Soukromá TRPG = Textová Role Play Game


  5. Vánoční úkol

  Admin
  Admin
  Admin

  Posts : 201
  Join date : 26. 04. 17

  5. Vánoční úkol Empty 5. Vánoční úkol

  Příspěvek pro Admin za 17/12/2017, 15:00

  Máme tu pátý úkol. Omlouváme se za zpoždění, ale už to doháníme. 
  Další úkol tedy pro vás znamená vymyslet originální historku ohledně čehokoliv, co se týká Vánoc. 
  (například: historka o vzniku fámy že Santa chodí komínem, proč se zdobí stromečky, proč se co jí, kde se vzalo zlaté prasátko atd.)

  Like a Star @ heaven Dejte prostor kreativitě a popusťte uzdu fantazii! Like a Star @ heaven
  Like a Star @ heaven Oceňujeme všechnu snahu a originalitu, co do toho dáte. Like a Star @ heaven
  Like a Star @ heaven Přejeme hodně štěstí. Like a Star @ heaven
  santa santa santa

  Výsledky vaší tvorby posílejte sem.
  Mirys Stellae de Caelo
  Mirys Stellae de Caelo
  Admin

  Posts : 1976
  Join date : 01. 05. 17

  5. Vánoční úkol Empty Re: 5. Vánoční úkol

  Příspěvek pro Mirys Stellae de Caelo za 17/12/2017, 20:03

  Zdobení stromečku
  Proč vlastně lidé začali zdobit stromeček, pod který si dávali dárky?
  Bylo to kvůli jednomu dítku, které mělo dar magie. Umělo si hrát se sněhem ať už bylo jakékoli roční období. Kdykoli si mohl vytvořit vločku jak velkou chtěl a nechat ji tak, nebo ji nechat roztát a stvořit jinou. Mohl se sněhem opravdu cokoli. Postavil sněhuláka jedním mávnutím ruky, obalil stromy zimní pokrývkou pomocí pohybu prstu. A jednou ho napadlo, proč neověsit stromeček vločkami? Vyrobil tedy různé vločky, každá měla jiný tvar a jinou velikost, ale zhruba byly velké jako dlaň. Kromě poslední, kterou umístil na špičku. Jeho výtvor se mu zalíbil natolik, že podobně ověsil všechny stromky v malém a mladém hájku, takže tam stromy nebyli větší než dospělí člověk. Samozřejmě nenechal vločky roztát a druhý den své dílo ukázal rodičům. I těm se jeho nápad velice zalíbil a tak jeden ze stromků uřízli a vzali si ho s sebou domů. Ale vločky neroztávali ani následující dny, fáma o překrásných stromcích se roznesla po vesničce a brzy byl hájek ten tam a všude byly jen pařezy od mladých stromků. Když se po týdnu šel chlapec podívat, na stromky, které tak krásně vyzdobil, zjistil, že už tam žádný není a od té doby se zapřísáhl, že to už nikdy neudělá. Jenže lidem se nápad zalíbil a jedna z nich začala vyrábět slaměné ozdůbky, které také prodávala. Hodně na tom zbohatla, protože lidem se na stromcích vločky doma roztály. Nové ozdůbky jim však vydrželi a po tomto roce se to opakovalo každou zimu. Časem se to omezilo pouze na vánoce, kdy lidé usoudili, že je to vlastně výborné místo pro dárečky, pod stromečkem.

  //Schváleno administrátorem,
  Alexander
  Sangmin
  Sangmin

  Posts : 243
  Join date : 08. 06. 17

  5. Vánoční úkol Empty Re: 5. Vánoční úkol

  Příspěvek pro Sangmin za 27/12/2017, 23:52

  Vznik Vánoc trochu jinak
  Každý si myslí, že Vánoce vznikly jenom proto, že se narodil Ježíšek a pak byl ukřižovaný a tak dále… ale, co když to všechno bylo vesměs jinak? Je pravda, že se narodil Ježíšek? V Betlémě? Na seně?
  Ne! V dávných předávných dobách žil čaroděj. Jmenoval se JongMin a měl zvláštní povahu. Miloval totiž rozdávání dárečků. Byl nadšený z toho, když mohl lidem cokoliv darovat, obdarovat je nějakým kouskem cenné věci. Lidé byli šťastní i z maličkostí jako byly namalované obrázky či vlídná slova, ale ta nebyla hmotného původu, proto je předělával do podoby poetické.
  Jenže, postupem doby začali být lidé unavení a více chtiví. Chtěli toho po čarodějovi více a více, a tak ten ze zoufalství, že již neví, co lidem dát, jednoduše zmizel. Odešel někam do dalekých hor a lidstvo o něm již neslyšelo.
  Avšak po dvou stech letech se čaroděj vrátil zpět. Uzavřel kontrakt s démonem, který mu stál po boku. Oba dva měli plno možností, ale čarodějova světlá stránka byla silnější než ta temná od démona, který nechal čarodějovi volnou ruku.
  Bylo to 24. prosince, když čaroděj přišel do vesnice s dárky. Ve vesnici báchorky o čarodějovi znali, ale netušili, že to je pravda. Proto je překvapil fakt, že se najednou čaroděj objevil a všechny je podaroval. Děti byly šťastné a nadšené z toho, že mají kupu dárků. Rodiče byli šťastní z toho, že vidí své děti šťastné. V tu chvíli si čaroděj usmyslel, že nebude lidem přinášet dárky každý den, ale rozhodl se pro datum 24. prosince. A tak se také stalo. Opakovalo se to každý rok a lidé se naučili lásce a sami se začali dárky obdarovávat po celé zemi, protože se zpráva o čarodějovi roznesla po celé Zeměkouli.
  Avšak po zhruba pět seti letech se lidé začali čarodějů bát. Začaly hony na čarodějnice a čaroděje, a tak i Jongmin byl nucen se stáhnout. Nikdo neví, kam odešel, ale lidstvo si potřebovalo rychle vymyslet svoji vlastní báchorku o tom, jak vlastně jinak vznikly Vánoce, a tak… vznikl příběh o tom, jak přišel Ježíšek na svět…
  //Schváleno administrátorem, 
  Mirys
  Rawen Alistair
  Rawen Alistair

  Posts : 61
  Join date : 25. 12. 17
  Age : 24

  5. Vánoční úkol Empty Re: 5. Vánoční úkol

  Příspěvek pro Rawen Alistair za 7/1/2018, 05:07

  Historka o tom jak to bolo naozaj s Troma kráľmi. Nie je to tak úplne do Vianoc ale šiesteho januára nie je tak ďaleko od štedrého dňa xD

  Panna Mária a Jozef tvorili dlhé roky zamilovaný pár. Lenže ako to tak býva, ženy nebývajú vždy tak úplne verné. A nebolo tomu inak ani u Márie. Rozhodne nebola nepoškvrnená, pretože okrem Jozefa navštevovala tajne aj iných mužov. Potrpela si na pôvod, keďže Jozef bol len pastier a ona mala rada drahé darčeky. Navštevovala preto troch mocných kráľov z rôznych zemi, ktori sa čas od času zastavili vo svojich sídlach v malom mestečku Betlehem, kde žila aj Mária. Ale čo čert nechcel, otehotnela. Jozef na jej zradu prišiel a skrz hnev ju nemilostne vyhodil do maštale, kde bola nutena na vianoce porodiť dieťa, ktoré pomenovala Ježiš. Sama nevedela prečo použila práve toto meno ale to je momentálne nepodstatné. Keďže nechcela zostať úplne sama, pre istotu rozoslala správu všetkým trom kráľom o svojom tehotenstve dúfajúc, že aspoň jeden sa k tomu postaví ako chlap. Lenže, ako naschvál prišli do svojich sídiel v danom mestečku všetci traja naraz a Máriu navštívili v rovnaký deň, pričom každý priniesol aj malý darček. Keď sa dozvedeli o tom, že Mária spala s každým z nich, rozhorčili sa a ich hnev prilákal aj čarodeja, ktorý sa poflakoval neďaleko. Ten nemal rád hadky a ešte viac nenávidel neverné ženy, tak vyslal mocné temné kúzlo, ktoré všetkých do posledného vyzabijalo. Teda, okrem Ježiša. Tomu dal prezývku božie dieťa, pretože ako jediný prežil jeho mocné kúzlo, ktoré usmrtilo ostatných. Prichýlil ho k sebe a naučil ho temnej mágii.
  A to je dôvod Ježišovych údajných zázrakov. Žiadna božia ruka, bol z neho len ďalší temny čarodejník, ktorý nás vďaka skvelej schopnosti manipulácie presvedčil o tom, že robí zázraky.
  Zaver: Kvôli prezradeniu mágie bol o niekoľko desaťročí nemilosrdne za zradu ukrižovaný, pričom dodnes všetci tvrdia, že neprávom - výsledky jeho úžasných manipulačných prejavov.

  //Schváleno administrátorem,
  Alexander
  Alexander
  Alexander

  Posts : 509
  Join date : 30. 05. 17

  5. Vánoční úkol Empty Re: 5. Vánoční úkol

  Příspěvek pro Alexander za 7/1/2018, 06:10

  Historka o lezení santy komínem? xD

  Kdysi žil jeden muž se svou manželkou, měl dvě milující malé dcerky, psa, kočku no a vánoce se blížily bleskurychle. Sám netušil co by měl dělat, jaké dárečky sehnat a vůbec. Neměl na celé vánoce ani trochu náladu, byl zatrpklý a protivný. Od rodiny se čím dál více vzdaloval a skoro nikdo ho neměl rád. Čím dál více byl svým blízkým vzdálený, ale čas vánoc byl přeci dobrý způsob jak všechno napravit. Nebo alespoň to si myslel jeho přítel. Celá vesnička byla zdobená vánočním kouzlem a děti si v prvním prosincovém sněhu nadšeně hráli. Jen on seděl doma u krbu, zamlklý a sám. Najednou se ozvalo hlasité klepání na dveře, proto šel otevřít. Když ve dveřích zahlédl svého přítele s červeným čepečkem na hlavě, musel se zasmát. Ale dříve než stihl vůbec protestovat, dostal pokyny. Jenom jejich dům nebyl ve vánoční náladě a jeho přítel se s tím rozhodl něco udělat.Snažil se mu vmést vánoční náladu do obličeje a pojal to tak trochu humorným způsobem. No a co se nestalo? Fungovalo to. Jeho rodina byla velice bohatá a po celé ty roky si majetek sobecky hlídal a nehodlal se s nikým podělit. Jenže uvědomění že peníze nejsou všechno, přišlo hned po tom, co společně rozsvítili vánoční stromeček před jejich domkem. S úžasem sledoval světélka, která svítila jasnou barvou. A když to dvě malé dcerky uviděly, vrhly se mu kolem pasu s takovou radostí, jakou u nich ještě za celé roky neviděl. Vděčně se na svého přítele pousmál a byl si vědom toho, že za úsměv jeho malých dcerek, to stojí. Druhý den strávil zdobením domečku i zevnitř, aby vánoční nálada čněla i u nich. A ve dne vánoc, dostal ještě hloupější nápad. Podělil se o něj se svým přítelem, který nakonec souhlasil. Vesnička nebyla nikterak velká ale dostat se na některé domy bylo obtíženější. Zabalili do krabiček několik mincí a cukroví, které se snažili rozdat do domečků pod stromeček. Jenže když zjistili, že ne do všech domků se mohou nepozorovaně dostati, rozhodli se vylézt na střechy a pohazovat vánoční dárečky do komínů. Další den po vánocích se sešla celá vesnička aby si popřála šťastný nový rok. Nechyběla ani debata o vánočních dárečcích v krbu, než-li pod stromečkem a tak se lidé v domněnce že Santa jednoduše nestíhal, začali smát. Jiní debatovali o tom že byl Santa tak najedený domácího cukroví, že se do komína prostě nevlezl. Ale i přes tohle všechno, se později po vesnici a mnohem dál rozneslo, že nosí dárky komínem. Jenom tento rok to vzal šupem, aby na nikoho nezapomněl.
  //Schváleno administrátorem, 
  Mirys
  Reina Yoshiko
  Reina Yoshiko

  Posts : 27
  Join date : 18. 11. 17

  5. Vánoční úkol Empty Re: 5. Vánoční úkol

  Příspěvek pro Reina Yoshiko za 10/1/2018, 02:53

  Mýtus či legenda o Zlatém prasátku, předávaná mezi Zvěromágy.

  Jak jistě víme, zvěromágové zde nejsou krátkou dobu, ale velmi dlouho. Ne každý jedinec, ale rasa. Kdysi dávno vyrůstala dívka mezi obyčejnými lidmi a za obyčejného člověka se i považovala. Jenže potom bylo období hladomoru. Lidé a spousta zvířat hospodářských i divokých, trpěla hlady pro mnohé přírodní katastrofy. Ty tehdy byli považovány za tresty a zlobu bohů. Hlad dívku donutil k první přeměně během noci. Všichni už spali. Nechápala to, ale měla hlad. Vyrazila bez přemýšlení z domu ven. Netrvalo dlouho, mnohé probouzelo chrochtání. Opatrně se přikládali hladově blíž k ní. Potom to přišlo. Světlo jedné z pochodní na ni dopadlo. Lidé viděli záblesk zlaté a hlavně prase. V den, kdy obvykle bývali slavnosti spojované s betlémem i bohy. Ve svém hladovém šílenství se ji snažili chytit. Pobíhající prase se zlatě barevnou kůží jim utkvělo v paměti do konce jejich životů. Dívka už se mezi lidi nikdy víckrát nevrátila. Mohl za to strach, že se na ni vrhnou, jako hladoví psi. Nikdo obyvatelům zapadlé vesničky nevěřil, že viděli zlaté prase. Přesto se to postupem času rozšířilo. Mnoho lidí pozděj mělo možná možnost spatřit ji, tu dívku ve zvířecí podobě. Ano, zkazky toho typu, že někdo viděl zlaté prasátko, nebo rovnou prase, se určitě ještě místy objevili. Někde to však bylo jen z alkoholového opojení, nebo vina onoho hladu.

  //Schváleno administrátorem,
  Alexander
  Laureen
  Laureen

  Posts : 217
  Join date : 06. 01. 18

  5. Vánoční úkol Empty Re: 5. Vánoční úkol

  Příspěvek pro Laureen za 10/1/2018, 13:25

  Líbání pod jmelím.

  Proč se lidi domnívají, že polibek pod jmelím nosí štěstí? Darování jmelí taktéž a věšení ho ke stropu přinese do domu bohatství, štěstí a pohodu? Bylo to asi takto. Jeden mág prodával na trhu jmelí, ne, že by nosilo štěstí, ale chtěl se jej zbavit a napadlo ho, že by mohl jmelí prodávat jako cosi, co obyčejným lidem přinese štěstí. Přece může lidem mazat med kolem pusy, aniž by to byla pravda. To mág může, nebo ne? Prodej ale nešel tak snadno. Potřeboval lidi na něco nalákat. Ať už měl kolik sloganů chtěl, vyřvával na ulicích a chodil po domech, stále nic. Rozhodl se tedy alespoň 10 ze 100 kousků jmelí očarovat zakázanými kouzly, aby se jmelí doopravdy stalo štístkem domácností. Vystavil jmelíčko na svůj stánek a každou hodinu upadla jedna bobule, ta se při dopadu na zem proměnila na zlatou minci. (Bobule mělo jen těch vyvolených 10 kousků, zbytek byl bez nich). Toho si okamžitě lidé všimli, jmelí začalo být velice žádanou věcí, hlavně v období vánoc, jelikož tehdy ho prodával tento mág a časem měl více a více jmelí s bobulemi. Během staletí se toto uchytilo jako tradice, na mága se zapomnělo během prvních 20 let, kdy během toho zemřel. Ale tradice nám zůstala do teď. A to je příběh, jak se z nechtěného škůdce stal miláček domácností.

  //Schváleno administrátorem,
  Alexander

  Sponsored content

  5. Vánoční úkol Empty Re: 5. Vánoční úkol

  Příspěvek pro Sponsored content


   Právě je 17/10/2019, 03:02