamumlala jsem, když jsem si konečně vzpomněla. Byl mi celou tu dobu povědomí ale až teď jsem si vzpomněla, že se známe. Byl to přítel Miriam, ten kterého si kdysi najal můj mistr, aby mu mě přivedl. "Ty jsi ten upír kterej mě chtěl odvést k tomu bláznovi, kterého ani neznáš." Změřila jsem si ho přísným pohledem a ustoupila radši o krok.
    Aron
    Aron


    Posts : 293
    Join date : 28. 04. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Aron 11/3/2018, 19:57

    Dojde k domu a sotva jí slezu ze zad, změní se zpátky do lidské podoby. Zadívám se na ni, přišla mi nějak povědomá, ale nedokázal jsem si ji s nikým spojit. Až když se mi představí a poznamená, že mě odněkud zná, vybavím si její tvář a ušklíbnu se.
    "Kamarádka Miriam! Rád tě zase vidím," zasměji se, ale poté si všimnu jejího výrazu. Dívala se na mě nedůvěřivě a dokonce ustoupila o trochu dozadu. Lehce nakloním hlavu na stranu a zvednu ruce do vzduchu.
    "Nehodlám ti ublížit, udělal bych to už dávno, nemyslíš? Třeba když ses mě pokoušela zabít," ušklíbnu se a ruce zase svěsím podél těla.
    "Stává se ti to často? To, že se změníš a nedokážeš se ovládat?" zeptám se po chvilce a upřu na ni zkoumavý pohled. Držel jsem se však raději dál. Teď když byla člověk, už jsi výrazněji cítil pach její krve a nechtěl jsem na po ní skočit.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 11/3/2018, 20:35

    Zdálo se, že i on si mě konečně zařadil a poznamená že jsem kamarádka Miriam. Přikývla jsem a trochu zaváhala, když mi řekl, že mě rád zase vidí. A když si všiml, jak jsem si ho prohlížela zvedl ruce do vzduchu a prohlásil, že mi nehodlá ublížit, že to by už udělal dřív. Pokrčila jsem rameny, tohle nebylo to, proč jsem ho neměla zrovna v oblibě. To proto, že pracuje, nebo alespoň před rokem pracoval tak, jak jsem měla podle mistra pracovat i já. Doručovat, zabíjet a dělat bůh ví co lidem za peníze, aniž bych o tom něco věděla. Já to odmítla, on takhle žil. Zavrtěla jsem mírně hlavou, abych na to radši už nemyslela. Třeba se změnil. Kdo ví?
    Po chvilce se mě zeptal, jestli se mi stává často, že bych se změnila na zvíře a nedokázala se ovládat a s tou otázkou se na mě díval zkoumavým pohledem. Objala jsem se a sklopila pohled. Tohle bylo něco, co by se mi nemělo stávat vůbec. "Sem tam..." Zamumlala jsem neochotně a pak zvedla zrak k jeho očím. Vlastně jsem před ním nechtěla dát najevo jak moc mě to štve, ale trochu jsem se na něj zamračila.
    Aron
    Aron


    Posts : 293
    Join date : 28. 04. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Aron 12/3/2018, 10:50

    Nejspíš jsem zasáhl citlivé téma, jelikož v momentě, kdy se jí zeptám, jestli se jí to stává často, sklopí pohled a obejme se, než trochu neochotně poznamená, že sem tam a znovu se mi zadívá do očí. Soucitně se na ni pousměji s výrazem, který říkal, že přesně vím, co myslí a že v tom není sama.
    "Jsi mladá, časem se to naučíš ovládat," pousměji se na ni a poté mě napadne, že bych jí s tím možná mohl trochu pomoci.
    "Kdy se přestáváš ovládat? Naštveš se předtím, nebo máš strach? Víš, co se děje, když se neovládáš, nebo se probereš až po nějaké době?" zeptám se zvědavě a podvědomě k ní udělám pár kroků, hned se však zase zarazím, trochu nejistě pousměji a zůstanu stát na místě. Nechtěl jsem se k ní přibližovat a riskovat. Bylo vtipné, že jí tady chci pomoc se sebeovládáním a sám bych se po ní vrhl, kdybych byl moc blízko, nebo jí začala téct krev.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 12/3/2018, 11:01

    Hned jak jsem vzhlédla do jeho očích, uviděla jsem porozumění. Trochu jsem to nechápala, sice některé knihy říkali, že se upíři neumí ovládat jakmile ucítí krev, ale ze zkušenosti mi to moc nepřišlo pravdivé. Takže jsem pochybovala, že ví o čem mluvím a přesto se v jeho očích odráželo porozumění. Nic méně prohlásil, že jsem mladá a že se to naučím ovládat. Jo.. Určitě nevěděl o čem mluvím. "Stalo se mi to při prvních proměnách...pak se zdálo že to už ovládám a teď se...ve mě objevila ta potvora!" Povzdechla jsem si i když jsem nevěděla, proč mu to všechno říkám. A jen co to dořeknu vyvalí na mě další otázky. "Je to... Je to jako bych jela autem na sedadle spolujezdce. Vím o všem, ale nemůžu řídit, sotva jednou za čas stihnu strhnout volant. A ani pořádně nevím kdy se to stane...Když se mnou cloumají emoce, ale nevím které. Nejen strach, ale i vztek, obojí dohromady nebo zoufalství...Je to...složitější!" Dodala jsem a sledovala každý z jeho kroků a při posledním, než se zarazil jsem sama ucouvla zase. Furt jsem mu nevěřila i když byl přítelem Zoe. Kdyby v ten den nebyla se mnou, bylo by mu jedno, kdo jsem. Neměla jsme tedy důvod mu věřit.
    Aron
    Aron


    Posts : 293
    Join date : 28. 04. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Aron 12/3/2018, 11:10

    Odpoví mi, že se jí to stávalo při prvních proměnách, poté se ovládla a teď zase nemá žádnou kontrolu nad svými schopnostmi. Pomalu přikývnu a nic neříkám, jen pozorně poslouchám, co mi říká. Věděla o všem, co se děje kolem ní, ale bylo to jako by seděla na sedadle spolujezdce. Bylo to dost podobné tomu, co se stávalo mě, ale... Občas jsem o sobě vůbec nevěděl, jindy jsem se bezmocně díval, jak stvůra zabijí a nic ji nemůže zastavit.
    "Je to ten nejhorší pocit, dívat se, jak ubližuješ svým blízkým a nemůžeš s tím nic dělat... Nikomu bych ho nepřál," zašeptám zcela nepřítomně, i když tyhle mé myšlenky měly zůstat spíše v mé hlavě. Po chvilce se zase vzpamatuji a usměji se na Mirys.
    "Je dobré, když víš, co se děje. Je pak snazší se ovládnout. Když se přestaneš ovládat nejdůležitější je nepropadat panice a zoufalství. Prostě se zkus uklidnit, začni myslet na své blízké, na šťastné chvilky s nimi... Dodá ti to sílu a je pak snazší znovu přebrat kontrolu," řeknu jí a až teď si všimnu, že ode mě zase poodstoupila. Nevěřila mi, ale nebála se, jen byla ostražitá. No... Možná bych měl jít, než jí dám další důvod mi nevěřit.
    Mirys Stellae de Caelo
    Mirys Stellae de Caelo
    Admin


    Posts : 1976
    Join date : 01. 05. 17

    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo 12/3/2018, 11:17

    Sledovala jsem ho ne zrovna důvěřivým pohledem, ale jinak jsem nic nedělala. Jen jsem poslouchala jeho rady. Znělo to, jako by sám moc dobře věděl, o čem to mluvím i že to sám zažil. A přesto jsem odmítala věřit tomu, že by upíři ztráceli kontrolu nad sebou a svými činy tak, jako já. Ne, to určitě ne. "Co ty o tom vůbec víš? Říkal jsi, že jsi upír. Upíři se naučí ovládat se a pak už s tím nemají problémy. Jenže já se to naučila ovládat, naučila jsme se ovládat pár zvířat v sobě a teď se ukazuje, že jich v době mám víc - další, které nezvládnu ovládnout! Jen bohové vědí kolik takových v sobě ještě mám a kolik z nich se naučím ovládat!" Namítla jsem zamračeně a podrážděně. On si tu prostě stál, mluvil a dával mi rady jako by to znal, ale nevěděl o tom zhola nic! Nemohl! Probodla jsem ho pohledem, ale radši se zase rychle klidnila, tedy snažila jsem se uklidnit, abych se zase neproměnila.

    Sponsored content


    Nate & Mirys Empty Re: Nate & Mirys

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je 29/3/2024, 08:04